Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

sandra1005
14. dec 2010

@kaja73 tak u Samka sa zatial ziadny exem nevyskytol, musim si zaklopat. Ale ma len styri mesiace, to moze prepuknut hocikedy. Za vodou budeme az po puberte 🙂

kaja73
14. dec 2010

@sandra1005 davaj si pozor hlavne pri očkovaniach.V hexe je zložka na hemofila,ktora može sposobovat potravinove alergie.Ja mam podozrenie,že u nas je toto pričina.Celotelovy ekzem sa mu vyhodil z večera do rana na 7 den po hexe.v tom čase davaj hypoalergennu stravu par dni pred očko. aj par dni po.Pokial sa da bez mlieka,aby sa organizmus nepomylil a nezačal namiesto na očkovamie tvorit protilatky na stravu,ktoru v tej dobe maly papa.To sa može totiž stat. 😒 Ale dokori ti to určite nepovedia.

anita41
14. dec 2010

ahojte ja sa chcem spitat na mliecko HAMI .kto ma snimi skusenosti?Su dobre?

sandra1005
14. dec 2010

@kaja73 Dakujem za radu.

januska26
14. dec 2010

@casiopeia Toto mlieko maju iba v niektorych lekarnach a v drogeriach DM. Ved si to skus vyhladat v googli na najekej ceskej stranke alebo sa spytaj v lekarni...drzim palceky🙂

pavlicek14
14. dec 2010

jenom vsem maminkam,taky jsem prvni mesic kojila,pak jsme se jenom trapili oba s malym.pul roku jsem tedy davala podctive nutrilon a ted sem na bebylove.taky jsem se bala levne ceny a neznameho,ale skutecne je to jenom o reklame,o ekonomickem tahu na maminky nic vic.a napriklad mam s nutrilonem spatnou skusenost latka prospesna na traveni ho tak kvalitne cistila,ze maly mi malo pribiral.nevedeli jsme porad cim to je,protoze se drzel spravn vahy,ale porad te nejnizsi.. mixovat nemixovat,prestala jsem se hloupe bat pani doktorky sla jsem na to po svem.koupila bleskem babylove a maly se krasne zaoblil na malou gulicku-baculkaty miminko 🙂krasne kaka,takze na traveni urcite to nejlepsi a podle mne na vse,taky pozitivne reakce na vsechny vyrobky babylove,a maminky muzeme byt jenom radi sa ty levne ceny,spis se bojim,ze nas nekdo kazdou chvili prokoukne a napraskaji nam to Bio na drahe ceny :( taky byva problem v zasobovani prodejen,doufam ze ho neodstavuji,ale ze proto byva vyprodan bo je hodne maminek ktere se neboji levneho vyrobku,kdyz nase poklady jsou pro nas to nejdrahsi ,tak radi priplatime pro jistotu 🙂

nikuskabee
16. dec 2010

Chcem sa spýtať,či je mliečko hypoalergénne aj z babylove rady

zuzu1111
16. dec 2010

Baby ešte jedna otázočka - UM sa má do dvoch hodín spotrebovať alebo vyhodiť. Robíte to tak? Nemôžem napr. zvyšné mliečko odložiť do chladničky a využiť na ďalšie kŕmenie o cca 4hod?

jay_jay
16. dec 2010

@zuzu1111 takemu malemu drobcovi by som nezohrievala...radsej cerstve. raz som mu zohriala a plakal cely den. radsej si rob mensie davky - hoci viackrat das flasu, ale cerstve. ani teraz mu nedavam rozrobene ak nahodou nevypije...ja viem, ze ti je luto "vyliat tolke peniaze" - aj mne bolo 🙂 ale radsej nech je brusko spokojne 😉

brusinka.pusinka
16. dec 2010

@anita41 my máme Hami mlíčko jsme spokojeni a malá ho má moc ráda, sice jezdíme do polska pro něj ale je to uplně stejné jako u nás v česku. Pijeme teď trojku májí i příchutě takže je supr není jen pořád čisté 😉 Za nás můžu doporučit 😉

sandra1005
17. dec 2010

Ahojte. Maminky, chcem sa spytat ktora mate skusenosti s Bebou HA alebo Nutrilonom HA? Chceme prejst na HA mliecko a neviem sa rozhodnut, ktore kupit. Dakujem.

