Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

ebony222
5. aug 2010

Diky Strouzek, no daleko vetsi zahul je to na penezenku nez na nervy, ty byly hlavne nez se povedlo otehotnet. Jenze to UM musim koupit na cely mesic dopredu a kupovat oboje sice neni tak hrozne drahe, to by se dalo, ale je to narocne na prostor. Musime to vsechno dostat do kufru a odvezt do statu 😒

collette
5. aug 2010

Děvčata, tak kdyby byl zájem 😉
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/jsem-dyv...

@ebony222 alergici ne, ale zarputilí kojiči Ti určo řeknou, že nekojení také přispívá k obezitě amerického národa 😀 A taky jsem se tady někde dočetla, že i adoptující matka se může rozkojit, tak proč bys to nezvládla Ty? 🙄 Jinak moc gratuluju, institut náhradní matky je super. V Čechách je to šedá zóna a dělají to snad jen někde v Olomouci...

collette
5. aug 2010

No, nám ten Nutrilon docela rozpočtem zatřásl, přece jen cca 250 za pixlu, co nám vydrží na dva tři dny 🙄

strouzek
5. aug 2010

ebony tak to radím sunar, ten fakt hodně sedí, u nás stojí krabice 160 kč a za začátku jsem měla krabici na týden tudíž zabalíš jen 4 krabice, nebo vlastně jen 8 sáčků
spotřeba krabic se zvedne až bude prcek víc jíst.

strouzek
5. aug 2010

collet to je sranda, náhradní matka se rozkojí a já vlastní jsem se nerozkojila 😀 no dneska mi to už ani nevadí a jsem ráda za sunárek 😀

jakelina
5. aug 2010

Já sem občas nakukuju a hledám tipy jaké mlíčko potom koupit, až přestanu kojit, co sedí a co ne. Tak všichni doporučují nejvíc Sunar.
Já ho taky dávala prvnímu synovi, kterého jsem vůbec nekojila a chutnal mu. 😀

collette
5. aug 2010

@strouzek nám ten sunar nějak nesedl, Kubula po něm měl zácpu ☹ Po Bebě taky, srovnal se až na Nutrilonu. Ale tím sunar nehaním, každému prostě sedne něco jiného. Teď budeme přecházet na z HA na normální, tak uvidíme, co to s ním udělá. Rozhodně to teda bude levnější. To je asi jediná "nevýhoda" nekojení. Fakt to leze do peněz...

strouzek
5. aug 2010

collet no sunar zacpává ale je potřeba přidat víc tekutin, nám pomohlo přidat víc čaje a nebo štáv a pohoda. hlavně sunar je víc sytý tudíž déle vydrží. ale prostě musí se to vyzkoušet co sedne, my měli hroznou reakci na bebu, malá šílený bolení, zvracela atd.

collette
5. aug 2010

@strouzek s tím mojím nepičem-trapičem? 😀 😀 😀

collette
5. aug 2010

V pokojíčku je ticho 😵 ťuk ťuk ťuk jdu si dopřát luxus sprchy a umyté hlavy 😵

strouzek
5. aug 2010

collet no jo vlastně , moje malá ta pije čaje až moc asi pije i za vás 😀

coko.joko
5. aug 2010

@strouzek ,s tim hlidanim to ja resit nemusim,protoze jsem od rodiny moc daleko a tak je malej porad semnou a kdyz ho nahodou hlida manza,tak stejne koukam a neda me to......a ja taky nesislam na Lennyho,protoze to uplne nesnasim....
Holky v kolikatym mesici,kdyz jste zavolaly na svoje dite jmenem reagoval.....ja ho porad oslovuji Lenny,ale pripada me ze nekdy jako se podiva,ale nevim jestli to je uz ono a chape,ze to je jeho jmeno....

strouzek
5. aug 2010

coko já nevím asi od 3. měs. ale jestli reaguje na svý jméno bych neřekla, spíš se otáčí za zvukem 😀

pia22
5. aug 2010

Ja som mala ponuku od kolegyne, ze mi bude davat MM, ma ho strasne vela a dlho dlho sme zvazoval,i ale nakoniec som sa ani neviem preco rozhodla ze nie a dobre som spravila. Kolegyna par tyzdnov na to prekonala virozu, par dni nekojila, brala ATB a na to zistili, ze prekonala cytomegalovirusovu infekciu, mala to dostala z mlieka od nej a odvtedy ma chudatko problemy s pecenou.

