Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

susan007
4. aug 2010

@andrea_stella ja som tiez vyrastla na sunare pretoze mamina mala malo mlieka, a asi som to naozaj zdedila po nej...tazko povedat..ale jedno viem iste..to ze ak je dieta na umelom mlieku mu neuberie nic ani na IQ ani na zdravi 😝 😎 ak ma raz dieta nabeh na alergiu tak mu zialbohu nepomoze ani materske mlieko ☹

tulipanike
4. aug 2010

@collette juuuj, tak to si jej dobre povedala, vsak na co sa stara 😀
ked sa niektoiba opyta, ci este kojim, poviem nie a adalej to nerozoberame, asi som zataial mala stastie na normalnych ludi
moj drahy bol tiez vyrasteny na sunare, a nic mu nechyba

andrea_stella
4. aug 2010

@collette ale mozem sa na druhych ludi vyprdet horsi chodia po svete 😀

andrea_stella
4. aug 2010

@susan007 no ved to, ze si zober kolko deti na materskom mlieku su chorlavejsie nez na umelom, cize si myslim, ze vsetko ma svoje pre a proti 🙄

ivanka85
4. aug 2010

aj my sme na umelom, aj ja so sestrou sme boli na umelom, dokonca aj mamina s jej bratom a sme tu a zdravi🙂ja som sa tzatial stretla len s 1 takou reakciou na to, ze nekojim ale ostatni to beru normalne alebo sa aspon tak tvaria🙂

mirka183
4. aug 2010

@andrea_stella hlavne to nespominaj v žiadnej kojo diskusií, lebo budeš naozaj za vyvrheľa. To vieš, kojenie sa rodí v hlave 😀

mirka183
4. aug 2010

kamoška kojila malú tri roky a teraz sa nevedia zbaviť lekarov. Možno kojenie v určitých prípadoch pomôže, ale určite nie je všeliek.

andrea_stella
4. aug 2010

@mirka183 no najlepsie je byt ticho 😀 inak by ma asi ukrizovali, len ked ja tak rada vravim co si myslim 😀

strouzek
4. aug 2010

holky přesně to mě štve, každej to řeší proč nekojím, já tvrdím že malou jsem kojit nemohla, týden v porodce ani prd ani mlezivo, pak se něco udělalo ale tak slabý a malá spíš tahala vzduch takže prdíky, já nervy v kýblu hold jsem to fakt asi nezvládla víc psychicky i když i fyzicky to kojo nešlo ale i kdyby šlo tak co jako, co je každýmu do toho jak svý dítě budu živit? že nikdo neřeší jak děcka kdo vychovává, vyrůstají malý hajzlíci, moje sestřenka prý děcka kojila ale teď jim v 5 letech dává běžně pivo, jak nealko tak i alko, děcka jsou na tom závislé prostě mazec, ale to nikdo neřeší, to že nekojím řeší každej 🙄

ijo jooo tak plíny to je taky epizoda, taky jsem se dověděla že dávám malé mezi nohy ropu, netřídím odpad tudíž ničím svému dítěti vzduch a zamořuju planetu plínama 😀

andreo tak možná to budeš mít jako já, moje máti měla 4 děcka a ani u jednoho neměla mlíko no a já to samý, taky v kozách prd. mě se nezvětšili ani nijak nezměnili prsa ani v těhu

collette
4. aug 2010

@strouzek tak to mně se změnily - byly menší 😀

strouzek
4. aug 2010

holky i manža jsme sunaroví a alergie nemáme na nic, svou inteligenci teda hodnotit nemůžu ale psát a číst umím i když jsem vyrostla na sunaru a feminaru 😀
já už kvůli koja nekupuju ani ty dětský časopisy, časáky maminka, betynka aj. jsou totiž z 90% o koju a články typu kojené děti jsou zdravější, chytřejší, nemají alergie, jsou hodnější, kojomatky mají méně rakovinu prsu a čípku a bla bla. nesmysli největší, takže nějaká kdovíjaká trubka s iq tykve co má vychozenou stěží základku a děcko vychovává někde na smetišti bude mít děcko zdravější a chytřejší než já 😝 to je fakt už masakr, zajímavý že moje kojená neteř má astma, alergie snad na vše, atop. ekzem a byla neskutečné uřvané děcko. moje Nelča spí, málo brečí , nemá ani pupínek ale je to chuďátko nekojené 😠

