Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

edvelyn
10. apr 2014

@allesandra no materske mlieko by som asi nezahustovala...to ti povedala lekarka?

mirreckall
10. apr 2014

@allesandra my sme nutritonom zahustovali asi dva mesiace a v pohode, nemala ziadny problem...

maximouse
28. apr 2014

tak, dnes som nad hladanim pre nas najvhodnejsieho umeleho mlieka stravila dobre 4 hodiny... rodim o mesiac a pevne dufam, ze ho nebudeme potrebovat... no pri prvom dietatku mi po 2 tyzdnoch mlieko odislo, tak sme museli krmit umelym mliekom... pre pripad istoty som si dnes vybrala UM aj pre buduci prirastok... pouzila som vylucovaciu metodu a dosla som k zaveru:
Hipp 1 Combiotic - neobsahuje taurin
Hami 1 - neobsahuje nukleotidy
Beba 1 - neobsahuje prebiotika (probiotika ano, ale to nie je to iste)
Sunar Premium 1- podla skusenosti mnohych mamiciek je dost sladky, neobsahuje FOS, iba GOS, obsahuje ale mliecny tuk
takze ako vitaz mi vysiel Nutrilon 1... a prave ten som nechcela, lebo vsade sa hovori, ze je predrazeny kvoli reklame... ale po prestudovani zlozeni jednotlivych UM mi ako najvhodnejsi vysiel prave tento... Mozno mojmu babatku nesadne a budem musiet hladat dalej...uvidime... 🙂

a co sa tyka cien, spriemerovala som si ich na 100 g vyrobku a tu je moj rebricek podla cien (od najdrahsieho) - berte s rezervou, ceny na nete su rozne, jedna sa o standardne mlieka, nie specialne:
Sunar premium1, Hipp Combiotic 1, Nutrilon 1, Beba 1, Hami 1

lindaa1
30. apr 2014

@maximouse ahoj, zabudla si si dat do hladacika mlieko Topfer Bio 1 - neobsahuje taurin, neobsahuje nukleotidy, obsahuje bifido kultury a je BIO. My vyrastame na tejto znacke od narodenia, takze s nou mam skusenost uz.

maximouse
30. apr 2014

@lindaa1 to mlieko nepoznam... ale ten taurin a nukleotidy su pre miminko dolezite...
taurin - je potrebný na konjugáciu žlčových kyselín (vznik žlčových kyselín v pečeni, ktoré sú potrebné pre správne trávenie a vstrebávanie tukov), ďalej sa podieľa na dozrievaní CNS (centrálny nervový systém)
nukleotidy - http://babetko.rodinka.sk/vyziva/dojcenie-a-mli...
aj hipp je bio, preto ten taurin neobsahuje (udajne preto, lebo sa testuje na zvieratach - neviem, co je na tom pravdy)... a hami vyraba rovnaka firma ako nutrilon, aj zlozenie maju velmi podobne, ale hami narodziel od nutrilonu neobsahuje nukleotidy...

allesandra
3. máj 2014

žienky, kto používa Hami proti grckaniu, radte....pri premiešani sa mi urobí vo flaške taká pena....nechcem aby to mala pila, takže nikdy nevypije dodna, tym padom mame velký odpad, aj nejakých 30ml, jej už nedávam.
Predtým sme mali Bebu AR, ta sice nepenila, ale zas kakanie nebolo dobre.

lindaa1
5. máj 2014

@maximouse toto som sa dozvedela. Co sa tyka nukleotidov a taurinu, vyrobcovia organickych vyrobkov (mlieka a kase) nemaju povolene pouzivat uz spominane zlozky. Ak niektore mlieko je tzv. BIO a obsahuje spominane zlozky, tak to nie je BIO. Pridavanie zloziek nukleotidov a taurinu je zakazane EK pre vyrobcov organickych jedal, vid. vyssie. Mlieka Topfer 1,2,3,4,Bio Pre su bez spominanych zakazanych zloziek, kedze su ako bio potravina. Tvoje mlieka som nepozerala co si spominala, ale Topfer je Topfer.

maximouse
5. máj 2014

@lindaa1 z mojich spominanych mliek je bio len hipp combiotic... ale ja som bio ani nehladala... materske mlieko obsahuje taurin a nukleotidy, preto som hladala umele mlieko, co sa najviac podoba tomu materskemu... preco je podla teba lepsie bio mlieko, aj ked neobsahuje vsetko, co by malo obsahovat?

