Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

strouzek
2. júl 2010

bufi no to jo, možná že MM je méně sladké nebo nevím ale u nás by to asi na koju bez tekutin nefungovalo, malá si vyžaduje někdy tekutiny před i po jídle. třeba před koupáním do ní naleju čaj , pak okoupeme dáme mlíko a ona stejně chce ještě trošku čaje před usnutím a bez toho by neusnula. no a teď přes den (viz včera) jsem 2x vylívala celou dávku sunaru, prostě jí absolutně nechtěla chtěla jen čaj takže jak bych to dělala u koja fakt nevím,tam bohužel nejsou knoflíky aby teklo jen přední nebo zadní mlíko. určitě bych ale do děcka násilím čaje nelila, jak jsem psala tak bych se řídila tím o co si mimčo řekne,naše je dost žíznivá tak si o čaje sama říká a některé děcko pije malinko.
jinak no já jsem si to teď taky přepočítávala na váhu a jestli se má na 1 kg vypít alespoň 100 ml tekutin tak zatím to zvládáme podle normy, vypijeme tak 600 ml za den a vážíme 7 kilo ale jestli budou vedra pokračovat tak myslím že zase vyskočíme z tabulek 😀 no ale když má žízeň tak jí přece neřeknu sorry nesplňuješ tabulky a nechci tě zabít.

jinak s těma tekutinama u koja mám ještě jiný příklad, už jsem to psala na koníkovi asi milionkrát. měla jsem neteř byla kojená jenže bylo léto, myslím ještě teplejší jak teď a ona řvala a řvala nespala ani v noci ani přes den ale švagrová prostě tekutiny dávat nechtěla pořád mlela o předním mlíku tak jsem to nevydržela malou jsem si půjčila na hlídání a uvařila jí čajík. no páni ona vypila naráz celou dávku a okamžitě usnula a spala až do večera!!!!pak jsem si takhle půjčovala malou skoro každej den na odpoledne na vození a každý den jsem jí dala potají čaj, pokaždé ho vypila málem mi ruku utrhla a vždycky se okamžitě zklidnila a spala.dnes už je neteři 10 let a švagrovka dodnes vzpomíná jak nechápe že jí doma děcko jen řvalo a řvalo a když jsem si ho půjčila já tak ten den bylo děcko klidné a spalo jak přes den tak v noci a nemělo ten den bolení bříška!!!!!!!!!takže toť můj názor na tekutiny při koju 🙄

strouzek
2. júl 2010

bufi malá to samé, od malá spí perfektně max jedno probuzení v noci, teď už spí až do rána pořád, ráno se probudí je hodinu dvě vzhůru a pak zase třeba spí 3-4 hodiny, odpoledne spí taky krásně třeba hodinku vzhůru a pak 2 hodiny spí a tak pořád dokola, prostě žádný problémy se spaním ani usínáním nemáme ale lidi jsou prostě vadní a nebo závistivý, mě by v životě nenapadlo někomu kdo má hodný dítě říct že je nemocný protože pěkně spí a nebrečí 🙄 moje máti i tchýně tvrdí že my s manžou byli to samé, jenom jedli a spali (taky jsme oba sunarový)

bufina
2. júl 2010

@strouzek Tak ta švagrová byla teda drsná, chudák dítě. U nás je to právě v pohodě, malej spokojenej jako vždy, tak mu to zatím nechybí. No ale zítra se chystáme konečně vyrazit na koupaliště, tak uvidím, to mu nějakou šťávu určitě vezmu, když bude skoro celej den venku. Sice si tam půjčíme slunečník, ale i tak. Už se těším jak se bude tvářit na vodu 🙂

