Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

aponchie
23. nov 2009

tinnka nemusi to znamenat,ze ma hlad muze jit jen o uklidnovani a jine potreby miminka ..teda ovsem pokud kojis jestli je na UM tak nevim jak dlouho jestli od narozeni nebo ted nekdy to muze znamenat spurt nebo touhu se vratit k prsu cokoliv..ja bych musela dokrmovat po kazdem kojeni aspon 200ml kdybych to brala,ze ma urco hlad kdyz nevydrzi dele jak dve a pul hodky mezi jidlema to ma pul roku 😀

ockovelasky
23. nov 2009

tinnka, baby majú pravdu, ak vypije malá takú dávku mliečka, nemusí to znamenať hlad, možno je len smädná, niektoré UM pekne sušia, alebo sa chce pomaznať.. 😉 môže byť, že je mliečko slabé, ale ak ti pekne priberá, tak je mlieko ok..

tinnka9
23. nov 2009

Dakujem, baby, za rady. Malý priberá dost, aj stolicu ma pravidelnu, tazke mlieko bude asi OK. Smad napadol aj mne, aj sme skusali cajik alebo vodu, ale to vobec nechce.

susisus
23. nov 2009

ockovelasky - no mala si pravdu, aj malej bolo to mlieko slabe, za tyzden mi nepribrala ani gram a oslabla, dala som jej vcera sunar, nech to dobehne, modlim sa nech uz konecne najdeme mlieko 😠

sunea
23. nov 2009

Tinnka9, tvoj maly asi zacina s rastovym spurtom (typicke pre 3. mesiac zivota), aj my sme vtedy museli krmit castejsie, kazde 2 hodiny, niekedy po hodine a mensie davky, casom sa to upravilo. Ale aj my dospeli mavame rozny hlad, raz vacsi, raz mensi, takze aj babatka maju na to pravo - raz si pytat papat uz po 2 hodinach, inokedy vydrzia aj tie "predpisove" 3 hodiny.

lenka1smejka
23. nov 2009

susisus-prosim ta a ake si davala mliecko?Nechce sa mi citat stranky pred tym.Dakujem za odpoved

aponchie
23. nov 2009

tinnka vis on jaksi vodu asi nebude je prilis malucky na to..jeho instinkt mu veli sat prso 😎

berenika39
23. nov 2009

misule82 a dzio2, ahoj, je to tak,jak jsem psala, konečně jsem našla někoho důvěryhodnějšího než jsem já🙂).

Pokud se dává běžné UM, a dítě ho toleruje, je zbytečné potom dávat UM HA.

Je to dotaz resp odpověď ze 17.11.

http://www.porodnice.cz/poradna-Odb.-asistent-M...

bibulka1
23. nov 2009

Ahojte, urcite sa to tu pisalo uz niekolko krat, ale aj tak poprosim o radu. Mame dcerku (bude mat 3 roky, ktorej sme davali UM Hero Baby Lactum. V auguste sa nam narodil syncek (teraz bude mat 4 mesiace) a mame problemy s mlieckom. Ale pekne poporiadku....
Bohuzial ani u dcerky, ani u synceka mi nebolo dopriane kojit a tak sme velmi skoro presli na UM. Kedze som poznala mliecko Hero Baby Lactum, nevahala som a zacala som ho davat aj synovi. Mal reflux a tak sme zacali davat nutrilon AR, ale nechutil mu a tak sme ostali pri Here, ale davame doneho Nutriton(vlaknina na zahustenie). Syncek si zvykol, negrckal tak vela (skoro vobec), zacal mat presnejsi rezim, papa 6x denne a pekne spinka.
Co vsak cert nechel a mna by to ani vo sne nenapadlo, prestali toto mliecko vyrabat a tak sme zostali bez mliecka ;o(. Hero vyraba aj Sunar baby a tak po porade na infolinke Hera som mu zacala davat Hero Sunar Baby. Dnes sme zacali od rana. Bola som celkom pokojna, lebo vypil vzdy svoju davku (cca 150ml.). Pred kazdym papanim mu davam BabyCalm (kvapky na prdiky) a pouzivame antikolikovu flasticku.
Lenze po asi druhej davke zacal po papani vzdy dost grckat (aj ked som do mliecka od zaciatku pridala Nutriton) a poobede nepokojne spinkal. Po dopapani bol nesvoj a teraz vecer s velkym placom zaspaval. Zaspal o 21,30 a zatial spinka...tak uvidim do kedy 😒
Moja otazka: mam vyskusat ine mliecko? alebo je to normalny prejav pri zmene mliecka a mam este par dni vydrzat? Kolko dni je normal?
Prosim o radu....
Dakujem

susisus
24. nov 2009

lenka Hipp HA 1 plus probio. Lebo normalne neHA čkove HIpp ko jej robilo velmi dobre...

