Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

zuzanamv
8. jan 2012

@yvetulka maly ma mesiac. Davam cca pol na pol MM a UM, zacali sme s bebou HA, a teraz sme kupili tu sensitive, ale mam pocit, ze je to rovnake po kazdom mlieku. S prvymi dvomi detmi sme vobec nemali az taky problem s bruskom, trochu ma to zaskocilo, myslela som, ze tretie dieta bude uplne bezproblemov a on takto. ☹
Aky sunar si davala? Tiez tusim teraz je aj nejaky specialny.

yvetulka
8. jan 2012

to neviem, ci je aj nejaky iny, ja som zacala davat obycajny sunar od 7. tyzdna nakolko som mala mlieko len v jednom prsniku, takze sme dojcili aj prikrmovali sunarom, bolo to o drzku, ale takto sme vydrzali do roka a potom uz pil len sunar az doteraz. ma najlepsiu chut a vonu, ostatne mi doslova smrdia.

elana
9. jan 2012

@zuzanamv ten "speciální" sunar se jmenuje Sunar Nutradefense...shodou okolností já ho dávám a teda na bříško mi malý vůbec netrpěl (ale on se vcelku uměl vyprdíkovat od narození dobře sám). Stejně jsem s ním ale moc spokojená a pokud bude nějaké příště, už nebudu experimentovat a rovnou koupím zase Nutradefense, co jsem se totiž tak dívala po recenzích a i mám jinou zkušenost v rodině, tak jsou s ním maminky hodně spokojené. Samozřejmě, vždy se najde někdo, komu nesedne, ale to se týká úplně všech druhů UM a celkově je nápadné, že Nutradefense (a ještě Hipp Bio Combiotic) doporučuje fakt většina, tak třeba Nutrilon je na tom tak s bídou půl na půl...tak to myslím úplně náhoda už taky není 😉

tak hodně štěstí.

zuzanamv
9. jan 2012

@elana Vdaka za odpoved. Zrejme skusim tento Sunar, ozaj je vela pozitivnych skusenosti, aj ho vsade maju.
Dufam, ze nevadi, ze to uz bude tretie mlieko, co vyskusame.
A citala som tu rady, ze zarobit UM rovno do slabeho cajiku, aj to vyskusam.

elana
9. jan 2012

@zuzanamv nebude to vadit...samozřejmě lepší je koupit první a u toho zůstat, ale když má miminko bolení a zácpu, tak mu zkrátka nevyhovuje a třeba zkusit něco jiného. Můžeš mu do něj kapat i Espumisan (přímo se dává do flašky s UM), přijde mi dobrý a účinný a v záloze doma je dobré mít i Baby Calm, ten je přírodní a může se užívat kdykoli je potřeba i mezi jídly, na lžičku a vlít do pusinky, dětem chutná a i pomáhá, taky jsem ho kupovala. I s tím Espumisanem mám dobré zkušenosti, dávám ho preventivně třeba když má malý k obědu nějaké jídlo s hráškem či květákem.

perlaoceanu
9. jan 2012

ahojte, je to normalne ak dieta nekaka. Nasa mala nekakala uz dva dnio, vcera trochu no bolo to dost huste a zelene. Nemoze mat zapchu? Co je dobre na zapchu? Rektalna rurka nam nepomaha.

yvetulka
9. jan 2012

@perlaoceanu a co tak nastruhane jablcko s vlockami a lanovymi semienkami? to zaberie vzdy 🙂

perlaoceanu
9. jan 2012

@yvetulka no mala ma este len dva mesiace, nie je to priskoro?

yvetulka
9. jan 2012

@perlaoceanu tak to teda je, ak je dojcena, ziaden problem, ak je na UM, tak by som to riesila, ma nejake problemy aj? napr. bolave brusko, ci zastavene vetry?

perlaoceanu
9. jan 2012

je na UM, no stale sa krci, takze pravdepodobne ma bolesti bruska.

