Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

nina17151
20. jan 2012

@elana dávam jej aj jogurty aj mliecne vyrobky ona papa uz skoro vsetko. Mliecko jej stale davam Bebu HA 3 a velmi jej nechuti asi preto ze ma taku nahorkastu chut. Chcela som skusit junior 1+ mozno by jej chutilo viac.

elana
20. jan 2012

@nina17151 je to samozřejmě na Tobě, ale HA už opravdu nemá žádný smysl, jen je to dražší 🙂 , když už takhle hezky papá všechno. Zkus ten Junior 1+, věk na něj má a jistě jí to bude chutnat taky.

nena62
20. jan 2012

@adulicek82 ahoj,tak ja mám úplne rovnaký problém..tiež mi malá zvracia..ale aj po ar mliečku...pekne priberá tak to lekárka nerieši...ale tiež už mám niekedy toho dosť...musím dávať pozor,čo s ňou robím..lebo málo čo a už zvracia...V poslednej dobe mala hnačku,tak nám lekárka predpísala Nutrilon low lactose...a ten jej zatial sedí výborne...

vikka
20. jan 2012

@adulicek82 ahoj, pridávam našu skusenost 🙂 tiež mi dcerka neustále grckala, do 4 mesiaca sme boli na Nutrilone Comfort, tiež som to pripisovala refluxu, ale nakolko sa nám v noci po mliečku aj velmi dlho pučila, rozhodli sme sa vyskušať Nutrilon Low Lactose a zatial sme velmi spokojní. naša má pravdepodobne intoleranciu na laktozu, tak vyskušaj možno aj vám sa osvedčí... 😉

wrok
21. jan 2012

ahojte, kedy radite vysadit umele mlieko a prejst na kravske?

katren
21. jan 2012

@wrok pri Dominicke sme presli nieco po roku....dopapala krabicu UM a viac sme nepotrebovali kupit 😉 a je spokojna doteraz 😉

wrok
22. jan 2012

vav, lebo mne bolo "vysvetlovane" ze este 21m dieta nema uzivat klasicke mlieko, stale je na nutrilone.... neviem vsak ci to nie su len vyhodene peniaze... ako beriem, je to pohodlnejsie, jednoduchsie, ale nie som si isty ci je ta umelina taka vhodna na az take dlhodobe uzivanie....

katren
22. jan 2012

@wrok no ved precitaj tu forum a uvidis....mna uz tu za to maminky sfukli, ze davam mliecko....ale tak ked jej chuti a nema ziadne problemy a alergie....moj manzel vypije denne liter mlieka a zrejme je po nom 😉

wrok
22. jan 2012

@katren prave preto sa pytam, ze maminy na to maju rozne nazory ci ano alebo nie, niektore presadzuju co najdlhsie prasok, niektore klasicke... preto som cakal, ze sa dozviem aj nejeake argumenty pre / proti....
a ano, ospravedlnujem sa, ale nemam nervy a cas citat spetne 182 stranok tohto vlakna...

adulicek82
23. jan 2012

@vikka @nena62 dakujem pekne. inak mna to tiez napadlo ze ci nema maly intoleranciu laktozy..robili vam nejake testy?ci odbery? ci ako ste nato prisli ze ju mate? posledne dni inak mi skoro vobec negrcal, ale mi chudacik nachladol, zatekaju mu hlieny a tak opat grcame ☹ (sorry omylom som najprv napisala do ze temy)

vikka
24. jan 2012

@adulicek82
ahoj, my sme práve v štádiu "testovania" 🙂 Nutrilon Low Lactose, rozhodli sme sa na vlastnu päsť, nakolko dr. chcela este pockat, či si malá nezvykne na Nutrilon Comfort. buduci týzden sa chystáme k dr. sa popýtať na testy. ozvem sa ako sme dopadli. čo sa tých hlienikov týka, ked sme boli choré tak sme vela odsávali s odsávačkou cez vysavač a brali sme Sinupret, ale vraj Solmucol zaberá lepšie... pekný dník

lubkaj38
24. jan 2012

my sme na nutrilone 1 HA, ten mu chuti zatial nakolko nemam vela svojho mliecka ☹
v nemocnici mu davali nenatal lebo je predcasne narodeny no ten nechcel pit ani za svet tak sme museli prejst na nutrilon 1 HA.
ale nie som za to aby som dietatu podaval do 3r umele mlieko! rozhodne od 1r chcem prejst postupne na riadne mliecko. Bud kozie alebo kravske. Sestra tiez presla od 1r na kravske postupne a dnes ma drobec 2,5r a znasa ho velmi dobre a denne vypije skoro 1l. Kamoska teraz presla od 6mes. na riadne kravske mliecko a tiez znasa ho velmi dobre. Ale to je kazdeho osobna vec ale ja osobne si myslim ze kozlie mliecko je 1000X zdravsie ako tie umele mlieka!