ebony222
5. aug 2010

Strouzek a co davas za caj ? Nejaky specialni detsky? S tim rozkojenim je to taky napovazenou. To se nejdriv ta matka nacpe spoustou hormonu na spusteni mlika a pak to mliko s hormonama dava tomu diteti. To jsem zavrhla, to radsi kvalitni UM.

strouzek
5. aug 2010

ebony ani vlastní matka která bere léky nebo hormony dle mě nemá mlíko košér.nebo třeba maminy co se snaží rychle zhubnout po porodu, nic nežerou to je pak mlíko asi hrozně výživný. zlatá UM, prostě mě nikdo nepřesvědčí že kojo je lepší a zdravější než sunárek 😎

strouzek
5. aug 2010

ebony dávám dětský, sáčkový i granulovaný, sáčkových od narození moc není , víc jsou granulované, ohlídej si fenyklový moje malá ho nesnesla měla po něm hrozný bolení, je to silná bylinka na každodenní pití. teď kupuju granulovaný od hame na dobrou pohodu a ten je super , malá má po něm zfetovaný spokojený výraz a krásně spí, prdí kadí prostě na dobrou pohodu jí i mě 😀

ebony222
5. aug 2010

😀 idealni, to je presne to co hledam

collette
5. aug 2010

@coko.joko mám to někde na kameře, zjistím podle data 🙂

@ebony222 teda, styď se, ani to nezkusíš, jsi sopý hnusec 😀 😀 😀

ebony222
5. aug 2010

collette 😀 No jo kdyz ono to bez tech hormonu fakt nejde.

collette
5. aug 2010

@ebony222 jenže Tobě by se správně měly kozenky nalít už jen při pomyšlení, že budeš mít mimi 😀

strouzek
5. aug 2010

collett 😀 😀 😀

strouzek
5. aug 2010

ebonyneblbni, víš jak je nám na UM krásně, malá v pohodě, žádný bolení bříška, žádný alergie, krásný spaní celou noc, já mám pohodičku žádný nechutný fleky na tričku od stříkajícího mlíka, žádná laktační psychoza, žádný kojení a ožužlávání prsa co hodinu.... já to říkám p ořád příště jdu do porodky ze sunarem a ty blázne chceš MM nakupovat 😀

ebony222
5. aug 2010

No po diskuzi s vama to jeste poradne zvazim 😀 Ale asi to zkusim koupit. Kdyz ji po tom bude bolet brisko, tak se na to vykaslu.

coko.joko
5. aug 2010

@strouzek ,tak to s tebou teda nesouhlasim,protoze MM je lepsi 😀 😀 ne kecam...fakt UM je super,protoze das flasku a mas klid na 3 hodky....vcera jem byla u kamosky a ta koji a ma stejne stareho kluka jako ja a sedim u ni a ona celou dobu kluka u prsu a kojila...mazec hodku a neco,pak teda ze jdem ven a dojdem do parku 10minut park pesky a prvni lavicka a zase kojila 😀 tak nevim.......
@collette ,to jsi zlato....me by to fakt zajimalo,protoze me nekdy pripada,ze se opravdu otoci uz za tim jmenem 😅

collette
5. aug 2010

@ebony222 hele, asi takhle, vyzkoušej a uvidíš. nejsem zastáncem kojení za každou cenu a nevěřím, že by mateřské mléko bylo všespasitelné, ale své plusy pro dítko má. ale s braním mléka z banky bych zvažovala opatrně, protože opravdu nevíš, od koho je a co v něm je. hodně štěstí!

strouzek
5. aug 2010

collet já jsem minule byla na kafe s kámoškou a ona za tu dobu kojila 4x, děcko jí za tu dobu spalo asi jen 10 minut,já za tu dobu dala malé čaj a krmili jsme až doma a hlavně malá to skoro celý prospala 😀

strouzek
5. aug 2010

ježiš ne collet ale coko 😀 už mi hrabe ale to je asi z toho že nekojím 😎

coko.joko
5. aug 2010

@strouzek ,vim,ze to bylo pro me 😀 no vsak proto to pisu,protoze kdyz clovek koji,tak proste je hrozne omezeny,ale to se nemuzes bavit s holkama co koji,protoze ty si zase budou porad rikat to svoje jako ja,ty a ostatni co nekoji... 😀 me taky nekdy uz hrabe......

ija1
5. aug 2010

coko - ja taky si obcas vsimam ze kdyz zavolam Alco, nebo Aleno, ze se otoci.........a kdyz reknu Alco ech,.,tak zacne bumbat.......... my mame takovej jazyk.........kdyz place a dela ech ech, vim ze mame krmit, nebo kdyz z place slysim haeja, tak cajcek nebo jidlo............jsem to tak vypozorovala od porodnice........