Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

strouzek
16. júl 2010

ivco no vidíš tak to bylo asi tou UM, my jsme taky na sunaru , spíme krásně. tak držím na dnešel pěsti a zítra dej vědět 😉

suny no jo, je fakt že mám vcelku pohodovou mateřskou, hlavně neznám probdělé noci a to udělá hodně, když jsem odpočinutá vyspaná to i ten den pak vypadá úplně jinak, vstávat v noci by mě zabilo a malá to asi ví tak mě chce šetřit 😀

slavicita
16. júl 2010

@sunea no mne sa teraz malý budí tiež každú hodinu ( už len aby kukal a môžem ho pužívať ako takú malú kukučku ) ale zaujímavé je to, že do polnoci ( niekedy do jednej ) spí vkuse a potom začínajú takéto hodinové spánky do šiestej...ráno som ako vygrcaný rezanec 😝 aj tvoje bábo to tak malo??? lebo neviem, či je to od zubov alebo od smädu ( vždy keď sa preberie dám mu pár hltov čaju a spí ďalej )

slavicita
16. júl 2010

@strouzek no ja dávam malému tiež nutrilon...žeby som prešla na Sunar??? ale od sunaru vraj zapeká...no dokelu neviem čo s tým 😝 ale dnes som malému dala tiež ten čaj po mlieku, tak uvidíme.. nevypil síce veľa ale aj to bol výkon lebo niekedy mi nechcel po mlieku piť keďže bol sýty...ale v noci mi pije čaj skoro vkuse..do polnoci spí vkuse ale potom sa budí každú hodinu a jediné čo ho supí je pár glgov čaju...tak neviem ale asi mu idúzuby lebo predtým sa mi budil len raz za noc..napapal sa a spal ďalej...až posledný mesiac sa to zmenilo 😅

slavicita
16. júl 2010

@ivca17 ahoj...daj potom vedieť ako si dopadla s touto nocou... ja som tiež dnes ešte dokŕmila čajom lebo tie jeho hodinové budenia ma doslova vyšťavujú... 😝

slavicita
16. júl 2010

@strouzek inak s tým očkovaním je to fakt lotéria...mne takisto malý po prvom očkovaní spal s vysokými teplotami a usmieval sa ako nadrogovaný...keby som ho nezobudila na kojenie, tak asi spí ďalej...ale po druhom očkovaní ( to bolo tento utorok ) sme mali pernú noc.... zobudil sa o pol dvanástej a do pol tretej sme ho museli s manželom nosiť na rukách a čičíkať...taký bol umrnčaný...nie a nie zaspať...nakoniec som si ho dala k sebe do postele, pošepky zaspievala tri jeho obľúbené pesničky a zaspal okamžite...proste už to nebola taká kľudná noc ako predtým... 😀

strouzek
16. júl 2010

slavi my s tím nemáme problém, ze začátku byl ale přidali jsme ještě víc tekutin a pohoda. těď spíš máme opačný problém 😀 my čaj dáváme po každým jídle někdy si jen cucne a někdy vypije celou láhev ještě hlavně večer, když jsem čaj nedala nemohla usnout a pak se budila ale to už jsem tu psala.
no my po prvním očku měli spíš bolavé nožičky, tak knourala jakoby jí ty vpichy boleli, teď jí to asi nebolelo ale měla ty teploty. ty uspáváš na rukách? já to malou nikdy neučila, nikdy jsem malou nevzala do postele na spaní, bála jsem se aby si na to nezvykla a je fakt že malá je naučená usínat i spávat sama, večer nakrmím pusu a jde do postele tam se uspí sama, už je tak naučená že jí naše přítomnost otravuje, viz dneska to už přímo žádala abych jí tam vrazila, položila jsem ona drapla usínáčka a za 2 minuty spala 😀

strouzek
16. júl 2010

holky já furt řeším tu vodu, dřív jsem dávala kojeneckou , pak takovou tu balenou takový ten velký 5 l barel, ale teď už dávám z kohoutku ale všude čtu jak to není dobrý kvůli dusičnanům tak jsem zase nalomená , na jednu stranu si říkám že tu máme kvalitní vodu a že já jako děcko taky měla z kohoutku a žiju ale na druhou stranu se bojím abych něco nepodělala kvůli šetřivosti. jakou vodu používáte vy?

strouzek
16. júl 2010

slavi vám je 5. měs. a měli jste druhé očko? to máte nějaký posunutí ne? my měli jedno ve 3měs. a druhé teď ve 4. měs. a na třetí poslední jdeme v 5. měs.

medvide1
16. júl 2010

@strouzek Teda nevim no s tou vodou ja bych si nelajza dat z kohoutku ☹ na to jsou ještě malý ☹ i když nekdy ta balena kojo voda je take na ho.....ale furt mam lepší pocit z ni nez z normální z kohoutku!!!

