Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

kuspitka
16. feb 2010

bibionka uz mame papier len sme sa ese dostali kvoli grckanieu aj do nemocnici a tam jej nic nezistili.
tak preto chcem iist aj na gastro.
ja kojim ,alena vecer davam aj umele mlieko

kuspitka
16. feb 2010

smile tak bola aj v nemocnici ,ale ked sme to doma robili tak sa skotulala dole.tak uz neviem ako to mam urobit ,aby tak tam ostala

latvia
16. feb 2010

kuspitka, napis annag, casto su tieto tiche refluxy sposobene nespravnym kojenim, annag ti poradi co a ako.uz mnohym maminkam pomohla...a ak by to bol reflux na ktory nepomoze vobec nic, tak skus kupit gastrotuss, nam pomohol

millada
20. feb 2010

neviete niekto, či mlieko babylove je presne take iste ako HIPP, ked to vyraba ta ista firma? 😕

zuzka_w
20. feb 2010

vcera sme s mojim priatelom trosku viac studovali zlozenie roznych UM, pretoze doteraz sme si mysleli, ze Nutrilon je Number 1 .... Nas maly bude mat 4 mesiace a od narodenia je prikrmovany Nutrilonom HA, teraz striedame HA s Nutrilonom 1, tym zelenym. Vsetko je bezproblemove, maly nema problemy s grckanim, so stolicou, proste idealne mlieko .... ALE !

Zistili sme, ze pri testovani vsetkych UM ake je len na dnesnom trhu dostat, Nutrilon je na poslednom mieste, z 10 bodov nema ani jediny, proste nula bodov, takisto ako Milupa. Nutricne zlozenie je vyborne, ale problem je v tom, ze tieto UM su vyrabane z mlieka krav, ktore su krmene geneticky modifikovanym krmivom !!! Takisto ako MILUPA. Potom sa niet co cudovat, ze deti maju take alergie na bielkoviny kravskeho mlieka.

Najviac bodov ma BIO mlieko Babylove z DM, potom Beba a viac si uz nepamatam, ale ak by mal niekto zaujem mozem preposlat link, len je to v nemcine.

zuzka_w
20. feb 2010

aha a este som zabudla napisat, ze takisto HIPP je tusim s plnym postom bodov 🙂

millada
20. feb 2010

zuzka, to si ma prekvapila. Mozes mi preposlat do IP ten link. Snad sa mi podari oprašit nemčinu a pozriem to 😕
Lebo nad tym babylove rozmyslam uz dlhšie. Ale viem, ze ho vyraba firma HIPP a teraz som pozrela stranku, ze uz je aj HIPP bio mlieko. Tak som chcela vediet, či je to uplne rovnake s tym babylove.

zuzka_w
20. feb 2010

miladka, poslem ti ten link trosku neskor, musim zistit, kde ho ma priatel ulozeny a myslim, ze ani nebudes musiet moc potrebovat nemcinu, je to v krasne prehladnej tabulke ... akurat tie clanky o vyskume su v nemcine, ale myslim, ze so slovnikom by to nemal byt problem.
Moj priatel je nemec a striktny vegetarian, takze sa snazi pre maleho, aby mal len to najlepsie a najzdravsie a vcera to objavil.

Neviem kto to pisal na predchadzajucich strankach, ze v Nemecku je BIO Babylove a HIPP najpouzivanejsie UM, tak je to pravda, lebo je najkvalitnejsie. A cenovo neporovnatelne s Nutrilonom.
Ja som prisla z Kramarov z porodnice rovno s Nutrilonom a malemu pasoval, tak sme nejako nepatrali po inych mliekach.
No a dnes sme prvykrat dali malemu to BIO Babylove a velmi mu chutilo 😉

