Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

bufina
28. jún 2010

Já si myslím že u toho Nutrilonu se stejně akorát platí ta značka. Zlatej Sunar. A když sem malé koupila Bebu a sama ju ochutnala, tak mně přišlo chuťově že to s mlíkem nemá nic společnýho.

strouzek
28. jún 2010

bufi no to mi říkala i doktorka že ona preferuje sunar, tedy pokud je dítě narozené normálně(není nedonošené nebo těžký alergik, to pak jsou jiná mléka vhodná) ale pokud je vše v pořádku tak prý je dle ní nejlepší starej dobrej sunar. právě že je to ověřená kvalita rokama, (já jsem taky sunarová a manža taky 😀 ) a taky je to levný. i manža tomu moc nevěřil a tak když šel koupit sunar poprvé tak se ptal lékárnice co si o sunaru myslí a i ona říkala že je to výborné UM a je stále nejkupovanější a nejen kvůli ceny,prý sedí děckám často lépe než kdejaký drahý UM(což se u nás taky pak ukázalo)
s tou bebou no mě beba smrděla ale mlíko mi to připomínalo, trošku fakt i to MM, mělo to takový divný pach(nejspíš mě tu zase někdo napadne že mi to úžasné MM smrdělo ale jo smrdělo, moje ne, ale cizí to mi fakt smrdělo hrozně) To spíš to HIPP mlíko mi přišlo takový vodový i barvou a dělalo to hrudky nebo spíš takové vločky na stěnách flašky tak jsem si říkala co to asi musí dělat v bříšku

ivanek
28. jún 2010

Strouzku, Gabča je narozený 7.3., teď má tak 6kg a 60cm 😉
S tím mlíkem uvidím. Pokud mu sedne, tak ho měnit už nebudu. Pokud nesedne, asi se vrátím k Hippu. Ale přemýšlela jsem i o Sunaru. Taky je mi sympatičtější víc než zmedializovaný Nutrilon.

Bufi, i Nutrilon je chuťově nic moc 🤐

strouzek
28. jún 2010

holky dáváte do UM ty kapky na prdíky?já dávala sab simplex ale teď jsem koupila ty babycalm, zdají se mi dobrý ale nejsou na tu pěnu, sunar dost pění takže dávám jak sab tak baby, jen si říkám jestli to není moc kapek na takovýho drobka ale zatím žádnou reakci neměla a vypadá spokojeně.

ivanek
28. jún 2010

Strouzku, on ten Hipp totiž obdsahuje škrob. To jediné mi na něm vadí. Ale zatím jsem to "zkousávala", malému totiž vyhovuje. Ale přemýšlím o tom čím dál víc. Nelíbí se mi, že do něho cpu škrob. Mu to ale evidetně nevadí 😀

strouzek
28. jún 2010

tak to jste starší ale my jsme větší ale o tolik zase ne, díkybohu mám někdy z váhy malé depky ale dr. mě uklidnuje že to jsou geny že to neovlivní 😀 malá měla už při narození skoro 3,8 kg takže žádný vořezávátko 😀

strouzek
28. jún 2010

aha tak to mě nenapadlo, no je fakt že já jsem nikdy složení dopodrobna nestudovala, spíš koukám u všeho na obal, pak na vůni a pak jestli sedne a to nejen u UM, já čuchám v obchodě i k odličovací vodě jestli mi nesmrdí 😀

bufina
28. jún 2010

@strouzek A to malé dáváš do každýho jídla? Nás to teda chytalo většinou kolem deváté večer, tak jsem to přimíchávala do mlíčka tak od čtyř h. odpoledne. Malej měl po narození tříselnou kýlu, tak jsme se museli prdíkům dost vyhýbat, tak sem mu dávala asi 6 kapek před každým kojením. Ale někdy sem měla pocit že kdybych ten sab přímo kojila, tak ani to by nepomohlo 😀

lucik...
28. jún 2010

Ahoj holky,potřebuju radu.
Maličká musí být na UM a ještě bychom měli mít HA.. Dáváme Nutrilon.. Zkoušela sem Bebu ale po tý mi pořád plakala.. Ale přijde mi že po Nutrilonu ji strašně trápí bříško ☹ Ale až po 3 týdnech co ho dostává.. Je to možný..? Mám zkusit Sunar?

ivanek
28. jún 2010

Strouzku, já dávám Laktobacílky od Swiss
http://www.lekarna.cz/swiss-laktobacilky-baby-c...

