Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

caterine
30. jan 2010

Jenn no vidiš aj ja som ti radila tuto flašu, aj naša mala sa na nu chytila sice sa najprv vykrucala, ale tatko ju nosil na rukach, rozpraval jej a ona sa konečne na nu pricucla a papame z nej a doteraz a to som už nedúfala, že ona bude vediet z nejakej flaše niejedy papat a kolko sme ich vyskušali. Jenn nemyslím si že by si bola krkavčia matka, ved predsa nechceš aby bolo tvoje bejby hladne, alebo aby nebodaj schudlo. Ja som to tiež riešila, lebo tiež kojím, ale mam malo mlieka aj ked mi každy vravel že ho mam dost, ale nie. Malej sa nechcelo tahat a vypila len predne a potom velky rev, toto trvalo tyžden, ja vynervovana o malej ani nehovorím a bola aj hladna, tak som to začala riešit tak že odsavam a to davam malej z flaše, je to ovela viacej roboty ako s kojením, ale čo už ked chcem aby sa napapala a mala aj moje mliečko, sice niekedy musim nahradit jednu alebo viac davok nutrilonom ale čo už. Ja som sa tiež trapila s tym že kojenie je lepšie ale aj tak dostava moje mliečko tak mi to je jedno, už to neriešim

lujza123
30. jan 2010

Ja som tiez za MAM flase, mala som nakupene Avent ale mala z nich nevedela pit, stale vsetko vypluvala... a ked bola vacsia tak sa z nich sice napila ale tak ze mala celu tvar od mlieka. Super su aj preto ze sa daju pouzivat aj pri kojeni, vobec nehrozi ze by babetko potom odmietalo prsnik. Akurat pouzivam stale cumliky c. 2 ) aj ked ma 4 mesiace a mala by mat uz c. 4 ale z tych nevie pit.
Tiez som zacala ako jenn44 dokrmovat asi v 3 mesiacoch, bolo to na nervy, mala chcela jest kazdu hodinu.. z kojenia som nebola nikdy nejako extra nadsena a kojit kazdu hodinu a stale odsavat aby bolo viac mlieka som vydrzala tak tyzden. Zacala som davat 1 - 2 x denne umelinu - Nutrilon a mam pokoj.

millada
30. jan 2010

junovka, takze nemas s tym EXTRA skusenost, ze by babätko vydrzalo dlhšie syte? Myslela som, ze učinkuje a ze ho budem davat na noc, aby mala vydrzala dlhšie hore... 😨

junovka
30. jan 2010

milada, mne to prislo na jedno-bud klasicky Nutrak alebo Extra 🙂 😉

millada
30. jan 2010

tak potom ani nebudem kupovat, zbytočne by som mala dve krabice otvorene a ja aj kojim ešte, takze nedavam az tolko UM. Ty si davala stale nutrilon, alebo si prešla na ine postupne.
Niektore mamičky davaju 1-ku aj dlhšie ako do 6 mesiacov. V čom je vlastne rozdiel s 2-kou? 😕

sunea
30. jan 2010

millada,pokracovacie mliecka musia dodat detickam viac energie, lebo jej viac potrebuju.

junovka
30. jan 2010

My sme najprv na 3 tyzdne zacali Sunarom, ten nas upchaval, potom sme presli an Nutrak Extra, ....v podstate sme Nutrak klasicky pili do 2 rokov.Medzi 1 a 2 je rozdiel v zlozeni.Pri 2 mas uz viac mineralov a teoreticky by malo byt sytejsie, tak isto aj 3 Nutrak je ine v zlozeni ako 2.