ivca17
16. júl 2010

@strouzek ja davam lucku neperlivu..ale ked bude mala vacsia budem asi aj ja davat vodu z vodovodu.. 🙂 inak mozes si vodu dat otestovat ci je vhodna pre malu, zober vzorku a daj dokine . povedz ze chces vediet ci je vhodna pre malu, u nas to tak robia,ked poviem doktorke, ze chcem dat vodu z vodovodu, tak mi povie nech donesiem vzorku 🙂 aspon to tak mala kamoska, ja este som sa nepytala.. 🙂

strouzek
16. júl 2010

medvídě no kojenecká voda je dost drahá, dražší než jiná balená neperlivá. hlavně my tu máme k sehnání jen kojovodu horský pramen který měl taky nějaký problémy s čistotou, hlavně teda to čepují tady za kopcem tak jsem si říkala že je to zhruba stejný jako z kohoutku. když jsem kupovala tu balenou barelovou vodu nebo když vařím z balené ale nekojenecké u tchánovců(tam mají vodu ze studni a tak si netroufnu v tom ani umít lahvičky) tak když ty láhve převařuju nebo i vařím vodu do termosky je tam taková prášek jsou celé zapráškované jako zapudrované tak je tam asi moc vápníku nebo hořčíku zaato když převařuju v naší vodovodní vodě tak ty jsou čistý bez usazenin tak si myslím že ta balená (nekojenecká) voda je ještě větší hnus jak ta vodovodní. jen teď fakt řeším jestli se vrátit k té kojenecké ☹

slavicita
16. júl 2010

@strouzek no u nás je to trochu komplikované... my sme mali koliku, takže nosenie na rukách sme museli absolvovať, či sme chceli alebo nie....keď mu prestali koliky, tak mi zaspával krásne..tiež som ho okúpkala, nakrmila, položila do postielky, pohladkala po hlávke a malý do desiatich minút zaspal sám...ale už mesiac si niekedy vyžaduje čičíkanie...nie je to dlho ( len také dve minútky ) položím ho do postieľky a spí ...ale sranda je to, že keď je už von tma, tak ho môžem položiť do postieľky bdelého a zaspí sám ale za vidna ho musím troška pohojdať..tak neviem čim to je.... 😀
a do postele ho dávam len kvôli tomu lebo od polnoci až do rána sa budí v tých hodinových intervaloch a tom som taká unavená, že musím stále vstať z postele a dať mu čaj a cumlík..takže je to pre mňa pohodlnejšie 😝

strouzek
16. júl 2010

no dát k doktorovi to mě nenapadlo, no ani nevím jestli by mě nevyrazil ze dveří, tady jsou doktoři hrozně pohodlní, vím jak jsem po nich chtěla něco před těhu když se mimčo nedařilo, ani krev mi nechtěli vzít, mimochodem to samé se mi pak stalo i v porodnici!!!!! prej si mám na krev zajít k obvodní dr. 😠 takže si fakt nejsem jistá že by mě v tomto vyhověli 😔

medvide1
16. júl 2010

@strouzek no nevim no je draha to maš pravdu ale ja nehodlam šetřit na tovýhlech vecech!!!no zaleží na tobě ale kdybych ja měla dat vodu z kohoutku tak si ji necham napřed otestovat!

strouzek
16. júl 2010

aha no my měli taky koliky ale asi jen těch prvních pár dnů, popravdě teda při koju, asi tahala vzduch než mlíko nebo jí nesedělo co jsem snědla kdoví, když jsme zůstali čistě na sunaru jsou občas jen prdíky ale koliky ty zmizeli takže od tý doby už jsme se snažili nehoupat.
no možná ho trápí už zuby a nebo se mu stýská , kluci prý bývají víc mazlivější k maminám 😀 my cumel nemáme, malá je nechce, vezme si ho jen v kočáru a to jen když jí ho natřu gelem na dásně 😀 na noc vůbec, to se zakousne do usínáčka a spí, naštěstí má dva takže vždycky je nějaký po ruce v noci intuitivně si ho najde a znovu se zakousne a když nic jinýho není tak palec je nejlepší 😀 😀 😀

slavicita
16. júl 2010

@strouzek no nás očkovali na konci tretieho mesiaca ( 13 mája ) a teraz 29 júna, čo bol vlastne 4 a pol mesačný..na ďalšie mám prísť až o pol roka... 😝