strouzek
2. júl 2010

no ona spíš byla zblbá těma příručkama a kecama o výhradním koju jako plno lidí, jako ani se nedivím, když si koupím časák maminka tak je tam snad každá druhá strana o koju, jak stačí jen kojo, jak je to to nejzdravější, děcka inteligentnější a bla bla takže já to nevidět u ní a kojit tak tomu snad taky věřím. mě stačilo když jsem ještě v těhu šla koupit kojo čaje a koupila jsem i dětské čaje a napsala jsem to tady na koně a nějaká hvězda mi napsala pak že přeje aby moje dítě přežilo mojí péči jak mu zničím ledviny aj. nesmysli 😝 mě už to v poslední době tahle mašinerie kolem koja, tekutin aj. štve, jako v životě by mě nenapadlo že někdo bude řešit že mám spavý hodný děcko a strašit mě nemocema 🙄 zajímavý že když má moje kámoška dítě neskutečně uřvaný drobný nepřibírá tak to neřeší nikdo protože kojí 🙄

strouzek
2. júl 2010

proto já říkám že na příručky a výzkumy vědců prdím protože moje malá není tabulková skoro v ničem. třeba včera jsem tu četla na koníkovi diskuzi o spaní na bříšku jak se to zakazuje, to samé na boku já když jsem malou otočila v porodce na břicho hned mě seřvali, přitom moje malá na zádech skoro nespí a hlavně tak neusne i v kočárku se už sama stočí mírně na bok a v postýlce spí jen na boku. kdybych se řídila výzkumama a příručkama tak asi nespíme nikdy 😀

strouzek
2. júl 2010

na koupák si určo zajdi, u nás je tam dost stínu pod stromy, je to fajn, když je malá vzhůru tak si hrajeme na dece ve stínu a když spí tak jí strčím pod strom a sebe vystrčím na slunko 😀 rozhodně ten den lépe uteče a já nejsem tak vyplivnutá jako když bych musela celý odpoledne lítat s kočárem po městě(navíc teď tu moc klidu není, všichni se zbláznili a sekají trávu takže malá je furt vzhůru 🙄 )

mimikuku
2. júl 2010

@bobulka34 ahojky ja pouzivam dost nezname mliecko BABYLOVE - kupujem ho v dm ku, moj prvy starsi samko pil aj Nutrilon aj Sunaj a vsetko mu robilo zle tak sme nasli mliecko s nazvom LASANA - talianske ale uz ho nepredavaju a ked sa nam narodil druhy tiez znasal vsetko zle, zjest zjedol ale potom mal problemy s bruskom, a kedze sme zistili ze LASANA sa predava len v cechach nasli sme tuto alternatívu..BABYLOVE - zloženie malo uplne rovnake na vlas tak mu kupujeme toto a vsetko je ok - este aj cenovo je to super

bufina
2. júl 2010

já mám teda asi nějaký plnotučný mlíko 🙂 Malej měl při propuštění dom 2250g a v půl roce už má 7200, takže přibral krásně, ale kolem toho pátýho měsíce jsem už začala mít z jeho chování pocit že mu to přestává stačit, tak sem mu pak třeba i 2x deně udělala kašu. Přece ho nebudu týrat hlady, jen proto že prvního půl roku se má výhradně jen kojit. Taky mám ve svým okolí asi dvě kámošky, ktarý jedou přesně podle příruček a na mě se dívají jako na něco strašnýho, že malé ve dvou letech koupím v mekáču hranolky.

bufina
2. júl 2010

Sem si říkala že ho spoň strčím do brouzdaliště pro mimina, jak se mu to bude líbit. Škoda že ještě nesedí, to bych mu tam vzala bazének a napustila mu do něho vodu.

strouzek
2. júl 2010

mimi no tady je to babylove známé ale lidi se ho bojí kupovat protože jsou ovlivnění reklamou.já bych do něho klidně šla ale už jsem se bála přecházet z mlíka do mlíka protože jsem toudělala 2x a pokaždý to jiný mlíko malé nesedělo . cena je každopádně super, já jsem taky ráda že sunaříme protože cenově je to o polovinu levnější než třeba beba a nutrilon.

