Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

slavicita
8. júl 2010

@blumka no lebo som si všimla, že keď robím čaj do umelej a nechám otvorenú fľašku, keď čakám aby to vychladlo, tak to trví dosť dlho...ale zase v sklenej rýchlo zohreješ aj vŕýchlo vychladíš...noešte niečo vymyslím....idem ja zaľahnúť..dobrú noc 😉

strouzek
9. júl 2010

ahoj no my na noc uděláme termosku v noci když je to ještě horké tak to rychle schladím pod tekoucí vodou ale teď už tak měsíc a něco vařím vodu na noc a stejně jí nevyužiju malá spí bez probuzení 😀 jinak taky se mi zdá že v plastové láhvi to chládne pomalu

s tím množstvím UM bych se podívala na krabici tam by to asi mělo být napsaný ale my od začátku ty tabulky nedodržujeme, někdy jíme víc a někdy méně, teď jak jsou ty vedra nevypijeme ani třetinu dopor. denní dávky zato čaje pijeme jak ďas 😀

slavicita
9. júl 2010

@strouzek tak mne malý ešte ani raz nevypil tú dávku, ktorú by mal podľa tej tabuľky vypiť....stále pije 150 ml a niekedy 180 ml a to pije každé 4 niekedy 4,5 hodiny, ráno po prebudení vypije maximálne 120 ml, čo som dosť prekvapená lebo v noci pije len o jednej ( 180 ml ) a potom až ráno o pol ôsmej, ôsmej tú spomínanú malú dávku...nejako mu ráno ešte nechutí 😀 ale hlavne, že pekne priberáme... 🙂

blumka
9. júl 2010

ja sa tiez cudujem z coho moja mala pribera, mala by uz vypit 1200ml a ona dava len 840 a vazi uz cez 7,5kg 😕

slavicita
9. júl 2010

@blumka tie dávky na tej krabici sa mi zdajú prehnane veľké...najprv som sa trápila, keď nevypil to čo mal ale potom som si povedala, že malý vie, koľko chce, tak do neho viac súkať nejdem... 😝

blumka
9. júl 2010

@slavicita si myslim ze to su orientacne miery cez ktore by asi dieta nemalo prejst, ale nemusi to byt presne take mnozstvo. ked mala Juli 2 mesiace pila vaic ako podla tabuliek, to som sa bala ze co bude robit ked bude vacsia ale ona si to mnozstvo drzi stale rovnake...rastie, pribera ale davku mlieka nezvysuje

slavicita
9. júl 2010

@blumka môj pil ledva 120 ml, potom som si všimla,že by chcel viac, tak mu už dávam 150 ml, a na večer mu vždy dám 180 ml ale nie vždy to celé vypije a v noci mu dám takisto 180ml a to vypije ani neviem ako...všimla som si, že včera v noci by vypil aj viac lebo už nemal vo fľaške nič ale cucal ďalej, tak som mu ju vybrala a dala mu hneď cumeľ...našťastie bol v polospánku, tak si to ani nevšimol 😀 inak táto noc bola konečne z tých lepších...aj som si trocha pospala 😝 😝

blumka
9. júl 2010

@slavicita ja som zas zacala uberat malej v noci...dala som jej miesto 120ml len 90 a budi sa rovnako ako predtym...takze asi uz je to len o zvyku..uvidime ako to bude dalej...

slavicita
9. júl 2010

@blumka veď aj jasom chcela ale potom sa obávam, že sa mi nadránom bude budiť na to, že je hladná...on raňajšie jedlo akoby vynechal a v noci sa budí pravidelne...tiež mám pocit akoby to bolo zo zvyku....keď bude viac papať cez deň, tak si začnem aj ja uberať...

