Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

chanel5
20. aug 2010

@mm1 Dakujem vyskusam. Snad do pondelka daako vydrzime a pojdeme k lekarovi. Davala si aj hylak? Mna len to matie, ze mala vcera uplne tvrdu stolicu a par hodin po tom hnacku 😒

ivanka85
20. aug 2010

aj nasmu malemu sa nieco deje, predtym sme pekne kakali kazdy den, prdkali a teraz pri prdkani placeme, tazko mu to ide a kamae kazdy druhy den, toto trva priblizne tyzden, ja neviem preco sa to deje..skusili sme cajiky, infacol, pravidelne papame bio gaiu..dnes somk upila babycalm ktory ste odporucali tak uvidime..vecer spusti strasny rev a prdka tak tazko, uz sme z neho zufali..papame bebu ha..

mm1
20. aug 2010

my sme mali tento problém najskôr okolo 3 mesiaca... dala som Hylak, ale nepomohol, vyplula,,,, kúpila som Biogaiu a tú jej dávam aj teraz raz za 3 mesiace jednu dávku na preventívku...
a potom ale omnoho horší problém sme mali, keď mala 9 mesiacov a prechádzali sme z BEBY H.A.1 na H.A 2 to bola katastrofa, až sme s tým nakoniec skončili na Antolskej na týždeň... pretože už bola dehydrovaná a nič nechcela prijímať, tak nasadili infúzky.... to sa prekakávala až tak, že to riedke mala až za krkom po celom chrbátiku,z plienky sa to jednoducho vylialo....
a ešte ma napadlo jedno.... asi 3 tt pred tým, než sa nám to stalo, sme sa dali zaočkovať na rotavírusy... tak neviem, či to nebola nejaká zmutovaná reakcia na to, lebo z biologického rozboru stolice nám nezistili nič....ale na rotavírus rozbor vylúčili, keďže sme boli zaočkované....
bol to môj najhorší týždeň v živote, preto pri každej hnačke teraz automaticky nasadzujem ryžový odvar....
odvtedy aj strašne rada papá ryžu.
tak sa držkajte, držím palčeky a fakt, pokiaľ môžeš vylúčiť mliečko, nedaj jej ho........

mm1
20. aug 2010

@ivanka85 Ivanka skús uvariť recept našich starých mám... čajík so zrniečkami rasce... taký slabučký a trošku cukru a ten mu daj piť..... Ty máš opačný problém ako chanel, vás zapeká.... veľmi na to pomáhajú aj slivky, ale na to je ešte malinky....

mm1
20. aug 2010

@chanel5 a ešte niečo, ak by ti prestal piť, a nič nechcela, nečakaj do pondelka, ale chodte hneď na pohotovostnú.....aby nebola dehydrovaný....

borbelka
20. aug 2010

Mile maminky, vsupujem len tak nahodne do debaty, aj ked nepoznam jej uplny zaciatok ,teda prvy podnet... jedinu skusenost, ktoru mam s umelym mliekom a ktora aj nadalej pretrvava, je ta, ze sme z umeleho mlieka (lactum - vyraba ho firma Hero, ta co aj sunar) dostali alergiu na mliecnu bielkovinu, nakolko nam uplne narusila traviaci system, takze teraz nemozeme mlieko ziadne, akurat bezlaktozove, a tiez ziadne mliecne vyrobky a s nim suviasiace alergeny - kakao, orechy.. za toto vsetko mozem podakovat nasej pediatricke, ktora mi to mlieko odporucala a ziadne ine, a tiez vlastnej hluposti, ze som tomu uverila.. takze ak dieta tazko nejake mlieko znasa, tak je dobre ho zmenit a netrapit ho.. my sme mali tiez hrozne koliky, nemohol nam maly kakat a stale plakal, nakoniec nas hospitalizovali na klinike (mal 1 mesiac) a tam nam urobili vysetrenia a tiez upravili stravu..takze odvtedy fungujeme bezmliecne..drzim vam vsetkym palce a prajem hlavne vela zdravia

ivanka85
20. aug 2010

@mm1 a kolko rasce napr na deci vodicky?
a este som zabudla, maly pekne papaval a teraz vypije takych 90ml a uz sa kruti, puci a ledva donho dostaneme zvysok, toto pri krmeni nikdy nerobil..

lublana1
20. aug 2010

Ahojte baby, poradite mi? Maly ma dva mesiace a kojim, aj dokrmujem, lebo mu je malo. Zacala som s Nutrilonom, ale strasne place a pri jedeni sa strasne nervuje. Ze vraj ma koliku... Tak som skusila Sunar, ze vraj lahsie travi, ale nechce ho, vypluva ho. A zacal po nom aj grckat a to ho pil len dva dni. Myslim si, ze dvojmesacne babo by uz tak nemalo plakat, ako ked sme prisli z porodnice. Davam aj kvapky SAB. Myslite si, ze by to mohlo byt v mlieku? Ake by som mala davat? S ktorym mate dobre skusenosti?

