Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

millada
2. mar 2010

nasa kaka posledne dni 4-5x denne. Dr. mi poradila uvarit ryzovy odvar a miešať s mliečkom. Mate s tym niekto skusenosti? Ako ste to pripravovali a kolkokrat za den davali? 😕

mirulienka
2. mar 2010

millada ja som nasla recept tu na konikovi aj s popisom ako podavat, ale ja som to podla svojho.... mala mi tiez kakala niekolkokrat denne...
ja som dala pol ryzoveho a pol vody a do toho tolko odmeriek kolko sa ma. mala mi cely dalsi den nekakala, zacala menej papat a v noci prespala az 8 hodin, potom zacala uz aj flasu po 1/3 vypitej odmietat. som sa nasrala a prestala davat odvar.

millada
2. mar 2010

a prečo začala odmietat flasu? Tak jej to zachutilo, ze uz nechcelo len čiste mliečko alebo prečo? 😕
A pomohlo to na tie hnačky? 😨

blumka
2. mar 2010

baby, poradte mi, Juli ma dnes od rana osmej strasne bolenie bruska, nenormalne ju puci az place ked prdi, vykakala sa raz ale s takym revom ze koniec...zda sa mi ze sa to zhorsuje po kazdom krmeni. Je na Nutrilone, mam teda skusit comfort alebo bebu? myslela som ze si len potrebuje zvyknut ale zo dna na den je to s jej bruskom horsie

mirulienka
2. mar 2010

millad neviem preco... bolo to urcite hustejsie. zo zaciatku som myslela, ze kvoli tomu, ze obcas sa dierka na cumliku zacpala, potom som to vsak kontrolovala a asik to nebolo v tom... ze by jej to nechutilo???
a ani to moc nepomohlo... no ja som jej to davala len dva dni, vcera rano som skoncila, dnes kakala dvakrat ale ten prvykrat to bolo redsie...

ja neviem, z coho to my stale mame... som bola na inu kaku zvyknuta od prveho syna (tiez z nutracu)...
mne na to dr. nic nepovedala...bakteriu v stolici uz nemame a akurat sa pytala, ci dost cika... ak ano, tak jej to staci... a ze nemam moc menit UM

mirulienka
2. mar 2010

blumka, tak asi jej tiez nutrac nerobi dobre...
ak to pozorujes uz niekolko dni, ze sa jej to zhorsuje, tak skus inu znacku.

blumka
3. mar 2010

mirulienka, vdaka, poslala som muza kupit bebu sensitive...
Malicka vcera zaspala okolo desiatej a to sme jej davali este s muzom rurku, lebo mala uplne tvrde brusko, napinala sa a potom sa vykakala ale chudatko normalne ze zapchata bola. V noci s nou bol muz, tak vraj celkom dobre spali, zobudila sa 3x ale rano znova uz od siestej plakala...teraz sa pokusa zaspat ale zasa ju strasne puci az vzlyka pri tom.

bibione
3. mar 2010

mirulienka: a ako sa mavate?
vcera sme boli zas na tej poradni,ze na vazenie...mno...nic moc teda...len 150g za 1tt,tak buduci znova...taka som sklamana ☹

blumka
3. mar 2010

bibione a 150g za 1t je malo? ja som myslela ze to staci..ci u deti na UM ma byt viac? alebo mate iny problem?

millada
3. mar 2010

bibione, to je fakt zvlastne, ved za tyzden 150 g je podla mna dost. Mne ked mala pribrala 700 g za mesiac, tak dr. povedala, ze je to dost vela 😕 A vraj okolo tretieho mesiaca maju detičky priberat menej, včera to na jednom fore pisala jedna mamička...
A kolko spapa denne UM?

rainee
3. mar 2010

pokial mate problemy s kakanim a bruskom a ste na nutrilone, urcite skuste ten comfort, nam strasne pomohol. ale aj tak kaka 1x za 2 dni, ziadna slava. mozno skusime bebu.

blumka
3. mar 2010

no tak manzela som vyslala kupit bebu sensitive a je to dost problem...v 3 lekarnach ho nemali, ale objednali nam ju v jednej z nich...

