Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

medvide1
11. aug 2010

@ija1 ahoj tak to je zajimave s tim kanavitem ☹ mě dr řekla že ho nemusim davat a do kdy se ma kanavit davt když by človek jen kojil??To se davat musi ale když nam byli 3 měsice tak jsme přešli častečne na UM a dr řekla že kanavit v teto chvili je zbytečny tak nevim

fukylove
11. aug 2010

@flamenga - Vigantol - vitamin D treba davat myslim do roka alebo dvoch, vitamin K - ten Kanavit sa dava iba ak je dietatko kojene, nam ho davala este kym sme kojili dr. na poradni, prave preto,ze sa dava iba kvapka, dve mesacne... ine je to ale v pripade, ze o tom rozhodne dr., ale my Kanavit nedavame odkedy sme na UM

medvide1
11. aug 2010

@fukylove jj přesně tak nam to dr take řekla

fukylove
11. aug 2010

@tadotami - pozeram, ze tvoj Tadeasko ma 4 tyzdne, nechcem ta strasit... no my sme boli typickym prikladom novorodeneckej - trojmesacnej koliky + Sebik sa nevedel vykakat sam velmi dlho, tak sme rurkovali...

na koliky mu pomohli probiotika + kvapky baby calm, no kakat aj tak sam nevedel... preslo to zo dna na den okolo 2,5mes, zacal rano okolo 4tej svoju "skrucaciu" scenu, po noci ho vzdy velmi trapili prdiky, kedze sa nehybal a buval a po cviceni sa aj krasne vykakal, som ostala ako v soku. na druhy den to iste... a asi po dvoch, troch tyzdnoch ho prestali trapit aj tie ranne prdiky nahromadene po noci... takze my sme si vydychli az ked mal Sebik nieco vyse troch mesiacov. Ked sme nasadili prikrmy, tak sme mali strach, ze sa to bude opakovat, vdaka bohu, prikrmy zvladol ukazkovo... ked vidim, ze ho z niecoho zapecie, tak dostane slivkovu stavu od Hipp... mal obdobie, kedy vypil stavu aj cajiky bez problemov, teraz frci cista voda, tak mu tu slivkovu stavu riedim vodou a zarabam do toho mliecko, chut to ma celkom OK a aj to vypije... 😉

ija1
11. aug 2010

tak to ja se na to zeptam ale my jsme na UM od zacatku, spis jsme jen dokojovali malicko ale stejne nam rekl ze do 6 mesicu ho mame brat.....

tadotami
11. aug 2010

@fukylove o tej slivkovej stave som pocula.vraj je velmi dobra.ale je az od 4 mesiacov.

raa2
11. aug 2010

@pepppe stoji to cca3 eura, neviem presne, nam to pomahalo.a trosku nohami pocvicis, a natres po brusku proti smere hodinovych ruciciek. je to gelik 🙂

raa2
11. aug 2010

@flamenga vitamin D treba davat kazdy den, ten K daval malemu doktor na poradni, ale uz aj ten prestal davat...

tadotami
11. aug 2010

huraaaaaaaa,baby ono to ideeeeeeee.sice uz 10 minut tlaci ale leze to von.no som z toho total hotova.

frisca22
11. aug 2010

Ahojky, my jsme s našim mrňouskem na Bebě Sensitive. Hrozně nás trápily prdíky, koliky, bolavé bříško... 🙄 Nechtěla jsem moc experimentovat ve výběru UM, takže jsem se opatala naší Mudry a ona nám doporučila právě Bebu Sensitiv a musím říct, že nám sedla výborně 🙂 Postupem času všechny problémy s bolením bříška odešly 🙂

flamenga
11. aug 2010

ďakujem baby, takže Kanavit odkladám do šuflíka 🙂 A ten Vigantol kvapkáte priamo do fľaše, do mliečka, že?

fukylove
11. aug 2010

@tadotami - tu stavu som skor, ked uz budu deticky vacsie 🙂 ked bol mensi, tak som robila mliecko do kamilkoveho caju 🙂
a super, ze to ide 🙂

maya30
11. aug 2010

Ahojte 🙂 dnes sme boli v poradni, maly vazi 7030g 😵 ale ma makku hlavicku ☹ pred mesiacom dostal kapsulu vit.D a vyzera ze nezabrala (vigantol sme odvtedy vysadili) teraz dostal druhu, uvidime...doktorka mi dala vyskusat aku ju ma makku a riadne sa mi zaboril prst vzadu do hlavicky ☹ ☹ ☹
Alex vobec nechcel pit caj ani vodicku a tu som citala ze niektora davate od Hami caj na dobru pohodu - dnes som ho kupila a predstavte si exol 40ml 😕 tak aspon to ma potesilo
Kanavit ani my nedavame, lebo ho obsahuje UM

tadotami
11. aug 2010

@fukylove no ja som mu dala ten kamilkovy caj.asi deco vypil,lezal na gauci a zase sa natahoval.len ze nakuknem do plienky ci motyka nevystrelila a bolo to tam.teraz som mu mlieko zarobila s nim.tak ja toto nec hechapem.to vazne zabral caj z jednoty za 40centov?neskutocne.