katren
9. jan 2012

@perlaoceanu presne toto sme rozoberali stranuz dozadu....odporucam precitat 😉

simona77
9. jan 2012

my máme tiež už 4té mliečko, najskôr sme mali bebu sensitive, potom bebu pro ... ale málo nám s tým synček vydržal, bol stále hladnučký, potom sme dali nutrilon 1 extra s tým nám vydržal 6 hodín bolo to fajn, ale bolievalo ho s neho bruško, tak nám nakoniec doktorka poradila aby sme vyskúšali HIPP BIO COMBIOTIC, už ho máme nejaký ten čas a je super, malý papá síce tak každé 4 hodinky a niekedy ani nechce lebo mu idú zúbky ale hlavne už o dlho nebolelo bruško, takže som spokojná 🙂 nám HIPP vyhovuje najviac 🙂

katren
9. jan 2012

ahojte kocky....tak my mame tiez nakoniec Hipp Combiotic, hoci prve sme mali Nutrilon 1AR....
reflux este stale mame, ale ako sme presli na Nutrilon AR2, tak zacal kakat na zeleno na pucil sa, tak sme ho velice rychlo zrusili...kupila som Hipp Combiotic, kakame krasne, ale zas mu bolo riedke, tak som potrebovala niecim zahustit...no a nakoniec som nasla kombinaciu mlieka a nemliecnej kase....spravim mu mliecko a do toho mu dam pol odmerky nemliecnej Hipp celozrnnej ovsenej kase....a paraaaaaaaaaaaada 😎 mliecko vyhovuje a kasa potrebne zahusti 😉

mirka00
10. jan 2012

ahojte chcem sa opýtat,maminy ktoré papáte umelé mliečko idete podla tabulky?lebo my nie,a dnes mi kamoška dala chrobáka do hlavy,že vela je.pijeme 90 a je to niekedy aj viac ako 6dávok za den,lebo ja si to píšem,nech mám prehlad.

mirka00
10. jan 2012

@simona77 ahoj ten nutrilon extra som aj ja chcela dat malému,ale že vraj zle kakajú po nom detičky.

hajanka
10. jan 2012

@mirka00 😀 nepocuvaj kamosku ale vlastne dieta 😉 nech papa kym sa uplne nenasyti, sestrina mala pila od porodnice 120ml na jedno krmenie.
Alebo, pocuvaj kamosku a nedaj svojmu dietatu jest, hlavne ze kamoska bude najedena 😀

mirka00
10. jan 2012

@hajanka to ani náhodou ja ju v ničom nepočúvam,to ja si zase urobím podla seba,moje dieta mi je prvoradé!!!!len mi dala chrobáka do hlavy,že nejako moc papá.začala mi dávat rady čo a ako ale hned som ju stopla!

hajanka
10. jan 2012

@mirka00 presne tak, kamoska je kamoska, ale ziadna mi nebude hovorit kolko ma moje dieta jest 😉
Nie je to vela, niektore piju menej, niektore aj viac, kazde tolko, kolko potrebuje, vobec sa tym netrap.

mirka00
10. jan 2012

@hajanka vieš je to moje prvé vymodlené dietatko,tak ked sa niekomu niečo nepáči,tak sa hned vylakám. 😉 a potom rozmýšlam,či naozaj robím dobre.ale viem,že robím 🙂 nenechám ho predsa plakat od hladu alebo mu dávat cumlík ako to robí ona,a potom malú nasilu nalieva mliekom aby jej prespala celú noc 😒

mirka00
10. jan 2012

@tunzal my dávame tiež kvapky ss prdí teda poriadne,akurát to pučenie ma moc trápi.a odkedy si dávala ten čajík?

simona77
10. jan 2012

@mirka00 ... on mal bolenie bruška po ňom, a potom už mu to skákalo všeliako... tak teraz má HIPP bio combiotic a nemáme žiadne problémy a ževraj podporuje aj vývin mozgu a má vitamíny ...

