Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lenka2304
23. jún 2010

baby a povedal vám už niekto,že nemáte stridať rozne druhy UM?mne to povedala pani v lekárni,mali sme Hami-nebolo dobre,máme nutrilon-zase ju zapeká a teraz neviem-vyskúšať bez obáv inú značku?/na tie probiotiká ste ma už presvedčili,len chcem vedieť ,či to je fakt problém s výmenou mlieka.

lenocka84
23. jún 2010

@lenka2304 a nemaju sa striedat znacky? ci ako? lebo ja malemu na noc davam nutrilon 1 a cez den nutrilon HA

blumka
23. jún 2010

ked prechadzas v ramci jednej znacky nemal by byt problem...ved niekto dava cez den Nutrilon a na noc Nutrilon extra ci ako sa vola, ten na zasytenie...problem moze byt pri striedani inych znaciek..aj nas na to upozornovali,

martina46
23. jún 2010

@ivanek dakujem 🙂

@moon1979 ja to robim tiez, ale len tak, ze dam o 10ml viac vody a tiez to robim kvoli tekutinam, lebo mala toho vela nezje. a zda sa mi to mlieko chutovo silne a mam pocit ze jej to tosku vadilo, tak preto.

beruska24.9.
23. jún 2010

Nevím, jak je to u nutrilonu, my máme sunar ha. Jen vím, že u ha mlíček je naštěpená bílkovina a nemá se k nim dávat jiná bkm. A ta v klasickém UM je. Takže ha mlíčko a klasické um bych nemíchala, protože pak to ha mlíčko je vlastně k ničemu.

tulipanike
23. jún 2010

ahojte, mne nikto nic nehovoril o striedani UM
my sme stale od zaciatku na sunare

moon1979
23. jún 2010

@sunea riedit kvoli tomu, ze mava problem s kakanim, akoby bolo silne pre neho, nekaka kazdy den a obcas dostane aj koliku. davam mu nutrilon. tak som si myslela ci nahodou nie je pre neho silne to mliecko

karmelka77
23. jún 2010

@lenka2304 mne lekarka hovorila ze sa to bud robi sokovo ze zrazu zmenis alebo postupne. My sme menili sokom, jediny problem bol ze prvy den pregrcal pri kazdom pohybe ktory sme s nim spravili ale inak o.k.. Menili sme z NUtrilonu na Bebu koli kakaniu, lebo Nutrilon ho zapekal a odkedy ma bebu tak to ide kazdy den. Sem tam dame probiotika, a je to tak ako ma byt.

karmelka77
23. jún 2010

@ivanek a nema kyselinku nahodou po najedeni? Lekari hovoria ze ked sa mu vracia strava naspat do hrdielka tak to ide do nosteka a preto chrcia...

ivanek
24. jún 2010

kyselinka znamená, že se mu vraci mlíčko? Občas ublinkává, myslíš že by to mohlo být tím?

Ještě dotaz, musí se u UM dodržovat nějaké minimální intervaly mezi jídlem?

lenocka84
24. jún 2010

@ivanek ahoj, my sa snazime aspon 3hod medzi davkami UM
teraz uz mame aj 4hod

ivanek
24. jún 2010

@ilenocka84 ahoj, díky moc. Taky se snažím ty 3 hodiny, ale třeba teď, malý se vzbudit 7:30, dostal najist a kolem 9:30 jdeme pryč a potřebuju mu dát jíst. Nebude to vadit? Večer mi taky nevydrží. Dostává kolem 15-15:30 (podle tho, jak se vzbudí) a do 20hod než jde spát mi nevydrží, takže dostává ještě kolem 17:30 (zase záleží, jak se vzbudí)

lenocka84
24. jún 2010

@ivanek tak mu za tie 2 hodky daj, ale nedaj mu celu davku,ja to robim tak
teraz pije 130ml, a ked po 2 hod potrebujem aby sa najedol tak mu dam 90 a je v pohode

ivanek
24. jún 2010

@lenocka84 jj, tak to dělám v to odpoledne, že mu dávám míň. A vypadá to, že mu to tak vyhovuje. Gabča pije těch 140ml, tak mu před tou půl desátou dám míň.

Jsem hrozná, takové dotazy, ale mám strach, abych mu nějak neublížila. Někde jsem četla, že časté dávky UM můžou poškodit ledviny 😢

beruska24.9.
24. jún 2010

Na jidných diskusích maminky psaly dodržovat alespoň 2h. intervaly. Tak myslím, že to je v pohodě.

sunea
24. jún 2010

@ivanek Podla mna je to nejaky blud (ta posledna veta). Ked bol nas maly v rastovom spurte, musela som ho krmit aj kazdu hodinu, proste mal hlad a nijako mu to neublizilo. Casom sa to upravilo.
@moon1979 aky je stary tvoj maly? My sme boli od mala ciastocne na MM a UM, kakal raz za 2-3 dni, postupne sa to upravilo. Brusko ho bolievalo, kolika, ale nebolo to kvoli bolesti bruska (kolika nie je o velkom boleni bruska). Pokial si aspon prdka, myslim, ze kakanie raz za par dni nevadi (pokial ho to vyslovene netlaci).