caterine
20. feb 2010

baby aj my davame nutrilon ale v len 2 krat dene ostatne papa moje odsate z flaše, ale odkedy papame ten nutrilon tak sa mi zda že pri kakani viacej tlači ako pred tym, ale zas nieže by sa velmi trapila potlači tri razy a už to je, ale to je aj na materskom mlieku a som tak rozmyšlala že čo ked už bude uplne na tom nutrilone či nebude mat potom problem sa vykakat, tak tu čitam o tom hipp mllieku, dobre som to pochopila že je aj to BIO, potom by som vyskušala asi to lebo obsahuje probiotika alebo prebiotika nie som si teraz ista, je tu o tom mlieku aj temu, a to mliečko z DM ma aku cenu, nutrilon je aj o reklame to mi už viacerí hovorili

zuzka_w
20. feb 2010

caterine, nekupovala som ho sice ja, ale mam taky pocit, ze mp hovoril, ze 5 € stoji to 600 g balenie.
Nutrilon HA 400 g stoji u nas 11,70 € a ten zeleny Immuno 800 g cca 15 € ... no comment ☹

miruska15
20. feb 2010

zuzka-w ahoj čitam tvoje zistenia a som normalne šoknuta. aj ja davam nutrilon nemame žiadne zdravotne tažkosti iba maly problem s papanom.Babylove mam doma kupeny ale nemam odvahu mu ho nasadit bojim sa aby sa mi malý nepokazil. caterine ja som ho kupila minuly tyž. a 600g stal 5 eur takže oproti nutrilonu je o dost lacnejši.

millada
20. feb 2010

miruska, aj ja sa trochu bojim vyskusat, lebo mala znasa nutrilon dobre, ale zasa ked sa prejde na to druhe mliečko postupne, myslim, ze by nemal byt problem 😅
Nutrilon je fakt neskutočne drahy a dnes som porovnavala s HIPP a je to takmer rovnake zlozenie. Vlastne tie iste latky, len nejake male rozdiely. V jednom je viac napr. vapnika, v inom viac zeleza a pod. Ale cenovo teda velky rozdiel 😒
Nie ze by som bola nejaky fanušik bio vyrobkov, ale tak pre male babätko určite lepšie ako geneticke upravovane mlieka...

petka035
20. feb 2010

tak teraz som z toho zmätená už aj ja,my dávame nutrilon,a máme ho dosť nakúpeného aj dopredu, tak ten domíňame a potom sa na to popýtam doktorky

lenka1smejka
20. feb 2010

Ja si myslim,ze tie mlieka su vsetky rovnake aj ked sa zlozeniami troska odlisuju.Ja som dnes porovnavala HAMI a Nutrilon a vitaminov malo viacej Hami

petka035
20. feb 2010

leni len zas o nutrilone tvrdia,že obsahuje ten imunofortis,tak kto sa má z toho vysomáriť 😠 a ma napadlo,že nutrilon sa ešte dlho nepoužíva, čiže neexistuje nejaký človek,ktorý by na ňom vyrástol,čiže sa asi nevie aké bude mať následky jeho používanie a podobne,ako to ovplyvní jeho ďalší život...

momin
20. feb 2010

Urcite musi byt vsechny kvalitni!!
Nejdulezitejsi je aby sedelo mimcu.... 🙂

millada
20. feb 2010

a čo je vlastne ten immunofortis? Ktora je to latka v zlozeni? Lebo ked som porovnala mlieka, tak v podstate obsahuju to iste, len ine mnozstva. Ale čo predstavuje to immunofortis som nezistila... 😕

lenka1smejka
20. feb 2010

milada-tak to ani ja neviem 🙂

momin-to mas pravdu aby sedlo mimcu

petka.vidis takto ma nenapadlo sa nad tym zamysliet...Tak to by mali vsetky deti pit sunar...Ale to je dobra otazka k zamysleniu

zuzka_w
20. feb 2010

no, ide o to, ze aj ked napr. Nutrilon a ine mlieka obsahuju nutricne vyborne vysledky, niekedy az nadpriemerne, je to zbytocne, pretoze telo babatka si z toho UM vezme len tolko kolko potrebuje, ostatne sa vyluci stolicou. Ono je v podstate zbytocne porovnavat zlozenie na krabiciach, ked mlieko je z geneticky modifikovaneho chovu .... ☹

zuzka_w
20. feb 2010

nech sa paci ten link o vyrobe UM s geneticky upravovanym krmivom, len je bohuzial v nemcine, ale tabulky na str.8, 9,10 a 11 su zrozumitelne

http://www.greenpeace.de/fileadmin/gpd/user_upl...