tic_tac22
10. jan 2012

som kata aj ja davam malej sunar ale bebu ha1 premium pomali mi pribera
😒

tic_tac22
10. jan 2012

vie mi niekto poradit aki mliecko jej mam davat aby mi lepsie priberala

tunzal
11. jan 2012

@mirka00 čaj som dávala od prvého týždna hip- feniklový, ale ten sa nam neosvedčil, vraj ani neni dobrý pre malé bábatko čistý fenikel. a ten hami jej dávam od tretieho týždna, vypije niekedy len 50 niekedy aj 100 za den,

tunzal
11. jan 2012

@mirka00 mliečko podla tabulky nedávaj vždy je tvoje bábo tolko kolko chce, darmo mu budeš chceiet dat viac ty ked on nechce, ale ked je hladny tak bude rev kym to nedáš. každé dieta je iné skús dodržať 2,5-3 hodinové intervaly, ked medzitým plače ponukni čajík alebo dudel ak má. ale nič sa nedeje ak chce po dvoch hodinách. po druhom mesiaci už aj tak bude pit menej, teraz má rastový sprint preto potrebuje viacej. aj moja malá niekedy vypila aj 120 nielen 90 . teraz už má 11 týždnov, väčšinou si dá 165 ml, ale stane sa že nevypije len 120 a na dalšie krmenie doplní v sebe a dá si 200. a dokonca ked moj syn bol malý už z pôrodnice sme prisli s tým že mi vypil niekedy aj 100 ml. všetko závisí od toho aké je veľké 2,5 kg bábo potrebuje ovela menej ako napr 4kg. riad sa tvojou intuíciou, ty musiš vedieť čo tvoje potrebuje a hlavne že kolko.

mirka00
11. jan 2012

@tunzal nedržím sa podla tabulky len v dávkovaní ale počet dávok za den máme ovela viac,robím mu 90 ale niekedy vypije len 60 a tie intervaly máme tiež dobré si myslím.5hodín nevydrží ale 2-3hodinky áno.a dudel mi nechce,tak ho vypluje od zlosti ked zistí,že nič z neho netečie 😀 ja som sa doteraz ani nezamýšlala,to len kamoška mi povedala,či ho neprekrmujem.a už som potom začala rozmýšlat.tak som chcela vediet názor,od viacerých mamičiek.dakujem 😉

tunzal
11. jan 2012

@mirka00 nepísala som 5 ale dva ja pol alebo tri hodky 🙂 🙂 🙂 ja si myslím, že dávaš dobre. 🙂 🙂

mirka00
11. jan 2012

@tunzal a fakt🙂tak som spokojná teda.dnes máme poradnu tak uvidíme čo nám povie doktorka.vezmem si aj poznámky,ja si píšem o kolkej papáme a kolko🙂mám prehlad.

zuzanamv
11. jan 2012

@mirka00
Prave som sa chcela poradit o tom istom. Moj maly je rovnako stary, ma 5 tyzdnov, ale ma denne 7 davok po 150! Z toho 4 davky UM a 3 MM. Zda sa mi to vela, ale neda sa mi to znizit, lebo by bol hladny. Cez den papa kazde 3 hodiny, v noci kazde 4.
Prve dva tyzdne som len kojila a namiesto priberania chudol. Ked som zacala prikrmovat a odsavat mlieko, rychlo to dobehol a pribral za tyzden pol kila. Zacinala som na davke 90, ale postupne mu bolo malo, tak sme presli na 120 a potom 150. CHcela by som to znizit o jedno nocne krmenie, ale zatial si neviem predstavit ako, on to za tie 4 hodiny v noci stravi.

mirka00
11. jan 2012

@zuzanamv presne aj my sa v noci budíme každé tri hodinky.pediatrička ti čo na to hovorí?my máme aj 12dávok a s toho asi 3 alebo 4 po 90,ako kedy.ale budí sa mi s poriadnym plačom,hladoš 🙂