bibione
24. jún 2010

@sunea presne tak...ked potrebuje,treba mu dat,sak musi rast 😉 moj mava obdobia kedy vyslovene zerie a potom zas klud...je to vzdy,ked sa uci nieco nove,to by papal aj za 3 😀

bibione
24. jún 2010

ale tak,ja uz mesiac prikrmujem,takze tie pauzy su ovela kratsie...UM dostava ovela menej nez predtym

sunea
24. jún 2010

@bibione ja mam pocit, ze ten moj ma dva zaludky - do jedneho idu prikrmy, ale druhy ma vzdy k dispozicii este na to mlieko 😀 inak si ten apetit neviem vysvetlit.

blumka
24. jún 2010

@ivanek ja to tiez tak robim, ze ked potrebujem kvoli niecomu aby uz papala po 2 hodinach tak dam menej...ale ak je hladna a pyta si papat aj po hodine a pol tak jej dam....nemyslim ze by to nejako poskodzovalo oblicky...ved dieta musi jest a deti najlepsie vedia kedy su hladne.
Ked bude v rastvovom spurte tak darmo sa budeme snazit dodrziavat 3 hodinovy interval

bibione
24. jún 2010

@blumka mne napriklad spapa 150ml polievky...reku staci,ale kdeze 😀 po pol hodine si zas cmula palce aj na rukach aj na nohach,tak mu dam 200 ml mieka a cuduj sa svete,zbodne to cele 😝 maly chvalabohu vie kedy ma dost,takze nehrozi,ze by sa precpal a mliecko ma uz tak max od smadu,radsej ma lyzicku,tak flasku mu dam len rano a vecer...inak ked vidi mlieko vo flaske,protestne zavrie pusu a nepohnem snim ani nasilu,tak ho uz neznasilnujem 😝

bibione
24. jún 2010

@lenocka84 a preco ha nedavas aj na noc?? to hacko nema len tak spasie,snad 😅 ked ma dieta ha mliecko,tak to nemente,inak je to zbytocne

bibione
24. jún 2010

@blumka aj ja davam na noc ten extra,ale to sa dava len na noc,takze to sa nepocita 😉

blumka
24. jún 2010

@bibione hej, ja viem, len som reagovala na to ze v ramci nutrilonu to je ok..ale menit znacky nie je dobre 😉
a zasyti nicolasa to extra? mne sa Juli budi 2x za noc..akoze je to ok, uz som si zvykla a ked sa napapa a zalahne hned nemam s tym problem, len by bolo super, keby prespala noc 😅

moja starsia bola taky zrut...a stale je...niekedy zje viac ako ja..a zas ma dni ked nepapa skoro vobec. a nikdy som ju nenutila ani jej neodopierala, ma 2 roky a 4 mesiace a vazi 12 kg..neviem kde to do nej ide 😅

blumka
24. jún 2010

@bibione kukam, ze maly ti uz lezie? normalne po styroch, ci sa plazi? mne juli zacina ked je na brusku dvihat zadok a chce sa niekde posunut...zeby zacinala?

bibione
24. jún 2010

@blumka ten extra to teda neni nic extra 😀 sa budi este niekedy,takze nic moc,ale uz chvalabohu,ked zaspi o cca 8mej vecer,tak do 4rana je tuhy,to mu dam UM a este potiahne do cca 6tej a konec
nooo 😉 plazenie nejak preskocil,zistil,ze takto mu to ide lepsie,aj teda rychlejsie,takze sa mam stale na pozore 😠 lezie ako drak,je rychly ako gepard...sak mi aj 2x treskol z postele,esteze na koberec a nebolo to vobec vysoko,ale rev to bol riadny,ale jemu to nevadi,stale to skusa 😀 ,tak dnes musim do ikei,inak neviem neviem co pokuse nabuduce 😅
krpec uz aj si sa m sadne 😉
kazdy vyprava,ze deti na UM su tucne,ale eeeee...moj ma len 7,5 kila...sice papa ako o zavod ale vzdy je to leen cca 350g za mesiac
no ked dviha ritulu,uz to prichadza 😉 to bude radosti 😀

blumka
24. jún 2010

@bibione no Juli ma tiez uz 7,5 kg ale nezda sa mi zeby vela papala...za 24 hodin zje okolo 800ml a su dni ked aj menej...
dnes sa uz trosku aj pohla z miesta..zdvihla zadok, potlacila sa nohami a uz to bolo..ako husenica 😀

lenocka84
24. jún 2010

@bibione on ho ma preventivne, nikto u nas alergie nema, a vydrzi po nom syti max 2 hod a je potomnervozny lebo je nevyspaty, a stale hladny, tak na noc 1, po dohode s dr. aj vyrobcami nutrilonu. som si to overovala
po 1 vydrzi do dalsieho krmenia cca 4-4,5hod

bibione
24. jún 2010

@lenocka84 preventivne?? to koho napadlo,ked v rodine nemate alergika 😅 ja som aj muz a nikto mu ho neoporucil

lenocka84
24. jún 2010

@bibione to dala detska, ze preventivne, kebyze je alergia ani ma nenapadne mu ho striedat, ale ked nie je, nemyslism ze je to az taky problem, maly nema ziadne problemy, a zarovne mu miernim zapekanie, lebo z toho ha ho strasne zapeka