Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

ija1
14. aug 2010

Ahoj holky, vcera mi prisla uvitaci nabidka ze Sunaru a poslali kupon na 70 Kc slevu na Sunar 2 a 20Kc slevu na sunar kasicky (?), jelikoz jsme na nutrilonu tak se ptam, jestli to nekdo nechcete....... kdyztak jen za znamku na poslani...........

renca1981
14. aug 2010

@flamenga ahoj, mi sme pouzivali nutrilon dva tyzdne a potom zacali problemi s kakanim, tak mi plakala malinka, ked kakala, ze som jej musela pomahat.teraz pouzivam sunar a som snim spokojna, kaka kazdy druhy den.ked som pouzivala nutrilon tak kakala raz za tyzden.

puhinka
14. aug 2010

@beboo ,ďakujem,si zlatučká 🙂

beboo
15. aug 2010

@puhinka nemas za co, rado sa stalo 🙂

lenocka84
15. aug 2010

ahojte, baby co robit ked maly zacal odmietat mlieko? nutrilon sme vymenili za sunar, papal ho v pohode, a teraz 3 dni vymysla, vypluva ho, vypije mi 80ml a zvysok uz len plac a ani kvapku do neho nedostanem
co robit?

nikolkaaa
15. aug 2010

baby ja prikrmujem našho mesačneho synčeka davam mu umele mliecko 100ml a použivam aj zahusťovadlo nutriton lebo grckal len mu je to niekedy malo mam mu zvyšiť davku ?ked použivam aj to zahusťovadlo bude mi moc priberať?lebo za dva tyždne nam pribral 700g doktorka nebola nadšena apovedala že mame davať každe tri hodky papať aj tak robim ale niekedy po krmeny place ma malo?kolko davate vy?aj si odsavam este svoje neni ho uz vela ale dam mu aj to..len to sa mi po mojom mlieku zobudi skor..dakujem

lenocka84
15. aug 2010

@nikolkaaa v tomto kasli na dr., maly si pyta, tak mu treba dat
ked zacne chodit vsetko vybeha, ked je hladny treba papat
my sme za mesiac pribrali 1570g a vsetko ok

nikolkaaa
15. aug 2010

lenočka84 dakujem a ked mi po papani grcka to znamena že spapal vela?a ked mu dam viac nebude ho bolieť bruško?tak to pribral dosť..davaš svojmu svoje mliecko alebo umele?

lenocka84
15. aug 2010

@nikolkaaa a grcka ako? oblukom alebo len ze mu vytecie z pusinky?
my papame od 5tt len UM, a som v pohode maly tiez tak neriesim
maly vypije kolko potrebuje, my mame teraz take obdobie ze vypije 100ml a ma dost, a pritom uz mal davku ze 170ml
ked si dobre odgrgne brusko by ho boliet nemalo

mirka183
15. aug 2010

@lenocka84 moja malá mi nechce piť mlieko, keď je veľmi unavená. Vtedy len plače, prská, všetko vypľúva. Nestáva sa to ale často. Neviem, či to bude váš prípad, keďže máte s tým problém už dlhšie.
Je tu aj téma, možno či si ju pozerala https://www.modrykonik.sk/forum/umele-mliecko/odmietanie-umeleho-mliecka-z-flasky-co-mam-robit/

lenocka84
15. aug 2010

@mirka183 moze byt ale ked zacne plakat vtedy mu davam, tak neviem
a mame ho tak max 4dni takyto problem, idem kuk tu temu co si mi poslala
dakujem

mirka183
15. aug 2010

@lenocka84 a s dr. si sa radila? Vypije ti vôbec niečo?

nikolkaaa
15. aug 2010

len že mu vytečie a večšinou mu potom začne štikutka..tak neviem že ci to znamena to že vela vypil alebo nieco ine..aj si použivala nejake zahusťovadlo?nasmu davam teraz tych 110ml použivam hami.

lenocka84
15. aug 2010

@mirka183 ale ano pije,ale take mnozstva ako ked mal mesiac

mirka183
15. aug 2010

@lenocka84 pokial je spokojny tak by som to nechala tak. Mozno ma len take obdobie a po par dnoch sa rozpapa. Je teraz aj dost horuco. Aspon by som mu doplnala tekutiny medzi papanim cajikom, pokial ju neodmieta, aby nebol dehydrovany.

lenocka84
15. aug 2010

@mirka183 vodicku pije, dostatocne
skusam stale fontanelu ci nie je prepadnuta a vtedy viem ze je to ok

mirka183
15. aug 2010

@lenocka84 a doktorka ti co nato povedala? Mna by porazilo 😒

lenocka84
15. aug 2010

@mirka183 sme mimo dosah dr., na dovolenke u svokry

renca1981
15. aug 2010

@nikolkaaa ahoj, moja dcerka ma mesiac a pol a moja vypije 120 ml UM a ked je to malo, tak jej este dorobym. niekedy jej staci aj 100 ml, kedy ako. a davam jej vtedy, ked place a viem, ze je hladna.ja nepocitam, ze musi kazdy tri hodiny papat, dam jej, ked to vypyta . ked uz je jej dost, tak to nebere, vypluje cumlik, potom dam jej troska caju a potom ide spinkat. teraz moja spinka uz od osmej a zobudi sa az o jednej alebo druhej v noci. caj davam hipp na dobru noc, mne to velmi pomohlo.

nikolkaaa
15. aug 2010

renca1981 ,a nepouživaš nijake zahusťovadla..negrcka ti mala?lebo ten naš trosku vygrcka tak som mu začala davať do mlieka zahusťovadlo a už negrcka a je spokojny ale sa bojim že bude od toho moc priberať..

