Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

ivanka85
21. júl 2010

@strouzek aj my mame od zaciatku Bebu HA ale taketo problemy neboli,moze to zacat len tak zrazu, ze sa mu znepaci aj po mesiaci?trosku zvykne vyzvracat aj maly..ja by som to riskla,len aby som nenarobila este vacsiu skodu..
mate niektora skusenosti s francuzskym mliekom?je aj ono na predpis?a co hipp?

coko.joko
21. júl 2010

@strouzek ,ja toho taky nelituji,ze mame UM.....jsou tam taky vitaminky a jeste davam na lzicku a tak jsem spokojena...a Lenny taky.....
@ivanka85 ,zkus dat jiny mlicko,ale ja bych spis dala kapicky na prdiky,ktery nam teda pomahaji....Lenny mel taky krece a brecel a nic nam nepomahalo jen ty kapky....ktery bere do ted....a mame klid.....jen nekdy ma krece,ale uz ne takove......

pipussa
21. júl 2010

@mirinda10
moj maly pije bebu ha 1, pije 5x 120ml a na noc dostane 150ml, takze spolu 6 krmeni...
ked to ratam, dokopy je to 750ml...
to je malo ??
akoze pyta si aj viac, ale dostala som rady, ze neprekrmovat, ze deticky na UM nemaju necitia nasytenie hned a preto placu...a on je presne taky...
hned po krmeni spusti krik, ale dokaze sa za chvilu utisit...
tak maleho po krmeni dam odgrgnutm potom dostane dudel, on este cucka a ukludni sa... a viac uz nepyta
a dalsiu davky pyta tak za cca 3hodiny a v noci prespi od 22h aj do 4-5h rano ( pricom posledne krmenie mava okolo 20h ), ale zaspi az okolo 21.30
inak pribera podla mna pekne... na 2mesiace ma 5600g, ( narodil sa s 3300 )... a ma bradu ako sysel a stehienka take macate 🙂

coko.joko
21. júl 2010

@ivanka85 ,me prave doktor rikal,ze mlicka se nemaji casto menit,protoze to dite si zvyka na jedno a pak na druhy a ma v tom bordel,tak nam doporucil kapky a jeste neco my meli ty prdky presne za 4 tydny od narozeni.....

ivanka85
21. júl 2010

@coko.joko my mame kvapky bio gaia,tie nam pekne pomahali a uz ani tie..kupili sme este kvapky Infacol tak mozno tie pomozu..

ivanka85
21. júl 2010

@coko.joko aj my mame mesiac, no zajtra uz vlastne 5tyzdnov.ved prave preto som nechcela ani ja menit,ale pomaly zacinam byt z jeho trapenia zufala..teraz nastastie zadriemkal tu pri mne v izbe, ocko spi v spalni, on s nim tahal nocnu..

coko.joko
21. júl 2010

@pipussa tak to je dobry....tomu nasemu dam dudl po jidle a zjisti,ze z neho nic netece a stejne musim dat tech 180ml jinak proste s nim nevydrzim.....taky jsme meli porodni vahu 3500g a ted mame pres 6kg......ale ja si proste nemuzu pomoc a nemuzu videt jak si pak cpe ty ruce do pusy a taha a ma hlad,tak mu dam 180ml a vim,ze pak na 3 hodky mam klid.....a v noci nam taky spinka.........

strouzek
21. júl 2010

ivi tak to asi nebude tím mlíkem to bude asi něco jinýho když je na bebu už měsíc zvyklý že by mu začla vadit až teď. to budou asi ty prdíky nebo zuby nebo kdoví. dáváš nějaký kapky?

coko.joko
21. júl 2010

@ivanka85 ,nam pomahaji jen SAB SIMPLEX........ty si kup......nic jineho nam nepomohlo a to jsem mela i LEFAX....a hlavne po jidle poradne nechat odrihnout,at nema v sobe vzduch....az bude vetsi,tak si bude kopat nozkama a je to taky uz jiny.....ja ho vzdy nechala nahatyho a cvicila jsem snim a mazala mu brisko olejickem na prdiky a vis co jeste zkus....uvar caj fenyklovej a jen lehce mu vyluhuj a dej mu to vypit.....taky pomaha......

