Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

katren
7. dec 2011

@perlaoceanu moj ma necelych 5 mesiacov....ani moj si nikdy neodgrgol....pokym taha, tak papa...ked sa zacne hrat s cumlom, je koniec.....

katren
7. dec 2011

@perlaoceanu ale je pravda, ze ten nektar je od 4 mesiacov,.....a doteraz som davala Hipp feniklovy caj

eva76
7. dec 2011

My sme mali do 1/2 roka Nutrilon HA1 a bola som s ním nadmieru spokojná, bruško nás vôbec nebolelo a k tomu sme pili feniklový čajík. Od 1/2 roka mame nutrilon2 a všetko je ok

maticap.
7. dec 2011

@perlaoceanu no tak asi prekracujeme denne davky - to neriesim. Snazim sa aby jedol kazde cca 3 hodiny, no on si pyta kazde dve - tak co urobis - nechas ho plakat? Inak, dostala som tip - asi to poznate, ale napisem to pre istotu, ze ked dieta dlho place, treba ho nechat odgrgnut (napr na ramene), lebo je nahltane vzduchu a ten ho tlaci v brusku. My pouzivame nutrilon pre extra spokojnost.
@katren vracanie nosom? Uf, to by som nechcela zazit. Aj ked dnes mal veru biele na nose, no neviem ci ked bol na ramene a grgol a grcol, do toho len nestrcil nufak.
@sakura77 tak my asi prejdeme na nejake to HA - ci uz znova nutrilon alebo tu bebu.

S tym francuzskym mliekom (Francelait - ci ako sa to pise) nemate nikto skusenost?

perlaoceanu
7. dec 2011

@katren Prepac, ze sa stale pytam,ale vy ste na UM od zaciatku?

katren
7. dec 2011

@perlaoceanu v pohode...ked stiham pri dvoch, tak odpisem....my sme asi od jedneho mesiaca....vtedy zacal tak moc vracat a potvrdil sa reflux....
@maticap. skus sa spytat v jednom z tychto...
https://www.modrykonik.sk/forum/umele-mliecko/ake-mate-skusenosti-s-francuzskym-mliekom/
https://www.modrykonik.sk/forum/umele-mliecko/nutrilon-beba-francuzske-mlieko-sunar-ktore-a-preco/
ale ja by som skor isla do toho Hipp-u, bo to francuzske neobsahuje nic navyse, ziadne probiotika a prebiotika a mozte mat vacsi problem s bruskom a kakanim
ale to je na tebe

perlaoceanu
7. dec 2011

a kolko si davala mesacnemu babu a ako casto?

katren
7. dec 2011

@perlaoceanu nas asi do 2 mesiacov pil len 90ml kazde 2-3 hodky....v noci sa budi 3x, o pol dvanastej, o stvrtej a o siestej...o osmej vstavame....spat musi vzdy o siedmej...o pol siedmej kupeme, napapat a spat....
teraz bude mat 5 mesiacov a pije stale 120ml v takom istom casovom intervale....
@maticap. nechaj drobca spat v noci kolko chce, aspon sa vyspis aj ty....Dominika mi spava od narodenia celu noc...vzdy musi spat 12 hodin, inak je mrzuta.......Misko vstava 3x a teda oproti Dominike som mala z toho dost stresy, ale uz som si zvykla 😉

elana
7. dec 2011

@maticap. nečetla jsem celou diskuzi, tak asi budu mimo téma...ale mám připomínku, pokud mimo HA mlíčka dáváš jakékoli jiné (Comfort, Extra....), tak nemá vůbec smysl HA dávat, naprosto ztrácí význam. Obsahuje hydrolyzovanou mléčnou bílkovinu proto, aby se s ní dítě nesetkávalo, zatímco ty ostatní mají nehydrolyzovanou. Takže na jednu stranu ho toho alergenu bráníš a v dalším jídle mu ho dáš...nesmysl a doktorka Ti to měla říct. Ostatně, je to psáno i na krabici Nutrilonu, že podání výživy s nehydrolyzovanou bílkovinou snižuje účinnost HA mlíčka.