bufi přesně tak, my máme zase asi plnotučný sunar, malá má 6,9 kg ve 3 měs. ale ona měla skoro 4 kilča při narození 😉 já mám taky právě pocit že to malé přestává stačit,před pár dny jsem jí zkusila dát 3 lžičky přesnídávky a málem mi tu lžičku utrhla tak už se těším až začneme s příkrmy naplno
jinak s příručkama a okolím lidí ani nemluv, ježiš co já si už užila, o řešení mého nekoja jsem tu už psala ale lidi řeší všecko, že s malou chci jet k moři v září, že jí dávám na bok, že jí dávám občas už od 2. měs. švestkovou štávu na vykakání atd. no prostě děs, myslím že kdybych děcko týrala tak by to lidi neřešili tak moc jako to že ho nekojím 😀

strouzek
2. júl 2010

no já do brouzdaliště malou ještě nedám, jednak je malá a hlavně tam ta voda je přímo mrazivá, ve velkým bazénu je teplejší (i když zase špinavější ) než v tom dětským, tam ty děcka jednou zmrznou. mám taky bazének malinkej pro malou ale mámho u tchánovců a tam malou v tom čáchtám a líbí se jí to, i když i na to jsem si vyposlechla názory co jsem to za matku dávat 3 měs. dítě do bazénku se studenou vodou(studená ale není je odražená ohřátá od sluníčka a hned jde ven, když nebrečí a směje se tak asi netrpí že?)

bufina
2. júl 2010

My jezdíme na koupaliště kousek za Brno, do města kde jsem předtím bydlela a koupaliště je vyhřívaný. Takže i když předtím je pár dnů hnusně a další den už tropy, tak má voda pořád 28 stupňů ve velkým bazénu a malej má vodu jak kafe.

strouzek
2. júl 2010

aha tak to jo to je super, my tady mámem koupaliště starý, snad 100 let slibujou že ho opravý a bude snad i vyhřívaný ale pořád na to město nenašlo prašule

bufina
2. júl 2010

@strouzek Třeba se dočkáte 🙂 to naše je právě že nový, teď funguje třetí rok, takže je moc pěkný. Proto se mně moc nechce chodit na ty starý přeplněný tady u nás.

strouzek
2. júl 2010

no nevím, tady je to větší město ale nikdo se o to moc nezajímá, třeba menší a horší město má nové aquacentrum a my starej bazén z dob komunistů kde se to rozpadá. důvod je ten že to tady hrozně řeší ekoaktivisti a hlavně se toho nikdo nechytnul aby se to rozjelo

martina149
2. júl 2010

@kpn rada by som keby si mi napísala do IP tie kroky.Ja som si už dnes objednala aj tú knihu

fukylove
2. júl 2010

ahojte zienocky 😀 teeeda, tu sa to rozpisalo...

@strouzek - my sme najnovsie zacali bojkotovat jedlo cez den, maly mal posledne mliecko o deviatej rano a potom za cely den az do siestej vypil iba 120ml, ale zase o dost viacej cajiku... nechuti mu teraz papat, co sa ani necudujem, lebo ani mne papanie v tom teple nereze... ale zase si to mliecko nahradza cajikom... ako sa tu uz pisalo - deticky, ci uz na UM alebo kojene si sami urcuju, kolko potrebuju tekutin... su deti, ktore nepotrebuju cajik vobec - napr. kamaratka dala prvykrat cajika az ked mala mala 5,5mes, doslova si ho vypytala... dovtedy ani o vodu ani o caj nejavila zaujem 😉 my vodickujeme, cajikujeme od zaciatku, po prechode na UM sme mali velmi tuhu stolicu... upravilo sa to ale samo a tiez sme mali dni, ked cajik ci vodicku vobec Sebko nechcel...
a to spanie???? boze, ved deti do roka su rozne... sestrina mala cca do 7mich mesiacov prespala skoro cely den, potrebovala to 🙂 nas Sebko spinkal cele dni iba prve dva mesiace, aj to casto noseny kvoli kolikam... teraz sem tam mame den, ked mam pocit, ze nic ine nerobi iba papka a spi... ale napr. vcera sme mali uplne sialeny den, za cely den spinkal asi hodinu, maximalne dve - aj to po malych castiach... bol ako duracelko, ale stale vysmiaty, tak asi spanok nepotreboval... a inak - ono je fakt zarazajuce, co vsetko dokazu ludia riesit... si na UM, je zle, davas cajik je zle, nedavas cajik, je zle, pribera babo vela, je zle, pribera malo, je zle, vela spi, je zle, spi malo, je zle 😀 ja uz reci neriesim... najlepsie je orientovat sa na svoj vlastny vnutorny pocit, mamicka to predsa len vzdy vie najlepsie, ved si dietatko aj najlepsie pozna... 😀
apropo - boli sme dnes na vylete v Polsku - som skoro odpadla - 800g Bebilon (ako nas Nutrilon) tam stal v akcii okolo 8 eur (cca 240Sk na staru menu...), tu v obchode som ho pod 16eur nevidela... a ja prikrmy a stavicky pre deticky sa tam oplati kupovat... napr. za 400g cajik Hipp ovocny som tam dala necele 3 eura... u nas 200g stoji viac...