spimira
24. nov 2009

Malý teď pije taky Hipp 1 a jsme spokojeni.Po Nutrilonu blinkal, pak jsme zkoušeli Hami to z něho šlo ven obloukem a nemohl se vůbec vykakat 😝 .teď máme Hipp a plná spokojenost ublinkne jen občas, když si málo od říhne 🙂 a kaká bez problémů.

ockovelasky
24. nov 2009

susisus-som rada, že som ti pomohla, neboj určite to dobehnete a aj zosilniete.. držím palce.. 😉

susisus
24. nov 2009

dakujem 🙂

badzova
24. nov 2009

ahojte dievcata

potrebovala by som radu...sme na UM, presli sme z Nutrilonu HA na COMFORT /ze protikolikove a protizapchoce - haha..../ mame koliky ale uz menej.
chcem sa spytat ci ma niektora z vas take, ze ked sa dieta naje zacne hned potom plakat...
moja mala sa napapa, a zacne hned plakat, utisujem ju aj pol hodinku a potom prestane, ale ked nespi tak nedokaze byt hore len tak...jednoducho skoro stale place... ☹ ☹
neviete poradit?
a este ze mala po UM vobec nekaka, pouzivam sab simplex, cajiky aj ten odvar z vlociek som dala a vobec nic.
ked sa nam to podari po rektalnej rurke stolica je spenatovo zelena a vobec nie je nejako specialne husta...ma aj tak zacpu? alebo?
mam menit mlieko?
prosim o rady sme uz unaveni...a potrebujeme pomoc...
d a k u j e m. 🙂

junovka
24. nov 2009

badzova, a ako dlho uz davas ten Comfort?Ak viac ako 3 dni a stale mate tie iste problemy, tak by som presla na ine UM, nakolko moze to byt od toho.

susisus
24. nov 2009

Badzova - boli ju z toho mliecka brusko... Ja by som menila... 😒

junovka
24. nov 2009

bibulka, detto ako u Badzovej 😉

europa8
24. nov 2009

badzova-my sme mali presne ten isty problem ako vy ,vyskusali sme aj ine mliecka,ale nakoniec sme sa aj tak vratili ku Comfortu.Maly sa inak ako s rurkou nevykakal a stolica bola hnusna zelena.Po 3.mesiaci sa to akosi upravilo a zacal sam kakat.
Podla mna jej odvar z vlociek nedavaj-obsahuje lepok
Ja som to robila aj tak,ze som uvarila harmancekovy caj a do neho som zarobila mlieko,niekedy to pomohlo,ale podla mna to chce cas,aby sa ten traviaci trakt dal do "normalu".
Nedavno nam v lekarni namiesto Comfort 1 dali opmylom 2,tak som sa zlakla,aby to malemu nejak nezatazilo zaludok,tak som sla kupit obycajny Nutrilon 1 a maly kakal bez problemov a krasnu zltu stolicu 😵
Prajem vela sil...

susisus
24. nov 2009

spimira - to mate stastie ze pekne kaka po Hippku, podla mna je to naj mlieko, len malu - zial - strasne casom zapekalo ☹

badzova
25. nov 2009

dakujem pekne za odpovede...budeme skusat dalej.