lindaa1
5. máj 2014

@maximouse pre nas je lepsie z dovodov: daleko vyssia kvalita, mlieko je podla vzoru materskeho mlieka, hned sa chytil, negrcka, nezapeka, prirodzene pribera, stolica je v poriadku, je pokojnejsi, nebyva chory, spapka vsetko, neodmieta konzumaciu a nevymysla, odporucila mi to znama z Nemecka... z mojho pohladu mlieka topfer obsahuju vsetko co maju obsahovat, a neobsahuju nic co tam nema byt. Bio mlieko Topfer kupuju aj zname a kamaratky, za ne sice nemozem hovorit, ale z toho co hovoria ked sa stretneme, tak je spokojnost. Je super ze si citas co by bolo naj pre dietatko. Kiez by takychto rodicov bolo viac.

amelya
14. máj 2014

ahojte, ja mam skusenosti s humanou anticolic a teda mozem povedat ze len tie najlepsie! maju aj radu AR. tuto znacku mozem fakt vrelo odporucit, ziadne problemy s bruskom, bolestami alebo nieco podobne. je to nemecka znacka, takze to hovori za vsetko.

amelya
24. jún 2014

ahojte mamky, prave som objavila toto: http://lekaren.zdravie.sk/search.php?s_keyword=... - keby ste niektora chceli vyskusat humanu, odporucam tuto akciu, dve plus jedna zadarmo 🙂

13091991
24. jún 2014

ahoj baby....mala ma 3 tyzdne.. moje mlieko sa mi stratilo takze uz sme na UM a papame nutrilon asi tyzden ale mam pocit ze jej nerobi dobre pretoze po papani vzdy hrozne place..natahujeme nozicky davame aj pupik a do mliecka espumisan 25 kvapiek a nepomaha..vacsinou jej pomoze lezat na brusku a hladit chrbatik..posledne 4 dni ma aj problem s kakanim...museli sme jej dat teplomer a vtedy sa vykakala poriadne a zase 24h nic tak sme skusili rurku a strasne vela jej vyslo takeho kasoviteho ale stale plakala..po mliecku si vzdy odgrgne ..sem tam nieco vygrcka ale stale place..nemoze to byt tym nutrilonom ze jej nesedi ? mame doma aj Hami aj Sunar premium...len ten ju strasne zapiekol..mozeme skusit HA nutrilon ? lekarka povedala ze mozeme ale teraz citam ze to moze len ked maju rodicia alergiu...moja svokra ma od narodenia alergiu na kravske mlieko nemoze to byt aj od nej ? tak sa chcem spytat ci jej mozeme skusit dat to HA mlieko Nutrilon co mame doma? neublizi jej to ? ak je to ta ista znacka treba prechadzat postupne ? pripadne co by ste poradili ? mame vyskusat viac mliek po ktorom ju nebude boliet brusko ? po akom case treba mlieko skusit za druhe ak bolesti bruska neprechadzaju ? dakujem

quinyy
24. jún 2014

@13091991 ahoj...ak ma malicka problem s kakanim..tak skor nutrilon comfort...my sme mali tiez problemy..mali sme najprv nutrilon HA, nezaberal..prwsli sme na comfort aj spolu s espumisanom a super..a po 3. mesiaci uz bez kvapiek..sa jej to upravilo..netreba skusat vela mliek..to tiez neni dobre.. co sa tyka kvality, nutrilon je dobry, najviac podobny materskemu..nechajte malicku, zvykne si nan.

dobromila1111
24. jún 2014

HA mliecka sa odporucaju detom rodico alergikov,ale papaju ich aj deti nealergikov,tak dajte,skuste.Nas zapekalo z Nutrilonu obycajneho,presli sme na Al110 bezlaktozove mliecko,odvtedy klud.Ked vam nesadlo mliecko,tak chodte na ine,ono ale nie moc casto,aspon 2 tyzdne treba vydrzat na jednom,aby ste zistili rozdiel.Nam to al110 vyhovovalo,teraz papame Hami,je fajne.A nepotrebovali sme potom ziadny espumisan a pupik..a vsetky um.mlieka su najviac podobne materskemu mlieku🙂

dobromila1111
24. jún 2014
gnajana
24. jún 2014

Ahoj mamicky. Mala by niektora zaujem o umele mlieko Aptamil Pepti 2 ? Je to vlastne Nutrilon HA 2 pre deticky, ktore maju alergiu na kravske mlieko. Zaujemkyne piste do sprav 🙂

slnecnica175
25. jún 2014

ahojte my sme papali HA radu kvoli tomu, ze manzel je alergik. ale zase treba byt opatrny pri vybere, my sme napriklad dlho hladali to kym to mliecko sadlo, konkretne pouzivame ako tu uz niekto spominal humanu HA radu a nastastie bolesti bruska a ine neprijemne problemy prestali, takze sme velmi spokojni

lauricka
25. jún 2014

@maximouse Nutrilon je najbohatsi zlozenim, preto som si ho aj ja vybrala, ked sme este pili UM, teda aspon cca do roka, potom sme presli na Babylove, lebo som mala dvojcata a nekradnem, takze to boli dost palky. Babylove je mamickami aj detmi oblubeny, dobra cena, detom vyhovoval. Z Dm drogerie. Nutrilon sme po prestupe z HA formulky na standard, kupovali v Rakusku v Bipe cez baby days, vysiel nas tak lacnejsie. Tam sa vola Aptamil. Teraz maju 2,5 roka a kedze mame podozrenie na alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, mame ciastocne Nutrilon Allergy Care a rozne rastlinne mlieka.

