Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

tulipanike
16. jún 2010

no nasa mala nema zatial ziadne problemy s bruskom, veselo si kaka, prdka

movin
16. jún 2010

@blumka dakujem, lebo ja ked som sa pytala svojej pediatricky tak povedala aby som maleho ucila na cajik, ze ked pridu horucavy aby sa naucil pit, tak najprv vyskusame take riedsie mliecko, a co sa tyka toho riedsieho mliecka, nebude potom tiect rychlejsie cez cumlik kedze bude riedsie? nebude sa zakuckavat?

movin
16. jún 2010

aj malicky zatial v pohode kaka, prdka, len niekedy je velmi cerveny co tak tlaci ked kaka,

tulipanike
16. jún 2010

movin, Lenka papa takisto ako ked jej spravim riadnu davku
ja jej zatial cajiky nedavam, len vodicku
lekarka mi povedala, ze aj ked sa nenapije vela, nevadi, ze jej mam v horucavach ponuknut vodu castejsie, a tak vlastne pocas dna bude mat tekutinm dost, a okrem toho jej este urobim rdsie mliecko, a v pohodicke
ak ti maly dobre kaka, tak s anicoho neboj

lenocka84
16. jún 2010

@movin kedze nas zapeka z HA mliecka tak preto ten kamilkovy alebo feniklovy cajik
inak naj je ked deti piju cistu vodu, treba davat po troskach, a naucia sa. ja by som redsie mlieko nerobila, je to salenie dietata, ked uz tak radsej cajik, ale nie riedke mlieko

movin
16. jún 2010

@lenoska a v akom pomere robis ten cajik s mliekom? myslim kolko cajika, a robis ten granulovany? my doma mame Hipp feniklovy, a na krabici je pisane ze na 100 ml jedna lyzicka, takze mohla by som to takto urobit a potom dat mliecko do toho?

lenocka84
16. jún 2010

@movin robim klasicky kamilkovy, vreckovy bio, do 1l vody, a potom davam podla toho kolko malo ist vody na mlieko, ale nahradim to cajom
ziadny granulkovany

movin
16. jún 2010

@lenocka, jedno vrecko na 1 l vody?

lenocka84
16. jún 2010

@movin ano, to staci, on nepotrebuje zas neviem aky silny caj, a luhujem aspon 20minut

movin
16. jún 2010

@lenocka, a odkedy robis s cajom tak nezapeka aj ked papate HA?

movin
16. jún 2010

@lenocka a pijete aj cajik alebo vodu zvlast kedze mliecko uz robis v cajiku?

lenocka84
16. jún 2010

@movin zapeka, teraz pijeme 2.den normal nutrilon, a cakam na kakanie

blumka
16. jún 2010

no ja si zasa myslim ze lepsie riedsie mlieko raz za dne ako caj...caj je svojim sposobom droga, su to bylinky, ktore maju rozne ucinky na dospeleho a nie este pchat ich dietatu a to nehovorim o granulovanych, ktore obsahuju pre dieta zbytocny cukor...
ked dam raz za den do mlieka o 10ml viac vody ako sa ma tak to nie je ziadne salenie dietata...
a pit sa dieta nauci ci ho ucis od malicka alebo nie...

blumka
16. jún 2010

baby, davate malickym probiotika ;) nam na zapchu pomohli..
fenikel moze u niektorych deti posobit presne opacne, teda nepomoze vyprdiet ale moze este viac zduvat

tulipanike
16. jún 2010

@blumka suhlasim s tebou, tiez mam dojem, ze je lepsie dieta neucit hned od mala na cajik
lenocka, a tvoj maly ma dost malo mesiacov, aby uz pil cajik, tot moj nazor
ak ho zapeka, ze je potrebne dat feniklovy na kakanie, tak v poho, ale ak nema ziadne problemy, tak naco
my sme este nedavali caj vobec

tulipanike
16. jún 2010

blumka, ja malej davam len UM a vodu, nic ine

blumka
16. jún 2010

@movin kazda pediatricka ma iny nazor, aj to je nazor, ze prilisne zavodnovanie zbytocne zatazuje oblicky, ci ide o vodu alebo o caj...mlieko je tiez tekutina 😉

blumka
16. jún 2010

@tulipanike mne ani jedna dcera v takom malom veku nechcela nic okrem mlieka..starsia zacala prijmat ine tekutiny ako mlieko az po 7. mesiaci, lebo nechcela nic...

tulipanike
16. jún 2010

@blumka ved nasa tiez nejako vodu nemusi, ja jej ju davam ked je vonku horuco, ked je ona sama rozhorucena, ale vacsinou si len omoci jazyk, ani velmi nepije
len teraz v sobotu, ked bolo tak krasne vonka, tak vypila asi 25ml, inak len trosku pocucka, a dost
a ja jej to zas nechcem prilis nanucovat

lenocka84
16. jún 2010

@tulipanike pije feniklovy lebo nas zapeka z HA mliecka, inak pie len cistu vodu, dojcensku

@blumka dnes sme zacali bio gaia, tak dufam ze zaberie

movin
16. jún 2010

@blumka a to ste boli od zaciatku na UM?

blumka
16. jún 2010

@movin mladsiu som kojila 2 tyzdne, starsiu 3 mesiace 😉

@lenocka84 nam biogaia zabrala hned 😉

lenocka84
16. jún 2010

@blumka a kolko si jej dala?

tulipanike
16. jún 2010

@lenocka84 aha, tak ak to bude fungovat, tak to je ok
my naststie s tym nemame problem, Lenku nezapeka

blumka
16. jún 2010

@lenocka84 5 kvapiek, raz denne v pravidelny cas 😉

lenocka84
16. jún 2010

@tulipanike no nas zapeka HA, klasicke nezapekalo, teraz pije 2 dni klasicke, a cakam kedy sa vykaka, chudatko vecer to je najhorsie, place o zivot a nic nepomaha.
tak dufam ze sa to zlepsi

blumka
16. jún 2010

@lenocka84 nezapeka maleho prave z feniklu? moje dcery ho nemozu, po nom ich este viac bolievalo brusko 😉

lenocka84
16. jún 2010

@blumka davas do mliecka? ci lyzickou do pusinky?
my sme dnes dali prvykrat 5 kvapiek
jooooj tak snad zaberie uz dnes

blumka
16. jún 2010

inak ked mala pila Bebu sensitive tiez ju zapekalo, potom sme presli na normalny Nutrilon a prve dni tiez ale odkedy som davala biogaiu tak prestlo zapekat...tak neviem ci si na mlieko zvykla alebo to je tou biogaiou..
lebo na zmenu mlieka si babo musi zvyknut...este pockaj par dni az potom uvidis ci zapeka aj klasicke..

blumka
16. jún 2010

do mlieka