Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lianka2
30. apr 2012

@mrnous1 ahoj. a bol malý predčasne narodený? lebo moja nie, ale tiež ho znáša dobre, žiadne problémy nemá...

mrnous1
1. máj 2012

@lianka2 ahoj nie malý nebol predčasne narodený, len ja som musela začať s dokrmovaním, lebo z kojenia mi málo priibral a začala som s Nutrilonom HA 1, ktorý mu dávali aj v pôrodnici, ale z neho mi začal mať strašné koliky a tak som prešla na Babylove a ten ,i znášal dobre. Som rada, že aj tvoja dcérka ho znáša dobre, dokonca aj môj malý z neho pekne pribral. Ak by ho začala tvoa dcérka neznášať vždy môžeš prejsť na iné mlieko, veď na trhu je ich kopa, ale tiež by sa nemali mlieka často meniť. No občas sa stane, že jednotku znesie, ale dvoju už nemusí, ale pokiaľ je malá v pohode s týmto mliečkom ako píšeš tak nie je dôvod jej ho meniť 🙂 🙂

katrenka111
3. máj 2012

Baby co davate UM Sunar Nutradefense HA, dal Vám ho pediater na recept???

pepibubu
4. máj 2012

Sama za sebe nedám dopustit na Nutrilon, ať už ten speciální nebo normální. Pepíno (starší) měl jako miminko problém, bolelo ho bříško. Ze zdravotních důvodů (mých) jsem nemohla kojit ani jednoho, takže oba jsou flaštičkoví a nijak je to nepoznamenalo 😉

Když se Pepa začal trápit s kolikami, paní doktorka nám dala doporučení na Nutrilon Comfort. Je to sice dražší, ale co by člověk pro klid svůj i děcka nedal, že jo.... A je pravda, že ho sakra rychle srovnal, kroucení ustalo, hovínka byly takový, jaký mají být u kojenců.

Martin naštěstí na bříško netrpěl, asi to bylo i tím že byl daleko mrštnější než Pepča, a jak se rychle začal hýbat a vlastně i chodit (8 měsíců) tak ta střeva tak netrpěla. Martin měl vždycky jen normální Nutrilon, a nejvíc mu chutnaly ty ochucené, vanilkový a banánový....

barustek
4. máj 2012

mamičky prosim poradte mi je lepsi Sunar alebo Nutrilon alebo Hammi pre trojmesačne babetko

elana
4. máj 2012

@barustek nikdo Ti nepoví, které je nejlepší, všechny jsou kvalitní, prověřené zkušenostmi maminek a miminek a musíš si vybrat (klidně podle sympatií, dostupnosti a ceny) jedno z nich, zkusit a když mimču sedne, zůstat a být ráda, žes našla to svoje "nejlepší", když nesedne, tak případně vyzkoušet jiné.

baklik
4. máj 2012

@barustek nutrilon alebo sunar nutradefense (nie obycajny sunar - neobsahuje omega 3 mastne kys. DHA a ARA, ani nukleotidy, ani prebiotika).
hami neobsahuje nukleotidy, ktore sa nachadzaju aj v materskom mlieku, preto je aj lacnejsie.
inak nutrilon 1 je identicky s polskym Bebilon 1. ak nie si pri PL hraniciach, da sa zohnat aj cez net. vyjde aj o 5 eur na krabicu menej ako nas nutrilon. v rakusku maju zas aptamil a aj ten je lacnejsi ako nas nutrilon. nerozumiem preco, u nas celkovo tie ceny mliek buchaju do vysok a pritom zjavne neopodstatnene, ked sa daju v okolitych krajinach zohnat lacnejsie.
ak by ti niekto tvrdil, ze namiesto nutrilonu mozes davat madarsky milumil, tak mu never, osobne som porovnavala zlozku po zlozke a nie su rovnake. neobsahuje DHA a ARA a aj niektore ine zlozky su odlisne.
ale kazdemu babatku sadne nieco ine, takze vyskusaj....

elana
4. máj 2012

@barustek ok, když padají konkrétní značky...já dávám Nutradefense, jsem moc spokojená. Jinak bych koukla i na Hipp Bio Combiotic-obsahuje probiotika i prebiotickou vlákninu a docela jsou na něj dobré ohlasy. I mému synovi seděl, ale měla jsem jen pár vzorků a protože v době, kdy jsem UM vybírala, zrovna nebyl v obchodech a musel se objednávat v lékárnách, zvolila jsem ten ND (a nelituju, jak jsem psala výš).