maticap.
8. dec 2011

@katren @elana - dakujem babulky za nazor a podporu. Nas krpec nas v noci prekvapil - vybumbal flasu, odgrgol a zaspal - bez placov, mrnkania a alebo budenia a to iste teraz rano - tak mi povedzte, co ho trapilo.. alebo ze by si od pondelka zvykal na ten nutrilon - pre extra spokojnost? A hlavne by som chcela vediet, ci pokracovat v tom istom mlieku alebo menit - nechcem s nim experimentovat...vcera do mna svagrina, ktorej deti boli tiez od narodenia na nutrilone hucala, ze naco vymyslam so vselijakymi HA a comfort apod., vraj mu mam davat do zakladne od nutrilonu (zelene logo - 1. volba po materskom mlieku). Tak ja uz neviem... S mm sme sa dohodli, ze este pockame den, dva a uvidime ako bude maly reagovat. Horsie je, ze do neho nemozem dostat caj. A vcera vecer sme skoncili s rektalnou rurkou, co bol ten najlepsi tah, lebo maly bol zapeceny (kedze som mu cajik nedavala)a podarilo sa mu poriadne vykadit. Vcera sme sa snazili do neho caj dostat (detsky: zmes feniklu, kamiliek, medovky a co ja viem coho este), no nechcel ho. dnes skusim iba feniklovy od Hippu - hadam ho bude pit.

maticap.
8. dec 2011

pozeram, ze tam mam dost preklepov 😀 , citajte to prosim s rezervou 🙂 .

toromanko
8. dec 2011

Náš krpček má 1 mesiac.Stále by papal, všetko vygrcká, na feniklový čaj je alergický, a po poslednej kontrole u doktorky sme sa dozvedeli že nám nepribral tak ako by mal.Podľa nej by mal mať aspoň o kilo viac.Od pôrodu skoro nič nenabral na váhe, a vina sa pripisuje materskému mliečku.Vraj neobsahuje to čo by malo.

evka4
8. dec 2011

@toromanko ak vsetko vygrcka, tak je logicke, ze nepribral. dr by vam mala predpisat NUTRITON (nie nutrilon), je na zahustenie obsahu zaludka + po kazdom krmeni ho noste vo zvislej polohe min. pol hodinu, aby sa mu obsah zaludka nevracal hore. to by malo pomoct proti tomu grckaniu a nasledne by mal priberat. drzim palce.

toromanko
8. dec 2011

Super ,skúsime .Doktorka predpísala lieky dcérke ,aby sa jej upravilo mliečko

moncicip
8. dec 2011

@maticap. Ahoj. My sme papali nutrilon1 asi dva tyzdne a maly z neho mal strasne problem,y kolikoval a zapekalo ho, tak sme presli na bebu1 a odvtedy je to ovela ovela lepsie aj ked kolika sa este sem tam objavi. Vcera som dostala na predpis BEBU sensitive tak ideme vyskusat a uvidime. Takze ja by som ti bebu urcite odporcala ak nevyhovuje nutrilon. Lebo podla toho co si napisala tak malemu ten nutrilon asi nesadol. A na odskusanie ci dieta mliecko znasa alebo nie je vraj potrebne ho podavat minimalne 3dni.

moncicip
8. dec 2011

@toromanko Presne ako pise evka4 nutriton na zahustenie mliecka pripadne patrat po tom ci mala nema nahodou reflux.

moncicip
8. dec 2011

@maticap. A k cajiku my sme tiez uz vyskusali kadeco ale skoncili sme pri tom od hippu sice ho robim trosku v inej koncentracii aby si maly nezvykal na sladke, lebo cajik ma taku nasladlu chut ked ho urobis podla navodu, ale pije ho. Su dni ked stiahne aj 150ml za cely den a su dni ked nechce. Ale ak je dieta cisto na UM tak treba caj ponukat casto.

babulkaa
8. dec 2011

@maticap. my sme zacali s rakuskym APTAMILOM 1( nas Nutrilon ) a tiez nerobil malej dobre zapekal, tak sme presli na rakusku BEBU PRO 1 a ta je uplne suprova, neviem si ju vynachvalit, ohladne kolik, tie nemame odkedy som zmenila flase z Avent na protikolikove od MAM. Su super, mozem doporucit u nas 100% spokojnost a ziadne koliky 😀

elana
8. dec 2011

@maticap. nebyl ten čajík cos zkoušela z DM-Alnatura? Podle složení to odpovídá a ten můj malý taky nechtěl. Ten Hipp fenyklový si vzal hned.

