Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

kaja73
8. dec 2011

Este doplnim,že ak ma dieta zas intoleranciu laktozy, tak zas musi pit mlieko bez nej 😉 ,ale to mlieko zas nemusi byt hydrolyzovane-pokial ovsem zaroven nema dieta aj alergiu na kravsku bielkovinu-to potom musi pit mlieko bez laktozy a zaroven aj hydrolyzovane-to je napr Alergy care digestive,alebo Neocate.
Babylov nesplna ani tuto podmienku-ma v sebe aj laktozu a samozrejme aj bielkovinu nehydrolyzovanu.

anjelik0907
8. dec 2011

@maticap. to francúzke mliečko vraj neni dobré ☹ ja som ho dávala malému ,ale to je už 10 rokov dozadu a keď sme išli do nemocnice ,lebo mal zápal lekárka mi hneď povedala ,že mu dávam zlé mliečko, lebo obsahuje veľa soli ☹ Tak neviem, ale radšej sme ho hneď vysadili a prešli sme na iné .I keď je možné ,že sa za tú dobu niečo vo výrobe toho mliečka zmenilo ,radšej by som ho nedávala

maticap.
8. dec 2011

@elana Mno, tak dalsie krmenie a place trvali do pol druhej... Som to skratka zariekla - po krmeni o 10 hod. nastali take strasne prestrasne neutisitelne revy, napinanie noziciek, caj odmietol akykolvek... no hruza. tak som masirovala brusko, chrbatik, cvicila s nozickami, nosila, odgrgavali sme po tych revoch, az som dala rektalnu rurku a nic... nakoniec sa mu podarilo volajako zaspat a zobudili sme sa s placom na dalsie krmenie. to som uz medzitym volala s pediatrickou, ze toto sa mi teda nepaci, ci to nemoze byt mliekom alebo co mam este spravit. Tak mi poradila dat nutrilon rovno do caju a maly ho tak vypil, aj poprdkal (to prdkal aj predtym, len stolica nikde), opat revy - ani flasu nedopil celu a ked som pozrela do plienky, zistila som, ze su tam tri tvrde bobky a ostatne uz doriesila rektalna rurka - vykakal sa.... no ak to ale ma ist takto dalej - zapcha a rurka dokola, tak to sa mi teda nepaci... Vyzera to, ze caj do neho dostanem iba v kombinacii s mliekom. Uf.

maticap.
8. dec 2011

@anjelik0907 citala som aj dobre aj zle skusenosti s francelait, tak ja uz neviem, ktore mu mam dat ine... alebo ci vobec menit.
Ono je to tazke vybrat mlieko - resp. nechat dieta nech si vyberie. Moznoze nam ten nutrilon sedi, len teda musime pri nom pit vela caju ... len je divne, ze dva dni sme po nutrilone Extra zapchaty neboli a teraz sme... a inak som nezmenila nic.

elana
8. dec 2011

@maticap. kocourek malinkej, je mi ho tak líto....ne, tohle mlíčko mu asi opravdu nesedí, třítýdenní kojenec nesmí mít tvrdé bobky ☹ Fakt zkus jiné...toto nemá cenu, takovéhle trápení. Jako jsou miminka náročná,uplakaná, trpící na koliky, bolesti bříška, to ano...ale tohle už je fakt moc. Ještě Ty dáváš to Extra mlíko, to je extrasytící, možná je hustší, třeba proto ho to tak ucpává. Já být Tebou, tak ještě dnes zkusím jít koupit něco jiného a mít to doma. Pokud by se scéna opakovala ještě 2x, tak celý slavný Nutrilon věnovat kamarádce, která ho třeba dává a je s ním spokojená a přejít na jiné. Nemusí se stát zázrak...určitě ne hned, ale horší to snad nebude.