coko.joko
21. júl 2010

ja mela taky 4 tydny hrozny..nespal ani v noci ani pres den jen plakal a plakal a porad se nosil a ja spala 3 hodky za den muzu rict,ze to byli nejhorsi 4 tydny,ale pak jsem prisla na to,ze to jsou ty prdiky a ze taky ma hlad a pak se to vse zmenilo.....takze musis porad zkouset.....

strouzek
21. júl 2010

no mě malá hlady asi nikdy nebrečela. ona spíš začne být neklidná a já tak podle hodinek mrknu že je asi čas na jídlo. dám jí flašku a podle toho jak zuřivě chytne cumel zjistím jestli měla velký nebo malý hlad.
s tím překrmováním no nevím, já to pořád srovnávám s kámoškama, stačilo mi moje spolubydlící z porodky, ta kojila snad 24 hodin v kuse, prostě měla toho malého u prsa pořád, ten malý musel být už přejezený taky už i blinkal a plakal pořád, dle mě plakal právě kvůli toho přejezení a bolení bříška ale ona pořád že má hlad. takže upřímně si opravdu stále myslím že překrmované jsou častěji kojené děti než uměláčci protože jesli mrknete pořád řešíme množství UM na mililitry nedej bože dát o dávku víc a přitom kojené děcka baští 15x denně a nikdo nic neřeší. 😎

jinak holky klíííd, moje měla porodní váhu 3790, v 6. týdnech 5,6 kg ale pak se to trošku zastavilo, ve 3. měs. 6,9 kg a ve 4. 7500g. taky jsem pořád nervovala že je velká a tlustá ale v minulé poradně jsem tam byla v čekárně jediná mamina na sunaru a naše byla proti jednomu stejně starému kojenému dítěti drobek, ten byl fakt jak buřtík, a oproti ostatním děckám jsem zase už tak velký rozdíl neviděla. dřív jo , ty první týdny jsme bývali v poradně největší ale teď už jsme zhruba s kojenýma váhově vyrovnaní 😵

ivanka85
21. júl 2010

@strouzek davame bio gaiu a kupila som infacol neviem ci ste ho skusali..ten sab simplex kupim len aby uz nebol cely prekvapkany🙂
uz sa prebral,pijeme vodicku,trosku prdka,mrnka si pri tom, dufam ze zase zaspinka

ivanka85
21. júl 2010

@coko.joko aj cajik pijeme ale teraz akoby vsetky doterajsie prostriedky padli..ako dlho nechavate odgrgnut o krmeni?

strouzek
21. júl 2010

a vůbec i kdyby byli uměláčci větší puclíci tak co na tom, aspoň je vidět že jsou dobře živení a spokojení 😀 radši budu mít buclatý mimčo a budu v klidu a v noci vyspaná než nějakýho podvyživence a nervy v háji. moje známá ta kojí a malej jí ve 3 měs. váží 4 kila přitom porodní váhu měl 3250!! tudíž za 3 měsíce nepřibral ani kilo!!!!!!!!!!!!

strouzek
21. júl 2010

ivanku mě se zdají ještě lepší než sab ty kapky babycalm, tam je dle mě okamžitý účinek, u těch sabů nám to trvalo než se to zlepšilo. teď sice dávámem pořád sab ale to jen kvůli toho že nám ve flašce dost pění sunar, on totiž pění nejvíc ze všech UM

strouzek
21. júl 2010

ivanku a jaký pijete čaj? jeslti čistě jen fenykl tak okamžitě přestaň!!!!! mě malá po fenyklu měla tak šílený koliky a čím je měla horší tak jsem jí přidávala čaje a pak jsem zjistila že jí to způsobuje ten fenyklák že je to silná bylinka a některým děckám dělá pravý opak toho na co by měl být. přestali jsme dávat fenyklák a najeli na heřmánkovomeduňkový a po bolení ani památka!!!

ivanka85
21. júl 2010

a ten sab simplex maju ake zlozenie, lebo bio gaia to su vlastne probiotika - na travenie,ale my kakame takze to problem nie je, len to prdkanie..skusit oboje?

