Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

bibap
8. aug 2011

@anjelicek26 super obvolala som Hipp, Sunar aj Bebu, este skusim Hami a Nutrilon 🙂 dakujem za tip

zebra41
8. aug 2011

ahojte, stalo sa vam,ze babo na UM ho zacala odmietat? proste ho uz nechce pit...vypluva. za to prikrmy mu chutia. myslite,ze mam zmenit mliecko? doktorka radi skusit napr. bananove,ci mi nebude chutit viacej

ija1
10. aug 2011

@zebra41 - jojo, to se stava, urcite to zkus, treba mu bude chutnat vic........... a az pridate jogurt tak jedna mlicna davka bude taky nahrazena, tak treba mu pak zase mlicko bude vic chutnat.........

sofia2008
10. aug 2011

@zebra41 my to mame od 3m a krmili sme a krmime UM len v spanku, skusali sme rozne druhy, proste nie je mliekova 😒

sofia2008
10. aug 2011

@zebra41 kludne uz mozes dat jogurt, bielu activiu sladku, uz ma cez 6m 🙂

zubrienka1
10. aug 2011

@sofia2008 @zebra41 activiu radsej nedavajte, najlepsie su smotanove biele jogurty. babatka potrebuju tuky 😉

zubrienka1
10. aug 2011

@zebra41 aj nasa teraz zacina strajkovat s mliekom. musim ju zabavat,aby ho vypila 🙂 idu jej zubky... tak hadam je to len prechodne obdobie.

sofia2008
10. aug 2011

@zubrienka1 mne tak kazala dr. 😕 moja normalne smotanove nechce, ale skusim jej este raz ponuknut..vdaka 🙂

zubrienka1
10. aug 2011

@sofia2008 vsade sa pise, ze smotanove... tak neviem preco tvoja dr. ti tak hovorila. ani mojej prvej moc jogurty nesmakovali, vyskusaj ho zmiesat s ovocnou vyzivou. mozno to tak tvojej babulke zachuti 🙂 pozerala som si tvoj album, mala emka je hrozne podarena 🙂

pralinka25
10. aug 2011

@sofia2008 hej activia by sa ani nemala pisu to sami na svojej stranke vyrobcovia

dana3262
10. aug 2011

Nas jogurt nechtel vubec, tak jsme zacinali zakysanou smetanou (cca 16% tuku) ta mu chutnala moc a po par mesicich pomalu presli na smetanovy jogurty (cca 10%). Ty jim i ja a je to dobrota 🙂

zebra41
11. aug 2011

@ija1 @sofia2008 @zubrienka1 vdaka. ja som vsak pozerala tie ochutene mlieka a su az od jedneho roka. poznate nejake od 6m? jogurt uz papame. tiez mi doktorka kazala Activiu - ja ale davam normalnu bielu nie sladku a na striedacku so smotanovym jogurtom. myslim,ze to ma Activia napisane kvoli tomu,ze ak by to bolo vhodne pre mensie deti, tak by museli robit nejake specialne testy...ale to som si nie ista. jogurty mu nastastie chutia. rano mu dam mliecko a co nedopije tak dorobim kasicku a vecer a v noci vypije...tak ledva ledva ale uz par dni sme na 500ml denne - spolu s jogurtom a kasickou....

sofia2008
11. aug 2011

@zebra41 ochutene asi nie su od 6m..my sme sa vzdy drzali okolo 500ml na den a priberala tak, ako deti, co pili aj o 300ml na den mlieka viac..dr. vravela, ze sa nemam trapit, dieta vie, kolko potrebuje..rano som napr. davala kasu na dobre rano, na veceru bud kasu, alebo zemiakovu kasu s mliekom, tu zboznuje alebo este zemiakovu kasu s mliekom so zeleninou, vytrapili sme sa dost a teraz pije mlieko iba vecer, ked uz spi 150ml, inac ma cez den jogurt, mliecnu kasu, mliecny vanilkovy dezert od nestle, ten je az od 8m, zeleninku a masko jej mixujem s mliekom, takze ho ma dost..mne vravela dr., ze tak od toho 7m staci dietatu aspon 300ml mlieka, do toho sa rata aj kasa, jogurt atd.

zebra41
11. aug 2011

@sofia2008 aj mne hovorila dokina nech ho zbytocne nenutim. jogurty aj kasicky ma rad. pre istotu sme boli na prevazeni,ale za posledny mesiac pribral 1kg - takze ziaden problem. a to je medzi kasickami na dobru noc a dobre rano rozdiel? ja som myslela,ze len v nazve. ja mu rano davam na dobru noc - taku som dostala a je hladny po 3 hodinach....ja som mu raz zeleninku zmixovala s mlieckom a vypluval to. je to maly Skriatok a neda sa prekabatit 😉
len som si myslela,ze v jeho veku je mlieko to hlavne....

sofia2008
11. aug 2011

@zebra41 no ved krasne pribera 🙂 urcite mu nic nechyba 🙂 ja neviem, len asi tie na dobre rano su lahsie podla mna..

ija1
12. aug 2011

@zebra41 - ted jsem koukala, sunar 2 komplex je s bananem.............tak treba zachutna........a je od ukonc. 6m

http://www.feedo.cz/shop/kojenecke-mleko-sunar-...

zebra41
12. aug 2011

@ija1 vdaka, skusim ho pohladat v obchode 🙂

zdenush88
14. aug 2011

Ahojte, chcem sa poradit. Sme na umelom mliecku, dali nam bebu v porodnici. Nechcem menit znacku ako taku, len napr minule som nezohnala HA ale len sensitive.A dnes napr, Pro .... Ked striedam mlieko tej istej znacky, tak to nie je az taka katastrofa, ci??