kkiki
20. feb 2010

ahojte ja som musela po dvoch mesiacoch kojenia prejst na um. zacali sme nutrilonom ha , dva tyzdne zelene hovienko ale strasne metanovy pach , dalsi tyzden prazenicka smradok pretrvaval a potom raz v noci dostal sracku a rano rozbalim same hliniky a krv ... tak sme podla instrukcii lekarky davali probiotika ked to neprejde na testy , nepreslo kakal kazde 3h a s vlasocnicami krvi ... tak sme po tyzdi isli na testy na rotav a podobne crevne infekcie ... vsetko oka ... alergiu na krvm zatial vylucila, lebo ziadne ine priznaky nemal .... tak sme presli na bebu ha a po troch dnoch vlasocnice zmizli, hovienko je zelene a smrdi ako hovienko 🙂 dufam, ze sa nam to uz nevrati ...

moravanka
21. feb 2010

tak jsem si precetla ten clanek od greenpeace. a podle me absolutne neobjektivni. greenpeace neni zadny institut pro kontrolu potravin, ale pro me zajmova organizace.
a co jeste neni v poradku, ze firmy (mleka), o kterych nejsou informace, dostaly 0 bodu (odstavec, jak se testovalo). a myslim, ze to neni povinnost firem, predkladat organizaci greenpeace pozadovane informace nebo jim vyplnovat dotazniky.

rimmel
21. feb 2010

ahojte mohla by som sa vas opytat kolko UM by malo rocne alebo viac dieta vypit?? dik

millada
21. feb 2010

moravanka, musim s tebou suhlasit. Ja greenpeace nepovazujem za objektivnu organizaciu a hlavne kompetentnú na hodnotenie UM. Neuznavam ich ani ako ochrancov prirody, lebo mam pocit, ze viac penazi ide do reklamy ako do ich aktivit... ale to je o inom 😒 Myslela som, ze to bude prieskum nejakeho inštitu, ktory vyvija UM alebo niečo take... 😔

lenka1smejka
21. feb 2010

rimmel-rocne by malo vypit 500ml za 24 hodin

caterine
21. feb 2010

baby a to hipp mlieko je vlastne to iste ako to babylove z dm? ako vas čitam tak aj my mame taku nakyslo pachnucu kaku je to normalne

tynushqa
21. feb 2010

Ahojte,
tak pridam ja nasu skusenost s mlieckami. Malinka bola dojcena do 10 mesiaca tak sme potom presli na nutrilon 3 a ten sme papali donedavna. Nikdy mi ale nevypila plnu flasku. Ja som to neriesila, lebo aj moje mliecko odmietala. Teraz sme presli na francuzske mliecko a to sa chutovo naozaj neda porovnat, mala sa ho nevie nabazit a nie je ani drahe 😉

millada
21. feb 2010

caterine, včera som porovnavala etiketu z babylove a HIPP a nie je to uplne to iste. Su tam male rozdiely v tych vitaminoch a mineraloch, tak ako aj medzi ostatnými mliečkami 🙂

A nakyslo aj nam pachne kaka, asi je to normal pri UM 😉

miruska15
21. feb 2010

caterine my sme mali taku hnusnu kaku ked malý pil Sunar HA.Bola to tmavozelena stolica a zapachajuca a aj prdky mal zapachajuce je to tym mliekom lebo ked sme prešli na nutrilon tak sa to upravilo.

caterine
21. feb 2010

Ale mala papa aj moje mliečko nutrilon davam len raz alebo dva krat za den, ja asi neskor skusim to hipp mlieko je aj bio aj probioticke, tak uvidime hadam jej nebude robit problemy