bibione
2. júl 2010

@fukylove to je pravda stym nutrilonom,,,ani tu v ba to nieje ine,je sice jedno tesco kde ho maju za 13...neuveritelne 😲 ale tam sa mi nechce hrabat a v podstate je mi to uz jedno,kedze po zacati prikrmov mlieko nechce ani vidiet 😝 ...tiez mi nepapa mlieko,ale ked dam caj alebo vodu...sa ide zadrhnut,to vypije naraz aj 120ml...a tiez nemam pocit,ze by som ho tym zabijala,to len sa furt niekto v tom musi rypat " lebo jedna pani povedala" a max ma to vytaca! esteze ma tie prikrmy,resp papa uz jak dospely...to by mi raz dva schudol a to som sa snazila 4 mesiace aby papal a papal a nepriberal stale...akonahle sme zacali s prikrmami,tak uz ma konecne aj brusko aj prsicka aj liciska 😵
ja by som sa tiez niekde vycapila na slnko,ale v ba nic neni pre deticky a do senca sa trepat busom aj s kocikom si neviem predstavit 😠

smardik
2. júl 2010

@fukylove já koupila v Polsku klukům Bebiko, má to být naše Hami a prý je složením stejné ale není, ani jednomu nevyhovovalo takže jsme se vrátili k našemu Hami a žádné problémy nejsou

fukylove
2. júl 2010

@bibione - my sme tiez zacali s prikrmami, zatial iba mrkvicka... akurat ze sa mu akosi nepaci papkat lyzickou, dnes som mu to zriedila s vodou a stiahol to z flasky 🙂 co uz... ale co som zistovala, tak kamosky vsetky papkali lyzickou az tak okolo 5,5mes, lebo dovtedy si s tym babatka nevedeli dat rady... tak to neriesim... aj sesternica - vrchna sestra na nedonosenych babatkach mi hovorila, ze ona detom davala z flasky vsetky prikrmy tak do cca pol roka... a nemali problem 😀

@smardik - ja som pozerala jedno forum na temu Nutrilonov z PL a nemali s tym mamicky problem, tak sme to "riskli".. co som si ale vsimla, tak Hami sa skor podoba na znacku Bobavita ci ako sa to pise... lebo aj flasky s prikrmami maju uplne rovnake... 😉

bibione
2. júl 2010

@fukylove ved ani u nas to neslo hned 😉 od cca 5mes papa pekne s lyzickou...ako som pisala vyssie,esteze papa aj ine nez mlieko,lebo to davat lyzickou,to by ma asi kleplo 😀

smardik
2. júl 2010

@fukylove taky jsem na tu diskusi koukala a nějaká mamina tam psala že je náš nutrilon a polský jiný, Hami má být Bebiko a nevyhovuje, malý měl problémy s kakáním a s českým Hami v pohodě takže já si raději připlatím a už neexperimentuju vůbec