perla200
5. mar 2010

no my mame s nutrilonom len katastrofálne skúsenosti...a verím tomu greepeacu či čo to je ten výskum....my sme papali nutrilon od narodenia a v prvom mesiaci - intolerancia laktozy....problémy mame doteraz hoci už intoleranciu nemame lebo bola sekundárneho pôvodu....ale stále pijeme bezlaktozové mlieko

sakura - a tebe nepredpíse doktor bebu?

neviem kto to tu písal, že ju nechcelo papat bábätko, aj nam úplne odmietla papat bebu, v momente ako som jej zarobila francúzske mlieko tak ho vypila....takže treba skúsat? no neviem ale môj doktor mi tvrdí že treba skúsat ☹

mirulienka
5. mar 2010

bibi, my sa mame dobre 🙂 klop-klop 22.3. ideme zase na kontrolu, tak dufam, ze bude aspon tak ako minule
a ozaj, mne sa tiez vidi, ze 150 je v pohode za tyzden
my ked sme prisli z nemocky, po tyzdni isli do poradne a zistili, ze mala pribrala 300, vtedy este na MM, tak nam dr s usmevom povedala, ze je pazrava 😀 😀 (ale ved sme do nej aj cpali 😀 😀 )
ona hovori, ze 100 je malo, 200 akurat a 300 vela...

blumka, potom daj vediet, ako vam pasla beba.

my zatial pijeme nutrilon obyc. 3tt, tak neviem, ci je skoro ho zmenit na bebu, alebo.... baby poradte!

mirulienka
5. mar 2010

millada, ozaj skusala ten ryzovy odvar? ako??

blumka
5. mar 2010

zatial sa mi zda ze je to lepsie...ale to su len dva dni..este je asi zavcasu nieco hodnotit. Ale prvykrat som jej dala bebu vecer predvcerom a vcera cez den bola zlaticko...skoro cely den prespala, ked si aj prdkala tak ju to nebudilo, neplakala pri tom, dokonca sa vecer sama vykakala bez rurky..sice so strasnym pucenim a ksichtenim ale bez revu a hlavne ze sama. Dnes cez den tak isto ako vcera, aj kakanie..akurat ze kaka je strasne husta, ale vykakala to sama, tak neviem ci je to zle a aku ma mat vlastne konzistenciu...uvidime aka bude noc a zajtrajsok ale mne uz len ten nazov beby a popis, ze je to pre citlive bruska dava psychicku pohodu ze sa to zlepsi 😅

perla200
5. mar 2010

blumka a dávas malej aj probiotiká?

mirulienka
5. mar 2010

blumka, dik , ze si dala vediet .-)

ked ja mam pocit, ze vacsina maminiek tu mala problem z nutracom kvoli puceniu a tazkemu kakaniu deti... ale neviem, ci ta kaka bola skor husta alebo riedka... lebo ja mam problem s malou, ze ona ju ma dost riedku a to je davam aj biogaiu...
myslite, ze beba by jej ju zhustila?? ja mam inu predstavu o kake 😀 😲 😀

zuzan11
5. mar 2010

ahojte, tak my sme tiez od narodenia na UM. Na zaciatku Nutrilon HA, ale z toho bolelo brusko a po zisteni refluxu sme mali prejst na Nutrilon AR. To odmietol, tak sme presli na Bebu AR. A kakanie a prdkanie v pohode, k tomu samozrejme Bio Gaia.Len tie kaky su hrozne zelene a dost zapachaju.Ma niektora z vas take skusenosti s Bebou? Grckame stale ale kazdy den cakam ze sa to zlepsi.