s Nutrilonem uvidíš, HA mu nedávej, to jsou vyhozený peníze, když kupuješ i Comfort (tj. neHA), ale obecně tomu nech tak týden, dva maximálně a pokud bude mít stále takové trápení, tak zkuste jiné mlíčko. Upřímně-Nutrilon totiž není žádný zázrak, plno miminkům způsobuje zácpu. On má jen dobrou reklamu, jinak není o nic lepší, než jiná mlíčka. Samozřejmě některým dětičkám sedí bezvadně...ale Tvému třeba ne. Každá z nás Ti tu doporučí to, co dává ona (já třeba Sunar Nutradefense HA, výborný je i Hipp Bio Combiotic a co jsem si tak všmla, tak dost maminky chválí i Hami, je levné, ale dobré, vyrábí ho ta samá firma, co Nutrilon), ale všechno musí "schválit" jen a jen Tvůj drobeček, na ničem jiném nesejde. Tak tomu ještě chvilku nech, ono si to malé bříško tak týden na nové mléko zvyká, ale pokud budou potíže pokračovat, přejděte na jiné, někdy je to vážně velké hledání.

toromanko
8. dec 2011

😉 Hneď to odskúšame,verím že to zaberie 😉

maticap.
8. dec 2011

@elana nie, ten cajik nie je z DM-ky - je kupovany v lekarni ako sackovy, v nazve ma okrem toho, ze detsky svatojansky a vyrobca je Agrokarpaty. Ja viem, ze kazda z vas mi odporuci to, co chuti jej detickam... 🙂 Som rada, ze ste mi dali tipy a uvidime.
@babulkaa @moncicip Skusime este pockat - ved aj teraz bol kludnucky, trocha toho fenikloveho caju od Hippu som do neho dostala. V podstate sme na tomto nutrilone pre extra spokojnost od pondelka, takz ako pisete, zazraky nemozno ocakavat hned a dnes je 4.den, co ho pije. Asi som chcela prirychlo nejaky pozitivny vysledok a som nedockava. No kto by nebol, keby mu babatko plakalo namiesto toho aby bolo spokojne po napapani? 😉

elana
8. dec 2011

@maticap. máš ještě novorozenečka, asi těch chutí v tom čajíku bylo na něj moc, miminka jsou hodně konzervativní. Ten čistě fenyklový mu bude jistě chutnat, je přirozeně sladký a navíc mu udělá na bříško dobře.

určitě ta mlíčka vyzkoušej, nelpi na Nutrilonu, oni mají dobré PR (však nevím jak na Slovensku, ale tady v TV jede reklama na jediná dvě mlíčka, Nutrilon a Hami, jak jsem psala-jedna firma, takže se prostě snaží, nic víc, nic míň), dosáhli tím toho, že s Nutrilonem většina maminek začne (která by nechtěla být "máma na jedničku" a dávat svému dítěti "první volbu pediatrů a maminek"), ale už se nikde nepíše, že spousta je jich po týdnu pláče a kroucení u tlačení nucena od něj utéct a v pohodě zakotví u jiné značky 😉 Jsi rozumná, že tomu dáváš čas, už jsem psala, že bříško si zvyká až týden, takže zběsilé střídání mlík není dobré a nic se nepozná (já třeba přecházela z toho Nutrilonu na Nutradefense kvůli tomu, že syn měl hrozně zelenou, tuhou a páchnoucí stolici a trvalo týden, než se z ní stala krásná zlatá vaječina zas). Tak moc držím palce, pokud si nezvykne na Comfort, tak aby hned to další mlíčko mu sedlo, drobečkovi malému.

