Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

pepppe
7. aug 2010

ahojte,,ja musim tiez dokrmovat lebo sa mi po horuckach stratilo mliecko ☹ najprv sme mali Hnutrilon 1,ale malemu to nerobilo dobre,,bolievalo ho brusko a moc plakaval,tak sme presli na hami 1,,,ako brusko ho pobolieva,ale neplackava uz tolko ako predtym,,hami je lacnejsie tak aspon nejake vyhody ma 😉

luuuu
7. aug 2010

@strouzek to ja mala taku laktacnu psychozu ze som zo spanku objimala kvetinace na polici v domneni ze je to moje dieta a urcite spadne 😉 kazdu noc 😒 potom uz ked muz videl v noci, ze vstavam len ma posadil nazad ze spiiii to jsou kytky 😀 😀 😀
@collette no z prechodom z ha na normal mam skusenost ale skorsiu uz po 1.mesiaci, malemu som davala ha ale bol po nej hladny kazdy hodinu, tak som to ochutnala 😖 zarobila klasiku, zas ochutnala a spokojni sme boli obaja 😀 tolko nas prechod 😵
@pia22 ale coby frajerkine, moj ma teraz 3 roky, na to 5 mesacne kojenie si uz nemoze pamatat a vzdy si pride rad potazkat mamine didi 😀 😀 😀

pia22
7. aug 2010

@strouzek 😀
@collette my sme zo zdrav. problemov presli v priebehu 1,5 mesiaca 3 druhy Nutrilonov, vzdy sme len vymenili jednu plnu davku jedneho druhu za druhu, pediatricka nas tak zaskolila, keby to nechala na mna tak to menim aj mesiac 😀 a bez problemov.

pia22
7. aug 2010

@luuuu ked ten moj ani nevie ze nieco take existuje 😎 Ked sa prezliekam vzdy len kuká, ze co mi to tam visi 😀

collette
7. aug 2010

@luuuu
@pia22 No jo, já mám kozeny pobožný i bez kojení, nevím, kam bych došla, kdybych kojila třeba dva roky... Bych si o ně asi zakopávala 😀

strouzek
7. aug 2010

peppe naše malá je taky šetřílek, my jí zkusili koupit dražší UM a z těch jí bylo špatně, tak jsme na obyč sunaru za pár šupů a ten jí sedí nejlíp 😵

luuuu no ty sis chudáku užila,tak to já jsem to měla slabší psychozu ale stačilo i tak.

jinak se přidávám do klubu svěšených koz i bez kojení, a fakt nevím co bych dělala kdybych měla kojit 2 roky 😀

collette
7. aug 2010

@strouzek
@luuuu já neměla psychózu, já měla pytlík ☹

nikolkaaa
8. aug 2010

pepppe,ahoj som rada že hami je lepšie..ak ho bolieva bruško davaj mu feniklovy čajik bude dobre od neho prdkať tomu našmu to pomaha..alebo ak ho bude zapekať tak je dobry harmančekovy čajik..ja som zbadala na našom že ked mu večšinou dna davam hami tak ma trosku problem s kakanim že ma tvrdšiu stolicu a ked to striedam že davam aj moje mliečko tak nema problem..ale dva dni vymyšlal nejak mu nechutiloto moje...teraz najnovšie sa mi budi každe dve hodky a pyta papať. davam mu 90ml hami ale niekedy mu to je malo tak ešte 30vypije zda sa mi to vela..ked pyta tak často..

baby chcem sa spytať či nevadi že naš 3tyždnovy synček si pyta každe dve hodinky papať..davam mu Hami,to mu zatial chuti z nutrilonu bolelo bruško...

nikolkaaa
8. aug 2010

@ivanka85 ,ahoj možem sa spytať ako mate stare babetko ked mu davate 130ml mliečka lebo my mame 3tyždnove a budi sa mi každe dve hodinky na papanie a davam umele mliečko a vypyje 90 a niekedy aj 120 tak som chcela vedieť či to nieje vela alebo či nevadi že tak často papa..snažim sa mu davať aj z mojho materskeho lebo na prsniku je nervozny a dosť kratko tam vydrži tak mu davam aj odsate..dakujem za radu..pekny den 🙂

puhinka
8. aug 2010

no čaute baby...takže vás takto surovo zmazali?no pekne...
no my sme včera leteli na pohotovosť...Igorko mal silnú žabku,len na dotyk mu to začalo krvácať...tak sme dostali antibiotiká,tie mu drvím a robím z toho kašičku a vytieram mu to...ten sirup na vytieranie nemali,že až zajtra večer a očko má zapálené a povedali,že máme ísť čo najskôr očnej,že môže mať upchaté slzovody...a ja som sa divila,čo ten môj miláčik toľko plačká...ja som si myslela,že to má z mliečka a nie mikózu...naozaj som sa cítila,ako najhoršia matka na svete...ale už je lepšie...zase papáme 150 ml a aj dudlík cuckáme a s jednou prestávkou sme prespali celú noc... 🙂
mala som ho vedľa seba v postieľke,bo som mu chcela dať pocit istoty,že som pri ňom...a prespal 5,5 hodiny bez prestávky a potom ešte poriahol 2,5 hodiny a bolo ráno 8 hodín... 🙂 moja láska maličká...