Já většinou taky složení nezkoumám, ale u Hippu mě zajímalo proč je "více sytící", jak je to napsané na obalu.

fukylove
28. jún 2010

@strouzek - u nas je to kvoli mojej alergii -- okrem inych mam aj celiakiu - neznasanlivost na lepok, tj nebolo o com... s predpisom nemam problem... co viem, tak je dobre prizvukovat pri predpisovani, aj ked rodicia napr. nemaju alergie, aspon spomenut alergie v rodinach, ak su.... sestre takto kvoli mojej alergii predpisovali UM bez problemov (ona ale nekojila vobec... skor si ale myslim, ze kombinacia mladeho veku a neinformovanosti)
a co sa tyka UM - ty mas 6 - 7 krabic po 600g, my mame 10 - 12krabic po 400g 😉 lebo HA Nutrilon nerobia vo vacsom...

@bufina - debaty o tom, preco sme na UM a nekojime - tie by som brala... ale nie s tym, ze sa tu potom objavi nejaka dojciaca mamicka a sfukne nas pod ciernu zem... viem o com hovorim - zajacik patri do nasej temy marcovky... 😉 aj tam uz vymena nazorov medzi dojciacimi a nedojciacimi bola...

bufina
28. jún 2010

@lucik... Zkus toho vyzkoušet víc, co vám nejlíp sedne, ale miminka nedostávají prdíky hned, některý až kolem toho druhýho měsíce, tak pak uvidíš čím to je.

lucik...
28. jún 2010

@bufina děkuju. No ona na ně trpěla dost úplně na začátku a skoro celé 6ti nedělí co jsem kojila.. Pak jsme museli s kojením skončit a nasadili jsme Nutrilon a bylo vše v pohodě, byla strašně spokojená a bříško jí nebolelo.. Až teď to zase začalo.. Nemůže to být tím že jí dávám čaj? Někde jsem slyšela že některým mimčům nedělá dobře v bříšku mlíčko a čaj najednou

lucik...
28. jún 2010

V sobotu totiž vypila toho čajíku docela dost a včera proplakala kvůli bříšku celý den.. Včera už ho měla míň a dneska jí to trápilo jen odpoledne a teď večer.. Tak jestli to nemůže být tím..

fukylove
28. jún 2010

@bufina - co sa tyka znacky - mozno ano... ale zatial je to jedine mliecko, ktore nam sedi... aj ked by som ho rada vymenila za nieco ine... no vzdy prvy den super a potom je uz problem... a tak sme vzdy naspat u Nutrilonu
@strouzek - babycalm staci na lyzicku a sup do pusy... my davame tak vsetko - a malemu cuduj sa svete chuti....
@lucik... - a ste na UM od narodenia alebo len teraz? doktorka ti neporadila? my sme pri UM mali problem na zaciatku, a prave Nutrilon HA nam to vsetko ulavil, aspon ciastocne... novorodeneckej koliky sme sa ale nezbavili az do cca 3 mes...
@ivanek - jeeej, vy ste o tyzden mladsi ako my... akurat ze my uz mame 7600g a 68cm 😉

bufina
28. jún 2010

@lucik... Mně zase říkali že po UM je dítko víc žíznivý, tak se má dávat. A jakej čaj pije? Třeba fenyklovej ve větší míře spíš škodí než pomáhá.

fukylove
28. jún 2010

@lucik... - a aky caj? lebo nam napr. nerobil dobre fenyklovy, my sme presli na cistu vodu a je odvtedy pokoj 😉

bufina
28. jún 2010

@fukylove Kámoška si Nutrilon taky pochvaluje že jí po něm malá nejlíp kadí 😀 Asi na něm taky něco bude. Jsem měla pro malýho dvě plechovky Nutrilonu AR, MM hodně blinkal, tak dostával ještě trochu zahuštěný mlíko asi měsíc. To máte teda pěkný míry. Malej má v půl roce 7200 g a 65cm 🙂

lucik...
28. jún 2010

@fukylove @bufina no právě že fenyklový od Hippu... Dneska jsem dávala jen převařenou vodu tak uvidíme jak na tom bude zítra.