flamenga
16. aug 2010

baby, dokedy vám malé vypilo len 120ml a na koľko týždňov ste prešli na 150ml? Náš je teraz ôsmy týždeň a ani 120ml mi nevypije... vždy trošku nechá, pritom podľa váhy by už dávno mal piť 150ml 😨

lenocka84
16. aug 2010

@flamenga ahoj flam, nepozeraj na tabulky, a nech mu davku ktoru chce, ked bude hladny bude pytat
my mame teraz 2 dni take ze maly mi pije max 65ml na davku, a viac nechce, place vypluva, ale pripisujem to tomu ze je nejaky chory

flamenga
16. aug 2010

@lenocka84 aj som si myslela, len mám furt strach, aby som niečo nepokašľala... nie som ešte zvyknutá na UM... predtým plakal, dostal cicu a ťahal dokedy chcel.... netušila som koľko vypije... teraz je to iné, keď mu presne nadávkujem 120 ml... ale drobec teraz pije aj dosť veľa čajíku... včera vypil tuším 120ml 😕 ... Nie je to veľa? 😕

Keď sme vysadili kojenie, tak prvé dve fľaše Nutrilonu pil tak hĺtavo a tak rýchlo, že som myslela, že mi aj fľašu zje... a v momente zaspal ako buchtička.... tak bol asi hladný z toho môjho mlieka... čo nechápem, lebo priberal pekne.... ale teraz už väčšinou nechá trochu vo fľaši zo 120ml

ivca17
16. aug 2010

@flamenga ahoj, chcem ta len ukludnut moja mala ma uz 4 a pol mesiaca a teda posledne dva tyzdne mi nechce vypit ani 100ml mliecka.. my mame sunar, no predtym mi pila vpohode 120ml a bol klud teraz ked vypije 50 som stastna a bo piatich hodinach jej skusam dat zase a nechce, u nas su to asi zubky, no chcela som tymto povedat, ze sa naozaj nedrz tabuliek kazde dieta je ine.. a keby bol hladny vypyta si 😉

fukylove
16. aug 2010

@flamenga - ako pisu kocky, nekukaj na davkovanie... my mame 5,5mes a Sebko iba tyzden, dva pije tuto davku, doteraz bol kazde 3hod na 120ml + uz cez den dostava 1x aj zeleninkovy, resp. zeleninkovo - maskovy prikrm... my sme na zaciatku pili viac ako mal, lebo bol stale hladky, presiel rastovy spurt a pije menej a priberame statocne... ved uz teraz vazi nieco okolo 9kg a obliekame oblecenie na 6 - 9mes (74cm), lebo je dlhy ako tyzden pred vyplatou 😉 tabulky su orientacne, viem, ze by malo platit akurat to, ze by sa mal s dennou spotrebou zmestit do 1 litra mliecka, my sme mali obdobie asi 2 tyzdnov, kedy pil trosku viac, ale inak sa vzdy zmestime do tohto mnozstva

pipussa
16. aug 2010

@lenocka84
lenocka,
aj moj papa teraz menej...
papaval 150ml, a teraz nechava... niekedy si da tych 150, ale vygrcka, alebo odmieta dorazit flasku...
aj je nejaky nervoznejsi.... tak mozno preto
okrem toho, ma nejake lenove creva a nechce sa vykakat ani vyprdet,,, akoze ma uplne riedke, ale nevie to dat von... a strasne place. tak musim pomoct rurkou... avsak bojim sa, aby si nezvykol...

flamenga
16. aug 2010

jej baby, ďakujem za ukľudnenie 😵

a ako je to s tým čajíkom/vodou? Koľko vaše deti vypijú na deň, keď je normálne počasie a keď sú tieto teplá? Cca.... Včera mal v dvoch plienkach trošku zelenú stolicu, ale bolo to zmiešané aj s praženičkou 😅 a bolo to len také "lajt" zelené.... nemôže to byť z toho čaju? Pije Hipp harmančekový....

ivca17
16. aug 2010

@flamenga zelena stolica moze byt z UM.. a cajik? no ked su teple dni moja vypije aj dva deci niekedy, zalezi na tom koklko si pyta tolko jej dam, ved to je voda to vycika.. neublizi jej, poradim ti skus mu dat aj cistu vodiicku, nech sa nenauci ako moja len na cajiky, nechce mi uz nic ine iba cajiky 🙂 a skus striedat cajiky od tretieho mesiaca su aj ine druhy a potom od stvrteho tiez ine.. ja davam na noc tiez hipp ale ten na dobru noc a cez den jablkovo medunkovy cajik, nech ma ine chute.. 🙂

flamenga
16. aug 2010

@ivca17 predtým som sa mu snažila dávať prevarenú Lucku, tak mi ju pľul... otvoril pusu a čakal, kým vytečie 😀 Alebo vytláčal cumlík vonku jazýčkom.... proste som doňho nedokázala dostať ani pár lyžičiek vody.... na čajík sa tiež zo začiatku mračil, ale poctivo ťahal... potiahol dvakrát, prehltol, zachmúril sa a zase dookola 😀 Včera vypil na ex 60ml.... Ale popozerám sa aj po iných čajíkoch... ten jabĺčkový som si včera všimla v obchode, tak sa naňho pozriem.... 🙂

lenocka84
16. aug 2010

@flamenga my sme boli u dr. zistil ze maly je mierne nachladeny, tak mame lieciky,
za hodku mi pridu zosivat psa, proste dnesny den je hotovy horor

@pipussa lenze tebe len necha, mne vypije tak 20-30 a viac nechce
a to mame od vcera, ale dr. povedal ze to moze byt z toho ze citi sa zle, a preto odmieta
vodu a caj neodmieta, a to je dolezite, aby nebol odvodneny