Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

babulkaa
12. dec 2011

@aliza nechcem ti odporovat ale mam inu skusenost, nasa mala ma 2 mesiace krasne spapa UM podla navodu niekedy aj viac a napriek tomu ked jej ponuknem cajik tak si da, niekedy ma samu prekvapi kolko vypije. Skusala som jej namiesto cajiku ponuknut mliecko ale to odmietala, ale cajik si dala. Takze si myslim ze to je individualne a kazde dietatko je ine. My cajikujeme a krasne papkame aj umele mliecko a ziadne problemy niesu. 😅

aliza
12. dec 2011

@babulkaa ved ano, caj vypije, je chutny, tak preco nie? ale je to zbytocna tekutina, podla mna, kebyze ho nedavas, tak sa nic nestane, je to len navyk.

maticap.
12. dec 2011

@aliza ahoj, my sme pri kojeni nemali vobec prazenickovy stolicu - mala som malo mlieka a skoncili sme velmi rychlo na UM, lebo sme vela stratili na vahe. A pri tom, ako sme zacali s UM som sa este pokusala kojit - UM bolo ako prikrm, no bohuzial to mlieko aj tak odislo. Prazenickova stolica sa nam objavila az pri druhom mlieku (oba to boli nutrilony), lenze vtedy nam zacali aj place. Ja viem, ze by sa mlieka nemali striedat, no ked vidis, ze je dieta napapane, odgrgnute, prebalene, chce spat a budi ho asi brusko (a pritom vtedy este kakal bez rurky), tak rozmyslas, co mu vadi. Keby to bolo raz - dvakrat denne, tak si poviem, ze su to koliky, no toto bolo po kazdom jedeni. A hlavne sme mu davali a davame kvapky proti vetrom, takze koliku by som tiez vylucila. Najhorsie je, ze ked sa pytas v blizkom okoli tak Ti kazdy poradi nieco ale uplne ine... a potom si vyber.

maticap.
12. dec 2011

@babulkaa babulkaa, prosim Ta a kolko caju a akeho davas malej? Nech mam aspon prehlad ako su na tom ine deticky, ked ten nas zbojnik nechce okrem mlieka nic ine ... a mozno sam najlepsie vie, co robi 😉

babulkaa
12. dec 2011

@maticap. davam od HIPP na pokojnu noc sa to tusim vola, su tam kamilky, medovka a este jedna bylinka. Za cely den my vypije tych 100ml + samozrejme UM 120-150ml. A nemyslim si ze by to bolo zbytocne, viem ze materske je aj od smedu vtedy sa cajiky nemaju davat ale ked je na umelom ( co nieje od smadu ) tak cajiky davam. 😉

veve39
12. dec 2011

@maticap. ahoj, verim ti, ze musi byt tazke hlavne to, ze kde sa opytas, dostanes inu radu...
nasa mala - tiez od narodenia aj materske mlieko, aj nutrilon (nikdy sa mi uplne nerozbehla laktacia) zacala plakat az po par tyzdnoch, takze nie hned po narodeni...urcite to bola kolika
ta nastupuje u partyzdnovych deti, napriek tomu, ze sme davali vsetko mozne, co lekarne ponukaju (sab simplex, infacol, babycalm, bio gaia), nepomahalo nic, kazdy den plac, hlavne vo vecernych hodinach
zaroven plac aj po papani - tichy reflux - babatko sice negrcka, avsak tekuty obsah potravy sa mu pre nevyvinutu prichlopku pazeraku vracia spat do traviacej trubice a to ho pali, boli....toto je mozno vas pripad, kombinacia koliky a ticheho refluxu (aj nasa sa priserne pucila, tlacila a nic...oni sa takto pucia aj len koli vetrom, nemaju este vyvinuty brusny lis a je to pre ne "makacka" - vysvetlila mi to pediatricka)
ma to velmi vela deti - aj koliku aj ten reflux, ktory vobec nemusi byt spojeny so zvracanim....jedinym riesenim je cas - kym vsetko traviace ustrojenstvo vyzrie...a jasne ze pomahat masazami, nozickami cvicit, probiotika...
napriek huronskym placom kazdy vecer a zaroven neskor opakovanym placom po papani /po kazdom krmeni treba dat babo do zvysenej polohy/ po dovrseni 4.mesiaca u nas akoby utal - zo dna na den problem presiel

