Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

naty
12. júl 2010

holky, mám asi blbej dotaz, ale...máme nutrilon a začínám s příkrmy...má to vliv na množství um? Jakože jestli mu dám třeba 150ml příkrmu, mám to odečíst od množství um, který má vypít? On jako nepije nějak přesně na mililitry, ale nechci z něj dělat hned otesánka.. 🙂

strouzek
12. júl 2010

ivanko já nevím malá si ho udělala sama 😅 když byla úplně malá tak se budila 1x za noc a od 2. měs. se už nebudí vůbec až ráno. jinak přes den když byla takhle malá jako tvoje tak mi taky jedla cca co 3 hodiny přes den ale pak se to začlo prodlužovat a teď jí tak co 4-5 a jak je teď vedro nejí skoro vůbec 😀

naty no to by mě taky zajímalo zrovna to taky řeším, zatím jsem dala malé jen na zkoušku pár lžiček a pak jsem jí dala stejnou dávku mlíka jako vždycky. ono já nevím kolik dáváš toho příkrmu ale já tak pár lžiček spíš na zvykání si chuti než by se z toho najedla a chtěla o to méně mlíka

naty
12. júl 2010

no, jak kdy zatím...dávala sem mrkev, brambor a dneska brokolici...když začínáme s novou, tak mu dám jen pár lžiček a mlíka jen o trochu míň, ale před 3 dny třeba snědl 150ml mrkve s bramborem, a to sem mu dala toho mlíka o to míň...no, nestěžoval si 😀 , jakože by měl hlad nebo tak, ale nevím, protože sem četla různě o příkrmech a tam dávají třeba na zapití jen čaj, už ne mlíko, ale to si myslím je až u plný dávky...

strouzek
12. júl 2010

aha tak to už jedeš v příkmech ve velkým, to já zatím jen pár lžiček a z toho je polovina na bryndáku. no podle mě to děláš dobře že o tu dávku snižuješ dávku mlíka i když výživová hodnota 150 ml UM je asi jiná než 150 ml mrkve 😅

naty
12. júl 2010

to by člověk neřekl,jaká je to věda... 😀

strouzek
12. júl 2010

to jo nejhorší je že na to není jednotná odpověď, obecně je v těch příkrmech zmatek, každý říká něco jinýho jak v tom kdy s nima začít, jak začít, po jak dlouhé době zavádět nové chutě, co dávat, jestli zapíjet UM atd. prostě je v tom binec

ivanek
13. júl 2010

Ahoj, já u dvou starších (kojených) dávala postupně větší dávky příkrmů a když snědli těch 150-190g (celou skleničku) vynechala jsem dokojení po jídle. Do té doby jsem pokaždé po jídle dokojila. První měsíc zeleninu (+maso) na oběd, druhý měsíc jsem přidala dopoledne svačinu (ovoce, později jogurty, chleba s lučinou, ...). Třetí měsíc večer kaši a poslední jsem dávala odpolední svačinu. Na snídani měli až do roku jenom mléko. Vždycky mi to vyšlo, že za ten měsíc jsem je přestalo u jednoho jídla dokojovat.
Teď u prcka to zkusím dělat stejně, i když je na UM. Zatím dávám jenom UM, s příkrmy začnu až po prázdninách,. Teď pořád jezdíme po výletech, tak je ti praktičtější. A malému to zatím, zdá se, stačí.

Jinak přeji, ať přežijete pařáky. U malého se apetit tedy nezměnil, jenom víc kaká. Ale to má pokaždé, když je horko.

ivanka85
13. júl 2010

@strouzek, @smardik a kolko mliecka vam deti vypiju vecer?neviem kolko by mal vypit aby vydrzal spinkat dlhsie..

maya30
13. júl 2010

Ahojte
@ivanka85 aj my papame BEbu HA, ale davam ju podla navodu kazde 4 hodiny. Ked sme prisli z porodnice tak som zacinala s 90ml a maly sa v noci budi len raz okolo 3 az doteraz. Davky som mu zvysovala tiez podla navodu, vecer som mu nedavala viac mlieka ako cez den, len vtedy ked prechadzame na vyssiu davku. Napr. teraz mu je 150ml malo, tak mu vecer davam 180ml, neskor mu budem par dni davat na striedacku kazde druhe jedlo 180ml az kym neprejde uplne na vyssiu davku.

bufina
13. júl 2010

@blumka
@bibione Tak sem se poptala na to mlíko a je to Neocate, vyrábí to Nutricia.

blumka
14. júl 2010

tak my sme presli pred par dnami na vyssie davky..cez den 150 a na noc 180ml...zacala mi cez den pytat aj kazde 2 hodiny v noci sa budila tiez castejsie...teraz sme zas v normale

