Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

karmelka77
25. jún 2010

@kkiki u mna to bolo asi o psychyke + genetika - psychyka pre to ze som tiez rodila o 3 tyzdne skor aj to cisarskym pretoze mi maly prilahol pecen a hrozilo ze ja umriem. A ked mi lekar povedal ze teraz je dolezitejsi moj zivot ako maleho a dve minuty pred tym ako ma brali na sal som zapocula debatu lekarov, ze mozem aj vykrvacat stacilo mi...takze maly isiel skor, cisarskym a pod totalnym psychyckym tlakom. Potom mi ho nosili a ze prikladaj aj ked vedeli ze mlieko po cisarskom nabieha neskor a to po mne hucali ze preco nekojim, preco si ho neprikladam castejsie (akoby ho nosili kazdu hodinu, aj ked ho doniesli bol najedeny) atd... potom mi totalne z hnusom zacali mackat prsia a ze no nic tam neni, a ked na strvty den trosku vyslo tak ze aha uz ide ale aby niekto povedal ako na to to nie. Bola som v nemocnici dokopy dva tyzdne a odchadzala som v takom psychyckom stave ze este den tak vyskocim z okna. Ani domace prostredie to uz nerozchodilo a co zabijem sa?? Maly je taky spokojny, rastie ako z vody mame 2.5 mesiace a 60 cm a 6 kg🙂) a najradsej by si uz sadol, nehovorim o tom ako krasne aj hlavicku drzi...A budem dufat ze raz budem moct vsetkym povedat ze nebyva vobec chori a nech si tie teorie kazdy niekam strci!!

zajaciq
25. jún 2010

baby, prave pre to, ze si myslite, ze MM je len o akejsi imunite , nemate ani paru o com dojcenie je. to vobec nie je len krmeni a dodavani imunity. kdeze kdeze. v prvom a najdolezitejsom rade je to o vytvarani vztahu medzi matkou a dietatom, ktory bude toto dieta nasledne opakovat cely svoj zivot. a ziadna flaska mu nevytvori zdrave sebavedomie. no ale to tu nema vyznam asi Oponovat komercnycm HA UM 😠

karmelka77
25. jún 2010

a este jeden detail - nedavno som zachytila v TV rozhovor s imunologom alergologom - mimochodom to bol moj lekar v puberte kedy ma dostavali z najhorsieho a ten sa vyjadril ze dieta ak je kojene, tak by to malo byt do 6 mesiacov - a potom ked sa prikrmuje ma sa zacat hned so vsetkym aby si dieta zvykalo na alergeny, lebo cim neskor sa s tym zacne tym skor si to dieta tie alergie vytvori!! Tak o com je to materske mlieko potom...

karmelka77
25. jún 2010

@zajaciq so svojim dietatom si vytvoris ak chces vztah aj inak ako ked ti je prisate na prsach stale!! A ked si myslis ze kojenim lepsi, tak som zvedava ci bude schopne sa od teba niekedy aj odlepit🙂)

kkiki
25. jún 2010

@zajaciq to nemysllis vazne ze len vdaka kojeniu si vytvoris ten spravny vztah ???

kkiki
25. jún 2010

@karmelka77 mne ako hodinky odchadalo mlieko v tom istom case . pri stellinke to mohlo dopadnut aj tragicky pretoze som ju sice stale mala na cecku den noc a kojila som spravne len dietatko mi schudlo pol kila a namiesto aby pribralo .... a vtedy zakrocila moja detska lekarka, ktora mala este aj mna a je to velmi skolena a aktualna aj ked uz ma svoj vek a okamzite nasadit UM lebo bude zle ... a vies co sa stalo ??? do rana som nemala v prsiach ani kvapku .... a mohla som aj "vysavacom" tahat a ani kvapka a ked sa to zacalo diat pri oliverovi uz som ho nenechala trpiet hladom , nie smadom lebo to co zo mna slo bola voda .... a zeby sme nemali to spravne puto tak neviem neviem ....