jedine naozaj treba riesit je ta tvrda stolica - casta zmena mlieka urcite ziadnemu babatku neprospieva, kazdu zmenu konzultuj s pediatrom...hlavne to, ktore su vhodne na zmakcenie stolice - myslim ze nutrilon ma specialne druhy
tiez sa odbornici zhoduju v nazore, ze takto male dieta nema okrem UM prijimat ziadne ine tekutiny, nanajvys cistu prevarenu vodu (UM a MM sa v tomto nerozlisuju)
fenyklovy caj by som teda ja osobne nedavala - na kakanie nepomaha, cize zatial je zbytocny
nam aj jedna pediatricka z porodnice radila pre pripad potreby (na zmakcenie stolice) kamilkovy caj (cisty, ziadne zmesy), tak, ako ti uz tu radili - do slabeho caju zarobit mlieko
jasne ze kamilky su alergen - ale ak by boli alergenom aj pre tvoje dieta, zbadas reakciu na kozi a prestanes s tym...ak nebude reagovat alergiou tak cajik takto mozes davat
v tom, ze pomaha na zmakcenie stolice sa zhoduju mnohi lekari
iny caj, ani caj v samostatnej forme by som takemuto malemu babu iste nedavala - ono este nema byt preco smadne, tekutiny dostava prave vo svojej dennej davke mlieka....
drzim palce

etricko
12. dec 2011

@elana děkuji za odpověd, já kojila do 1 roku a ted sjem měli to nestlé junior 1+, ale prostě ted finančně nezvládám 300kč na 2 tydny , skončila mi i brigáda a potřebuji to změnit:( ☹

elana
13. dec 2011

@etricko tak když už máš takovéhle batolátko, ne mimčo, tak to bych se tohohle mlíčka (ať už Babylove nebo Babydream) opravdu nebála, maminky říkají, že dětem dost chutná a myslím že když už jí normální jídlo (určitě i jogurty atd.), tak je jedno, že v tom žádná pro ani prebiotika nejsou. A rozhodně ušetříš a malému (malé) nijak neublížíš, ta mlíka jsou kvalitní obě a volila bych podle toho, jestli mám blíž DM nebo Rossmann 😅 , cena je asi shodná, nebo Babydream možná ještě o pár korunek levnější (ale je to zanedbatelné).

etricko
13. dec 2011

@elana , přesně tohle jsem si myslela, jen jsem to potřebovala slyšet a potvrdit 😉 moc děkuji, mám oboje stejně daleko, takže asi vemu rossmann nějak mi lépe sedí bereme od něj více jinych věcí, ještě jendou mooc díky🙂

katren
13. dec 2011

@etricko my sme po roku presli na normalne kravske mlieko, malej nic nie je a odporucala nam to aj dr.

elana
13. dec 2011

@etricko jsme v hrubé menšině, ale mně je řada Babydream taky o dost sympatičtější než Babylove...myslím že jsou opravdu kvalitativně srovnatelné (až na ubrousky, ty má R. méně vlhčené), cenově často Babydream lepší (např. přebalovací podložky, jako 20kč je znát, nemluvě zrovna v tomto případě o kvalitě, ta se srovnat nedá, Babylove jsou děsný), ale lidi to neznají, taky jak nemá R. žádnou věrnostní akci (o baby akci nemluvě), tak to lidi víc táhne do DM a pak vynáší Babylove do nebes.

no, to sem nepatří, každopádně jestli na to jiný mlíko najedete (já teda do tří let chci taky dávat ještě dětský, ne normální kravský), tak dej potom vědět, jak prckovi chutná, sice mám ještě "kojence", sotva dopíjíme UM řadu 1, ale ráda se časem třeba nechám inspirovat 😉

