Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

millada
1. jún 2010

@pecka, @ciko85, mliečka bio su super v tom, ze su bio, ale neobsahuju dôlezitu latku, tusim taurín (neviem presny nazov), ktorá je dôlezita na vyvoj nervovej sustavy a zraku. Neobsahuje ich ani HIPP Bio, lebo sa ta latka testuje na zvieratach. Ostatne mliečka ju maju. Preto by som aspon zo začiatku nedavala bio, mozno az pokračovacie mliečko radsej 😔

ciko85
1. jún 2010

@pecka,@millada,dakujem baby ze ste napisali ja som uz z toho na nervy fakt to mlieko budem musiet vymenit a dokonca mame aj vyrazky na tvaricke a urcite maju aj babylove mlieko bez bio,ci nie? ale sranda bio a neobsahuje taku dolezitu zlozku? skusim sa este porozpravat s pediatrickou co ona na to. Ale mam kamosku co dava HIPP Bio od narodenia a urcite ani netusi,ze je to zle

millada
1. jún 2010

@ciko85, nevravim, ze to mliečko je zle. Ved určite preslo prisnou kontrolou ako aj ostatne mliečka a hadam splna potrebne kriteria ako nahrada materskeho mlieka. Ale teda mna to zarazilo, ked som si pozrela zlozenie. A potom som hladala na nete, čo je to za latku a tam som sa dočitala, ze teda materske mlieko ho obsahuje a mali by ho obsahovat aj UM. Tak neviem teda... 😕 Ale ked dr. poradila, tak hadam nebude zle 😅
Neskusis radsej HAMI alebo SUNAR? Tiez su cenovo prijatelne a vraj aj chutovo dobre... 🙂

ciko85
1. jún 2010

@millada akurat pozeram na tu Bebu AR a ona tu zlozku obsahuje zaujimave,ze bio nie 😅
a hami alebo sunar neviem ci zozeniem lebo zijem vo svajciarsku a tu to urcite nemaju ale pojdem pozriet do nemecka do DM-ka a uvidime dufam,ze to grckanie cim skor prejde ☹

millada
1. jún 2010

@ciko85, lebo BEBA AR nie je Bio. To preto ju bio mliečka neobsahuju, lebo sa na mačkach testuje tusim 😒 Alebo skus HIPP ale nie BIO to PROBIO radsej 🙂 Dufam, ze grckanie prejde 😉

lin18
1. jún 2010

Ahoj holky, už asi měsíc bojujeme s UM. Po Nutrilonu zvracel, po Hami zvracel, po Bebě nezvracel, ale jakmile jsme přešli na Beba 2 tak má hroznou zácpu...bez pomoci se nevykaká a i tak to jsou hodně tuhý bobky. Ode dneška zkouším Hipp 2. Ale chci se zeptat nezdá se vám Hipp strašně hustý? Oproti jiným mlíkům...ucpávalo mi to savičku a to v tom ještě byli nerozpuštěné žmolky a skoro to neteklo....skoro jako když jsem do Nutrilonu dávala kaši. Má to tak být nebo jsem koupila něco špatně? Jmenuje se to HIPP 2 plus Probiotik

salonka77
2. jún 2010

Ahojte, chcela by som sa spytat ohladom Nutrilonu 3 ochuteneho - banan alebo vanilka. Chutil vasim ratolestiam, dobre ho znasali? Alebo je to len zbytocna strata penazi a ochuteny mu spravim prisypanim kase do mlieka.... Hoci papame Nutros3, ale rada by som poznala vas nazor na tento druh mliecka. Dakujem 🙂

mmacko
2. jún 2010

Salonka, mne mala nechcela ani nutrilon, ani hami, tak som skusila HIpp 3 probiotik, je trosicku ochuteny vanilkou a to jej velmi chuti.
Lin, ja robim tu Hipp o jednu odmerku menej, ako v navode, je naozaj husty a takto je to vpohode.

andelka
3. jún 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat - jaké máte zkušenosti s UM pro úplně malé miminka? Vím, že značek je hodně - jsou tam nějaké rozdíly? Co byste doporučovaly, když bych chtěla koupit UM z toho důvodu, že potřebuju občas si něco na delší dobu zařídit, nemůžu vzít malého s sebou a potřebuju, aby ho mohl nakrmit ten, kdo ho bude hlídat. Normálně od začátku kojím, přes den co 2 hodiny, takže bych to chtěla jen opravdu příležitostně. Takže klidně nějaké spešl a dražší to může být. V porodnici mi malého 2x přikrmili Bebou HA Premium, ale klidně bych koupila něco jiného. Miminka co byly víc přikrmované pak doporučovali krmit taky tímto UM, že už je to na nich vyzkoušené a jsou na to z porodky zvyklé. Náš není zvyklý na nic. Ale trápí ho dost bříško, záleží na tom při výběru UM?
Děkuji

