Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

bibione
1. júl 2010

@blumka este taky detail: mlieko je tiez tekutina a to ti nevadi,ze ti spapa decko vascie mnozstvo,to uz sa nebojis o ladviny? sorry,ze som ironicka,ale protireci si jak tvoja dr aj ty

blumka
1. júl 2010

@bibione, nemusi byt naozaj ironicka, ja reagujem na dievcata ktore sa obavaju toho ze ich dieta na UM nepije dost vody alebo caju...sama pises ze v UM je voda, tak logicky nevidim dovod do nich este viac tekutiny pchat, ked nechcu...asi som to zle napisala, kto chce pochopi, kto nie zial...
a prilisne mnozstvo tekutin zatazuje oblicky aj dospelym nielen detom...
ak moje dieta pije mlieko a ine tekutiny nechce, nedam mu ich...logika..a nebudem z toho robit kovbojku, nevidim v tom ziadne protirecenie...apropo moje dieta vypije 800ml mlieka za 24 hodin, tak neries jeho ladviny ;)

leelo
1. júl 2010

blumka ma pravdu - nadmerny prijem tekutin moze sposobit vnutorny rozvrat organizmu, az smrt. urcite sa to nema prehanat, tak u deti ako aj u dospekych.
pre vacsie deti je najnebezpecnejsie, ked cely den pobehuju s flasou a stale z nej nieco odchlipkavaju. vpodstate piju stale. to je ako priklad z praxe. aj babatka zial su plne v rukach mamiciek, kolko do nich toho ony natlacia...

bibione
1. júl 2010

@blumka jak citam,tak citam,ale nikde nevidim tie obavy o ktorych sa tu zmienujes 😅 bavime sa o mliekach a nie o vode ci caju

bibione
1. júl 2010

@leelo co je nadmerne prijimanie tekutin u deti? fakt ma to zaujima,kolko to je ml??

leelo
1. júl 2010

musis citat lepsie 😉

bibione
1. júl 2010

@leelo to si teraz komu odpovedala??

bibione
1. júl 2010

@bibione no schvalne,ktora to pise?

blumka
1. júl 2010

@bibione ok, ak to nevidis, tak prosim ta nereaguj...mamina ktora take obavy ma alebo bude mat, precita si nielen ine prispevky o tom ako sa detom dava okrem mlieka aj caj a precita si aj moj o nadmernom davani tekutin...

neviem preco mam pocit, ze od urciteho casu sa tu debata zvrhla z normalnej diskusie na nejake nahananie ci osocovanie ani sama neviem ako to mam nazvat....zas ma niekto chyti za slovicko ked nieco napisem...

marcela179
1. júl 2010

ahojte ja mojmu malemu davam HIPP 1 PREMIUM ale je to tasko zohnat mali sme uz vselico a toto nam roby najlepsie

leelo
1. júl 2010

@bibione tak ako som pisala - ked piju stale. a male babatka na um treba opatrne s inymi tekutinami okrem um. je to pre nich jedlo aj pitie. mililitrovo sa to neda vyjadrit, to musi kazda mama odhadnut.
okrem toho, s cajmi treba opatrne vseobecne - obsahuju bylinky, a tie su regulerne lieciva. mechanizmus ich ucinku nevieme odhadnut. u deti nebezpecne

leelo
1. júl 2010

@blumka nic si z toho nerob - kazdy diskutuje ako vie 😉

blumka
1. júl 2010

mimochodom, do isreho casu som aj ja bola toho nazoru ze dieta na um musi pit aj ine tekutiny, no po istych rozhovoroch som nazor poopravila...ja sa za kazdu cenu nebijem za nieco, ale rozmyslam a necham si poradit

bibione
1. júl 2010

@blumka o com tu zase tocis?? ake osocovanie...ja vidim debatu o mliekach ha na predpis ci nie na predpis,kolko toho vypiju,o caji tu je jasne ze debata aj,ale obavy tu ja nevidim...

bibione
1. júl 2010

ved mi to aj bolo divne blumka,ze si to napisala,ale neriesime tu predsa caj na litre,ale ze proste sa davaju aj ine tekutiny nez mlieko...moj uz mlieko nechce ani vidiet a od smadu...to ani nasilu sa mi nepodarilo a vodu chlipe s radostou,viac ako 200ml nevypije....zas na to davam pozor 😉

blumka
1. júl 2010

@bibione konkretne medvide sa pyta na caj, elbo jej maly neche...no sak ked nechce nemusi, ne? napr. pre nu bol moj prispevok a mozno aj pre ine, ktore davaju caj castejsie ako by mohli....
nie kazdy mozno dava pozor ako ty...

a co sa tyka osocovania...sama som napisala ze sa neviem vyjadrit, je to blbe slovo ale debata tu v tejto teme bola fakt o niecom inom ako pred par dnami...
nerada chodim do tem, kde sa len neico napise a uz sa chyta za slovicka...mali by sme sa vsetci naucit citat medzi riadkami

katka1981
1. júl 2010

Ahojte, nemam vsetko precitane, len posledne riadky. Dlho som riesila problem, kolko ma dieta vypit, lebo mala mi nechcela pit. Lekarka mi povedala, ze dieta do 10kg vahy, by malo vypit 100 ml tekutiny na kilogram vahy. Vacsina prijmu tekutin by malo byt mlieko. Samozrejme, kazde dieta je ine a ma aj ine potreby. (cize 10 kilove dieta, 1 liter tekutin) A pri vacsich detoch je to uz tusim menej.