mirka285
8. aug 2010

@puhinka my sa s ockom trapime uz od navratu z nemocnice,,,najprv sme davali opthalmoseptonex kvapky a vytierali repikom a vobec to nepomahalo..isli sme k ocnej,dala nam antibiotika a mame sa prist ukazat o tri tyzdne ci sa to vyliecilo alebo ci treba prepichovat kanaliky ☹ ak mozem poradit chod co najskor k ocnej,ja som to odkladala lebo som si myslela ze to prejde a prd,skor sa to zhorsovalo...teraz je to uz celkom dobre ale stale to neni uplne zdrave...

ivanka85
8. aug 2010

ahoj @nikolkaaa no nas ma uz 7 tyzdnov..tych 130 uz mu asi zacina byt malo, na noc asi skusime dat 150, aj ked cez den sa zvykne skor hlasit, ze je hladny, tak uvidime..no ked mal nas 3tyzdne, tak papal okolo 80ml,ale zase neviem kolko vazil vase malicke pri narodeni,lebo nas sa narodil skor a mal 2700g,takze keby mal vyssiu vahu, tak by aj teraz zvladol viac..treba sa riadit babatkom, aj ked nam vzorcek 150 az 180ml mlieka na 1kg vahy zo zaciatku pomohol

fukylove
8. aug 2010

@collette - my sme prechadzali z HA na obycko a uplne bez problemov... a to sme sa 2,5mes trapili s kolikami ako svina.... 😉

renca1981
8. aug 2010

ahoj ivanka, aj ja som porodila skorej, moja malinka vazila 2550g, babatko sa pyta,ked je hladna, moja teraz ma 7 tyzdnov a vypije 120, ale niekedy 100,kolko ona potrebuje...

vervit
8. aug 2010

Ahoj 🙂 precetla jsem si vase nazory a poznatky o kojeni a rada bych pridala sve.Mam 13mesicniho syna, ktereho jsem kojila do 8meho mesice, ale v 6mesici uz jsem musela zacit prikrmovat. Byla to doba, kdy jsem si pripadala,ze nic jineho nedelam jen kojim kojim a kojim. co chvili brecel, bud hlady nebo ´prdikama,nestacila jsem odsavat mleko, nikam nez do obchodu a zpatky se nadalo jit /tim mam na mysli, prochazky,ktere se detem doporucuji/, k vuli kratkym intervalum krmeni ,v noci to same,takze jsem z toho byla dost zoufala .Nevedela jsem co uz bych mela jist, aby nemel takove bolesti briska i kdyz jsme brali kapicky, stejne to nepomahalo.Mleka jsem mela cim dal mene /zrejme i tim, jak jsem se neustale stresovala/, az jsem musela zacit postupne prikrmovat. Od te doby se maly zklidnil, spal hlubsim a delsim spankem a celkove bylo videt, ze je v pohode. I ja jsem se zklidnila a mohla jsem si doprat vice odpocinku /matka taky potrebuje nacerpat sily na vse ostatni/
Tim nechci rici, ze by kojeni bylo spatne a ze mi to bylo na obtiz, to ne. Miluji sveho syna a udelala bych pro nej cokoliv, ale uprimne jsem byla rada, kdyz jsme presli na UM. Jsem presvedcena, ze UM je dnes vysoce kvalitni nahrada a syn nijak nestradal .
Behem tehotenstvi jsem vubec tuhle otazku jestli budu nebo nebudu kojit neresila a kdybych mleko nemela, netrapila bych se tim, ze bude na UM.Radsi na UM nez brecici hladove dite.
Ziji v zahranici konkretne v Irsku a tady kojeni nikdo neresi.Berou to tak, ze je to kazdeho vec, hlavne, kdyz je dite zdrave.Ja sama s bratrem jsme byli na sunaru od 2mesice a bez problemu.Beru to proste uplne normalne a vim, ze ne kazda mamina muze kojit. Pro me je dulezitejsi, ze je dite nakrmene,spojene, ze dobre spi, coz je pro nej velice dulezite a ostatni at si rikaji co chteji.Svym prispevkem jen chci ukazat na to cim jsem si prosla ja behem 8mesicniho kojeni.