sunea
3. jún 2010

@andelka Niekedy mozu byt problemy s bruskom sposobene aj tym, ale kedze tvoj maly nema este ani mesiac, je to bohuzial normalne - po 3 mesiacoch to bavsinou ustupi same, ale to urcite uz vies. Ja som ciastocne kojila a inak maly dostaval UM uz v porodnici - bola to Beba Premium 1 (nie HA) a na tom sme aj pokracovali, ked uz s nou mal kontakt a nerobila mu vyrazne problemy - nemala som dovod experimentovat s niecim inym. Brala som to tak, ze ked Bebu davali v porodnici, je to zaruka kvality.

pipussa
3. jún 2010

ahojte kocky

kolko Vam pije 14 dnove miminko, na jedno krmenie ? svojho mlieka mam velmi malo, odsavam, ale teda krmi bebou 1 HA

millada
3. jún 2010

@andelka, a prečo si neodsajes mliečko a nezamrazis pre take pripady, ked musis odbehnut od maleho? Alebo nemas tolko mliečka?

andelka
3. jún 2010

@sunea Aha, tak já zkusím tu Bebu. Jo, to vím, já jen, abych to třeba nezhoršila. Nemá ještě správně vyvinuté střeva nebo co. Docela se s tím trápíme. Radši nemyslím na to, že to bude trvat další 2 měsíce. 😅

@millada to jsem zkoušela jednou, právě proto chci to UM. Nemám odsávačku (a nevím jestli ji pořizovat na těch pár případů), ručně mi to nejde (no jde, zkoušela jsem to, ale je to náročné a neodstříkám dost). Mlíčka mám akorát, moc na odstříkávání to právě není. 😒

andelka
3. jún 2010

A ještě bych se chtěla zeptat - jak se pak to UM připravuje? Předpokládám, že se smíchá s kojeneckou vodou, nalije do flašky a ohřeje. Jakým způsobem, když nemám spešl ohřívač lahví? Na kolik stupňů a jak poznám, že je to akorát teplé?

tulipanike
3. jún 2010

no voda sa ma nechat prevarit
ja pouzivam obycajnu vodu, ved ked kojenecku vodu prevaris, tak vsetky mineraly a podobne z nej vyprchaju
a mame tu nedaleko kam sa chodime prechadzat, zdroj pitnej vody, tak si tam chodime naberat

millada
3. jún 2010

@andelka, prihrievanie podla mna nie je najlepšie. Ja to robim tak, ze prevarim viac vody, do nejakej flase si dam, nech vychladne, to mam vzdy studenu a do termosky horucu. Potom do kojeneckej flase nalejem z obidvoch, tak aby bola akurat, dam mlieko a hotovo 😵 Ten pomer studenej a teplej uz mam v oku 😉

momin
3. jún 2010

andelka my sme davali asi od 2 mesice Nutrilon.. po Sunaru se nemohl vykakat...
A kojenecka voda je podle me uplne zbytecna!!! Staci uplne voda z vodovodu.. Ja sem mela doma vzdycky vice prevarene vody a kdyz vychladla a potrebovala sem nachystat UM jen sem ji prihrala a bylo to.. 🙂 😉

lucia375
3. jún 2010

Ja použivam Bebu, od Sunaru mala dcéra moc tvrdu stolicu, ja som pouzivala dojcensku vodu asi do tristvrte roka ale teraz uz len obycajnu, postup je ten isty co ma Momin, cize prevarenu vodu prihrievam.

dzejn81
3. jún 2010

Ahoj holky já jsem bohužel nekojila takže už z porodnice jsme šli s Nutrilonem HA, malá ale začala mít dost velké problémy s bříškem a nemohla se vykakat tak jsem zkusila Nutrilon, který je na problémy se zácpou, ale to bylo ještě horší. Tak jsme přešli na Sunar a od té doby jsme měli pokoj, malou bříšku nebolelo. Je to hrozně individuální, každému miminku vyhovuje opravdu něco jiného, člověk to musí zkusit 🙂. Naší malé třeba vůbec nevyhovují hypoalergenní UM, vždycky měla a to i po Sunaru HA bolesti bříška a nemohla se vykakat, přitom tyto mléka by měli být šetrnější než klasické. Holt opravdu záleží na miminku.
to andelka: návod na přípravu je na každém balení, já si vždycky převařím vodu dopředu abych měla do zásoby, pak odliju příslušné množství do láhve a přidám odměrky UM. Teď už vím na kolik vteřin mi mikrovlnka ohřeje správnou teplotu vody, dřív jsem si nakapala na hřbet ruky a ze začátku jsem to dokonce měřila teploměrem. 🙂 Ale člověk to už časem pozná 🙂 🙂 🙂