katrenka111
5. máj 2012

@elana
@barustek Ahojte no ja som tiež musela zacat prykrmovat najprv Nutrilonom HA a to bola katastrofa, maleho bolelo brusko, tak teraz mame Sunar Nutradefense HA a zatial pohoda....
Inak ten Hipp Bio Combiotic by som tiež asi skusila, chvalia ho, ja mam všetku kozmetiku Hipp a malý je spokojný tak aj mliecko by malo byt dobre....
Ale Nutrilon je len o reklame, vela detickam nerobí dobre, nevedia sa vykakat, bolí brusko a vela grckaju z neho....

baklik
5. máj 2012

@katrenka111 my napriklad s nutrilonom nemame ziadny problem. ale samozrejme, kazdemu sadne nieco ine...

barustek
6. máj 2012

nooo ja som skusila nakoniec sunar, už ho papame 2 den a zatial je vsetko ok alee chcela by som skusit aj ten nutredefense ale nreeeviem či je to spravne to menit aj ked je to vlastne ta istá značka
@elana

hajanka
6. máj 2012

@barustek urcite to nie je spravne takto striedat mliecka, najlepsie je davat jedno od narodenia (ak je to potrebne) a s tym pokracovat
nie striedat ako ponozky, lebo jeden den pasuju ruzove, druhy fialove...

hajanka
6. máj 2012

@katrenka111 moj syn a sestrina mala pili len Nutrilon, od mala, ziadne striedanie a nebol problem
bolenie bruska a problemy s vyprazdnovanim sposobuje nedostatok probiotik v brusku babetka, ktore sa prirodzene nachadzaju v MM, preto je treba nekojenym babetkam doplnat probiotika

ciernavila
6. máj 2012

no my sa prizname obcas davame mliecne kase Hami a obcas som robila malemu nemliecne kase z UM Sunar - klasicky. Kase striedame Hami, Sunarka. Ci som mala mlieko Hami hajaja alebo Sunar nikdy nebol problem, ani s kakanim nemame. Mala by som teda radsej davat len kase Hami a nemliecne robit z mlieka Hami, alebo ked by som mala kase Sunarka tak nemliecne robit len zo Sunaru?

baklik
6. máj 2012

@hajanka nam postacuje iba samotny nutrilon. obsahuje prebioticke vlakniny GOS/FOS a tie podporuju rozmnozovanie probiotik v traviacej sustave. pripadne samotne probiotika bifidus obsahuje BEBA a probiotika laktobacilus a prebiotika GOS obsahuje HIPP Bio Combiotic.

baklik
6. máj 2012

@ciernavila my onedlho zaciname s kasami a kedze papame nutrilon, kupila som kasicky nutrilon a zopar nemliecnych kasi, ktore budem zarabat s nutrilonom. nemliecne kase mas zarabat s mliekom, ktore papate, na to je brusko zvyknute...

ciernavila
6. máj 2012

@baklik moj syn vsak bol plne kojeny, teraz ma rok a kojime sa pred spanim a ranne kojenie sme zrusili len nedavno. UM samotne nikdy pit nechcel. Jedine okolo osmeho mesiaca ked som mu na vecer zacala davat kase. Vzdy som ich robila zo Sunaru. ale kombinovala uz od zaciatku aj napr s ryzovou od NEstle.... neboli sme len pri jednej znacke. Tak to skusim nejako ujednotit. AKo teraz rano nekojim a mlieko pit nechce tak budem muset prejst aj rano na kase. Este ma napada skusit tie ochutene mlieka ci by to nepil.

adkoalauri
6. máj 2012

@barustek ja som od začiatku dávala Babylove Bio z Dm. Skúšala som Nutrilon, zapekalo ho, prešla som na Babylove a zvykol si, bola som spokojná.

baklik
6. máj 2012

@ciernavila ja si myslim, ze v jednom roku uz predsa len dieta nema taky citlivy traviaci system ako je to u deti do 1 roka, takze by som to nejak ortodoxne nebrala. ale asi by som sa ich snazila trochu ujednotit aj ja...