blumka
9. júl 2010

@slavicita ved ja len skusam, ak sa mi zacne budit castejsie tak sa vratim k 120ml... 😉 o 2 tyznde zacnem prikrmovat tak snad uz budu lepsie noci

slavicita
9. júl 2010

@blumka no mne sa veľmi skúšať nedá lebo sa budí dosť často a bez nejakej zjavnej príčiny... 😀 inak čím začneš prikrmovať?? ja už tiež začínam pomaly rozmýšľať, čo mu dám ako prvé..známi ma prehovárajú nech mu už teraz skúšam dávať po lyžičke detskej výživy ale zdá sa mi to ešte skoro..

blumka
9. júl 2010

@slavicita zacnem zeleninou 😉 mrkva, zemiak, cuketa, sladky zemiak ak bude, a tak postupne..
no juli sa tiez budi bez zjavnej priciny ale viem kedy je hladna, tak zacne otvarat usta ze vtedy mi nezabera len tak ju uhojdat, inokedy staci ju len pohojdat alebo ist na fitloptu... 😉

slavicita
9. júl 2010

@blumka no mňa by zaujímala jedna vec....keď ti nebude chcieť ešte zjesť príkrm ( dá si ledva jednu lyžičku ) dáš jej potom mliečko alebo troška neskôr skúsiš dať znova príkrm??...som z toho troška jeleň 😀

blumka
9. júl 2010

@slavicita ked zje napr. jednu lyzicku, tak to bude stacit..dopapa mliekom a na druhy den dame znova zeleninu...

slavicita
9. júl 2010

@blumka to mu dáš len raz za deň?

blumka
9. júl 2010

@slavicita no urcite...zo zaciatku...az neskor mozno po mesiaci pridam napr, ovocie na desiatu, neskor olovrant a tak postupne..
pre deti to je dost zmena a aj zataz take nieco musi sa zact postpne...ked chces poslem ti na mail oskenovane nejake veci ohladom prikrmov z mama a ja specialu o vyzive 😉

slavicita
9. júl 2010

@blumka to by si bola zlatá...budem to musieť naštudovať... 😝

blumka
9. júl 2010

@slavicita hod mi do ip mailovu adresu 😉

elvira
9. júl 2010

blumka - nemohla bys mi to, prosím, poslat taky?

Díky za odpověď ohledně čajů. Včera vypil přes 3 dcl čaje - což je rekord.

Ale zdá se mi, že pije málo mlíka za celý den...
Včera jsem zkoušela i tu ovocnou svačinku.
A vypadá to takto:

3 hodiny ráno - 130 ml mléka
6 hodin - kolem 120 ml mléka
kolem 9 - včera ovocná svačinka, potom 50 ml mléka
kolem 12 - zelenina, potom 50 - 100 ml mléka
kolem 15 - 100 ml mléka
kolem 17 - 100 ml mléka
mezi 18 - 19 100- 150 ml kaše

Takže dneska jsem místo ovoce dala mléko. Ale není to za celý den málo, toho mléka?
K tomu vypil, jak jsem říkala ten čaj...

blumka
9. júl 2010

@elvira nemyslim ze je to malo, aj v kasi je mlieko, tak to sa tiez rata 😉 a jasne ze sa bude davka mlieka zmensovat ked zacne ine papat...ono su odporucania ze by sa malo vypit 800ml mlieka popri prikrmoch ale napr. u nas je to uz teraz nerealne...juli mi teraz bez prikrmov vypije 840, potom bude znizovat..Terezka nevypila ani tych 840..ona hned ako som jej zacala davat prikrmy odmietla mliecko...proste sa najedla zeleniny a mlieko uz nepotrebovala...a velmi skoro mi ho pila len rano, vecer a v noci

blumka
9. júl 2010

@elvira a posli mi mailovu adresu na tie prikrmy

elvira
9. júl 2010

blumka - díky za uklidnění. Malý byl takový žroutík...předtím vypil 1200 ml za den, někdy i víc, tak mě to trošku rozhodilo.
Ale na hubeňoura nevypadá, je spokojený, tak to asi zbytečně moc řeším. 🙂