ija1
15. aug 2011

@zdenush88 - ja bych to nezkousela........... my vzdycky byli na jednom typu, preci jen HA je jine nez normalni......a ne kazde mlicko miminku chutna, treba moje dcerka byla 10m na HA Bebe a jakmile zkusila Beba Pro, uz HA nechce, a sensitive ma zase uplne jiny slozeni................. a u tak maleho miminka bych tohle fakt nedelala, lepsi nakoupit si do zasoby.............

veronique_1
22. aug 2011

My papame popri kojeni Nutrilon, ten je pouzivanejsi najviac aj medzi kamoskami a v jednej reklame pisali, ze je najpredavanejsi na Slovensku. Je ale aj najdrahsi

veronique_1
22. aug 2011

@zdenush88 V lekarni sa daju tie specialne UM objednat do par hodin

m.i.r.i
22. aug 2011

@zdenush88 suhlasim s @ija1 . Radsej tie mliecka len tak nemiesaj..a veru si mozes v lekarni objednat cokolvek a to mas este v ten den..
My sme prestriedali mliecka na zaciatku, ale preto, ze sme hladali to vhodne..ked sa naslo, tak uz pijeme stale to iste..Nam vysiel ako vitaz Hipp probioticky...a to sme presli Bebou, Humanou, Nutrilonom aj Sunarom..v Hipp su uz probiotika a pijeme ho dodnes..malemu aj super travi aj ma dobru stolicu...pre nas je toto jednotka 🙂

zdenush88
22. aug 2011

@m.i.r.i viac menej sme presedlali na bebu pro a da sa povedat ze je pre nas ta naj.... prestali sme mat problemy s bruskom a kakame pravidelne kazde rano, nie take tvrde bobky ale take redsie klasicke... 😉 ja som to ani tak nemyslela striedat jeden den to, druhy ine ale skor, ze ci mozem vyskusat mlieko tej istej znacky ale iny druh ci je to mensie zlo ako skusat uplne inu znacku....

kachen
23. aug 2011

Tak my zacali na Nutrilonu, po tom mne kakala jednou za 3 dny a byla jakasi urvana, tak jsme presli na Hipp a dobry. Kaka kazdy den rano a je z ni spokojeny a usmevavy mimino. Jenze doslo a ja ho nemohla sehnat, tak jsem zkusila Bebu a horor. Rev, krouceni a Beba letela z okna chutove to byl taky peknej humus, to uz mne do baraku nesmi. Uz radsi nic zkouset nebudu a zustaneme u Hippu, akorat jsem se divala, ze ten stary stahuji z prodeje a bude nejaka novinka. Tak to jsem zvedava, jestli ji sedne.

vavrovae
23. aug 2011

Ahojte som tu nova a chcela by sa opytat ci si myslite, ze je normalne keby som svojmu 7 tyzdnovemu krpcovi dala na noc do nutrilonu za lyzicku Nutritonu aby bol viacej syty. On strasne rad papa a cez den papa kazde hydky a papa tak 130 az 14ml niekedy ale trebars len raz za den vydrzi aj 4 hodky. Ked mu dam najest po kupani vydrzi trebars 5 az 7 hodin. Myslite si, ze keby mal hustejsie mliecko a viac ho to zasyti, ze mi bude spinkat celu noc? Podotykam ze nema reflux len proste chce furt len papat. Ma 5600g a 59 cm.Zatila to robim tak ze mu davam klasicky Nutrilon a avecer Nutrilon extra som si myslela, ze ho to viac zasyti, ale asi to tak nieje.Na nejaky rezim je este asi skoro ze? Vdaka za rady

meo
23. aug 2011

@vavrovae Píšeš, že po koupání a najedení spí 5 až 7 hodin, tak ho koupej třeba okolo 21hodiny a bude spát do 3hod. Takže budeš vstávat jenom jednou v noci, to je normální, že jednou v noci se vzbudí. Ne každé 7 týdenní dítě spí celou noc. A myslím, že hustější mléko asi nepomůže, já jsem to taky zkoušela a nic moc. Mě moje malá začla spát celou noc asi před druhým měsícem, aniž bych pro to něco dělala, ale každé dítě je jiné. Některé děti nespí celou noc ani v roce. Nehledě na to, že když jí na noc moc zasytíš, tak jí může tlačit bříško.

ija1
24. aug 2011

@vavrovae - jeste je malinkej, v tomhle veku je normalni krmit jkeste jednou dvakrat za noc...... a rozhodne bych nemichala mlicka, budto krmit nutrosem nebo n. extra...... casem se mu to spani posune........... nam dcera spala s jednim krmenim v noci az do roka........

vavrovae
24. aug 2011

Dakujem za rady. Co sa tyka toho ze Extra davam na noc to som preberala priamo na Nutrilon linke a s doktorkou tak uvidim jak to dopadne.

nina17151
30. aug 2011

mamičky je tu niekto kto mi vie poradiť ako pripraviť BEBU 2 HA...chcem pripraviť 210 mliečka so 7 odmerkami v návode sa píše naliať pol vody 105 pridať 7 odmeriek a potom??? dolejem do 210 čiže menej vody alebo dolejem 105 vody a mliečka bude viac ako 210???...my sme papali Nutrilon 2 HA a návod bol úplne iný...

ija1
1. sep 2011

@nina17151 - my teda delali 7 odmerek Beby 2 HA do 210ml vody..celkem to bylo asi 235ml BEBy.........nedelala bych z toho vedu.............