Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

strouzek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
6. aug 2010

drzte sa prosim danej temy! svoje reakcie ohladne kojenia a fotoalbumov si vymienajte formou IP, pripadne piste do prislusnej temy. vdaka

coko.joko
6. aug 2010

@strouzek,ja jsem si taky uzila svoje v porodce kvuli koju,takze vim svoje,chudak malej dostal silnou zloutenku jen diky tomu,ze ho nutili pit i kdyz jsem mela prsa prazdna a porad opakovali,ze se rozkojim keciii....pak musel manzel uz na ne zarvat,aby nam dali UM ze proste Lenny ma hlad..tak nam dali a pres injekcni strikacku to vypil hned.....a byl klid na pul dne.....pak jsem to zkousela doma jeste kojit,ale hodku kojis jak debil a vytahl 40ml coz je prd a tak se najelo na UM a nelituji toho.....takze jak rikam,kazdy si bude stat za svym.....a budem se tu porad dohadovat...protoze vzdycky se nekdo najde kdo to tu rozbouri 😀 😀

pett7
6. aug 2010

jsem vděčná tomu kdo vymyslel um jinak bych asi byla vzteklá matka, která má málo mléka a hladem řvoucí dítě

strapco13
6. aug 2010

@strouzek ja nebudem tvrdit kto je lepsia matka, ci ta co koji alebo da UM..kazda robi to co uzna, ze je pre jej dieta najlepsie...tu nebudem teraz riesit toto
ale co sa tyka albumu @annag..ona je laktacna poradkyna..jej album pomaha maminkam zorientovat sa, ked maju problem..aby videli na fotkach, ci ten ich problem je ten alebo iny..a pomohli im liecit sa, alebo upravit polohu a pod...
je to akoby lekarska kniha..tam je tiez vselico a nie je to ani ponizujuce, ani zahambujuce, ani odstrasujuce...je to ucebna pomocka..preto ju nekritizuj...ked sa nechces alebo nepotrebujes vzdelavat v tomto smere, tak si to nepozeraj, nekritizuj

nany100
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
puhinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
carodejnica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cicimon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
6. aug 2010

tak este raz a naposledy, tema je umele mlieka, drzte sa jej, kojenie komentujte v teme o kojeni.

strouzek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
puhinka
6. aug 2010

baby,aj vaši drobci majú na jazyku taký biely povlak z mliečka?ak áno...ako sa to dáva dole?

puhinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
coko.joko
6. aug 2010

JUUU,co se tu deje chvilku tu nejsem a tady to zije 😀 😀 😀

puhinka
6. aug 2010

@bambusko ,ale toto je téma umelé mlieko...presne pre toto som v tejto téme,pretože ma nezaujímajú také veci...je snaď zlá matka,tá čo nekojí?bude moje dieťa niečim odlišné?alebo je moja láska k nemu menšia?ja som sa snažila kojiť a nešlo to...tak si prosím ťa nechaj také linky pre témy,kde kojiť chcú...JA NECHCEM!!!
zaujimalo by maskôr,ktoré um je naj,ako papajú druhé detičky um...je na tom niečo zlé ???

wendulla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strapco13
6. aug 2010

baby stacilo 😠 😠 😠 😠 😠
kojace mamicky nehadzte sem linky, ze preco je MM lepsie ako UM...baby to tu nechcu a nepotrebuju
a nekojace nektritizujte kojenie a veci s tym spojene
toto forum ma byt o vzajomnej pomoci..a nie o osocovani, kritizovani a hadani sa
na svete su vacsie problemy, vojny, hlad, katastrofy...nezneprimnujme si zivot takymto hadanim..k nicomu to nepovedie

puhinka
6. aug 2010

no a môžem sa ešte raz opýtať,že čo na ten biely jazýček z mliečka? ďakujem...

puhinka
6. aug 2010

@strapco13 ,súhlasim 🙂

strapco13
6. aug 2010

@puhinka ak sa to da zotriet a neostane jazycek drsny alebo oakob poskriabany, tak neries, inak to moze byt mykoza..ak sa to neda zotriet..to prelieci pediater ale mozes skusit na to roztok sody bikarbony alebo gencianku

pett7
6. aug 2010

já ten bílý povlak neřešila každý mi tvrdil, že je to normální tak nevím

jerryjanka
6. aug 2010

ahojte babulky
len vam chcem povedať že vas tu milujem aj ked temu čitam len od dnes od rana - preluskala som asi 10 stranok 😀
dufam že sa k vam so zdravym dieťatkom pridam o necelych 6 mesiacov - kedže už teraz viem že kojiť môcť nebudem ☹

zuzub
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alienka73
6. aug 2010

Diky kocky , tak asi skusim tu vacsiu dierku na cumli, zatial som neskusala lebo som sa bala ze jej to bude tiect az prilis rychlo, respektive vela naraz. Ono niekedy to vypije v pohode a niekedy to pije dost dlho, lebo sa jej z refluxu aj tazko ducha tak si robi prestavky a tak jej to rychlo zhustne uz vo flaske, co inac by uz malo byt asi v brusku.Tak este uvidime co vymyslime.Ona negrcka az tak velmi, pokial ju hned dam na odgrgnutie a nosim nejaky cas tak je to v poho ale nie vzdy sa da, kedze su dve a ked druha uz krici ze je hladna tak to ju polozim skor a ani vyvysena poloha nepomoze. Pripadne sa jej zacne ckat.

nice202
6. aug 2010

ahojte, chcem sa len opytat. skusala som malej davat pit cez flasku, ale sa mi zda, ze to nevie. ako ste ich naucili? vedeli to hned a same?a ako dlho trva kym vypije flasku? a aky cumlik pouzivate? dakujem 😉

luuuu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fukylove
6. aug 2010

@puhinka - ako pisala strapco, nam na to uzasne zabrala gencianka, odkedy sme na svete sa to malemu spravilo iba 2x a zakazdym stacilo raz pretriet touto fialovou vodickou a bol pokoj... 😉 a nam sa to spravilo 1x este ked som kojila, druhykrat asi ked mal maly cca 2 mes a to bol uz na UM...

@luuuu - suhlas s tebou... 😉 nemyslim si, ze tu niekto, niekoho chcel urazat... a tiez suhlasim s tym, ze za to, ze nas Sebik je na UM nemam pocit, ze by som ho o nieco ukracovala, menej lubila, menej sa mu venovala 😉

aeouliana
6. aug 2010

@zuzub : SUUUUUHLAS 😀

fukylove
6. aug 2010

@nice202 - my fungujeme od zaciatku na prsniku aj na flaske, mame iba Avent flasky, resp. flasky s tymi sirokymi cumlikmi... take tie uzke, cez to mi maly vobec nevedel pit.. do cca druheho mesiaca sme mali cumlik c. 1, potom sme presli na c.2 a na tom sme doteraz... akosi c. 3 Sebkovi nesmakuje...

kedze tie Avent cumle, resp. siroke cumle maju podobny tvar ako prsnik a bradavka, tak s flaskou nemame ziadny problem... davala som mu flasu ako prsnik, aby mal poriadne otvorene ustocka, okolo toho sirokeho... 😉