strouzek
21. júl 2010

ivanku složení nevím ale dělá to že to ničí pěnu, teda aspoň proto je používám , v láhvi mi sunar hrozně pění takže když tak kápnu kapky tak to okamžitě zničí tu pěnu, a stejně to asi funguje v bříšku, prostě případnou pěnu co dělá prďouse zabíjí 😀 probiotika jsou něco jinýho ty dělají mikrofloru

coko.joko
21. júl 2010

no ja tu sezenu jen ty sab a nebo lefax,takze stema jak pise strouzek nemam zkusenost....a s tim fenyklem to se musi jen lehce vymachat tan pytlik ne ho tam mit 5 minut jen slabej odvar....nam to aspon pomahalo,ale musis to vyzkouset jak vidis co clovek,tak jiny nazor.....

ivanka85
21. júl 2010

@strouzek tak kupujeme hned harmancekovy, my sme mali feniklovy od hippu takze nas maly asi patri medzi deti ktorym fenikel nerobi dobre..aku znacku cajiku pije mala?

coko.joko
21. júl 2010

sab jsou na slozeni takove,ze kdyz das na lzicku pred jidlem,tak to obali tu stenu a jak pak pijou tak se to hned rozpousti a nezustava to tam nekde a hlavne netlaci to.musi se to davat pred jidlem aby to melo ucinek.......

coko.joko
21. júl 2010

hermankovej caj je na prujem ten cisti telo,tak kdyz ti pak bude malej moc kakat a mit trochu prujem tak vis z ceho....ale treba zabere.....

strouzek
21. júl 2010

no já jsem dávala pytlík a fakt jsem málo máchala, což dělám i u jiných čajů pro malou, ale ještě hůř malá reagovala na granulovaný fenyklák, ten jsem dávala přesně podle návodu a děs. mimču to má pomoct se vyprdět, no tak u nás ani náhodou, naopak jí to zůstávalo v bříšku a nechtělo to jít ven a znám koně hodně mamin co mělo s fenyklákem stejnou zkušenost. i dr. mi řekla že ne každýmu to pomůže, někomu naopak a hlavně fenyklák je jen léčivý čaj, nikdy se nemá dávat fenyklák na tekutiny, jakože teď v těch vedrech že to by bylo to nejhorší na prdíky kdybysme do mimča nalili za den třeba půllitra tohoto. prý se má dávat denně tak jedna dávka fenyklu

coko.joko
21. júl 2010

@strouzek ,to mas pravdu....ja ted uz taky nedavam fenyklak,ale jen cistou vodu a teplejsi a ten nas se hned do 10 minut pekne vyprdi a hlavne se i krasne pokaka a ma klid...a na zizu mu davam vlaznou vodu....

coko.joko
21. júl 2010

@strouzek ,vidis kazdymu to reknou jinak me rekla dr.ze mam vyluhovat klasiku caj fenyklovej pro dospele a jen ho parkrat smocit a vyhodit a zadny detsky se nemaji pouzivat a ty si davala i detsky.......jak rikam,kazdymu radi neco jineho

strouzek
21. júl 2010

mě se malá zase pěkně vyprdíkuje po té směsce čajů když je ten čaj teplej, studenější takový léčebný efekt nemá, ale když dám pěkně teplý čaj tak za chvíli prdíme o život 😀

coko.joko
21. júl 2010

@strouzek jo teplejsi napoje jsou dobry.....a ty davas jakou smes??medunkohermankovej to namichas sama

strouzek
21. júl 2010

no já jsem dávala fenykl asi dětký, na krabičce bylo dítě 😀 byl nějaký bio či co, no a pak jsem granulovaný měla fenyklový od hippu

nene dávám ty směsi kupovaný, prostě obyč dětské čaje, tam je všude heřmánek meduňka, i ten fenyklák ale asi ho není tolik že by to malé vadilo, a nebo mám ten čaj od hame na dobrou pohodu a ten je voňavý po heřmánku a meduňce 😵

coko.joko
21. júl 2010

@strouzek ,tak se dneska po nem taky podivam... 😵 ale to je vetsinou od 4 mesicu 😕

ivanka85
21. júl 2010

takze obycajny dertsky caj kde je harmancek a medovka?ok, kupim,dam vediet ako to na nas posobi..zase trosku driemkame..