@ivanka85 ja davam aj starsej som na noc davala vzdy o 30ml viac na noc ako pije cez den...ale nejak extra velky rozdie v spani to neurobilo..mozno hodinu, niekedy dve...skor si myslim ze deti v noci lepsie spia ked cez den viac zjedia...Starsia dcera bola na um od tretieho mesiaca a celu noc mi prespala az po roku, dovtedy bola vzdy 2x v noci hore na mlieko...a mladsia uz mala take noci ze prespala, prirp s jednym krmenim ale vacsinou to je tiez zatial 2x

strouzek
14. júl 2010

ivanko my teď na večer už dáváme to zahuštěnější mlíko takový ty džusíky jak jsem psala a to mi vypije těch 150 ml, jinak ale předtím vypila těch 180 ml sunaru a spala až do ráno do 6 hod 😉 teď po tom zahuštěném spí do 8 😀

strouzek
14. júl 2010

jinak teda ještě chci dodat že mi po krmení večer vypije ještě tak 100-120 čaje, bez toho by neusnula takže má žaludek plnej í tímto

lupita
14. júl 2010

ahoj holky, mam na vas dotaz.. malej je bohuzel od narozeni na um - beba.. kaká každý den, ale strasne chudak pritom tlaci. davam mu pit fenyklovy caj, po nem se vyprdi, ale na kakani to vliv asi moc nema. myslite, ze mu pomuzou probioticky kapky? diky za odpoved..

blumka
14. júl 2010

@lupita nam presne na toto pomohli probiotika 😉 biogaia som davala malej...

ivanka85
14. júl 2010

@lupita my pouzivame kvapky bio gaia a dost nam pomaha, kazdy den 5kvapiek, polhodinku pred papanim..

lupita
14. júl 2010

moc dekuju.. 🙂

naty
14. júl 2010

@lupita pokud by nepomohly, zkus změnit značku...různý značky um dělají různým dětem potíže - třeba právě zácpy...

strouzek
14. júl 2010

lupi no jestli pomůžou probiotika nevím nezkoušeli jsme, jen dáváme ty kapky sab a nebo baby calm. každopádně má osobní zkušenost je že se musí zkusit více druhů UM ale hlavně nedávej fenyklák!!!!!!!!!!!!!!! je mnoho dětí kteří jsou na fenykl citlivý, viz naše Neluš, bolení měla po tom ještě větší, kakání horší, jakmile jsem ho přestala dávat a dávám směsy, ve kterých sice fenyklák je ale je ho tam méně nemáme absolutně problém. řekla mi to i dr. , fenykl je dost silná bylinka na to aby jí pilo dítě každý den třeba několikrát a absolutně je ten čaj nevhodný jako čaj v těchto vedrech na zahnání žízně. takže jestli do malého cpeš třeba teď o to víc čaje čím je víc horko tak se ti můžou ty problémy s kakáníma a kolikama zhoršit!!!
jinak my taky měli problémy s tvrdšíma hovínkama malá byla při tlačení fialová ale pomohlo víc tekutin, pak ten fenynkl dávat méně na bolení ale hlavně co mi pomohlo hodně tak švestková šťáva od hipu. ta se sice dává až od 4. měs. ale já jí dávala od 2. měsíce na radu známých i dr., vždycky jen trošku do vody a malá se po tom krásně vykadila a hovínko bylo krásně měkké. přímo na tý šťávě je to napsaný že ředí a rebuluje stolici. u nás je to jediný pomocník při problémech s kakáním a tvrdýma hovínkama.

strouzek
14. júl 2010

ježiš ne rebuluje ale reguluje 😀

junovka
14. júl 2010

@lupita jednoznacne zmen znacku mlieka.My sme po Bebe tiez mali zapchy, zmenili sme na Nutrak a bolo ok 😉

strouzek
14. júl 2010

nám taky beba neseděla,jednak to kakání ale hlavně malá byla po něm neklidná i mě ho zvracela tak jsme se vrátili k obyč sunaru a pohoda. akorát mě štve že jsem malou 3 dny trápila bebou kvůli tomu že jsem se nechala zlákat reklamou jak je beba lepší přitom nám sunar seděl, je akorát dražší a víc propagovaná, i mě jí hrozně vychvalovala dr. tak jsem do ní šla a nikdy víc.

ywonnee
14. júl 2010

@lenadka aj moja mala bola na tom rovnako, velmi ju zapekalo kazde mliecko a nakoniec jej zistili alergiu na kravsku bielkovinu a laktozu a aj kozie mlieko... tak este do teraz musime mat nutrilon alergy care alebo sojove a ryzove mlieko...

