Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

sandra1005
2. dec 2010

@jasminet ale ved ja som to zle nemyslela, len mi dojde divne, ze na gastre mi doktorka povie, ze ked ma maly problem s kakanim, tak mu mam dat kamilkovy cajik, lebo riedi stolicu a na koznom Tebe zase, ze nie, lebo je to alergen - to som vobec nevedela, zato som sa pytala, ze odkial to mas... a s tym kakaom si ma dobre pobavila.
@aliza ja mam znamu, ktora tyzdennemu babatku pchala do pusiny dudel namoceny v mede a ja som bola ta najhorsia, ked som jej povedala, ci jej sibe... Ja mam este styroch surodencov a ani jeden nema kozne problemy, takze ja vobec netusim, ze preco ja. A moj maly ma reflux a pije AR mliecko. Ano, davam probiotika, aj brusko Pupikom masirujem, aj ceresnove kocky prikladam, aj Espumisan na prdiky davam. Kamilkovy cajik som zacala davat na doporucenie gastro-lekarky a zabral.

kaja73
2. dec 2010

@sandra1005 Ako som pisala,mne sa krpec z kamilky vyhadzal.Ono tie odporučania su z doby ,ked bolo menej alergii.Ja si myslim ,že ten vzostup maju na svedomi prehnane povinne očkovania.Takže teraz v dnešnej dobe treba byt žialbohu opatrnejši ako v minulosti.Kamilka zabera aj mojmu zmakčila stolicu , ale bol vyhadzany od hlavy po paty. ☹ tak to riešim Bio gayov a dostatočnym množstvom tekutin.Maly sa mi inak nevedel vykakat len ked som ho držala v klbku nad WC.Ale ma to svoje vyhody.Od 7m sa nepokakal a už 2m sa pyta zvukom ee.Ciže nadalej kakame do WC,ale už nie ako jediny sposob vykakania sa ale preto,že pochopil 🙂

jasminet
2. dec 2010

@sandra1005 ved ja viem, ze si to nemyslela zle. a ze kamilky pomahaju zmakcovat stolicu, to samozrejme ano, nepopieram, ale ... 😉 ...su aj ine sposoby. 🙂

mirka285
2. dec 2010

@jasminet ale ved vsade predavaju kamilkovy caj vhodny od narodenia....vyraba ho HIPP a maju ho v kazdej lekarni,vsade...si precitaj toto http://www.zdravie.efekt.sk/rumancekkamilkovy.html

mirka285
2. dec 2010

ja uz mam pocit ze kazdy moze mat alergiu na uplne nieco ine...jeden na to,druhy na to ☹

luthien.k
2. dec 2010

@mirka285, však to je v pořádku, UM s kravskou bílkovinou se taky dává od narození, přesto je to u dětí potravinový alergen číslo jedna! Prostě to chce jen počítat se všemi variantami a pokud jsou alergie v rodině, postupovat se vším daleko obezřetněji a s možností alergické reakce počítat vždy a prakticky u všeho, znám tu z diskuzí o ekzémech už několik dětí, které mají například alergii na rýži, banán, mrkev a podobné "běžné" věci, u kterých by to leckoho ani nenapadlo.

mirka285
2. dec 2010

@luthien.k tak tak pravdu mas veru...

jasminet
2. dec 2010

@mirka285 😉 ja som ho malej davala a dopadla ako dopadla. ze sa nieco niekde predava, este neznamena, ze je to naozaj vhodne 😅

majinka85
3. dec 2010

Ahojte. Myslite si, že je normalne keď môj synček kaka do každej plienky? Po každom jedeni sa buď pokaka alebo si prdne a zašpini plienku?Nemate s tým skusenosŤ???

maggie2
3. dec 2010

@majinka85 metabolizmus detí je veľmi individuálny. Niektoré sa vyprázdňujú niekoľkokrát za deň, niektoré raz denne, niektoré niekedy snáď aj menej. Ak dieťa je spokojné, rapídne neuberá na váhe, riadne papá, nejaví známky choroby, nemá teplotu a pod., tak sa vôbec neznepokojuj. Je to úplne normálne. Kto papá, aj kaká 😉

brisilda
9. dec 2010

ahojte moze sa UM ohrievat ? vyrobca to neodporuca ale zaujima ma vasa skusenost ci ste boli niekedy nutene ohriat uz urobene mliecko 😉 samozrejme do 3 -4 hodin s tym ze cely cas bolo v chladnicke

majuska81
9. dec 2010

@majinka85 Ahoj , my sme mali podobne problemy, syncek je predcasne narodeny a bolo to hned, ako nas pustili z nemocnice. Tam mu od toho isteho UM nic nebolo, ale doma ako sa napapal, hned bolo v plienke....Potom uz aj ako keby krvave zilky tam boli a rapidne sa to zhorsovalo.,....spravili nam kultivaciu, to bolo v poriadku a dali nam hned vymenit UM. Za 2 dni sa to napravilo. Teraz kakame 1x denne. 😉

jarynek
10. dec 2010

ahojte holky, chci se jen zeptat, zkoušela jsem malé dávat Nutrilon komfort 1, ale plechovka skončila v koši a já hloupá koupila dvě. Nemáte někdo zájem o jednu novou , neotevřenou plechovku za 130 + poštovné. Koupena před měsícem, najela jsem na Sunar Nutra Defense... 🙂

pavcahola
10. dec 2010

Ahoj můžu se zeptat jaké UM používáte?My jsme měly ze začátku nutrilon HA pak jsme přešly na bebu a ted bych jim ráda od 6měsíce dávala sunar tak se chci zeptat jaký s ním máte zkušenosti?