strouzek
16. júl 2010

tak já asi fakt začnu znova kupovat kojeneckou, je fakt že šetřím na sunaru protože je to nejlevnější UM na trhu takže fakt pohoda, vodu jsme kupovali dost dlouho, hlavně ale než cena mi vadilo to tahání vody a taky že se to u nás kupuje jen v lékárně a nejvíc že když jsem šla k našim musela jsem tu kojovodu tahat sebou. teď mi to přišlo pohodlnější kam přijdu natočím si z kohoutku a hotovo.tak to udělám tak že doma budu používat kojovodu, sebou taky budu brát do termosky kojovodu ale když nebude zrovna po ruce tak udělám z kohoutku párkrát se to nezblázní snad

strouzek
16. júl 2010

aha tak to my chodíme na očko vždy přesně v tom datu jak se lomí měsíc takže teď měla malá přesně ve 4. měs. druhé očko

slavicita
16. júl 2010

@strouzek no malý je na cumlíku závislý...v kolike ho cumlal tak zúrivo, že som myslela, že ho prehltne...tiež som ho chcela od neho odnaučiť ale asi mu naozaj idú tie zuby lebo aj teraz je pokojnejší keď ho má....inak si stále dáva pästičku do pusy a slintá... 😀 tak počkám kým ho to prejde...dnes ho moja mama, chcela troška pri uspávaní pohojdať ( keďže je tak troška naučený ) ale začal zúriť, tak ho položila, malý sa dal na bok a okamžite zaspal...sme boli v šoku 😀 takže asi sa to začína zlepšovať..klop klop

strouzek
16. júl 2010

no vidíš a naše Neluš je vůbec nechce, hlavně nechce ty krásný drahý dudlíky od aventu, nuku atd. jediný který si veme a to jen někdy je ta hnusná latexová kytička za 14 kaček 🙄 😀 mě malá slintá a divně dře o dásně od 2. měsíce, někdy tak divně kouše i cumlík od láhve a cpe si to do koutku jakoby jí ty dásně boleli ale zuby zatím nikde.
No tak to zuření mě malá teď taky dělá, je naučená na samotu takže když jí chci mít u sebe nebo jí chce uhojdat někdo z rodiny(ti totiž i přes můj zákaz se tento zlozvyk ne a ne odnaučit) tak malá přesně tohle dělá, zuří položíme do postýlky na bok, chytne usínáčka a spí. 😀 to samé v kočáru, je naučená že se nedrncá s kočárem takže dneska jí chtěla kámoška se kterou jsem byla na kafe uspat uhojdáním v kočáru a malá řev, řekla jsem ať toho nechá a jde si sednou dopít to kafčo malá se zklidnila usnula, prostě je to samotář nechce aby jí někdo u usínání otravoval houpáním nebo ježděním s kočárkem 😀

lenocka84
17. júl 2010

ahojte
piju vase babulka v tomto teple aj viac mliecka? moj drahy na veceru stiahne 245ml a cez den pije 170ml, a medzitym este aj vodu

exupery
17. júl 2010

no,nasa mala prave ,ze nechce ani poriadne papat v tomto horku,najviac stiahne pri nocnom krmeni,ale 180ml,cez den max.150ml,aj to s dohovorom....max presnidavku a zeleninu minimum,nechce sa jej,...a vypije asi 3-4 deci vody,a este aj v noci pocucava,ked mrnka,nemoze dobre spinkat,ved ani my nie....strasne....

ivca17
17. júl 2010

@strouzek ahoj. takze nove info.. dalaa som malej mliecko o piatej vecer o pol osmej som ju okupanu ulozila do osmej zasppala v postielke a spala do desiatej(cas krmenia) dala som jej sunar a spinkala mi do 4 rana!!! neuveritelne, dala som jej o 4 a do siedmej potialhla, no potom uz si kecala v postielke tak som sa s nou isla hrat, a teraz o 9 som jej dala papat a spinka zatial.. takze sunar funguje :D asi fakt potrebovala nieco ine.. tak dakujem za rada.. inak aj cajik som jej dala po krmeni o desiatej vecer mozno aj to zabralo 🙂 pekny den prajem.
PS: strouzek aj moja mala nema rada vselijake pekne cumliky ten najlacnejsi latexovy kvetinovy lubi.. co uz s nou.. 🙂 a s tym okusavanim ruky a slintanim moja to robi od druheho mesiaca tiez 🙂
tak ahojte zatim.

sunea
17. júl 2010

@strouzek ja som davala kojenecku prevarenu vodu cca do 10 mesiacov (na pitie a na UM), potom prevarenu obyc, teraz davam na pitie aj neprevarenu obycajnu. V jednom odbornom clanku som citala, ze prve tri mesiace by sa urcite mala davat len kojenecka (prave kvoli dusicnanom), do polroka je to este doporucene, a od polroka uz sa s tym deculo vie vyrovnat. Ale ja som proste davala tu kojenecku dlhsie. Inak ked sme boli my mali, tak sa davala prevarena voda z kohutika a zijeme. Zavisi to aj od toho, kde clovek zije. Pokial by som zila na dedine a mala by som vodu zo studne, radsej by som deku davala tu kojenecku. Na druhej strane kojenecke vody (tera aspon Aqua Anna), co sa predavaju v CR, mali v mikrobiologickych testoch jedny z najhorsich vysledkov 😖 (zvyseny obsah bakterii, takze nutne prevarit). Tak aby sa z toho clovek zcvokol, ze...