europas8: a varila si ten caj v sackoch? ja mam od hipp ten harmancekovy...ale neviem ci ma ten isty ucinok...
a ake mnozstvo si davala? nasa mala teraz papa 5x do dna 133 ml...ako presne si to robila...pripadam si ako blbec, ale no vies...
a kakali ste s rurkou kazdy den?
nam sa dnes ani po rurke nevykakala...a to uz nekakala 3 dni..tak neviem co robit... ☹ ☹ ☹ ☹

zuzana030
25. nov 2009

ahojte, maminy od kolkého mesiaca je babylove 3 mliečko, díky

pietra
25. nov 2009

zuzana, od ukonceneho 10.mesiaca.
Ale podla mojej skusenosti je ju tazsie dostat ako 2 😠 Dnes ju zase u nas nemali 🙄

europa8
25. nov 2009

badzova-ja som varila caj z DM BIO harmancekovy v sackoch,ten HIPP som nechcela davat,lebo obsahuje sacharozu.Prevarila som vodu a caj nechala luhovat cca 8 min,nechala som vychladnut na cca 40 stupnov a potom som donho zarobila mlieko-davala som 120 az 150 ml tak 3 krat denne,takze kludne jej urob tych 133...
niekedy kakal s rurkou kazdy den,niekedy kazdy druhy,proste,ked sa uz velmi pucil a zvyjal a mal velmi tvrde brusko
tak som dala rurku,nie vzdy kakal hned,ale nakoniec to nejak vytlacil 😵
skus jej poriadne pocvicit s nozickami,aj tak ze pravu rucku k lavej nozke a opacne a pomasirovat brusko Pupikom,
myslim,ze nam trochu pomohli aj kvapky Bio Gaia,je tam pisane ze az od ukonceneho 3.mesiaca,ale nam ich pediatricka odporucila a maly ich bral od 3.tyzdna,ziadny Espumisan ani Infacol nezaberal,len pravidelne cvicenie nozickami a este som zistila,ze sa sam vykakal,(to som riadne oslavovala 😵 ),ked vypil pomedzi papanie trochu prevarenej Lucky,ale on zase nechcel casto pit.
Tak vam drzim palce,ja viem,je to velmi tazke,ked vidis take male stvorenie ako sa trapi...a keby nieco,kludne sa pytaj,ved nato je toto forum...

to.beruska
26. nov 2009

Ajojte!my pouzivame Nutrilon.Najskor sme maly bebu 1 ha ale maly zacal grckat.potom bebu premium ale maly vypil 120 a za dve hodiny uz pytal papat.nevidrzal ani 3 hodinky a nemohol kakat.tak sme presli na nutrilon 1.no s kakanim tak ze raz za den sa nam to aj podarilo.ale niektory zase nie.tak sme kupili tiez rurku.dnes sa vykakal do dvoch plienok.tolko z neho islo von.ale stolica bola zlta.trosku riedka ale nie moc.tak teraz zaspal a ani nepapal. 🙂 inak co sa tyka cajiku mne v lekarni povedala ze moze byt aj harmancekovi

badzova
26. nov 2009

dakujem za odpovede.... 🙂 🙂

mja
26. nov 2009

Ahojte mamicky.
Moja dcera ma 11 týždnou a važi 6000g a meria 63 cm. Papa mi 5 krat denne po 150ml Nutrilonu. Niekedy si vypyta aj siestu davku. V noci mi krasne prespi 8-9 hodin a cez den je to tiez OK. Mne sa vsak zda, že na 3 mesiace pije dost vela!!! neviem, som z toho niak mimo.....podla davkovania na krabici nejdem, lebo to u nas neplatilo už pri 2 týždni...dufam, že tie nabrate kilecka vybeha, ked zacne chodit.....napiste mi prosim, kolko vazili vase deticky a kolko vam pili Umeleho mliecka...dakujem pekne

susisus
27. nov 2009

mja - No moja ma 11 tyzdnov, vazi 5000g a meria 61 cm... No ale tyzden mame minus kedy stagnovala pre slabe mliecko. Jaj a pije momentalne 170 ml sunaru 6x denne 🙂 Takze si myslim, ze ti nepapa vela, ale kazde dieta ma iny metabolizmus rovnako ako my dospeli. Moja Sara je po mne, dlha stihlucka.

mja
1. dec 2009

dakujem za odpoved

cerkris
1. dec 2009

švagrinej malý má 6 týždňov vypije aj 200ml nutrilonu mne sa to videlo veľa , ale lekár jej povedal, že dieťa samo vie koľko má zjesť.no neviem, môj má 6 mesiacov vypije 250ml mlieka a spí celú noc a tiež nie je tintítko lebo má 10kg aj je dlhánsky

voskovka
1. dec 2009

ahojte moj maly ma 4mes.a 3tyždne a 8900g-70cm...a papame nutrilon alergy care a pomaly začiname s prikrmami...na davku vypije 150ml-ale za chvilu je hladny...