julinka2787
10. dec 2010

@pavcahola my sme boli na sunare a veľmi nám chutil. dávala som jej sunar complex 1, tak ak chceš od 6.mesiaca prejsť, tak complex 2... my sme boli spokojní...

peta_22
10. dec 2010

..ajojtee.. :o) ..chcela by som sa opyytat..ci nemaate niekto skuusenosti s hypoalergeennym umelyym mlieckom Humana HA 1..my sme s niim dnes zacali dokrmovat..na radu nasej detskej lekaarky..

majuska81
10. dec 2010

@jarynek Podla mna skus dat do bazaru 😉

majuska81
10. dec 2010

@pavcahola My sme zacali s Bebou HA - 2 tyzdne- krv v stolici ☹
Potom Beba Sensitive - 2,5 mes. - jednoducho nam prestalo chutit 😅
Nasledoval Nutrilon HA - 1 mesiac - tiez nechutilo 😅
Teraz Nutrilon 1 - dá sa.... 😅 ...ale Nutrilon kasu ma ovela radsej....dvakrat tolko z toho vypije..

casiopeia
10. dec 2010

Ahojky, mám prosbu. Přikrmovala jsem Nutrilonem Comfort a přešla jsem na Bebu sensitive, kvůli kolice a malej má problém s kakáním. Bez rourky nebo teploměru se mi nevykaká a má tu stolici hodně tuhou a tmavě zelenou. Nevíte co s tím?

lenocka84
11. dec 2010

@casiopeia ahojky, skus do mliecka pridavat probiotika biogia, nam velmi pomohli a problemy s kakanim a nafukovanim boli za 2tt prec. aspon u nas. kazdemu inak zabera, na prdiky sme mali infacol, uzasna vec.

titulienka
11. dec 2010

@casiopeia urcite vymenit mliecko....drazdi jej to zaludok a zelena stolica nieje v poriadku....
skus mliecko france lait....pocula som an dobre hodnotenia a moja prva dcera na nom vyrastla a nemali sme ziaden problem.... 😉

majuska81
11. dec 2010

@casiopeia Lenocka ma pravdu, aj ja davam malemu probiotika, konkretne Infant Dophilus. Od toho dobre kaka, je to prasok, ktory sa nasype do UM.

casiopeia
11. dec 2010

@majuska81 Infant dophilus dávám taky, jednou denně do cca lžičky fenyklového čaje. Dávám to asi tři dny a pořád má tuhá hovínka 😖 už začínám přemýšlet jestli by nebyl nejlepší koupit Hylak. 😠 Co myslíte?

casiopeia
11. dec 2010

Už jsem i objednala ty kapičky Bio Gaia, tak snad. Jinak nevím které jiné mlíčko zkusit. To francouzský ani nevím kde sehnat, v lékárně jsem ho nikde neviděla. A všichni mi pořád říkají, že Nutrilon nebo Beba jsou nejlepší, tak fakt nevím.

januska26
12. dec 2010

@casiopeia A pocula si o mliecku Humana?My pijeme toto mliecko od dvoch tyzdnov a moj malicky nemal ziadne problemy a velmi mu chuti🙂)

casiopeia
12. dec 2010

@januska26 Ne ne neslyšela, dáš mi odkaz?

martinka17
12. dec 2010

ahojte, nepozná niekto značku ALETE z rakúska? Dostali sme a jeden sáčok mi pri rozrábaní nepení. Je to ok?Lebo s UM len začínam.

monka_m
12. dec 2010

@martinka17 Ahoj, Toto mlieko sme ešte nemali, ale keď sme kúpili Nutrilon v rakúsku, tak nepenil a keď kupujeme u nás tak pení. Tak si myslím, že je to v pohode 😉

aliza
12. dec 2010

@casiopeia a ten cajik je teply? probiotika by sa nemali davat so teplych napojov a dolezite je aj skladovanie, musia byt v chladnicke, inak nemaju pozadovany ucinok. Zrejme u vas bude iny problem lebo po probiotikach musi kakat. Mozno ide o alergiu na kravske mlieko, aj vtedy mozu byt zapchy. Moj maly nemohol kakat, tak sme presli na hypoalergenne mlieko plus dostaval biogaiu a teraz som skusila dophilus. kaka pekne, raz denne, bez problemov.
A Humanu hypoalergennu pila dcerka, ale az okolo roku, ked som prestala kojit a bola super, ale to uz bola 'velka' baba, nie babenko, takze neviem posudit.

zuzu1111
12. dec 2010

ahojte babule, asi budeme musieť začať aj my občas prikrmovať, tak sme kúpili Nutrilon HA 1. Je tam napísané, že sa narába s dojčenskou vodou, ktorá sa prevarí a ochladí na 40stupnov. To fakt meriate? A čím? Alebo ako odhadujete teplotu vody, ktorou sa to mieša?