collette
4. aug 2010

by mě teda zajímalo, co ty holky s tím kalíškem ropy používají, když menstruujou... pane bože, já si sama odpověděla... menstruační kalíšek 😅

slavicita
4. aug 2010

@strouzek si teda riadne číslo🙂)) tiet voje príspevky ma vždy rozosmejú..
ja som napríklad kojila len prvé štyri mesiace..dovtedy urevané nervózne, nevyspaté dieťa, ja, manžel..najprv trojmesačná kolika...hoci som pomaly skoro nič nejedla, malý reval ako besný, pomaly som sa bála piť aj obyčajnú vodu a dýchať vzduch. Slintala som pri každom vyprážanom rezni, ktorý do seba pchal môj manžel...keď skončili koliky, nervozita malého pokračovala. Stále nespokojný, až to dospelo do takej miery, že malý sa po dvoch minútach ťahania z prsníka začal odťahovať a revať ako tur. A povedala som si dosť. Toto veru ja nepotrebujem, okamžite som nabehla do lekárne, kde som kúpila obrovskú krabicu UM a malému som ju dala ešte v ten istý deň. Samozrejme na začiatku boli problémy lebo chuťovo to bolo zrejme niečo iné ako MM ale hlad je sviňa a malý veľmi rýchlo pochopil, že nič iné nedostane a toto už bude jeho jediné papaníčko...no a odvtedy je to vymenené dieťa...usmievavý spokojný, proste relamné dieťa.

ija1
4. aug 2010

presne tak, kdyby se resilo ze z decek vyrustaji nevychovanci..........to nikdo neresi, ale kojeni to jo.....................
ted jsme sedeli na zahradce v restauracce kde jsme byli na obede, a koukam u stolu sedi tri maminy s kocarkem z toho jedna s golfacema, a ty ostatni mely korbicky a v tom max 4-5 mesicni deti a jedna z nich normalne vedle toho kocaru kourila..........a resily kojeni................. my jsme si sli odsednout pac cigaretovej kour nesnasime ale co stve ze pak takovahle zenska koji a kouri.............A clovek se snazi jak pitomec a stejne to nejde...........

jeee strouzku ty taky? tak ja se dozvedela ze ta dana pani si to nastudovala, ona tim padem zna fakta a ja jsem uplne blba kdyz davam jednorazovky, mmch pouzivam jen pampersky, ale stejne jsem spatna.............spis si myslim ze dana pani nema penize na pliny tak presvedcuje sama sebe, ale je mi to fuk, navic manzel tu plinu rozebral po tom co jsem mu to rekla to te rope a rekl ze to nemuze rict normalne uvazujici clovek............. takze jsem s diskusema na MK skoncila, pac to nema cenu se dohadovat s dogmatikama a poslouchat o tom ze moje holcickama mezi nohama ropu fakt nebudu.............
jo a zamorovani planety? hmmmmmmmm........myslim ze kazdej ma svoje hrichy a my poctive tridime odpad tak si muzem dovolit pouzivani jednorazovek........

mirka - kojeni se rodi v hlave? aha, tak ja celou dobu kojit chtela............hmmmmmmmmmm........a myslim si ze uplne hloupa fakt nejsem,,,,,,,,

andrea - presne, nejlepsi je byt zticha, dogmaticky jsou vsude 🙂

mirka183
4. aug 2010

ešte k tomu kojeniu, keď som malú krmila MM tak mala tvar jak vyrážkový chleba a to som jedla len staré rožky s maslom. Ako sme na UM tak ani ďobec.