maticap.
8. dec 2011

@elana dakujem za podporu, si zlata. 🙂 S manzelom sme sa dohodli, ze vydrzime do zajtra - uvidime aky bude stav a podla toho menime alebo nie. Ten extra nutrilon je este celkom tekuty -zato ten comfort, ktory mal predtym bol taky husty, ze to ledva tieklo z flase. no nic, idem zarobit na dalsie krmenie. Bubacik sa mi uz zobudil - aj ked bol vonku v kociku. Snad bude v lepsej nalade ako predtym. A nutrilon - ak ho zmenime, poleti do kosa. A basta! 😉

toromanko
8. dec 2011

@katren som šťastný dedo ale prežívam to rovnako ako dcéra a zaťko 🙂 🙂 🙂

katren
8. dec 2011

@toromanko tak to je ako moj ocino 😀 😀 😀 nevysiel mu syn, ma tri dcery, tak si to teraz uziva s vnukom 😉 a este sme mu dali meno take ake on chcel pre syna 🙂

maticap.
8. dec 2011

Mno, tak hlasim, ze vecer sme zarobili nutrilon opat do detskeho cajiku, vykakali sme sa (huuraaa!) a potom sme zacali plackat az revat... inak pri tom kakani (pocas krmenia) sme aj prdkali, po najedeni sme si odgrgli, no aj tak sme plakali. Takto presli dve hodky s kratkou prestavkou na spanie, znova sme sa najedli - tentoraz uz nutrilon zarobeny rovno z lucky a cely proces aj s kakanim sa opakoval. A bohuzial aj s placom na konci... Inak, medzitym som sa pokusala do maleho dostat trocha fenikloveho caju a zvladol iba par hltov. Tolko z nasho zivota... 😔

katren
8. dec 2011

@maticap. tak toto by som povedala ze su koliky....no moc pomoct nemozem....len vydrzat

nellina
8. dec 2011

@toromanko lieky?? lieky by som pri dojceni urcite nebrala, aj ked ide "akoze" o tvorbu mlieka..maloktory dr., podpori mamicku v dojceni, a hned s oblubou predpisuju umeliny..namiesto liekov su vyborne pre dojciace mamicky caje na tvorbu mlieka, no vy pravdepodobne s mlieckom problem nemate skor to vidim na reflux..

maticap.
9. dec 2011

@katren myslis? Davam mu preventivne aj sabsimplex na vetry, tak neviem - ale zase koliky cely den? Ozaj, a nocne krmenie opat bez placov, akurat teda zaspavanie bolo troska nepokojne, ale zaspinkal. no nic, idem skusit kupit ine mlieko... a uvidime.

elana
9. dec 2011

@maticap. zkus mu koupit taky BabyCalm, když už budeš v lékárně-je to čistě jen přírodní, takže ho tím nemůžeš předávkovat. A Espumisan kapičky, ale to už přece jen je "lék", má to ale výhodu, že se to míchá přímo s mlíčkem, takže miminko (aspoň to moje) kolikrát hezky prdíkuje už při pití 😅

maticap.
9. dec 2011

@elana ahoj, no my pouzivame na prdiky sabsimplex, lebo na zaciatku sme si mysleli, ze je problem s kolikou. V lekarni som uz bohuzial bola, ale chystam sa s malym von poobede, tak mozno babycalm kupime. No a nakoniec som kupila to francuzske mlieko Francelait... ranne krmenie prebehlo bezo mna - bol s nim tatino a vraj ziadne place. Tak asi este vydrzime do vecer a uvidime.