karmelka77
25. jún 2010

@kkiki tak vies klinicky psycholog ta presvedci aj tom ze mas, aj ked nemas🙂)) a hlavne o tom z ked si vsugerujes ze mas, tak ho mat budes aj keby co bolo🙂))

kkiki
25. jún 2010

@karmelka77 🙂 no mozno hej len niekedy proste nato nie je cas 🙂)))) ja uz som dost alergicka na tie vsetky reci o kojeni a lak. poradkynach 🙂 lebo ako keby toto je zaklad .... v jednej krajine robili strasny vyskum, ono to bolo aj utajovane , ale aj tak sa to dostalo na povrch ... dve deti , dve matky , obe kojili ale jedna dieta nakojila a polozila do postielky a odisla druha nakojila a potm sa tulila a hrala a tak .. to chuda dieta co snim matka nekomunikovala zomrelo ☹ ... myslim ze to ako si ziskame vztah s detmi nestoji na ciciku :(

blumka
25. jún 2010

@zajaciq a co maju robit zeny, ktore sice mali mlieka na rozdavanie ale zial pre ich zdravotny stav kojit nemohli? to akoze ja so svojimi dcerami nebudem mat nikdy dobry vztah a oni nebudu mat zdrave sebavedomie?
ja viem ako si to vsetko myslela..ani sa neurazam ani nehadam, len myslim ze pre zeny, ktore museli z akehokolvek dovodu prestat kojit (a ten dovod kludne mohol byt aj to ze to nezvladli a presli na UM skor ako by zabojovali o MM) su tvoje slova trosku "bolave".
Ja sama zastavam nazor ze kojit moze kazda zena, sme predsa cicavce, no ale nie kazda to zvladne ale za to ich predsa nemozme odsudzovat a hovorit ze "ziadna flaska nevytvori zdrave sebavedomie"...ani prsnik ho nevytvori 😉
Ja tazko znasam to ze mi mlieko tieklo potokom a musela som prestat kojit, v casopisoch preskakujem strany venovane dojceniu, nepozeram v telke relacie kde hovoria o dojceni, nenavidim otazku Kojis? myslim ze kazda matka chce pre svoje dieta to najlepsie ale kazda matka ma svoje limity po ktore ide aby to najlepsie tomu dietatu dala....

beruska24.9.
25. jún 2010

V porodnici se mnou byla maminka, která sice kojila, ale řekla, že doma hned přejde na um. Měla pro to své důvody a je to její rozhodnutí a nikdo by jí za to neměl kamenovat.
Já kojila 4m., v porodnici mi nikdo nic nevysvětlil, no nakonec jsem na to nějak přišla. Nějak jsem se do toho dostala, první 3m. jakž takž šli, ale žádná euforie mě z toho nechytala. Pak malá chtěla papat každé 2h. ve dne v noci, říkala jsem si spurt, týden to vydržím. Trvalo to měsíc, já pomalu nespala, za poslední týden jsem se málem 3x složila s malou v náručí, totál zničená, vůbec jsem si to miminko neužívala. Na 4m. prohlídce jsem to říkala Dr. a rovnou se zeptala, jestli bych nemohla dát sunar, že se bojím, že ještě malé ublížím, kdybych sebou flákla o zem s ní v náručí. Dr. schválila a řekla střídat kojení a um. Vydržela jsem to víc jak týden, malá po kojení blinkala, vydržela mi hodinu až dvě, po sunaru naprosto spokojené miminko a v pohodě vydržela 3h., začala lépe spinkat a nebyla tak protivná. Navíc byly rodinné problémy a já ve stresu. Tak jsem přešla úplně na sunar, užívala jsem si svoji krásnou spokojenou holčičku a ulevilo se nám oběma. Je pravda, že po sunaru přibrala za první měsíc 1,5 kg, pak se to trochu srovnalo a teď je to spokojené čírtě, které chvíli nevydrží v klidu a pořád něco zkoumá 😀
Jak jsem řekla i Dr. a budu to tvrdit stále, pro mě je nejdůležitější spokojené miminko, které má spokojenou maminku.

kkiki
25. jún 2010

baby ste zlate 🙂 mna to tiez vytocilo 🙂 ale len tak humorne , zajaciq sa ma co este ucit v zivote, ale vidim ze je to jej prve dieta 🙂

karmelka77
25. jún 2010

@kkiki aj ja som rada ze ma este niekto rovnaky nazor🙂) ja mam prve dieta ale snad zdravy pohlad na vec🙂)