bufina
2. júl 2010

Tak malej se dneska čaje zase ani nedotknul, zkoušela jsem mu ho několikrát dát, ale nechtěl. Snad to přijde časem. S tím spaním..., malej se narodil v 33+6 tt, doma jsem ho měla už za deset dní, tak pěkně vyspával. Do termínu porodu dal těch 20 hod. denně, pak třeba vydržel po jídle hodinu, ale pak zase na další 3 usnul. Od 4 měsíců je tak 2-3 hodiny vzhůru a 1,5 hod. spí. Párkrát měl den kdy spal jen 20 minut dopoledne a 20 odpoledne, to jsem myslela že mě trefí a druhej den to doháněl a během dne celkem s malýma přestávkama na jídlo prospal 7 hodin. Dnes dopoledne třeba spal v kuse 3 hodiny. To se mu taky povedlo když dostal první mrkvičku. Se nadlábnul a na tři hodiny vytuhnul 😀

bufina
2. júl 2010

@smardik Myslím že je tady někde téma Nutrilon vs. Bebilon, tak to zkus najít, třeba se tam něco dozvíš, další zkušenosti a tak.

smardik
2. júl 2010

@bufina nějak to nepotřebuju už fakt nezkouším, z Nutrilonem jsem nebyla spokojená u prvního takže ted jsem ho ani nekupovala

strouzek
2. júl 2010

ahoj holky, hlásím že jsme dneska byli celej den na koupáku,samo že ve stínu ale malá mi vyjímečně dneska jedla jako vždy(hodně) ale pila taky šíleně že jsem měla za chvíli termosku prázdnou. pila a pila, večer vypila před koupáním flašku vody s trochou štávy od Hippu, pak stovku mlíka a zapila to 70 ml čaje. mazec, jestli jsou tekutiny škodlivé jak tu někdo psal tak dneska si totálně zdemolovala organismus 😀

fuky přesně jak píšeš, pořád se něco řeší, já si vždycky myslela že mi do mateřství budou kecat maminy (moje máti a tchýně) a takové ty tetky ale ty vůbec, zjistila jsem že nejvíc mi do výchovy, výživy a vůbec všeho co se týká malé kecají ostatní maminy.
bufy naše taky jak se nabaští tak pak spí jak dudek, což je nabaštěná dobře skoro furt ale o to si myslím že jde, mojí kámošce děcko řve nespí, dokonce to dělá tak že musí nechávat večer malého vyřvat do úplného šílenství až je totálně hotovej a usne vyčerpáním aby jí vydržel aspoň troškuv noci spát, což mi přijde šilenost, podle mě má hlad protože ani nepřibírá. my jak je teď venku vedro a jsme celej den venku tak celej týden usínáme stylem dáme flašku v půlce už usíná dopije a je tuhá tak si myslím že je spokojená a já taky , no kéž by jí to zůstalo 😀

fukylove
2. júl 2010

@strouzek - v tom, ze sa do nasich zvykov s mimcami najviac "staraju" ostatne maminy... moja svokra skusila dat radu raz, potom dostala prednasku od mna o noseni a pod a bola ticho 😀 a moja maminka mi poradila snad akurt pri masaz s bruskom... inak nic... ale zato okolie, to je naaaaaaaaaaramne mudre 😀

strouzek
2. júl 2010

no přesně, moje mamka taky tak nějak to neřeší, občas něco prohodí jak malou blbě držím nebo něco ale žádná hrůza čekala jsem to horší ale ostatní maminy no páni to je dílo, úplně se hrozím až začneme chodit na plavání , to prej je pořádná slepičárna v těch šatnách maminy řeší usínání, kojení... škodaže nejsou nějaký lekce pro nekojené děti, protože už to vidím jak řeknu že jsem nekojila jak min. půlka mamin nahodí obličej a bude mi kecat do všeho 😀 a o váze no to je taky téma samo o sobě, malá byla velká když už se narodila, my jsme s manžou taky velcí, malá je dlouhá jen ty tváře má jak křeček a každej 3. člověk kdo mrkne do kočáru tak to komentuje jakej je obr a jak mám dávat méně mlíka a jak je tlustá protože nekojím 😀 ale už jsem si na to zvykla 😎

blumka
2. júl 2010

@smardik Bebiko nie su nase Nutrilonacke kase?

ivanek
3. júl 2010

@blumka Bebiko je Hami, takže vlastně stejná firma (Nutricia) jako Nutrilon