andelka
3. jún 2010

Holky, děkuju, takový postup by mě vůbec nenapadl. Kojeneckou vodu máme jednu lahev, dává se do kapek Baby Calm, tak by se to využilo. Ale až dojde tak normálně obyčejnou, když říkáte. Termosku máme taky. To je dobrý postup, to zvládnu 🙂 Zítra to vyzkoušíme a uvidíme jak to půjde a jak bude malý reagovat.
Já s tím nějak vůbec nemám zkušenosti, jediné nekojené miminka v rodině byly neteře, ale těm se to ohřívalo v mikrovlnce, pokud si pamatuju a to teda nechci. Co jsem zatím četla, tak se to nedoporučuje, že to ohřívá blbě, ne rovnoměrně. Takže já půjdu do klasiky.
dzejn: No, abych pravdu řekla, tak jsem krabici s UM ještě v ruce neměla 😅 A chci vědět všechno dopředu, tak proto se tu ptám 🙂

momin
3. jún 2010

andelko ono je to takhle urcite lepsi.. ja sem ze zacatku taky nevedela jak na to. Vodu sem si prevarela tesne pred chystanim UM a pak chladila pod tekouci vodou.... 😀 😎 No co.. kazdy si na to musi prijit... 🙂 😉

andelka
3. jún 2010

momin: to jo. Anebo se zeptat na koníkovi 🙂

sunea
4. jún 2010

@andelka Ja by som bola za kojenecku vodu do polroka veku... urcite vam v porodnici hovorili o methemoglobinemii.

o umelej vyzive napriklad tu: http://www.mamaaja.cz/ActiveWeb/Article/1556/kd...
preco radsej kojenecku vodu: http://www.vak.cz/soubory/kvalita/k.pdf

Myslim, ze cena kojenckej vody, ktora sa kupuje aspon do toho pol roka veku dietata, je vskutku takmer zanedbatelna v porovnani s inymi nakladmi (cena UM, papierove plienky, atd.atd.)...takze tolko moj nazor. 🙂

tulipanike
4. jún 2010

nasa Lenka nastastie problemy s bruskom nema, v pohodicke kaka, prdka 🙂
papa sunar

pipussa
4. jún 2010

kocky,
pouzivam kojenecu vodu lucku, prevaram ju
ale ona je potom taka zakalena...
co s tym ??

andelka
4. jún 2010

sunea: v porodnici nám právě neříkali o ničem 😒 tak jo, můžu kupovat kojeneckou, ono je to fakt zanedbatelné. My teda zatím utrácíme za plínky a sem tam za něco z lékárny. Doufám, že budu dlouho kojit. 😅

miau
4. jún 2010

pipussa - tiez som donedavna prevarala vodu a bola taka kalna 😒 teraz uz neprevaram...ale urcite budem dlho pouzivat kojenecky vodu, ten nakald za nu nie je zas taky hrozny....

ale ked malej napr varim zemiak alebo neico tak to varim v normalenej vode - ale mame tu filtracnu konvicu, najskor som to varila v lucke ale strasne sa to minalo...

lucyso
4. jún 2010

Ahojte baby, chcem sa spytat : nie je to o UM, ale o stave....
Znama mi vravela, ze ak mam mali na UM, ze jej uz mozem davat od 3ho mesiaca stavicky ako napr. jablkova a mrkvova....
Nepoculi ste o tom nieco? je na tom nieco pravdy? 😅

blumka
4. jún 2010

lucyso, dieta na UM moze zacat s niecim inym ako mliekom od 5. mesiaca niektori pediatri hovoria od 4....a mrkvova a jablkova stava sa povazuje za prikrm...navyse, mrkva moze zapchat, a jablko zduvat, takze by som to urcite pri 3 mesacnom neriskovala...
My mame o par dni 4 mesiace ale prikrm dam az v piatom 😉

misiatko011
4. jún 2010

Ahojte,potrebujem radu.Kojim,maly ma 4 a pol mes.,ale pojdeme na svadbu a maleho nehavame u babky a dedka a neviem ako to spravim s jeho papanim.Ci si mam odsat mlieko len neviem ci bude dost na ten den pre neho alebo mam kupit nejake umele mlieko.Fakt neviem co spravim.Poradite mi?dakujem