elana
9. dec 2011

@maticap. tak tohle mlíčko se u nás neprodává, vůbec neznám. Ale zatím to vypadá dobře, tak snad mu sedlo a bude to v pořádku 😵

katren
9. dec 2011

@nellina lieky mohla dostat, senovku alebo benedikt, tie tvoria mliecko...ale tiez si myslim, ze to bude skryty reflux

toromanko
9. dec 2011

Lieky sme vysadili, fakt že pomohol nutriton.Všetko začína byť v normále.
@nellina

toromanko
9. dec 2011

@katren A to som si myslel že som jeden z mála dedov a je nás viac.Viac by ma zaujímal ten skrytý reflux, často sa tu spomína. Ako sa prejavuje , resp. príznaky konkrétne

maticap.
10. dec 2011

Ahojte, tak od dnesneho rana sme na francuzskom mliecku. Vcera sa to sice tvarilo, ze s nutrilonom budeme pokracovat, maly vecer dostal do caju nutrilon s kvapkami na vetry (kedze inak ten caj nechcel), potom som trochu fenikloveho do neho predsa dostala a po ogrgnuti spokojne zaspal. A za pol hodinu bol hore a zacinal poplakaval, kopal nohami co to dalo. Tak som masirovala vsetko co som mohla, nosila, aj zaspaval, aj sa hned zobudzal, takze som nasadila najtazsi kaliber - rektalnu rurku a nic... ziadny efekt. 😖 No tolko sme sa trapili, az prisiel cas dalsieho krmenia a tak este nafasoval nutrilon, no zaspavanie bolo nadlho. Nocne krmenie bolo este s nutrilonom a on bez problemov zaspal! no rano som sa uz nastvala a nafasoval to francuzske mlieko s cajom. Vypil to bez problemov. A doobeda nam zacali riadne revy, a tentoraz zabrala rektalna rurka a vyslo par malych tvrdych bobkov a potom normalna stolica.

Tak si myslim, ze ked 2xdenne nafasuje nutrilon (alebo akekolvek mlieko) s cajom, tak by nemal byt takto strasne zapeceny alebo ano?
Takze asi bude problem s nutrilonom - kazdopadne, ostavame teraz na francuzskom a budeme sa sledovat. A snazit sa do neho dostat caj - lebo dnes zase protestoval proti feniklovemu.... ach jaj. su to riadne boje. 😔

kaja73
10. dec 2011

@maticap. Možno by si mohla skusit nie feniklovy, ale kamilkovy cajik-no najskor ho otestovat ako možny alergen-malym množstvom.
Kamilky su uplne super na zacpu 😉 ,no su aj alergen,ale to je aj kravske mlieko v UM 😝
Nam kamilky super zaberaju.
Možes do nich zarobit UM.
Feniklovy cajik mojmu napr. nerobil dobre-mal z neho vetry a bolave brusko viac ako bez neho-to je taky diskutobilny cajik-niekomu pomaha inemu skodi. 😒

maticap.
10. dec 2011

@kaja73 ahoj, no ja mam detsky cajik (svatojansky, ci aky to ma nazov) a v tom su aj kamilky. Ale kedze ten nechcel pit, tak do neho som zarabala ten nutrilon a dnes aj to francuzske mliecko a takto to nastastie vypil. myslim si, ze bez toho caju a kamiliek v nom by bol zapeceny "durchom - durch" .... 🙂 Inak, manzel ho prave "nalieva" feniklovym cajom a on konecne dobrovolne pije!

kaja73
10. dec 2011

@maticap. Som myslela klasicky sackovy kamilkovy cajik-ten ma silu a nie je sladeny.
Ved ked sa ti bude chciet a problemy budu aj nalalej, tak ho skus. 😉

katren
10. dec 2011

@kaja73 @maticap. bacha na kamilky, su to velky alergen....nie cisty kamilkovy....

kaja73
10. dec 2011

@katren Ved som to aj ja pislala 😉
Treba skusit najskor male množstvo,ale jej maly kamilku už pije v tom mix cajiku,tak by to malo byt OK-ved aj kravske mlieko je alergen-dokonca najsilnejsi- a deti ho piju v UM aj od narodenia-treba to proste otestovat.
Aj moj na nu zareagoval,ale 3 dni z nej kadil ukažkvo.
Potom som ju na rok vysadila a teraz ju už toleruje a ked treba vzdy zaberie.