sunea
1. júl 2010

@blumka Ja len k tomu pitiu a UM - ja som sa tiez pod vplyvom informacneho boomu stresovala, ked maly zacal s prikrmami, uz sa nechcel kojit (on mal sucasne od narodenia aj UM), takze bol na UM a nechcel pit vodu (caje pre male deti neuznavam...).Nechcel zo ziadneho pohara, vobec. Tak som to prestala riesit, ziadne nutenie. Postupne sa rozpil sam a kvalitne, hned sa naucil z normalneho pohara, dokaze si sam vypytat. V inej teme som citala, ze niektore maminy deckam davaju vodu injekcnou striekackou nasilu, lebo im nechcu pit... Proste ja to beriem tak - vsetko ma svoj cas a pchat do dietata nieco nasilu, ci jedlo, lebo "by malo jest viac", alebo tekutiny "lebo na UM musi pit aj vodu apod." je kontraproduktivne a stresujuce pre obe strany.

bibione
1. júl 2010

@katka1981 super,diky,a je zahada vyriesena 😉
@blumka ani ja a preto kde je tahanica sa radsej nevyjadrujem,len ked mi to ozaj neda
do urciteho veku ani moj nechcel caj,a nemala som potrebu mu davat,ani som sa tym nezaoberala,ze nechce...ale posledne 2tt by pil o dusu,jednak ma prikrmy a za druhe je hic,tak mu to ide same

bibione
1. júl 2010

@sunea preco neuznavas detske caje? no tie granulovane nemusim ani ja,davam mu na striedacku raz vodu,raz caj...a paci sa mi,ze ma tolko vitaminov a je pre deticky od 4 mes

blumka
1. júl 2010

@bibione ja sa tiez radsej zdrzim, ale zas mne neda nevyslovit svoj nazor ak si myslim ze by niekom mohol pomoct...
@sunea, tak nejako som na tom bola aj ja s prvou dcerou...teraz pri druhej to uz neriesim, nechce vodu, caje neuznavam, tak nebude...ona zacne ked budu prikrmy a zmensi sa davka mlieka

bufina
1. júl 2010

Náš malej nechce vůbec nic, ani vodu, ani čaj, ani žádnou šťávu, tak na to kašlu. Příkrmy už baští asi 14 dní, ale když nechce pít, tak ho nutit nebudu. Asi mu zatím stačí na napití moje mlíko. Hlavně že má počuraný plíny, tak mu to asi vůbec nechybí.

martina149
1. júl 2010

Dievčatá vidím,že riešite inú tému,ale ja sa len chcem opýtať či dávate niektorá bábätku mlieko UM samozrejme aj po hodine až dvoch keď si pýta?lebo moja je hocikedy nepokojná a ukľudní sa až po fľaške s mliekom

martina149
1. júl 2010

A tiež sa pripájam moja malá tiež nechce čaj a ani neviem kedy by som jej stíhala ešte medzi mliekom aj čaj keď ona práveže chce častejšie mlieko.A nám Dr.povedala,že máme dať bábätku mlieko vtedy keď je hladné a nie čakať presne 3 hodiny.Tak ja už ani sama neviem čo je správne lebo pri synoch som dodržiavala presne 3 hodiny,ale malej keď nedám tak reve jak tur.

mirinda10
1. júl 2010

@strouzek aj ja chcem aby mala tolko prespala ale viac ako 5 hodin ani za svet musi byt mliecko normalne pije 133ml 5x iba na noc jej davam 166ml neviem ci jej nemam dat vyssiu davku aby dlhsie spala ale uz son skusila dat z 133 na 166 aj tak spi len tolko ako predtym uz sa takto drzime viac ako 2 mesiace a nic
kedy ste prvy krat prespali celu noc ? co mam robit aby sa nam to podarilo, poradte nieco 😵

ja davam malej caj iba ked je teplo ako teraz nakolko aj ja viac pijem tak to co jej davam ako caj tak to nepocitam ved sa poti tak musi pit viac

inak u Nutrose do 7kg je max davka 1000ml ale ked pijeme 6x denne tak taku davku ako 235ml je dost to pozeram, ze naozaj kazde mlieko je ine

bibione
1. júl 2010

@martina149 moze sa to stat,hlavne ak je v rastovom spunte...ale ak je este hladna,tak jej zvys davku,teda ak ti po nakrmeni bude mrncat ze este ma malo...alebo ked nie ,skus jej dat dudel...kolko ti vypije?

bibione
1. júl 2010

@mirinda10 jo jo 😉 este si pockas,kym ti prespi celu noc...a mozno aj nie...moj spava celu noc cca mesiac,uspech,uz som bola na nervy 😝
moj tiez nepapa podla tabuliek,tak to neriesim,tiez viac nevypije, a to papal aj 2x naviac nez sa pise a nic...teraz uz to ozaj neriesim

martina149
1. júl 2010

@bibione ďakujem ale to ja viem ale práveže keď som jej zvýšila po 150(teraz pije po 130) tak už sme mali problémy a bola zas prepapaná.Mala stavy keď ani fľašu nechcela do úst a to je hladoška.Tak nám doktorka vravela že radšej pomenej a častejšie.Tak ja už neviem.

bufina
1. júl 2010

Kojit se má taky podle toho jak si dítě řekne, tak myslím že s UM by to mělo být stejný a ne že už má vypitou denní dávku, tak ho nechat řvát hlady.

pia22
1. júl 2010

@martina149 nemusis mat presne 3 hod. intervaly, ale medzi pitim musia byt aspon 2 hod. prestavky, aby stravilo, inak dost zatazuje traviaci trakt😉 Neskusala si sytejsie UM?