maticap.
13. dec 2011

@veve39 ahoj veve,u nas je zatial jedine pozitivum, ze maly prdka jedna radost - aj pri tom sa sice puci, ale aspon nevresti. 🙂 A zatial asi pojdeme tym smerom ako si napisala: caj som prestalal davat, ale preventivne dame jedenkrat denne kamilkovy caj, do ktoreho zarobime UM, skusime mu dat vodicku (ale pochybujem, ze budeme uspesny) a uvidime, ci bude alebo nebude zapeceny. O nutrilone som sa docitala, ze deti zapeka, a vcerajsok (neviem ci kvoli kamilkam- inak nevyhadzal sa z nich, takze alergiu na ne snad nemame) mi to asi potvrdil - od soboty sme na francuzskom mlieku (urcite sa uz mlieko nechystam menit) a popoludni sa nam sice po placoch vykakal sam - a nebolo to vobec zatvrdnute - skratka normalna stolica. tak sme boli s mm spokojni, dobre ze sme sampus neotvorili 😀 a po vecernom krmeni nastali revy a vrestanie znova.... a to sme uz psychicky nevydrzali, tak sme dali rektalnu rurku a vysla normalna stolica - vobec nebol zapeceny. Nevieme co ho tak nastvalo, no kludne to moze byt tym, co pises aj Ty - tichy reflux. No a zaspavanie nam trvalo skoro dve hodiny, lebo sa stale budil s placom. Po napapani ho davame v perinke do takmer zvislej polohy kvoli odgrgnutie. Nie vzdy to pomoze, takze ho vybalime a sup na rameno a tam si vzdy odgrgne. potom ho ponosime v perinke a vacsinou sa tvari, ze zaspava. a potom pride to, co som pisala vyssie - prebudzanie s placom. No nic,budeme ho sledovat dalej - ved ine nam neostava 🙂 (on bude sledovat nas 😀 ) a ako pises, asi to chce cas. A dakujem za podporu. 🙂

veve39
13. dec 2011

@maticap. my sme malu davali po papani aj po odgrgnuti do takeho hniezda z vankusa na kojenie, bola na vyvysenom a to trochu pomahalo - niektore mamicky si pochvaluju dat dietatko do autosedacky za tymto ucelom...
ked vam robi dobre to mlieko, tak ho snad nebude treba menit...dolezite je, ze stolica nie je tvrda
to ze place, nevadi - rovnako ako pri vetroch, aj kakanie je pre ne makacka (jasne ze u niektorych sa to vobec nemusi prejavit), kedze este ten nevyvinuty brusny lis nemozu pouzit efektivne pri tlaceni...
to ze nutrilon zapeka som pocula aj ja - je to individualne, ine deti nezapeka, niekoho vraj zapeka Beba, ine nie...
moja mala ako 2-mesacna okrem problemoveho bruska zacala mat velke pauzy pri kakani - aj 8,9 dni nekakala, bola som na nervy z toho...ked sa vykakala na ten 8.ci 9.den stolica bola uplne v pohode, makka, ziadne bobky...proste skor sa nenazbieralo
boli sme aj na vysetreni, na detskej chirurgii na Kramaroch, tam mi to vsetko jedna uzasna pani Dr. povysvetlovala - aj to sc tym tichym refluxom, ktory sa kombinuje s tym nezrelym vylucovacim traktom v brusku a preto ma babatko tie prve 3-4 mesiace take narocne (nie kazde, ale vacsina)
na problemove brusko je vraj Nutrilon Comfort - ten niektorym babatkam pomahal pri stolici, inym nie

k tej vodicke - my sme davali po malinkych lyzickach ked bola takato mala, fakt len par lyziciek a zvykla si na nu

uvidis, ze po 3.prip.4.mesiaci bude aj u vas pohoda

veve39
13. dec 2011

a este mi napadlo co nam radili - aj Dr., len my sme to uz nestihli vyskusat - kupanie babatka v tom vedierku
tepla voda a ta poloha ktoru babo ma vraj podporuju vykakanie - aj priamo v kupeli 😎

katuuska
13. dec 2011

No my mame skoro vsetky 🙂 ked som prestala kojit mali sme podobnu dilemu ale vyriesi sa to len tak, ze treba, bohuzial, len skusat...zacali sme Nutrilonom ale z neho mala strasne grcala, potom sme mali Bebu, ale ta sa nam zdala prilis mastna, dalej sme skusili Hami ale z toho ju zapekalo, napokon sme dali Sunar nutra defense a s nim sme spokojny velmi. Chuti celkom fajn, cena je tiez celkom OK (dokonca sme ho v akcii kupili za 9,90 €), kakame kazdy den, koliky, ani bolesti bruska nemame 😉 zacinali sme s HA ale netreba nam, takze ak by si chcela mam doma este jedno 300 g balenie Sunar nutra defense HA 1- mozem poslat, vyskusate, uvidite 😉