bbtina
10. dec 2011

@maticap. Skus take 2 dni ten feniklovy caj uplne vynechat,mne toto Lucas robil prave z fenikloveho caju.niektore babatka nan reaguju presne opacne ako si myslime,tiez strasne plakal kopcoval nozickami a nevedela som mu pomoct,az som na to prisla po tyzdni,ked som citala rozne prispevky,ze v podstate take male babatka by caj ani nemali pit,tak som s tym prestala uplne a zrazu bolo vsetko v pohode,teraz pijeme len cisty harmancekovy a je v pohode a fenikel alebo aniz pri nom nikdy viac,zistila som,ze pekne prdka aj z mlieka bez caju

kbeata
10. dec 2011

@maticap. fenikel sposobuje zvysenie zaludocnej kyseliny,skus len vo vode z vodovodu prevarit rascu,bud vypit od smadu,alebo zriedit s tym UM,pol na pol 😉
nic z lekarne 😒 ,myslim tym na prdkanie a kakanie,este je dost maly na nejake chemicky vyrobene lieky 😉
ja som davala aj vodu z vyvarenych ovsenych vlociek na zarobenie sunaru,to mi maly pil,daj si google a tam sa dozvies vsetko,papa

maticap.
11. dec 2011

Ahojte, no vcera vecer sme zarobili kamilkovy sackovy a do neho mlieko a nic - neviem teda po akej dobe mozno ocakavat, ze sa z neho vykaka, kazdopadne ziadna produkcia nenastala. Pocula som totiz, ze harmancekovy caj zvykne prehanat. Feniklovy cajik nam ako tak zacal pit pred dvoma dnami - inak ani tuk. A co sa mnozstva tyka - tak max. 20-30 ml. Ale musim sa pochvalit, ze dnes rano vybumbal pred krmenim 70 ml. Asi nie je dobre davat mu caj pred krmenim, no medzi krmeniami mi ho nevypije vobec.
O tej vode z vyvarenych vlociek som pocula, nastudujem. Skusala som mu dat prevarenu lucku, no aj tu odmieta. 😒 .
@bbtina ahoj, neviem ci som dobre pochopila, ale Ty si prestala davat pri umelom mlieku caj uplne? A nemali ste ten tyzden problem sa vykakat?

koniarova
11. dec 2011

@maticap. Nehnevaj sa na mňa, ale načo mu dávaš všetky tie čaje? Veď má len mesiac? To je len mýtus, že umelé mlieka zapekajú. Mesačné dieťa nemá piť nič iné, len UM. Žiadne čaje, max. trochu vody. A tým myslím, 2-3 lyžičky. Ja keď toto čítam, ako tie deti prelievate čajom a vodou a hlavne takéto malé, je mi do plaču. Je úplne normálne, že takto malé dieťatko, ešte nemá sformovanú stolicu. Veď ešte sa mu len tráviaci trakt prispôsobuje novým situáciám. Ako často ti kaká? Prečo máš pociť, že sa nevie vykakať?

aliza
11. dec 2011

@maticap. suhlasim s @koniarova tvoje dieta nie je pokusny kralik, ma pit iba jednu znacku mlieka a nic viac, maximalne par glgov prevarenej vody, ale nie 70ml caju!!! a este k tomu pred krmenim a mlieko zarabane do caju a ine hluposti. A raz davat nutrilon, raz francuzske....ved mu vedome skodis, sa necudujem, ze sa maly trapi, ked takto experimentujes. Podla toho, co si pisala, nemaju tieto tvoje 'pokusy' ziaden efekt, aj tak je zapeceny a sa puci, je nepokojny.... radsej hladaj pricinu, ak mas pocit, ze ma tazkosti so stolicou, mozno je to alergia na bielkovinu kravskeho mlieka, ale takymito pokusmi mu akurat narobis problemy.