collette
4. aug 2010

ale musím se některých látkujících zastat - tuhle jsem se potkala s maminou, která začala látkovat z nutnosti - bydlí na vesnici a odpad jim vyváží jednou za 14 dní - to chápu, taky bych před barákem nechtěla mít 14 dní biologickou zbraň 😀

strouzek
4. aug 2010

collet 😀 ty nevíš že skvělé matky ani nemestruují protože jsou buď těhotné a nebo kojí tudíž krámy nemaj 😀 to jenom já hrozná sunarová matka začla menstuovat den po šestinedělí , dobře mi tak 😀

slavi 😀 😀 tak to si fakt dobrá že jsi to ty 4 měsíce vydržela, já jsem se na to vybodla po necelých 14 dnech. v prsách nic, malá stejně po hodinovém ohryzávání bradavek vypila celej sunar a výsledek jediný z toho byl že já nervy v kýblu a malá koliky jak šlak. ve chvíli kdy mi ruply nervy, mrskla jsem škaredě malou do postele protože řvala jak tur a nespala půl dne, já utahaná, hladová a seděla jsem na posteli s brekem, jsem se rozhodla že na nějaký zlatý kojo kašlu a od tý doby jsem už malé to svoje prázdný prso nedala a od tý doby žádný koliky, žádný nervy a spaní na jedničku 😎 takže zabijte mě já jdu příště do porodky se sunarem 😎

collette
4. aug 2010

holky, dejte pokoj s těma řízkama, včera @strouzek , dneska @slavicita ... já snad půjdu z mrazáku vytáhnout vepřovou kýtu 😵

collette
4. aug 2010

@strouzek jo, to já taky... a teď to mám co tři neděle... a to mám za trest 😝

strouzek
4. aug 2010

ijo jj já taky, mě už napadli na koníkovi snad za všechno 😀 co naděláš někdo musí být nejhorší, já to přiznám jsem zhnilá prát plíny, hlavně ať mi někdo tvrdí že je to lepší, děcko se počůrá a pak musí ležet než ho přebalím v tom mokrým hadru, mě by to sežralo zadek. taky o ekologii ať mi vykládaj, každodenní praní žehlení a nebo dokonce sušení v sušičce to je pro planetu hold asi lepší 😝 a vlňáčky? no tak to je epizoda sama pro sebe, mě kdyby oblíkl někdo na pročůraný zadek ošklivý kamaše tak řvu jak tur 😀

collet ty mě vždycky dostaneš 😀

holky koukali jste na primu??teď se otevřelo zase nové téma kde se nad tím všichni pohoršují, jako neříkám že to nebylo silný kafe ale prostě nejsem úúúžasná matka i mě z toho někdy hrabe a myslím na svůj život a nesnáším chlapa že může jít do práce a mám chuť od toho někdy utéct

tammika
4. aug 2010

Ahojte dievcata, nahodou som narazila na tuto temu a neda mi nepridat svoj nazor. Vzdy sa strasne cudujem, preco sa ma kazdy prve pyta, ci kojim. Ako keby to bola ta uplne najdolezitejsia vec na zemeguli. Nie ci je mala zdrava alebo ako sa mame, ale hned ci kojim. Rozculuje ma to napriek tomu, ze ja som teda s kojenim problemy nemala a kojim doteraz, aj ked sme uz zacali s prikrmami. Mala bude mat 6 mesiacov. Chcela som tym ale povedat, ze napriklad ja aj s bratom som vyrastla na Sunare. Mne nie je absolutne nic, ziadne alergie ani ine problemy, brat ma silnu alergiu. Na druhej strane sesternicina dcerka bola kojena 2,5 !!! roka. A alergiu - silnu ma tiez. Kojenie je super vec, ale ked nejde tak nejde. Dieta, ktore vyrasta na umelom mlieku predsa nie je o nic ochudobnene, s mamou mam skvely vztah napriek tomu, ze som jej nevisela na cicku 🙂 Podla mojho nazoru alergiu u deti suvisia skor s celkovym zivotnym stylom, so znecistenym ovzdusim a s tym suvisiacou znizenou imunitou. Pokial ma niekto "geny" na to, ze bude chorlavy, tak to skratka tak bude a nepomoze mu ani materske mlieko. Tak snad ma tu neukamenuju 🙂)

collette
4. aug 2010

@strouzek jsem to přesně čekala 😀 hele, já na to odbíhala koukat a musím říct, že jsem občas valila oči, občas chápala a občas se v tom viděla... asi přidám další řádky do svého "macechoseznamu"