katuuska
13. dec 2011

@bobulka34 No my mame skoro vsetky ked som prestala kojit mali sme podobnu dilemu ale vyriesi sa to len tak, ze treba, bohuzial, len skusat...zacali sme Nutrilonom ale z neho mala strasne grcala, potom sme mali Bebu, ale ta sa nam zdala prilis mastna, dalej sme skusili Hami ale z toho ju zapekalo, napokon sme dali Sunar nutra defense a s nim sme spokojny velmi. Chuti celkom fajn, cena je tiez celkom OK (dokonca sme ho v akcii kupili za 9,90 €), kakame kazdy den, koliky, ani bolesti bruska nemame zacinali sme s HA ale netreba nam, takze ak by si chcela mam doma este jedno 300 g balenie Sunar nutra defense HA 1- mozem poslat, vyskusate, uvidite

elana
13. dec 2011

@katuuska taktak, sice jsem zkusila předtím, než jsem najela na NutradefenseHA jen ten Nutrilon HA, ale co se tak dívám okolo sebe (u kamarádek, na netu), tak snad neznám dítě, kterému by Sunar Nutradefense neseděl, to mlíko se jim fakt moc povedlo. Určitě jsou miminka, kterým nevyhovuje, to neříkám že ne, možná i tady se najde maminka, která ho musela opustit, ale rozhodně jsou v menšině.

maticap.
13. dec 2011

@veve39 ved ja viem, ze brusny lis este nema taky silny ako treba - skratka, neostava nam ine len cakat. Inak to muselo byt fakt na nervy, ked sa Ti mala tak dlho nevykakala... 😒 Ten comfort sme skusali hned na zaciatku (viem, ze to vyzera, ze sme skusali na malom vsetko, no nie je to tak) a prave pri nom nam zacal po napapani poplakavat a preto sme ho vlastne menili za nutrilon extra. A vidis, ostalo to aj pri nom.
Vedierko sme skusali - tiez ma napadlo, ze ked bude maly sediet vo vode, snad to urychli a zlepsi crevnu peristaltiku a ono nie... teraz sme presli zase na vanicku, pockame kym bude drzat hlavicku a budeme sa clapkat vo vedierku. Alebo to budeme striedat s vanickou.
Vankus na kojenie mam aj ja (bolo mi ho treba asi tyzden...) tak mozno skusime aj to. Ja sa maleho snazim nosit v polohe klbko - pisala o tom vyssie @kaja73. no aj ked ho dam do tejto polohy az po cca 2 hod. od najedenia (alebo pred dalsim krmenim), maly mi vzdy cosi vygrcne, tak neviem co v tom vankusi - skratka: vyskuskame a uvidime. 😉
Prepac, odbieham od PC, tak mozno pisem nesuvisle....urcite som este neico chcela, no maly zaspal, tak sa snazim co to urobit a hadam sa aj naobedujem. Zatial ahoj! 😉

maticap.
14. dec 2011

Ahojte, chcem podat hlasenie ohladom zmeneho mlieka. 😉 V skratke: v sobotu sme skoncili s nutrilonom Extra, a presli na Francelait. A uz v nedelu sme kakali bez rektalky a zatial je to len a len lepsie - evidentne nam nutrilon sposoboval zapchu ako hrom. Stale nemozeme dostat do dubaka ziadne ine tekutiny ako mlieko a po pravde, posledne dva dni to uz ani neskusam. Pocet pocuranych plienok je dostacujuci (7-8 ks denne), cize tekutin ma dost, dehydratovany nie je, a vidno na nom, ze prospieva - opat vytiahne z flasky 100 ml a uz chce viac - hoci podla tabulky na obale FL by mal pit iba tych 100 ml a vidno na nom, ze sa zaokruhluje. Pri tom nutrilone totiz ku koncu pil menej a menej - mozno to bolo tou zapchou, ze viac nechcel pit, ktovie, uz to neriesim. preventivne mu jedno mliecko zarabame do kamiliek, ale myslim, ze to nie je potreba, lebo stolica je konecne prazenickova a jej konzistencia je uplne v pohode. A hlavne, kakame bez vreskotu - skratka pri papani sem tam potlacime a "dielo skazy" je v plienke 😀 . Vreskoty po jedle (niekedy aj hodinu po napapani) nas bohuzial ale trapia dalej, skusame ho nosit po nakrmeni a pri vrestani zvislo (aj kvoli odgrgnutiu), no nejako to nepomaha. No budeme skusat dalej. No a blinkanie uz tiez prestava, takze verim, ze sme na dobrej ceste. 😉 Cize musim skonstatovat, ze nam nutrilon nezapasoval a zatial (t.j.od soboty do stredy - viem, ze je to par dni, no vysledok uz poznat v plienke 😵 ) mozem FL iba pochvalit.