fukylove
11. aug 2010

@tadotami - mozno mal len cas a mozno zabral - odsledujes, uvidis... rozhodne mu to ublizit nemoze 😉

mirka183
11. aug 2010

baby poraďte mi. Moja malá stále grgá, ak si negrgne za deň sto krát tak ani raz. Nemôžem ju dať ani spať po jedení, lebo sa zobudí s plačom a nevie sa zas dogrgať. Môže to byť aj umelým mliekom? Pijeme nutrilon AR. Máme aj trošku problém s kakaním, raz má zápchu, potom zas kaká vodnatú stolicu. Už som myslela, či jej nie je z toho mliečka ťažko. Stále mrnčí, lebo ju tie grgy tlačia v brušku. ☹

renca1981
11. aug 2010

@mirka183 ahoj, s grganim mi nemame problem, grgne, ked sa nanapa, takze s tym ti neviem poradit. ja som tiez pouzivala nutrilon, ale som to zmenila, lebo tazko kakala, ked bolo cas kakania, tak tlacila, strasne plakala a nic, musela som jej pomahat ja, bolo to take tvrde. nutrilon je silny. takze som kupila potom to francuzske mlieko a teraz je to dobre, kazdy treti den kaka a bez problemov, ani brusko jej neboli.mojej to pomohlo. treba vyskusat a uvidis, lebo nutrilon pre nas bol silny.

mirka285
11. aug 2010

@mirka183 Miri j tiez davam nitrilon,stolicu mame kazdy den vacsinou,taku ani riedku ani hustu a grgnut si po jedle tiez mala musi,ked si negrgne tak vraca..aku pouzivas flasu?ked ti mala cely den grga tak sa pri jedeni nahlta vela vzduchu,takze podla mna by to mohlo byt dudlom....

mirka183
11. aug 2010

@mirka285 mala si po jedle tiež dobre odgrgne, ale potom pokračuje. Dávam ju stále na bruško, lebo tam si vie odgrgnúť. Len horšie je to vonku, keď spustí. Dnes som ju tak viezla, že malá v kočíku pásla 😀 , ale bola spokojná 🙂 . Zo začiatku som používala avent fľaše, tie boli super. Len ako sme prešli na AR mlieko, tak som musela zmeniť fľašu aj cumeľ, lebo je to mlieko husté. Teraz používam cumeľ babynova na kašu 😲 . Jedine z toho to malej tečie, ked som dala iný, plakala. Už som aj chcela zmeniť cumeľ, ale neviem za aký.... 😒

mirka285
11. aug 2010

@mirka183 lebo ja pouzivam Avent a som spokojna,mne sa mala z inej flase napr. Lovi nevedela vobec napit....sestra davala tiez AR mlieko a pouzivala flase MAM a bola spokojna..tak skus vyskusat...

mirka183
11. aug 2010

@mirka285 veru tie avent sú super, teraz používam aspoň na čaj. Mam som už tiež skúšala, raz z toho chcela piť, potom plakala. Ona takto často grgá od mala, ale posledné týždne sa to stupňuje a ešte aj to kakanie nie je bohviečo. Raz to nejde a potom zas voda. Poradím sa aj s dr.

mirka285
11. aug 2010

@mirka183 tak uz ma nic nenapada,jedine este ze sestra miesala ten AR Nutrilon s normalnym a tak jej to najviac vyhovovalo,ale neviem preco....

mirka183
11. aug 2010

@mirka285 asi kvoli hustote, lebo to mlieko ja naozaj ako kaša, hlavne keď trocha vychladne. Ja som to už tiež chcela kombinovať, ale ináč je super, aj keď smrdí ako seno 😝

mirka285
11. aug 2010

@mirka183 Miri ved skus aj ty zmiesat a uvidis mozno to bude lepsie...sestre to tiez niekto poradil..

tanitta
11. aug 2010

ahojte ...ako dlho by ste skusali mlieko a skusili ine?... resp. problemy s kakanim raz za den aj to s rurkou...

tadotami
12. aug 2010

@mirka183 pri nutrilone sme aj my mali velky problem s grganim a odgrgnutim.zmenili sme mlieko.tento problem sa po prvej flase stratil.

mirka183
12. aug 2010

@tadotami a na aké mliečko ste prešli. Naša dr. je zásadne proti zmene, tak sa bojím, aby som jej ešte neuškodila. 😠 Ale ja si myslím, že jej ten nutrilon nerobí najlepšie. Asi urobím po svojom ak sa to nebude zlepšovať.

mirka183
12. aug 2010

@tanitta nové mlieko sa má skúšať aspoň tri dni

tadotami
12. aug 2010

@mirka183 ja som sa tiez nikoho nepytala.presli sme na sunar a tym padom bolo po probleme.nutrilon sme davali 2 tyzdne.po sunare velmi pekne pribera.ked som isla na poradnu len som im oznamila ze sme presli na sunar koli problemom.

lenocka84
12. aug 2010

@mirka183 ja som sa nikoho nepyta, ja som doma s malym a vidim co sa mu deje ked papa, a pri nutrilone to nebolo nic prijemne, takze som nerozmyslala, a menila som
ziadne tazkosti po zmene nenastali, tak som nevahala