maticap.
8. dec 2011

@elana dakujeme za povzbudenie. 😉 Jasne, ze aj tu je riadna reklama na nutrilon. Ja som si ho zobrala od kolegyne preventivne do zalohy, keby mi nahodou strajkovalo moje mlieko. A bohuzial aj strajkovalo, preto sme s nim zacali. Inak veru neviem ake by som bola vybrala - asi vdaka reklame zase len nutrilon. My sme z toho comfortu mali taku bledozltu stolicu a hned ked sme presli na "pre extra spokojnost", bola stolica riadne zlta 😀 , len to brusko bolo take bolave. Ale idem ho akurat nakrmit, tak uvidime aka bude reakcia a dam potom vediet. Pekny den a este raz dik! 🙂

moncicip
8. dec 2011

@maticap. My sme podobne stavy zazivali trityzdne nonstop ze reval a nevedeli sme co mu je, vsetky osvedcene postupy ulavy zlyhali resp. boli malo ucinne tak to bolo fakt o drzku. Potom sa to postupne zlepsovalo a teraz posledne dva a vlastne uz skoro 3tyzdne je to super, nam ta beba celkom sadla musim povedat. A co som pocula tak nutrilon fakt vela detom nesadol a ako si pisala je to len silny reklamny tah lebo dobre veci reklamu absolute nepotrebuju myslim t aku v telke.

katren
8. dec 2011

@toromanko prepac, ale ty si otec dietata, alebo stary otec??? ked pises, ze vas maly nepribral a v zapati pises, ze dala dcerke lieky na upravenie mlieka....nejaky mam v tom chaos....
my sme riesili presne toto iste, zistili nam reflux, nakoniec som mala mliecko odsavat a davat mu Nutriton na zahustenie ako odporucaju, ale pri 2 detoch som to nezvladala, tak sme presli na UM. Mame Nutrilon AR, to je antirefluxne, nam Beba AR nesadla, ale ako pozorujem, reflux sa pomaly vytraca a ked minieme posledny Nutrilon ideme na Hipp. Nas nastastie nezapeka, caje pijeme celkom radi, ale ked mate alergiu, davajte aspon cistu vodicku....teda ak budete na UM, pokym papa MM, tak netreba....
@moncicip my prechadzame na Hipp combiotic

bokorova
8. dec 2011

Nám sa osvedčilo Hami alebo Bio mliečko od BABYLOVE (Dm - drogerie) za super cenu cca 5 eur.Je ľahko stráviteľné, obsahuje probiotiká a vitamíny.

katren
8. dec 2011

@bokorova Hami je presne to iste ako Nutrilon, je to ten isty vyrobca, len som este neprisla na to, preco je lacnejsie....ale inak obsahuje presne to iste zlozenie ako Nutrilon a este aj tak peni.....a na to Babylove som tiez pocula zatial len dobre hodnotenia 😉

bokorova
8. dec 2011

Nutrilon je drahší kvôli značke a krabici.Vyrába ich Nutricia. Babylove je bio s tým nie je čo pokaziť....je aj pre alergikov...čo dnes je máloktoré 😝

elana
8. dec 2011

@bokorova promiň, ale to si troufnu nesouhlasit, že je i pro alergiky. To by muselo mít naštěpenou mléčnou bílkovinu (jako mají HA mlíka) nebo být bez laktózy a to teda jsem si jistá, že není. Taky jsem si nevšimla, že by obsahovalo probiotickou vlákninu a to jsem teda krabici studovala důkladně, abych ten zázrak poznala lépe. Podle mě (aspoň to, co se prodává jako Babylove v ČR) je obyčejná náhražka mléka jako základní řada Sunaru (oranžová). Akorát je bio, to jo, to je fajn (stejné je i Babydream v Rossmannovi a dokonce má míň bílkovin než Babylove, nadbytek bílkovin zatěžuje ledviny, tím se chlubí Beba, že má nejméně bílkovin na trhu)...

nechci se hádat, ale vážně jsem na to koukala, protože mě to fakt zajímalo...Ale tak třeba máte u Vás trochu jiné složení.

kaja73
8. dec 2011

@bokorova babylov pre alergikov nie je 😉
To su len uplne hydrolyzovane mlieka ako Alergy care,Alfare ci Neocate.
HA mlieka su pre deti OHROZENE alergiou-tie su len ciastocne hydrolyzovane- a preto nie su ani tie vhodne pre už alergicke deti-na bielkovinu kravskeho mlieka.
Babylov nie je ani len pre deti ohrozene alegiou-nie je ani len HA.

Ale inak ja som s tym mliekom bola velmi spokojna-nema v sebe zbytocnu chemiu,je BIO ,je lacne a malemu chutilo-co si viac možem priat. 🙂