eva76
24. jan 2012

my sme už na NUTRILONE 2 do pol roka sme boli na Nutrilone HA1 a boli sme sním veľmi spokojný,

nena62
24. jan 2012

@adulicek82 nie,nerobili nám žiadne testy...len mala mi hnačkovala,tak nám ho lekárka predpísala a náhodne nám uplne sadol 🙂

moen
29. jan 2012

Ahojte, viete mi poradit, ako casto ma kakat 6-tyzdnove babo. Kedze mam malo mlieka, tak mala dostava od narodenia Nutrilon 1 HA a posledny tyzden mame problem, kaka kazdy treti den, ma strasne vetry a este k tomu ju skruca a boli brusko a potom stale place a nespi ☹

bika23
30. jan 2012

pri UM by malo babo kakať každy den

yvetulka
30. jan 2012

@moen ked je len na UM, tak stolica ma byt kazdy den

lucinta21
6. feb 2012

@nena62 ahojky, ak malinka vracka aj po AR mlieku a Low lactose jej sedi.. može to znamenat že má neznasanlivost laktozy, alebo alergiu na mlienu bielkovinu.. Nemava mala aj ine tazkostI??
Krce, vyrazky, hnacky, atd??

lucinta21
6. feb 2012

@yvetulka nemas pravdu... stolica nemusi byt aj niekolko dni.. nezalezi ci je na umelom alebo materskom mlieku... pokial zacala davat UM, moze trvat aj dva týždne kym sa upravi stolica na nejaku pravidelnost.. stolica raz z 3 dni bez iných tazkotí je uplne v norme u takychto malých babatiek..

yvetulka
6. feb 2012

@lucinta21 si to precitaj, pise, ze od narodenia dava UM, lebo ma malo svojho, ja viem od dr. ze pri UM by mala byt kazdy den a pri MM nemusi

moen
8. feb 2012

hovorila som aj doktorke, ze ma nepravidelnu stolicu a vraj jej mam davat caj aby sa jej rozriedila a kakala castejsie. Bohuzial mala nechce caj a ani prevarenu vodu, tak sa stale trapime ☹

katren
8. feb 2012

@moen tak zarabaj UM do caju 😉

moen
9. feb 2012

no caj ma mat medzi papanim, aby mala vacsi prijem tekutin, ale skusim jej dat trosku UM do caju, zmeni mu to chut, teda dufam a uvidim ci to zaberie. Uz vidim ze to bude preberave dieta, asi po mame

yashmin
19. feb 2012

@moen ahoj moj nechcel vodu ani varene caje bola som s toho na nervy ked jedneho dna prestal pit...ale kupila som hipp caje a stavy v sklennej flasi je to od ukoncenia 4mes. a ten zlupne akoby nic (ale riedim to 50% vody a 50% stavy) stolica sa mu upravila nema tvrdu nemusi tlacit... 😀

andreah25
19. feb 2012

@wrok Ahoj, my sme skúsili kravské po roku, no bohužiaľ, mali sme problémy, tak naďalej ostávame pri umelom. Neznesie ani akékoľvek mliečne výrobky. Boli sme pol roka na nutrilone, no ten je strašne drahý, tak sme prešli po pol roku na Hami, našťastie sadlo bez problémov a je o polovicu lacnejšie. Keď nechceš skúšať ešte kravské, tak skús aspoň vymeniť lacnejšiu značku. Alebo môžeš skúsiť trebárs sójové mlieko . . . . Tu sa totiž rady, či dať alebo nedať kravské mlieko veľmi nedočkáš, pretože väčšina mamičiek je proti. Neviem, no na veľa vecí nastala akási divná doba - osobne som názoru, čím viac sa snažíme dieťa pre kadečím chrániť, tým horšie to môže dopadnúť. Treba skúsiť všetko a uvidíš, či sú alebo nie sú nejaké problémy 😀

wrok
19. feb 2012

@andreah25 Dakujem za nazor. Musim konstatovat, ze napriek tomu aka je doba a mnoho ludi si este dokaze uvedomit, ze pharma biznis si vyraba pacientov uz od malicka, tak stale do svojich deti tlacia umele mlieko... Netvrdim, ze kravkse je to najzdravsie.. Ta alternativa s lacnejsim umelym je tiez dobre riesenie, my sme zatial stale na drahom Nutrilone..

andreah25
19. feb 2012

@wrok Veď to - pharma biznis. Ja by som bola veľmi rada, keby sme mohli umelé vyhodiť, no čo už . . . Čoskoro nás čakajú testy na celiakiu, tak som zvedavá. Pretože to čo som ušetrila na drahom mlieku budem musieť asi vložiť do drahých bezlepkových potravín 😢 . Na Tvojom mieste však radím vyskúšať lacnejšie ak nechceš ešte kravské a uvidíš na čom si. A aj budeš skúšať kravské, tak sa určite vyhni krabicovým trvanlivým mliekam, nehovorím, že treba to z automatu, ale aspoň to, čo má spotrebu tak do 3-5 dní a určite nie nízkotučné, to je len ofarbená voda . . . . 😀

katren
19. feb 2012

@wrok my sme presli na lacnejsi Hipp alebo velmi chvalia maminky UM z DM-ka Babylove 😉

wrok
19. feb 2012

@andreah25
@katren
D za nazor..., ak KM tak jedine s kratkou dobou spotreby a plnotucne, pripadne to z automatu prevarene...
o tom Babylove z DM-ka som uz pocul, vraj je dobre, ze ho maju deti radi, ze vobec neprotestuju pri prechode z Nutrilonu...