@slavicita Teraz v tom horku je to u nas so spanim strach a hroza... inak prespi od 7,5 mesiaca celu noc. Ked mu okolo 5. mesiaca sli zuby, tak ano, budil sa velmi casto, musela som mu dat na noc Nurofen, aby aspon trosku dlhsie pospal. To ale bolo vzdy tak 1-2 tyzdne, kym sa zub prerezal a potom uz bol zase klud.
Teraz v tomto pocasi ma velky problem vecer zaspat (inak zaspal tak do 10 min.), trva to 1-2 hodiny, kym ho "spacifikujeme", je spoteny, nespokojny...v noci sa hrozne mele, nechce spat sam v postielke (cez den mu to nevadi), v noci sa hocikedy zobudi a strasne, ale strasne jaci...dnes v noci mal taky 15 min amok, potom zase zaspal. Potom sa budu tak medzi 5-6hod. nadranom, potrebuje sa napit (100-200 ml vody na jeden sup) a potom este na nejaku hodinu zaspi). Ale denny rezim ma cely posunuty, je to des, ale musime vydrzat, co uz...o mojej celodennej nalade po tych desnych nociach pisat nemusim, ved to poznas....

aliska19
17. júl 2010

ahojte.tiez mam uz skusenost s Um ja este sice stale kojim,ale uz davam aj France Lait,ktore je podla mna jedno z najlepsich pre babetka,pretoze je velmi dobre stravitelne a nezapeka.tiez neobsahuje same hormony ako podla mna Nutrilon a pod.z kt.su deti zbytocne buclate a az nafuknute.nam bolo z Nutrilonu zle a tiez sme mali krce:( Mozno,by som este skusila Hami.hlavne Hajaja,ze vraj zabera na noc🙂

sunea
17. júl 2010

@aliska19 na hormony by som to priberanie deti na UM nezvadzala 🙂 Deticky su mozno buclatejsie, ale maminy si casom najdu zlatu strednu cestu, kolko a ako krmit. Moj maly bol kojeny + UM, napr. v druhom mesiaci mal vahovy prirastok 800 g za 14 dni, ale casom sa to vyrovnalo a teraz je len taky slížik 🙂

ivanka85
17. júl 2010

kocky kolko vodicky alebo cajiku denne pili vase babatka ked mali mesiac?

strouzek
17. júl 2010

ahoj holky jdu mrknout jak dopadla zkouška sunaru u ivči. gratuluju no vidíš, třeba postupně začne spávat celou noc tak jako my max jedno probuzení. sunar je nejlepší 😀

lenočko my právě naopak skoro nejíme, měla by podle věku vypít cca 5dávek denně po 240 ml ale jestli udělá dohromady za celej den 300 ml tak je to moc. teď mi malá usnula, vypila 90 ml sunaru a zapila to 150 čaje 😀

sunea no já dávala do toho 2. jenkojeneckou, pak do 3. měs. balenou ale ne kojeneckou a od 3. už dávám kohoutkovou. ta balená kojenecká anna tak ta tu k sehnání je a je to hrozná mršina, když jsem jí převařovala tak mi taky zůstávali stopy na hrnci, takže jsem kupovala tu kojovodu horský pramen ale ta je jednak dražší, k dostání jen v lékárně ale hlavně čepují jí tady za kopcem takže bych řekla že je to ta samá co máme v kohoutku 😅

martina149
17. júl 2010

@ivanka85 no moja napr.vodu nechcela vôbec a čajíku strašne málo,možno tak 30-50 ml denne a to sme boli od týždňa na UM.Moja ani teraz čajík nerada,ale snažím sa do nej tlačiť aspoń trošku v tých horúčavách,ale ona aj tak radšej mliečko.A ty keď kojíš tak nie je nič strašné keď čajík nechce.

martina149
17. júl 2010

@lenocka84 no naša pije určite viac mlieka lebo čajík veľmi nechce a mlieko si pýta cez deň každé 2 hodiny ale to asi doháňa aj noc lebo spí tak cca od 19-tej do rana tak do 5.15 a potom asi musí dohnať nočné krmenie.A naša pije Nutrilon obyčajný.