veve39
14. dec 2011

@maticap. tak to je super, ze zmena mlieka pomohla.....ked bude kakat normalne a poplace si po papani, to nevadi, to treba len vydrzat a hladat / kombinovat co mu pomoze ulahcit - moze to byt ten spominany tichy reflux....a ten pokial nie je masivny prejde sam po par mesiacoch ked ustrojenstvo dozreje...

nasa vo vankusi na kojenie, vypolohovanom aby bola vo zvysenej polohe, standardne "vegetila" vzdy po papani 🙂

nam sa kakanie po zavedeni prikrmov super ukazkovo upravilo....zial len na par mesiacov, teraz vsak opat bojujeme a skusame vsetko mozne, kedze ma tendenciu k zapcham...
mliekom to u nas asi nebude, kedze tvori len mensiu cast dennej potravy

drzim palce, nech to nadalej u vas dobre pokracuje

katuuska
14. dec 2011

@elana cista pravda co pises 😉 my sa len smejeme, ked vidime reklamu na nutrilon, ze ake je to super mlieko- no vieme svoje, skoda, za na nutra defense nie je taka reklama 😒

etricko
15. dec 2011

@elana děkuji za názor a odpověd, já malýmu davala po kojení v 1 roce od nestlé junior 1+, ted jsme ještě narazila na supr cenu z 360 na 220 tak jsem mu 4 pixličky ještě vzala, ale už jsme zkusila od ross. a je dobré chutná i mě🙂 zkoušela jsem kravské plnotučné 2x a malje měl hned reakci, tak nebudu pospíchat, jak píšete do tří let, taky jedině jejich mlíčko... 😉

etricko
15. dec 2011

@katren já to právě zkusila a ted se 3 týdny hrabeme z kožního problému, a právě jsou 3 věci, které měl nové, tak až se z toho dostanem tak to zjistíme..měl právě jinou, plenu , kravské mléko a ještě jednu potravine, tak jsem zvědavá..co to bylo:(

margaretka30
15. dec 2011

Jednoznačne nutrilon 🙂

m.i.r.i
15. dec 2011

u nas bol Nutrilon a Beba hroza...strasne place a zepekanie..lepsi bol Sunar, ale ta stolica bola zelena a neskutocne smradlava...u nas sa najlepsie osvedcilo nakoniec HIPP s probiotikami. Nedam dopustit, maly bude mat 2 roky a doteraz ho pijeme. Kakame ukazkovo, nidky ziadne problemy, pre mliecko sa ide potrhat...

A ten plac...
@maticap. to odznie...este taky mesiac-dva vydrzite a verim, ze to prejde...len trpezlivost, nosit, masirovat...
Jooj, ani sa mi verit nechce, ze sme prechadzali kedysi tym istym a ako som ratala dni.....🙂

jezurinek
15. dec 2011

Ahojky. Nevíte kolik mám dávat nutrilonu když synovi budou 4 týdny. Někdy vydrží spát přes den 4 hodiny a někdy jen hodinu s tím že má hlad. Dávám mu 120 ml vody a 4 odměrky nutrilonu. Díky za radu. Můžu zkusit malému dát jinou výživu bez rady lékaře?

katren
15. dec 2011

@jezurinek dobre davas.... 😉

jezurinek
15. dec 2011

a když se mi budí po hodině? Nebo i dřív

katren
15. dec 2011

@jezurinek a nevypije viac? po hodine nemoze byt hladny, skor smadny, daj mu trosku vody

jezurinek
15. dec 2011

@katren nevíš kolikrát denně mu můžu dát umělou výživu? když mu dám cumel tak ho šíleně cumlá a dám mu flašku tak baští