slnecnica175
25. jún 2014

jednoznacne Humana, maju aj radu Anticolic a lahko ho zozenies na lekaren.zdravie.sk, dokonca maju teraz akciu 2 plus jedna zadarmo

zuzkazuzicka
8. júl 2014

@bobulka34 My sme prešli na Sunar a musím povedať, že lepšiu voľbu sme mať ani nemohli. Tiež som nevedela aké keďže na trhu je neskutčné množstvo mliek, ale máme úžastnú pediatričku a tá nám odporučila Sunar.

lindaa1
16. júl 2014

My sme stale na mliekach Topfer, kvalita daleko prekrocila moje ocakavania oproti konkurencii, a pediatricka nielen nam stale odporuca tieto mlieka. Viem, ze davam to naj co je na trhu a som spokojna. Mimochodom, Topfer ma aj bezmliecne mlieko Lactopriv. Mamicka ktora chce kvalitu pre svojho drobca si zvoli Topfer. TREBA citat a zistovat si, a nenechat sa namotat napr. na reklamu.

amelya
21. júl 2014

S tym suhlasim, netreba sa divat len na reklamy, ale zistovat si skutocny obsah toho mliecka, ako rychlo bolo spracovane, ci obsahuje omega 3 mastnne kyseliny a ci nema FOS - lebo ta nie je prirodzena. Na to by sa mali mamicky zamerat. Preto mna jednoznacne presvedcila Humana

lindaa1
22. júl 2014

@amelya suhlasim s tebou, ze by sme mali mamicky viac citat. Avsak, zapadna kvalita je niekde inde ako ta Slovenska, bohuzial.

amelya
23. júl 2014

@lindaa1 presne tak, zaostavame, aj v tom, co sa k nam dovaza a to je hrozne smutne. o to preciznejsia sa snazim byt pri malom, a davat mu odmalicka to najlepsie co najdem, takže som jednoducho stavila na nemecku kvalitu, ta Humana ma zatial nesklamala.

84janulka84
30. júl 2014

ahojte viete mi niektora poradit ci sa da Beba pripravit aj v noci ze nemusim behat a mala musi cakt kym ju pripravim aj ked ze pojdem na cestu ci sa daju dve davky pripravit a potm ich malej dat . mate s tym niekotra skusenosti dakujem Janka 🙂

lindaa1
30. júl 2014

@amelya Som rada, ze sme sa zhodli a ze tiez preferujes kvalitu pre svojho drobca. Ako som pisala, nam sadli produkty od Topfer a urcite to neplanujem zmenit 🙂

ala1312
11. aug 2014

môj malý má mesiac a z nutrilonu 1 sme prešli na nutrilon comfort a tiež má problémi s bruškom a nekaká. Ak chcem zmeniť mliečko musím ísť k doktorke pediatričke alebo môžem samovoľne zmeniť mliečko ? len sa neviem rozhodnúť že ktoré... či bebu alebo sunar. Nechcem mu uškodiť :( Prosím poraďte mi kto máte skúsenosť. Ďakujem

beruska2327
17. aug 2014

Ahojte babeny. Mam 12 dnove babato, ktore sa neprisava. Svoje mlieko odstriekavam a krmim ho tym, ale cca raz denne aj UM. Prosim vas, mate nejaky "vzorec" ako casto a ake mnozstvo davat 2tyzdnovemu babatku? Som z toho zufala. Keby som mu dala 90ml, tak to cele vypije - ale to je na take male babatko privelke mnozstvo naraz. Takze riadit sa tym, ze kolko vypije, tolko mu dam, sa neda. Musim mu to nejak davkovat. Poradte prosim.... som v koncoch, nechcem mu davat ani malo, ale ani prekrmovat.
Doktorka mi povedala, ze podla navodu na krabici, ale tam su podla mna privelke davky na jedno krmenie.

carie32
17. aug 2014

@beruska2327 keď sa ti zdá 90 ml veľa, tak mu zarob 60... Naša mala najprv tak pila. Ale ona bola len na Um...

beruska2327
17. aug 2014

@carie32 dakujem. skusam mu teraz davat castejsie v davkach okolo 40 ml. Ked mu je malo, tak o chvilu 20 a tak... ale mi to pride len take, ze pokus omyl. A zapisujem a pocitam kolko zjedol.