strouzek
9. júl 2010

slavi no mě malá pila přesmíru v začátcích jí těch 90 a 120 nestačilo ale pak se to zastavilo a řekla bych drží doteď už několik měsíců takže teď už normu tabulkovou nesplnujeme pijeme podmíru 😀 přes den mi pije cca co 3-4 hodiny 120 ml ale večer se napije 150-170 ml a pak spí celou noc

jinak my už pár dnů taky baštíme příkrmy, teda ne baštíme jen pár lžiček kolem oběda zkoším dávat, zkoušíme mrkev, bramboru jablíčko hrušku v různých kombinacích, kaši taky už jsem zkusili navečer a řekla bych že super, hlavně teda kaši mám pocit že mi sní celou láhev a pak totálně vytuhne 😀 akorát právě řeším problém že mi malá nechce jít vařený příkrmy doma, vyžaduje skleničky, dneska jsem chtěla dát pár lžiček mrve vařené a ani za nic, pak jsemjí na zkoušku dala kupovanou a tu snědla pěkně ani jí neplivala ven, máte s tím některá zkušenosti?

blumka
9. júl 2010

@strouzek skus jej miesat varene s kupovanym, najprv viac kupovaneho a postupne do toho zamiesavaj viac svojho a kupovane davaj menej...mozno pomoze

strouzek
9. júl 2010

blumi jj to mě napadlo, no jsem to i zkusila a šlo to ale na druhou stranu si říkám že abych vařila a ještě i kupovala a pak to míchala tak to asi se na to vyprdnu a budem jen kupovat. zatím to budu zkoušet ale jak se znám tak nebudu mít dlouhodobou výdrž 😅 a to jsem se na to vaření tak těšila, už jsem i měla vyhlídnutý parní hrnec, tak snad jiný vařený jídlo jí bude chutnat víc jak dnešní doma uvařená mrkev. akorát že minule mi to udělala i u jablíčka s mrkví, kupovaná jí jela víc(je teda fakt že imě, páč jsem to dojídala, myslím že se neunesu já ujíždím na přesnídávkách 😀
jinak řešíte nějak bio ? já na to asi prdím, si říkám že my taky žádný biověci nejedli a žijeme

blumka
9. júl 2010

@strouzek a skusila si dat mlieko do zeleniny?
ja bio velmi nemam ako riesit...nieco vypestuje svokra tak budem davat to a ked sa minie, kupim na trhu alebo hotove prikrmy

strouzek
9. júl 2010

mlíko do zeleniny? ne to se musí? 😅 docela v těch příkrmech ještě plavu, zatím začínáme jen pár dnů po pár lžičkách, vlastně jediná zelenina kterou měla malá byla mrkev a brambora a to jsem prostě uvařila, zcedila a rozmixovala 😅

strouzek
9. júl 2010

no já jsem právě chtěla neřešit bio ale chtěla jsem si brát zeleninu od našich a včera mi tata oznámil že jak byli ty deště z jara a zima tak nevyrostlo skoro nic,takže letos jsme bez květáku, zelí, je tam jen pár cuket atd. tak to mě moc nepotěšil 🙄

blumka
9. júl 2010

@strouzek nie nemusi, len to mozno pomoze aby malej zachutilo...ked tam spozna chut mlieka, mozno si da viac...ale nie je to teda podmienka...vyskusaj, mozno pomoze

bufina
9. júl 2010

@strouzek Mně doktorka před skleničkama varovala, že je to chutnější než domácí uvařené. Jenže taky si zase říkám, proč se s tím piplat, když má malej jednu skleničku na dva dny. Až začne jíst pořádně, tak se to vyplatí vařit. Bych toho musela dělat hodně aby to šlo vůbec rozmixovat a pak bych to akorát vyhazovala, mrazit to ani nemá cenu.