lublana1
17. dec 2010

@sandra1005 ...my s nutrilonom HA nemame dobre skusenosti, malemu prestal chutit a plakal pri kazdom papani, kym sme na to prisli, tak to trvalo mesiac... stalo sa to viacerym mamickam tu na MK, co som si s nimi pisala... tak po nutrilone HA som malemu na odporucanie doktorky nasadila sunar HA a zacal pekne papkat, davky sa zvysili a hlavne uz nereve pri papani ako to bolo pri nutrilone HA... ale kazde babo je ine, mozno prave tvojmu ten nutrilon HA sadne... to je len moja skusenost...

sandra1005
17. dec 2010

@lublana1 No, co si teraz citam starsie diskusie, tak sunar HA si maminy dost chvalia. Dakujem za radu, este popremyslam.

ija1
18. dec 2010

@sandra1005 - my jsme presli z Nutrilonu HA na BEbu HA a uplne zlata.......... fakt si na bebu nemuzu stezovat..........
meli jsme po nutrilonu po 3 mesicich desny boleni briska, nechtela pit, nic................ zmenili jsme na Bebu HA a pohoda.......a jsme na ni uz pres 4 mesice.......ale kazde ditko je jine........... jestli muzu poradit, zkus jakekoli mlecko ale fakt ne Nutrilon........ stalo se to tu vicero maminkam................

sandra1005
18. dec 2010

@ija1 ja som dnes kupila Sunar HA 🙂 Problem je, ze doteraz pil Nutrilon AR a doktorka doporucila uz davat normalne mliecko. HA mliecko mu chcem davat koli mojim exemom. Dala som mu z toho Sunaru a urobil mi bleee a nechcel to pit ani za svet. Je to uplne ine mliecko ako ten Nutrilon, aj chutovo, aj konzistenciou. Tak teraz neviem, ze co urobit...

desszi
18. dec 2010

nam robil Nutrilon HA problemy - zhorsoval ekzem, stolica bola hnackovita, presli sme na Bebu a tu si mozem len chavlit - Beba HA aj obycajna Beba premium nam ziadne problemy nerobila. My sme vsak nakoniec presli kvoli ekzemu na bezlaktozove mliecko AL 110, to vyhovuje momentalne najviac. Syncek nemal problem prejst na tieto mliecka, ja som ich tiez ochutnala a su chutnejsie ako Nutrilon.

A este na margo ekzemov, mam uplne rovnaku skusenost ako kaja 73, ekzem sa syncekovi vyhodil po celom tele po prvom ockovani hexavakcinou, odvtedy trpime potravinovou alergiou. Kazda dalsia vakcina nam to len zhorsila. A podla mojich skusenosti Nutrilon nie je az taky uzasny ako to o nom tvrdia. Aj moja lekarka ma presviedcala do nemoty, ze je to to najlepsie, bla,bla,bla az som sa nakoniec tiez napalila a robila si po svojom.

ija1
18. dec 2010

@sandra1005 - tak pokud nechce sunar HA, tak leda bebu HA, vyhodou je ze narozdil od Nutrilonu HA, Beba HA dobre chutna, neni to tak horke............. sama jsem zkousela jak Bebu Pro 1 tak bebu HA a rozdil jsem nejak nezaznamenala...

kaja73
18. dec 2010

@desszi A očkujete dalej? My sme teraz už 3 davku hexy nedali.Mame odklad a MMr nechcem dat aspon do 2 rokov,ak vobec.So živej vakciny mam hrozu a je to aj na vaječnom bielku a u krpateho mam podozrenie na alergiu na vajičko.Maly totiž trochu reaguje aj na kur.maso a to by mohlo znamenat problem s vajcom.Este ho otestovane nemam.