fukylove
28. jún 2010

@bufina - to vies, maly slonik - paradox je ale ten, ze zase nevyzera ako nejaky tucko alebo tak... len prosto nema byt po kom maly 😀

fukylove
28. jún 2010

@lucik... - my vseobecne ziadne sladke sypane caje nepijeme.... fenykel vobec... este tak niekedy dostaval harmancekovy... ale zo sacku mu nechutil, tka som mu raz do dna robila vo vyluhovanom mliecko... a tak dostal do seba aj tie dobre bylinkove vytazky... 😉 tak skus na cas vysadit cajik a davat cistu vodu, resp. harmancekovy cajik - ak by odmietala Viktorka cistu vodu 😉

lucik...
28. jún 2010

čistou vodu pije v pohodě, tak budu dávat jen tu a uvidíme 😉 A kolik by toho měla za den vypít (té vody/čaje)? 😕 Moc děkuju holky 😉

fukylove
28. jún 2010

@lucik... - ja som zo zaciatku citala, ze dieta na UM ma pit vela tekutin a bola som nestastna z toho, ze nas drobcek skoro nic nevypil.. aj teraz pije cez den maximalne 100ml a to musi mat fakt dobry den... vynimkou su horka,ked sme vonku... lebo vo vnutri doma mame aj vo velkych horkach prijemnu teplotu - casto az chlad... takze co sa tyka tekutin - ja malemu tak v polovici medzi jedlom ponuknem, ked nechce, nenutim, ked chce, cucne si... 😉

bibione
29. jún 2010

@fukylove pri takych malym detickach tu vodu absoltne nepotrebuje...to zas neprehanajte co vsetko ste citali...ked je strasie tak ok,ale na 2-3 mesiace mu staci bohate mliecko...je jedno,ci je kojene ci nekojene...jedine,ked ma dieta koliku ci sa nemoze vykakat,ale inak nie...nestresujte baby 😉

kpn
29. jún 2010

@fukylove ahoj fuky, tak nakoniec na teba narazim aj v mlieckach, ale nie je sa co divid, ved ty si zacala o dost skor ako my. Inak fuky som prekvapena, ze tebe dr. predpisuje mliecko, bo ja som to spominala moje, aj to, ze som ekzematicka atd a sa tvarila, ze predpisovat sa neda 😖

Dufam zienky, ze vam nebude prekazat ak sa k vam pridam. My dokrmujeme v podstate od 1mesiaca, bo maly je desny hlados a vasa tema mi prisla celkom vhod, kedze mam pocit, ze beba ho prilis nezasyti...tak idem hladat ci ste sa tu uz o tom nebavili.

bibione
29. jún 2010

jeeejda,vidno,ze som tu dlho nebola 😉 paradna debata...som si vas precitala par stran do zadu 😉 tak k veci: ziiiram,kolko vas vyjde sunar...tak ja som kupovala,aj stale kupujem,nutrilon 800g,krabica ma vyjde na 15 eur,ta mi vydrzala max 7 dni,jasne,cim viac pil,tym sa rychlejsie minulo...tak som si povedala,ze skusime sunar,ten stoji u nas na sr 600g cca 10eur...co je podstatny rozdiel...lenze nastal problem a to ten,ze kakanica mu po nom straaasne smrdela,nepapal aj 5 hodin a nepriberal...diagnoza : privela laktozy...tak som zas dala naspat nutrilon a bolo vsetko ako malo byt...neusetrila som,ale nevadi,co uz...a mesacne vydavky na mlieko v tom case do cca 4 mesiacov boli 4-max 5 krabic mesacne x 15eur...

kojenie ci nekojenie na verejnosti...pre nas nepochopitelne? skor zavist? neviem...zrejme keby sme kojili,tak nam to ani nepride cudne 😎 ...ale vymakla som par mamiciek,ktore sli kojit a teda nic som nevidela 😉 a to som na ne potajomky cumela...u nas v ikei je dost tychto prebalovacich a neviem akych miestnosti,,,no da sa 🙄

inak aj mne sa stalo to v banke,ze sa ma pytala uradnicka ci kojim...tym ma vedia vzdy tak nas,,,t! a ja hned naspat a je to v naplni vasej prace sa do tohto montovat?? ma toto vytaca riadne 😠

bibione
29. jún 2010

@kpn a kolko ti vypije? a ako casto?

kpn
29. jún 2010

@bibione papa takmer kazde 2 maxim 2,5 hodky aj v noci, a cca 120ml ... skusala som aj 180ml, ale z nej sa mi pogrckal

kpn
29. jún 2010

@bibione inak kuk tuto stranku...mliecka tam vychadzaju lacnejsie....ja si tam idem teraz objednavat a dovoz zadarmo je nad 88 eur...tak ak chces, mozeme sa spojit bo som tiez z ba, resp blizke okolie http://www.docsimon.sk/tovar/nutrilon-2-800g

ivanek
29. jún 2010

Hezké ráno 🙂
V noci jsem nemohla spát, pořád o tom přemýšlím. Proč byste se bály dát UM Babylove prckům dřív než začnou s příkrmy? Myslíte, že je nekvalitní? Nebo proč?
Omlouvám se, že o tom melu pořád dokola a nedá mi to spát (doslova 😉 ) Nechci dávat malému něco "špatného"