lilliaan
6. máj 2012

@bobulka34 my sme tiez pouzivali od 4. mesiaca Nutrilon, no potom sme presli na Babylove Bio z DM drogerie a je super! Chuti lepsie, malemu chutil a cena je 2x nizsia... Podla mna je zbytocne platit nehorazne peniaze za Nutrilon. Aj DM mliecko muselo prejst kontrolou a splna podmienky pre vyzivu malych babetiek 🙂 Teraz od 1 roka papame Nestle 1-3 roky

ciernavila
6. máj 2012

@baklik no este sa spytam aj doktorky, lebo zas moj manzel ma presviedca ze dieta ked sa nauci len na jeden druh zas nahodou potom neskor by i dal cosi ine a mu to moze uskodit vraj ten traviaci system sa musi vyvijat a prisposobovat roznym veciam. Vraj aj ked mas sampon na vlasy neodporuca sa stale jedna znacka ale striedat to. Len to boli take jeho laicke uvahy, ktovie ako to s traviacim systemom je. To kedysi moja sestra bola na Sunari a nic ine vtedy nebolo a aj tak ma celiakiu a moj manzel tiez Sunar a je astmatik, takze neviem ci ak sa nieco nedajboze objavi u Daniela nejako mozem ovplyvnit i ked by som mu davala len jeden druh.

natalienka12
6. máj 2012

my papáme od 8. mesiaca ako som prestala kojiť sunar nutradefense a sme spokojní, občas bývajú v Tescu akcie, moja dcérka je spokojná, nezapeká ju pekne sa vyvíja, doktorka schválila.

ciernavila
6. máj 2012

naco je inak v tom Nutradefe,nse v zlozeni kyselina citronova a sojovy lecithin?

danka9999
6. máj 2012

my máme ešte poslednú krabicu Sunaru....ale už máme doma kúpené mliečko Babylove Bio....tak ja len dúfam, že budeme spokojní.....kamarátka prešla pri malom od štvrtého mesiaca tiež na Babylove z DM a malý ho v pohode znáša...je s ním spokojná

baklik
6. máj 2012

@ciernavila tak mu povedz, ze vo vseobecnosti sa neodporuca mlieka striedat, to ti povie aj lekarka. ale vas je uz velky, ma vyse roka, tak to nebude tak zle. od roka uz dieta moze aj kravske mlieko.
a tie choroby - to je najma genetickeho charakteru a praveze sa odporuca, aby deti s takymito chorobami boli dojcene, co si splnila. 😉

baklik
6. máj 2012

@ciernavila myslela som, samozrejme, ze deti s takymito chorobami v rodinach, teda s urcitym predpokladom na ne.

ciernavila
6. máj 2012

@baklik ano, my sme aj s prikrmami zacinali pomaly, maly sa rozjedol az koncom 8 mesiaca kym zjedol viac lyziciek, teraz zje vsetko co nezje jeho. Tak ja skusim ostat pri tom Sunare. Kase maju aj nemliecne aj mliecne, tak zajtra kupim.

danielka1982
9. jún 2012

Maminky poradte...Mojej mesacnej dcerke davam nutrilon 1,kedže mi odislo mliecko...Doktorka mi radi aby sme ho dobrali a potom presli na nutrilon AR...lenže malu z nutrilonu 1 zapeka...chudatko nemože sa vykakať,neplace ale stale sa len puci az je cervena ako paradajka..ked sme zacinali dokrmovat tak mavala koliky,to už preslo ale teraz dost grcka...co pomoze na tu zapchu a grckanie?

elana
9. jún 2012

@danielka1982 můžeš zkusit změnit UM na jinou značku a zahušťovat ho Nutritonem...jinak AR mlíčko dělá ještě Nestlé; Beba AR a v Německu se prodává i Hipp AR, po tom bych sáhla asi v tomhle případě já, ty Hipp UM bývají dobře snášený, většinou zácpy nedělají. Ale v ČR ho neseženeš, tak nevím, jestli v SR ano, je to nějaká novinka.

katrenka111
9. jún 2012

@danielka1982 my sme mali z Nutrilonom to iste, presli sme na Sunar Nutradefense a je klud, sice este kojim a dokrmujem len 1-2x denne, ale je to lepsie....