Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

junovka
24. jún 2010

@bibione vsetko je biznis.Aj tie UM HA ...to mi aj potvrdila Timkina alergologicka.Moj muz je alergik, Timka je alergik ale Nely som HA nedavala na odporucanie Timkinej alergologicky.Nely bola od narodenia na klasickom Nutraku. 😉

blumka
24. jún 2010

ja si nemyslim ze Nutrilon HA nejako predide alergii 😕 podla mna ho zbytocne davas ak ho mas len "preventivne" a ked ti po nom je maly hladnejsi ako bezne...

junovka
24. jún 2010

@blumka UPLNY SUHLAS 😎

andynkoo
24. jún 2010

No junovka ano uplne suhlasim aj to mlieko su nekdo aj alegicky.No nastastie nemam take alegicky na mlieko umele

lenocka84
24. jún 2010

proste neviem co s tym, dr. kazala HA, aspon cez den, normalny nutrilon ma len na noc max 3 davky

pia22
24. jún 2010

HA mlieka su preto HA, pretoze su v nich rozbite mliecne tukove bunky, cim je mlieko ovela lahsie stravitelne, cim menej zatazuje detsky traviaci trakt a preto ich preventivne odporucaju aj babätkam, kde hrozi riziko vzniku alergii a z toho isteho dôvodu su podavane v mnohych porodniciach ako nahrada MM😉

junovka
24. jún 2010

@lenocka84 na tvojom mieste by som to urcite nekombinovala.Bud davas HA, alebo klasicky.To ze ti je maly hladny,nevyriesis tym, ze budes mu davat na noc klasicky.....proste mu daj viac ked chce a hotovo.Podla tabuliek sa neriad.Kazde dieta je ine a ma iny apetit 😉

lenocka84
24. jún 2010

@pia22 jednoducho povedane HA je len cista srvatka, aspon tak sa vyjadrila pani z nutricie, ked som s nimi volala

lenocka84
24. jún 2010

@junovka tu nejde o viac, on HA vypije 130ml a vydrzi 2hodky, a vypije normalny 130ml a vydrzi 4hodky, klasicky je kombinacia srvatky a kazeinu, a ten viac zasyti,
normalne sa dava na noc nutrilon extra, ale tam je uz 80%kazeinu a 20% srvatky a je tazsie stravitelne to mliecko
pri klasickom je pomer 60%srvatka a 40% kazein

pia22
24. jún 2010

@lenocka84 inak na linke nutricie su tety, ktore maju obcas z toho poriadny hokej, mala som tu cest 🙂 A preco je maly nastaveny na HA formulu?

lenocka84
24. jún 2010

@pia22 preventivne
aspon tak sa vyjadrila dr. len z toho ha ho tak strasne zapeka, a nevydrzi po nom syty
a ona sa cuduje ze mu davam neivem kolko mlieka, ked on vypije 130ml a za 2 hod je zase hladny

beruska24.9.
24. jún 2010

Mně zase Dr. řekla, že můžeme dávat jogurt. A když jsem jí na to odpověděla, že k ha mlíčku se nesmí jiná bkm a že jsem si to i ověřovala, tak prý že tohle netušila. A když jsem se zeptala, do kdy tedy ha mlíčko dávat, tak prý pokud ho malá pije, tak do roka. No, tak si vyberte 😉

pia22
24. jún 2010

@lenocka84 a nechces prejst na klasicke?

lenocka84
24. jún 2010

@pia22 dr. tym nie je nadsena uvidim pri dalsej poradni ked uvidi vahu maleho
bo ho zbytocne nalievam, a on podla mna dost nabera z toho

junovka
24. jún 2010

@lenocka84 ked ho zapeka, tak HA vyrad a ostan na klasickom

lenocka84
24. jún 2010

@junovka na zapekanie dala biogaiu a ze mame uzivat
ale ked mu davam aj to normalne aj ha tak ho tak nezapeka, a ani biogaiu nemusim davat
po nej ma este vacsi apetit

junovka
24. jún 2010

@lenocka84 kasli na to, ze maly nabera na vahe, moja Nely tiez naberala, kaslala som na to...ked bude ti lozit, behat tak to zhodi 🙂 ...sama vidis, ze ho zapeka po HA, tak ho nenechaj trapit sa.....a bolo by na skodu, keby si povedla dokine, ze davas nadalej to mlieko, ale davala by si klasicke?? 🙂 😕

junovka
24. jún 2010

@lenocka84 ja by som zbytocne nedavala kadejake kvapky, ked raz nemusim,Klasicky Nutrak obsahuje probiotika 😉

junovka
24. jún 2010

@lenocka84 Biogaiu vam nedala nahodou pedina na koliky??

lenocka84
24. jún 2010

@junovka ved tak mierne ju uz aj klamem, len ide o to ze mi dava predpisy, tak vidi ci beriem alebo nie
asi ho zacnem predavat 😀

junovka
24. jún 2010

@lenocka84 🙂 😉

lenocka84
24. jún 2010

@junovka na zapekanie, ale ked mu nedavam len cisto ha tak ho nezapeka, ani bolesti bruska nemame
proste mu to ha nerobi dobre

junovka
24. jún 2010

@lenocka84 pises , citujem: "proste mu to ha nerobi dobre "-...... neni co tu riesit 😉

lenocka84
24. jún 2010

@junovka ako viem ze dr. to mysli dobre, ved maly je predcasniatko, ale tak snad by sa uz nieco ukazalo, keby nieco mal. alebo nie?

junovka
24. jún 2010

@lenocka84 neviem co mas na mysli,ze by sa nieco ukazalo??A ked je predcasniatko, tak preco potom vam neodporucila UM pre predcasne narodene deti??Ved od Nutraku je UM pre taketo deticky 😕

baaaabika
24. jún 2010

Ahojte vidim, ze sa asi vyznate. Ake mate prosim skusenosti s Bebou jednotkou? Dakujem

junovka
24. jún 2010

@baaaabika pri oboch dcerkach sme mali zapchy 😉

lenocka84
24. jún 2010

@junovka mozno preto ze prvy mesiac mal MM normalne, a az potom som zacala stracat tak dala ha

baaaabika
24. jún 2010

@junovka a ktore je as tak naj? my sme mali doteraz nutrilon, ale mala po nom hrozne zvracia vecer. Akoby jej na vecer zatazil zaludok, no neviem.