ywonnee
14. júl 2010

nasmu -maxovi nesedi ani beba ani nutrilon, bol po nich stale hladny a aj ked vypil v 4 mesiacoch 180ml,niekedy viac tak za 2 h bol hladny , tak sme presli na sunar a je to supis pupis, uz davam aj prikrm 2x do dna a je spokojny... vecer o 19h vypije 220ml sunaru a spi do 7h niekedy do 8h rano... nedala by som sunar ani za svet... aj ked kazde dieta je ine ako dcerka ta vobecc ani sunar ani bebu len ten nutrilon do teraz...

strouzek
14. júl 2010

ywon taky nedám na sunáč dopustit, je levný a přitom výborný, my zkusili plno mlík z blbosti jen proto že jsem se nechala zlákat reklamou přitom sunar seděl výborně od začátku a chválila mi ho i lékárnice a potvrdila mi že plno mamin zbytečně hned jde koupit nutrilon nebo bebu protože je jsou víc propagované a přitom by děckám sednul stejně tak starej dobrej sunar a i mě osobně se stalo že se pár lidí divilo že dávám sunar takovou hroznou značku z dob komoušů a pár lidí se divilo že to ještě existuje.

lenka1smejka
14. júl 2010

Zeberte si fakt,ze na sunare uz vyrostlo niekolko ludi a sme tu.

ivanka85
15. júl 2010

nam Beba HA vyhovuje, aj ked mozno by som si vybrala Sunar aj ja, ale nasmu malemu Bebu zacali davat v nemocnici a radili nemenit,tak som sa bala aby mu to neuskodilo, ked budem na nom skusat mliecka, tak sme na nej a zatial vsetko ok

strouzek
15. júl 2010

no však právě, je to tak se vším, kdysi se nic neřešilo a děcka v pohodě zdravý, byl jen sunar a hotovo. třeba já, zblblá těma reklamama a článkama v časácích jsem nakoupila plno kravin, viz dudlíky od aventu ortodentický protože absolutně nemožné aby moje dítě mělo něco jinýho protože by si zničilo čelist, lahvičky jedině avent se silikonem protože je všichni chválili jak nejlépe napodobují bradavku atd. no a skončilo to tak že malá mi vůbec avent nechtěla a chce jedině od canpolu Lovi, latex když jsem jí zkusila dát ten jí taky nevadí taky nevím proč by vadil když já na něho taky nejsem alergická ale zblbá z článků že dítě určitě bude mít na latex alergii a ze strachu z alergií musím kupovat jedině HA mléko a bla bla. to samé u kosmetiky, nakoupeno plno drahých kravin a malé stejně sedí HIpp, sebamed jako obyč Batole za pár šupů. Jo a dudlíky neboli šidítka tak to byl největší propadák, Nuky, MaM, aventy atd. můžu vyhodit, mám doma snad 50 dudlů za šílený prachy a malá jediný dudel který chce je obyč kytička latexová za 14 kaček. kdybych nečetla kraviny a nekoukala na reklamy vůbec bych neřešila nějaký beby nutilony aventy aj. prostě bych zkusila a podle toho jestli to sedí bych u toho zůstala nebo hledala dál ale já blbá prostě si nedám pokoj 😀

strouzek
15. júl 2010

jinak když šel manža tehdy poprvé koupit sunar tak mu sama lékárnice říkala že je to moc dobrý mlíko pořád nejčastěji kupovaný u nás, jednak kvůli ceny ale hlavně je dobrý že je spousta mamin co vyzkoušela Bebu , Nutrilon a nakonec skončili u obyč sunaru protože ten jedinej sednul, nakonec se to potvrdilo i u nás.
Samozřejmně pokud někomu dali Bebu nebo něco jinýho v porodce tak je jasný že u toho chce zůstat protože se bojí to změnit. nám dali sunar ale já blbá chtěla zkoušet dál protože obyč sunar bez HA aj. nesmyslů je totálně nemožné aby moje dítě pilo jsem zkoušela a akorát vyhozený peníze a malá chudák trpěla. popravdě mě kdyby nedali sunar v porodce tak by mě nikdy nenapadlo ho jít koupit prostě bych mu nevěřila ,jednak kvůli ceny že je tak levný a pak taky na něho není taková reklama jako na Nutrilon.

ivca17
15. júl 2010

ahojte. potrebujem radu.. moju malu som kojila do 3mesiacov.. teraz mame nutrilon, prve dni boli tazsie ale uz aj kakame a vsetko je vpohode..no moj problem je v tom, ze malinka sa mi budi vnoci kazde dve az tri hodinky aj s nutrilonom myslela so, ze to prejde, no uz tri tyzdne davame a stale sa mi budi kazde tri hodky a chce mlieko.. neviem co mam robit.. kamaratky mi hovorili ked som kojila,ze ked dam Um na noc prespi celu noc, no kojila som dokial som mohla,ale teraz som sa tesila, ze teda sa aspon vyspim, no nejako namm to nezabera.. dakujem za pomoc. pekny aj ked horuci den.