desszi
18. dec 2010

@kaja73 ahoj, poslem ti IP, aby nas nevymazali, ze odbocujeme od temy 🙂

sandra1005
18. dec 2010

@ija1 no, ved ja sa este nevzdavam, lebo dneska to mliecko nejako brble celkovo. Vcera zjedol viac ako liter az sa zaprasilo a dneska si len cucne po kazdy krat a ma dost. Ja som ten Sunar tiez chutnala a je dobrucky, sladucky, lepsi ako ten Nutrilon, aspon podla mna. On je len zvyknuty na inu chut, tak to asi chvilu potrva, kym mu zachuti aj toto. Nebudem mu teraz kupovat Bebu ked uz som sa rozhodla pre Sunar, aby som mu nemylila zaludok. Moc s tym nesuhlasim, aby sa kazdu chvilu menili detickam mliecka. Jedine, zeby ho nezacal papkat. Pri HA mliecku chcem ale urcite ostat 🙂
@desszi
@kaja73 ja sa zacinam bat, co s nim ta vakcina narobi...

desszi
18. dec 2010

@sandra1005 samozrejme neskusaj mliecka hore-dole, chce to len cas a on si na to zvykne, to mas pravdu, ze to nerobi dobre telicku.
no co sa tyka ockovania, kazde ma svoje riziko a malo by byt na zvazeni rodicov, ci dieta daju alebo nedaju zaockovat. zial nie je to tak a najhorsie je, ze rodicia o moznych rizikach ani nevedia, pretoze sa o nich nehovori. ale myslim, ze pokial doteraz znasal ockovania tvoj syncek dobre, tak by to mohli byt aj nadalej v poriadku. v kazdom pripade by som sa radila radou kajky73 co sa tyka hypoalergennej stravy 😉

lublana1
18. dec 2010

@sandra1005 ...moj maly prvu flasku Sunaru HA tiez odmietol, tiez sa pri nej naplakal az, az, ale postupom casu zacal papat, zvysili sa nam aj davky. Ten Sunar HA je od Nutrilonu HA ovela sladsi a chutnejsi, aspon podla mna. Skus este pri nom vydrzat, nemen mliecko hned, iba zeby fakt nejedol a odmietol ho i po niekolkych dnoch. U nas sa plac pri papani vytratil az po nejakych troch tyzdnoch, tiez uz som nevedela, ze co dalej, ale ono to preslo a teraz v pohode 😉

pavcahola
18. dec 2010

@sandra1005 Ahoj po jaký době ses rozhodla pro sunar?Já o něm taky přemýšlým,tetkom papají bebu.

sandra1005
18. dec 2010

@pavcahola Ahoj, teraz ma styri mesiace a doteraz papal Nutrilon 🙂

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peko
21. dec 2010

Ahojky děvčátka, mám 4,5 měsíční dceru, skoro od narození je na UM, nyní máme Bebu HA a začala mi nějak míň pít, většinou pila tak 140 - 160 ml 6x denně, teď vypije max. 130 ml, většinou něco přes 100 ml - není to málo?

lenocka84
21. dec 2010

@peko ahoj, my sme toto riesili ked mal maly cca 3,5mesiaca, zacal odmietat HA mliecko
postupne sme presli na klasicke a problem bol prec 🙂
zacali ste uz prikrmovat?

peko
21. dec 2010

@lenocka84 - no my jsme po 3. měsíci přešli z Nutrilonu HA na Bebu HA, protože se mi zdálo, že jí Nutrilon moc nechutná, s Bebou se to spravilo, ale papá ji měsíc a teď toto, vypije si 100, pak se zakucká a už nechce ☹
přikrmovat jsme ještě nezačli, chtěla bych vydržet až do 6. měsíce

lenocka84
21. dec 2010

@peko pri UM je lepsie zacat prikrmovat od toho 5mesiaca, predsa len kojene deti tie nove veci maju vmliecku nasi kprci musia sami papat 🙂
my sme uplne presli z HA mliecka a dobre bolo. teraz ma babylove bio mliecko a vsetko ok. a prikrmy

peko
21. dec 2010

@lenocka84 - no mě právě doktorka říkala, že pokud dítko prospívá, tak i na UM je možné příkrmy začít dávat až po 6. měsíci
ale kdyby byl problém, tak samo začnu s příkrmy dřív, ale mám přeci jen strach, jsem alergička, manžel astmatik, tak jsem chtěla na HA mlíku vydržet co nejdýl