severka222
30. jan 2010

jenn44, ako hovorím ja mám nutrilon otvorený už druhý mesiac a dávam jej ho a nič, presne ako ty hovoríš tiež dám malej najskôr prsník, a ked vidím že zle je , že zaspáva a tak ... dokrmim ju nutrilonom, čo je na tom ... ? aj my máme cumlík dvojku ... som rada že sa vám to ako-tak podarilo 😅 dúfam že to pôjde

junovka
30. jan 2010

severka, pokial viem tak Nutrak po otvoreni treba spotrebovat do 3 tyzdnoch 😲 ....ci sa mylim? 😕

millada
30. jan 2010

no ja rozmyslam, ze po 6 mesiacoch prejdem na niečo lacnejšie. Neviete mi niekto napisat cenovy rebriček? Je sunar alebo hami lacnejši od nutrilonu alebo beby? 😕

junovka
30. jan 2010

Pokial ja viem, Milada, tak Hami by mal byt teoreticky najlacnejsi.Aj ten sme vyskusali, ale sme z neho zvracali.Nakoniec nam sadol ten najdrahsi....Nutrak 😝 😝 ...teda moja dcerka si vedela vybrat 😀 😀 😀

bellablonde
30. jan 2010

Myslim, ze najdrahsie vychadza nutrilon, potom beba, sunar a najlacnejsie sa da zohnat hami. Este je babylove z DM, ale to neviem, kam zaradit do rebricka 🙂

millada
30. jan 2010

no fajnova je tvoja dcerka 😀

inak pri HAMI Extra pišu prave naopak, ze babätko vydrzi dlhšie syte, preto sa odporuča vtedy, ak mamička nechce aby sa babätko prejedalo a vela papalo. A niekto tu pisal, ze z Extra sa viac pribera... 😕

bellablonde
30. jan 2010

Milllada, este je od hami mliecko hajaja na dobre snicky, to je take sytejsie na noc ako obycko. Ale neviem ti napisat od akeho veku sa dava babatkam.

junovka
30. jan 2010

este jedno UM mlieko je v DM a to Hipp.Ci vela dcerka moja pribrala to neviem, ale chuda rozhodne neni 🙂 Teraz ked ma nieco cez 2,5 roka meria 99 cm a vazi 17 kg.Ked sa narodila tak vazila 2800 g /47 cm 😉

millada
30. jan 2010

bellablonde, dakujem 🙂 prave to pozeram na stranke hami.sk. Booozinku, tolko je tych mliek a kašičiek, ze vobec neviem, ked bude väčšia, čo jej mam vybrat... 😅

junovka
30. jan 2010

Milada, moj nazor je taky, ked sadne to najdrahsie, tak sadne, a ty budes spokona s malickou, ze ju brusko neboli, nema ziadne problemy....ved to UM nebudes kupovat do staroby 🙂 .... a ani ja som tiez pri UM Nutraku neskrachovala 🙂 😉

sonica
30. jan 2010

jeste je Humana v DM ho kupuju za dve stovky baleni 900g takze podle me levnejsi nez Hami 😉
a Humana kase jsou vyborne, ja ho skusila a chutna nam, a myslim ze i lip pribrala... 😉

millada
30. jan 2010

junovka, jasne. Ale pri nutrilone sa mi zda, ze tam nemaju taky sortiment pre väčšie babo ako hami alebo sunar, kde su všeliake kaše - mliečne, nemliečne a pod. A kombinovat dve značky zasa nechcem 😨
Ty si davala malej len mliečko? Do kedy? Lebo od ukončeneho 4. mesiaca sa začina s prikrmami, nie? 😕

junovka
30. jan 2010

Milada, prave teraz som si vsimla v DM kolko Nutrak maju novych kadejach ovocnych a inych kasiciek.Ked som ja zacala davat Nelke kase, tak tolko toho az nebolo, ale aj vtedy sme mali z coho vyberat.Je pravda, ze ja som kombinovala kase-znacky.Od kase Hami nam zvracala, mala bolesti brudka, od Hippu jej nechutili, od Sunarky a Nutraku sme mali najradsej.My sme davali len mliecne kase.Davala som aj od Nestle kasicky, hlavne ked mala hnacky, tak od Nestle kasicku Mrkvovo-ryzovu.
Ja som mliecko davala malej do 5 mesiacov, na 5 mesiacov sme zacali s prikrmami.Ja som vtom bola dost opatrna, nakoklko, v 5 mesiaci som zacala davat len zeleninu, na vecer som jej robila kasu od Nutraku Ryzovu, ked sme mali 6 mesiacov, tak som zacala davat ovocie, vtedy sme presli aj na ovocne kase, na 7 mesiacov masko + vajec.zltok, na 8 mesiacov lepk-vtedy som zacala davat kadejake obiln.kase, na 9 mesiacov sme zacali s bielym jogurtom, zivoc.maslom....10 mesiacov strukoviny, vtedy som zacala zavadzat aj medovu kasu od Nutraku.........