tulipanike
4. aug 2010

@tammika hovoris mi z duse, mne to tiez vadi, ze sa ludia spytaju na to, ci kojim, a nie na to, ako sa ma mala

strouzek
4. aug 2010

tammiko díky žes přispěla, ty jseš jedna z mála normálních kojících mamin. prostě to bereš normálně, ale takových vás moc není, někdy mi to přijde jako sekta, mě se na kojo ze začátku ptal každý, každej kdo nakouknul do kočáru nebo přišel do porodky tak hned kojíš a pak nahodili obličej že nekojím , někdo vyděšený někdo pohled zhnusený ale nikdo se zatraceně ani nezeptal jak se malá jmenuje nebo jak se máme atd.? každýho zajímá jen jestli kojím, ptám se já snad každýho jestli čůrá ve stoje nebo v sedě?? 🙄 taky si myslím že alergie jsou věcí genetiky a prostředí v jakém dítě žije. pokud budou rodiče alergici a budou žít např. karviné tak toho prcka nezachrání od alergií ani 10-leté kojení

slavicita
4. aug 2010

@strouzek ja som prvé noci bola zrelá na psychiatra..vtedy ma podržal manžel...na rukách držal revúceho syna, druhou rukou držal revúcu manželku...🙂 no proste obrázok pre bohov...a vydržala som to preto lebo potom sa to urovnalo tak, že malý v noci spal ( bodaj by nie, keď cez deň nič nespal len reval akoby ho na nože brali ) a budil sa len o druhej a piatej ale cez deň spať ani bohovy...raňajšiu hygienu som si robila na obed, o jedle som mohla len snívať, obžúvanie suchého rožka bola moja celodenná strava ( sa čudujem, že som nestratila mlieko ) a večer som už volala celá vynervovaná manželovi, nech okamžite páli domov z práce lebo skáčem z okna..proste keď si na to pomyslím, tiež sa divím ako som to mohla vydržať...:-P

strouzek
4. aug 2010

collet viď? my jsme se s manžou nad tím i smály a já se v tom fakt dost poznávala ale jak jsem koukla tady na tu diskuzi měla jsem pocit že jsem jediná matka svině protože všechny skvělé matky se nad tím pohoršují 😅

andrea_stella
4. aug 2010

@strouzek mne jedine co sa na prsach zmenilo mozno bradavky priserne narastli fuu ☹

strouzek
4. aug 2010

slavi klobouk dolů, mě stačila porodka a byla jsem s nervama hotová, malá ani tak moc neřvala ale prostě ty prdíky a nemohla usnout, hlavně ale jsem prostě já byla protivná na všechny, hnusná i na malou, ta to ze mě cítila, hrozné pocity i z takové blbosti jako jít koupit sunar, měla jsem pocit že mě všichni v obchodě odsoudí ..... takže já říkám že mě to prostě tak ovlivnilo že už o koju nechci nikdy slyšet a pokoušet se o kojo už nikdy nechci. hlavně když vidím malou jak je zdravá spokojená a jak rodina funguje v pohodičce spíme, stíháme vše, jezdíme na výlety prostě pohoda tak nechápu v čem by to kojo bylo pro malou lepší.

collette
4. aug 2010

@strouzek no, ale fakt je, že jsem malého nikdy nechtěla vrátit a že i kdyby mě cokoliv sebevíc sr**o, nikdy bych to neřekla před ním 🙄

ija1
4. aug 2010

@strouzek - hele ty mi fakt mluvis z duse 🙂, jsem zkousela sama tu plinu a proste je sucha, i kdyz ji ma po cele noci......kdyz se nevzbudi tak ji prebalujem az rano..........a je ji to prijemnejsi nez byt v pocuranym.......a prat pokakany plinky by se mi taky nechtelo............staci to dat do sacku a vyhodit...........

@colette - ja taky co tri tydny............uz od desatyho tydne po porodu, ale mam cerazette, takze to zase pul roku neprijde jako kdyz jsem brala HA pred otehotnenim,..........

@tammika - skoda ze kojicich mamin zastavajicich takovyhle nazor neni vic............. 🙂