reni25
5. mar 2010

Ahojte,zuzan11 aj nas maly ma od beby kaku yelenu a srasne smrdi a aj ked prdka tak si myslim ze sa mi pokakal lebo to strasne smrdi , takze je to urcite v pohode... 😉

inac baby, aj mi sme mali problemy s kakou, zacali sme s nutrilonom, nekakal a bolelo ho brusko, potom sme na odporucanie jednej mojej znamej presli na bebu sensitive, lenze z nej zas mal zapchy po nejakom case, tak sme presli na nurtilon comfort, z toho zas maly mal hnacky...a teraz sme prisli na to ze ked papa bebu premium a probiotika infants dophilus tak kaka krasne kazdy den pred obedom...takze to je len moja skusenost, ze nadarmo su speci.UM , ze su proti hnacke, zapche a tak dalej, ked kazdemu inak sadne...nam sadlo obyc.UM a nie speci pricom tie su urcene na tieto problemy 🙂

blumka
6. mar 2010

mirulienka nedavam jej probiotika..mala by som? ako citam tam davate babatkam..to kvoli kakaniu?

no my mame teda tu bebu sensitive 3 dni, a kaka je hustejsia ako bola po Nutrilone a teda smrdi poriadne a je zelena. Ale to som bola upozornena ze po tychto speci mliekach byva zelena a smradlava. Tuto noc bol ale dost problem, mala sa stale pucila, rano som jej dala rurku a vykakala sa...ale pripisujem to tomu aka bola vcera pazrava, pytala jest kazde 2 hodiny a na kazdu davku zjedla 90ml...takze asi moja chyba ze som jej dala...dnes sa to pokusim natiahnut aspon na 2,5 ak sa bude dat tak na 3 hodiny.

baby a davate malym pit vodu? kolko na den?

perla200
6. mar 2010

blumka to som sa pýtala ja🙂 ale neva....ano my dávame infants dophilus od narodenia a je to super.....

reni - my sme pili bebu H.A a neviem či aj na sensitive ale mali sme zelenú stolicu, ale na krabici od beby je napísané že môže sa sfarbit stolica do zelena aje to normalne ale pozri to lebo neviem či je to aj na sensitive na h.a je to napísané.....

ja som vodu nedávala pit iba čaj - fenyklový.....

blumka
6. mar 2010

perla, mate podobne sfarbenie fotiek v pase s mirulienkou, tak som to pomotala... 😀 😀
a kolko toho caju si davala na den? a kedy? medzi krmeniami ci po ci ako vlastne?

perla200
6. mar 2010

ano medzi jedeniami ale nie moc...nasa mala moc nechcela mlieko jej úplne stačilo....asi až okolo druhého mesiaca začali pit čajík, ale môžes vyskúsat....

blumka
6. mar 2010

perla vdaka 😉 [

millada
6. mar 2010

ten ryzovy odvar som nakoniec neskusala, bala som sa, ze ju velmi zapečie. Prišla som na to, ze vela kaka asi preto, ze som rovno prešla na nutrilon extra z obyč. nutrilonu. Tak teraz jej to par dni miešam, aby si postupne zvykla a prechadzam spät na obyčajny. A vyzera, ze sa to zlepšuje 🙂

Som si nadavala, ze som chcela ten extra skusat, lebo dovtedy krasne kakala 1x denne rano o deviatej a tak som jej to pokazila ☹ No dufam, ze sa vratime k dobremu biorytmu 😵

čajik davam len občas, ked začne byt hladna skôr ako o dve hodiny, tak na oklamanie. Mam ten granulovany harmančekovy a celkom jej chuti. Ale oklame ju len na chvilu 😀

perla200
6. mar 2010

nevadí millada....uvidís za tri dni to bude ok.....

lucnykonik
6. mar 2010

my sme na nutrilone HA1 a tiez mame problem s kakanim, kakame horko-tazko 1x denne po roznych cviceniach a puceniach a placoch a to mame k nutrilonu 3xdenne aj MM. Tak rozmyslam, ci by nebolo vhodne zacat podavat malym aj trochu vody s glukozou, tak 2x denne pomedzi mlieko, neviem, ci by som si trufla na caj. Nemoze sa babatku nic stat po feniklovom caji? Perla200 ake su to probiotika, co pouzivate?

sunea
6. mar 2010

Ked ine tekutiny, tak radsej cistu prevarenu kojenecku vodu, nie caje, to je zbytocna zataz... vodu s glukozou naco?

lucnykonik
6. mar 2010

Dik sunea, asi mas pravdu, cistou kojeneckou vodou nic nepokazime.