@slavicita tak nejak jsem si pripadala i ja 🙂

puhinka
8. aug 2010

@mirka285 ,pôjdem..len zajtra musíme ísť na kĺbiky a mm musí byť o 9 v práci...tak očnej asi až v utorok...ale odkedy mu dávam kvapky,tak to má pekné...
@vervit ,veľmi pekný príspevok 🙂

ivanka85
9. aug 2010

@renca1981 suhlasim s Tebou, babatka najlepsie vedia, kolko potrebuju, aj ked su aj take co zhltnu vsetko co im das a potom ich boli brusko..tak my sme rodili v rovnaky den?🙂a kolkokrat za den papate?spinka v noci dlhsie?

vervit
9. aug 2010

@puhinka - dekuji, tahle rovnice MM - zdrave dite a UM - nemocne dite, nefunguje, znam kamaradku ktera kojila dva roky a dite ma porad nemocne, porad ma rymu atd.

puhinka
9. aug 2010

@vervit , a ja som odchovaná na sunare a nemám ani jednu alergiu a chorá som bola,iba ak som chcela... 😀
som simulovala,keď sa mi nechcelo do školy... 😀 😀 😀
ale mala som problémy so srdiečkom a skoro som zomrela,keď som mala 3 týždne a preto ma mama prestala kojiť,pretože som nechcela ceco,iba fľašu

renca1981
9. aug 2010

@ivanka85 ahoj,ja som rodila 26.juna,papa kolko krat pyta,priblizne kazde tri hodiny.dost dobre spinka v noci, ide spat o deviatej, zobudi sa okolo tej pol tretej a potom rano o siestej.a tvoje dietatko?

ivanka85
9. aug 2010

@renca1981 my sme sa narodili 15.6. my vecer jeme o 9 a potom o 1 a rano o 5, viac nevydrzime, pytame si papu🙂a ked v noci tak dobre buva kolko ml vypije?

renca1981
9. aug 2010

@ivanka85 vypije 120 ml,cez den okolo 100 ml.na kolkaty tyzden sa ti narodilo?

ivanka85
9. aug 2010

@renca1981 v 35tt,aj ked doktorom sa to velmi nezdalo, tvrdili, ze musel byt zle vypocitany termin, lebo bol dost velky na ten tyzden, ktovie..mali sme 2700g a 49cm..az 20.7. sme mali prist na svet, bol uz asi velmi zvedavy🙂

renca1981
9. aug 2010

@ivanka85 ja som mala termin 22.jul a prislo na svet na 36tt,nedali ju ani do inkubatora, lebo vsetko bolo ok a papala dobre,aj sa cudovali.nech su zdrave to je najhlavnejsie. a teraz kolko vazi tvoj chlapcek?

puhinka
10. aug 2010

@renca1981 ,jéj,si porodila 26.6. ? ja som mala vtedy termín 😀 no malinkému sa nechcelo von a potiahol to do 2.7. a aj to mi museli pôrod vyvolať... 😀 a ani tak nechcel,tak ho museli vyrezať...špekulant 🙂

matib
10. aug 2010

moj malicky velmi malo papa.ma 3mesiace a papa tak 80.je to o.k?kazde 3hod.doktorka tvrdi ze to je normalne.vyskusala som uz rozne mliecka ale stale papa s nechutou.teraz mi doktorka poradila nutrilon comfort ale mam obavy ze ho upcha...co robit?poradte mi

tadotami
10. aug 2010

@matib davali sme nutrilon comfort a co zjedol to aj vygrcal a vobec si nemohol odgrgnut.nezjedol viac ako 90ku.teraz davame sunar a spapa 120ku.pokial ti pribera je to podla mna v pohode.ale co viem ze kazdemu nutrilon nesadne.v podstate asi ako kazde umlicko.ak je spokojny a pribera tak na co to menit?a podla mna to ze papa kazde 3 hodky je normalne.

lenocka84
10. aug 2010

@tadotami ahoj moja
suhlasim, my sme nutrilon ale HA zmenili na klasiku sunar a papame aj 190ml, cez obed
napr. vcera mal taky den, a dnes je tiez stale hladny, a to pred 2hod zjedol 170ml a uz je zase hladny, tusim dnes padne novy rekord co sa tyka jeho pitia

andika10
10. aug 2010

trocha sa vmiešam, ja som mojim dávala francuzské mlieko, a neskôr mlieko z DM ky a bolo nam dobré, od nutrilonu sme mali hnačku

sunea
10. aug 2010

Ja sa chcem spytat, aky je rozdiel medzi obycajnym Sunarom c. 3 a Sunarom Complex?