adka77
30. jan 2010

Ahojte, nemá niektorá skúsenosť s mliekom babylove bio z DM.Moja malá bude mať 3 mesiace a večer by som jej chcela začať dávať umelé mlieko.Ďakujem

martina_h
1. feb 2010

milada milada - mozes kludne miesat, ak nemavate problemy s bruskom 🙂 len pridavat musis postupne,nie naraz. Napr. ak davas 4 odmerky Klasicky,na noc mu to namiesaj v pomere : 3 Klasicky a 1 Extra, potom 2:2, 1:3. 🙂

sunea
2. feb 2010

adka77 - a preco UM na vecer???

salonka77
2. feb 2010

Junovka, tie kase od Nutrilonu su fantasticke, nie ze by som ich jedla 😀 ale malemu chutia, papkal by ich aj cely den! Predtym sme mali hruskovu a jablkovu, ale ta medova a piskotova su este chutnejsie... Ine znacky sme ani neskusali, ved ked ma mliecko Nutrilon, tak nech ma aj take kasicky. Najprv sme mali Nutrilon HA, potom Extra a teraz sme presli na 2, spokojnost velka. Nutrilon sadol ako ritka na serblik. 😀

millada
2. feb 2010

salonka, a ako často davas tie kašičky? Raz denne na noc? Alebo aj cez den? 🙂

adka77
2. feb 2010

Večer mám málo mlieko.Od tej 18.00 chce dva až tri krát každé dve hod. a nestačí sa mi spraviť a potom nevie kludne spať, stále chce jesť.. Cez deň papá každé tri až štyri hod. a to je v pohode.

osusko
2. feb 2010

ahojte mamičky aj ja prispejem do tejto témy
Mám staršiu dcérku, má teraz 3 roky tu som porodila koncom panvovým a možno psychika zaúradovala ale mliečko som nemala aj napriek injekcii ktorú mi pichli ešte v nemocnivi. V pôrodnici jej dávali bebu, tak sme ju kupili aj domov ale dieťa mi dostalo salmonelu tak sme bebu vylúčili išli sme na nutrilom ked zmenili receptúru tak mi ho odmietala a začala som z HAMI a to sme mali až do 2 rokov potom už plnotučné mliečko.
Teraz mám druhú dcérku tá ma 6 mesiacov teda iba začala tu som aj kojila prvé 2 mesiace a ptom sme dávali nutrilon skúšala som aj HAMI ale mala s neho krče. Pred týždnom som chcela niečo lacnejšie tak som kupila Sunar ale s toho ju zapeká tak som sa znova vrátila k Nutrilonu. Možno ked bude mať okolo roka dám sa znova na HAMI uvidíme lebo nechcem aby ju zapekalo.

salonka77
2. feb 2010

Millada - ja mu davam raz cez den a na noc mu davam do mliecka jednu lyzicku, aby to mal chutnejsie.

millada
4. feb 2010

nasa mala nie je po papani velmi spokojna. Hlavne večer stale mrnči, ked jej dam viac, nechce. Musim ju dlho uspavat. Neviete, či to moze byt mliekom, ze jej nechuti alebo prečo?

A tiez poslednu dobu nechce byt na ramene, ked ju idem dat odgrgnut. Začne sa krutit, nechce byt v tej polohe. Ale ako ju mama dat odgrgnut?

lenka1smejka
4. feb 2010

milada-posad si ju na koleno drz ju pod pazuskami a tak si grgne.A to ,ze je nespokojna nechcem strasit ale asi to bude koílika.Nemava stikutku?