ivanek
25. jún 2010

Mě spíš příspěvky od "zajaciq" a jí podobné rozesmutní. Vždycky si připadám, že když nekojím, tak pomalu "vraždím" své dítě.
2 děti jsem kojila bez problémů 13 měsíců třetí prostě nechtěl a nechce, i kdybych se na hlavu stavěla. Už na JIPce po císaři místo aby se přisál a zkoušel pít, koukal na mě a poslouchal, co mu povídám. Neskutečné, 1 hodinu staré miminko a vydrželo 3/4 hodiny vzhůru 😉 Tím, že moc ode mě nechtěl v kombinaci se 3.císařem, kdy toho tělo asi mělo už dost (3 císaři v průběhu 5 let) se mi pomalu přestávalo dělat mlíčko.
Přiznám se, že jsem z toho byla hotová. Ale teď jsme spokojení oba dva. Sice mi to trvalo, šestinedělí jsem měla klasický kolotoč - odstříkat-dokrmit-odstříkat. Bylo to dost časově náročné a poslední kapka byla ta, když za mnou přišla plačící dcera: "maminko, ty si s náma vůbec nehraješ". Sekla jsem s odsávačkou a přešla plně na UM.

kkiki
25. jún 2010

@karmelka77 🙂 ludia musia byt rozdielni ... inak by bola nuda 😉

olifcek
25. jún 2010

aleeee...kto koji koji, kto nie, tak nie...ako blum pise...my sa kojime ale tie co nekoja mi nevadia a ani nijak neodsudzujem...ved malokto nekoji lebo nechce.....ci?

to chce pokoj a bude klud 😵 😵

olifcek
25. jún 2010

@kkiki tak tak..a vdaka rozdielnosti sa da diskutovat

kkiki
25. jún 2010

@ivanek presne o tomto to je !!! niekedy mat treba ine priority 🙂

blumka
25. jún 2010

@ivanek si to trafila...presne...aj mna take prispevky vzdy rozosmutnia, lebo zial..keby som ja kojila a teda davala svojmu dietatu vsetko tak by dieta prislo o matku 😔

blumka
25. jún 2010

@olifcek a ty co tu? 😀 😀

kkiki
25. jún 2010

no a ako sme si my matky nekojicky a kojicky pekne podiskutovali ....

ivanek ako si to zvladla tie tri cisarske ... mna tiez caka treti vo februari a to bude len 1 a 3m po poslednom ? neboli to brusko ked rastie ?

olifcek
25. jún 2010

@blumka aaaaale...uz opat uspavame...ale kyveme sa....nad zaberie a nakukla som 😅

olifcek
25. jún 2010

@kkiki dolezite slovo je MATKY 😵

beruska24.9.
25. jún 2010

Trošku mimo téma, ale řešíte tu císaře.....také jsem rodila císařem, ale myslela jsem, že pokud je u prvního těho, nemusí být nutně císař při dalším těho. Nebo to byly zdravotní problémy?? Nebo jak to vlastně je??

ivanek
25. jún 2010

Já jsem tak ráda, že jsem našla tuto diskuzi 🙂 Hned je mi líp

@kkiki, nebolelo mě nic, ale já 3. měla až 2r10m od 2.císaře. Druhého císaře jsem měla přesně 2 roky od prvního a těhoteství bylo taky v pohodě (otěhotněla jsem, když byl synovi 1r3m) Říká se že jizva se hojí 6 měsíců, pak je zahojená a vlastně už pořád stejná. Určitě to bude v pohodě. Držím palce 🙂
Bylo miminko plánované?

blumka
25. jún 2010

@beruska24.9. po prvom cisarskom mozes kludne rodit prirodzene..ale po dvoch cisarskych ides automaticky na cisarak 😉

blumka
25. jún 2010

@ivanek ty mas take vekove rozdiely medzi detmi ako my planujeme..teda tie prve dve dcerky uz su a tretie by sme chceli tri roky po druhej 😉

olifcek
25. jún 2010

@beruska24.9. mne vraveli, ze ked bude dalsie do troch rokov , bude cisar urcite 😕

blumka
25. jún 2010

@olifcek ale neee....do roka asi ano ale po roku kludne aj na normalny 😉

beruska24.9.
25. jún 2010

Mně Dr. řekl jen, že od císaře musí být pauza min. rok a pak se může znovu otěhotnět.
I když ségra mi tvrdila, že tam, co rodila ona, při druhém porodu, pokud první byl císařem, dělají automaticky císaře.

olifcek
25. jún 2010

@beruska24.9. takze bude prekvapko...zavisi aj od jazvy a maternice zrejme...
@blumka 😵