fukylove
20. aug 2010

@alienka73 - nam HA zabral, ale len na "zriedenie" stolice, kakali sme az do 2,5mes s rurkou... ale fakt je ten, ze stolica bola aspon takej normalne konzistencie... dokial sme neboli na HA mliecku, tak mal chuda ako 3tyzdnovy normalne tuhe hovienka 😒

a jeden typ - k zazracnici... ja mam doma, uz je Sebko velky, nepotrebujeme... ale kym sme nemali, tak som ho balila do deky, dala som ju na obdlznik, jeho tak asi do tretiny, tou kratsou stranou som ho prelozila trosku pod chrbatik a tu dlhsiu omotala okolo neho a zabralo to rovnako ako zazracnica... teraz je teplejsie, tak odporucam skusis to iste s plienkou... prelozit na trojuholnika, dat babo do stredu a oba konce zviazat na hrudi... 😉 takto nam brali krv u doktorky a aj nase marcovky takto balili deti, ked bolo teplejsie a nemali zazracnice 😉
ja som este pouzivala zavinovacku, mala som taku dlhu a tam som zavazovala Sebkovi ruky... ked sa zazracnica prala 😉

alienka73
20. aug 2010

@mm1 , ten rascovy cajik mozu uz aj take male deticky? @ivanka85 nase kocky robia to iste, asi kvoli tej kolike nechcu vela papat, skoro nic. 😒 Poobedne kojenie sme mali bez problemov, krasne sa obe napili, kratko ponosili a spinkali ale teraz vecer des ☹ . Skoro nic nevypili lebo uz zacali plakat a krutit sa a uz sa ani neprisaju. Snad trosku neskor. Teraz maju cumle v ustach, jednej sa cka ale ked ju cchem prilozit k prsniku tak ju nepina.... UM ani neskusam to mi teraz tiez nevypiju. Toto robili aj rano.

chanel5
20. aug 2010

@mm1 dakujem za rady, prave sme prisli z pohotovosti, mame dat zatial Hylak a uvidime..... a tiez mi poradili ryzovy odvar. Ako sa vlastne pripravuje?

katkas1
20. aug 2010

@fukylove na co je prosim ta ta zazracnica?este som o tom nepocula, akurat tu som to poarkrat zachytila. Mam 7 mesacnu dceru tak neviem ci by to bolo aj pre nu

ivanka85
21. aug 2010

kocky tak dnes v noci sme sme vykakali uplne zelenu stolicu, predtym sme mavali len zltu a teraz uz po tri krat takuto, viem ze z HA mliecka taka byva ale preco tak zrazu ked doteraz to nebolo..myslite ze bude potrebne zmenit tu nasu Bebu, ked uz nechce ani spapat tolko, co zvykol?sme z toho s mm velmi smutni..

maya30
21. aug 2010

@ivanka85 s tou stolicou to bolo u nas presne tak isto - prvych sest tyzdnov zlta stolica, iba z nicoho nic v plienke zelena kaka ako spenat 😲, ziadne prechodne obdobie, nic. A odvtedy je zelena 😉 Pytala som sa doktorky, ta mi povedala, ze to sposobuju rozne mikroorganizmy ktore mame napr. na rukach a nevedomky ich prenasame na babatko. Tie sa mu dostanu do do criev a vysledok je zelena stolica, ale je to normalne a netreba stresovat 🙂 Tiez mame bebu ha 😉

citroenka
21. aug 2010

Zelená stolička z beby je úplně normální je to dokonce napsáno i vzadu na krabici.ivanka85 moje malá má 4měs. a papá 90-100ml a přibírá krásně každé miminko má jiné požadavky.Pokud ti přibírá tak bych neřešila kolik má neno nemá spapat.

chanel5
21. aug 2010

@citroenka som rada, ze toto citam lebo mne mala tiez viac nespapa a ma 3 mesiace. Chces sa opytat a ako casto si pyta jest? Mne kazde dve hodiny a neviem to posunut ani cajikom ani nicim:((((

chanel5
21. aug 2010

@ivanka85 ta stolica je ok, mame to iste a lekar mi tiez povedal, ze to je normalne ked deti maju UM.

katkas1
21. aug 2010

kym nezapacha stolica hnilobne nemusis nic riesit

citroenka
21. aug 2010

@chanel5 My papáme co 3 hodiny a v noci se budí jednou na papání.

martina149
21. aug 2010

@citroenka a už maličkú aj dokrmuješ?lebo moja je rovnako stará a pije 166 ml Nutrilonu á 3 hodiny a večer vypije aj 200 ml a v noci spí od 19-tej do 5.30 a skúšala som dokrmovať tak ona papá,ale potom chce ešte mlieko a posledné 2 dni mám pocit,že ju bolí žalúdok a dosť grcká tak asi jej stačí ešte len mliečko.

citroenka
21. aug 2010

@martina149 Jj na oběd zeleninku a je vše ok.Tak to máš fajn že malá vypije tolik mlíčka když jí to stačí tak není důvod přikrmovat,tím že mi malá toho mlíčka moc nevypila jsem začala dokrmovat a chutná jí to.

ija1
21. aug 2010

Ahojik, Martinka kolik vam toho vypije za cely den? Alenka driv papala tech 900 ml denne, a chtela krmit 5x, pak zacala plakat pri krmeni, mame od narozeni Nutrilon 1HA, a tak krmime 6x a vypije na davku tech 166 taky,obcas vic... a naposledy krmim ve 23h to da tak stovku, clekem denne tak 950-1050 v rozmezi............akorat mi u toho place.......po jidle, a pritom probiotika davame......biogaiu......dela to tak posledni tyden........predtim v pohode..........a spi od 23.15 do 8 rano..........nevim jestli jsou to zuby nebo co,.............

ejasmeja
21. aug 2010

@ija1 ahoj, ja mam sice Bebu 1HA, ale krmime sa kazde tri hodiny zhruba. podla toho, ako si drobec pyta. neriadim sa navodom na plechovke, co sa poctu krmeni tyka. rozrabam mu zvycajne zo 150 ml vody a necham ho pit, kolko si prosi, nedavam ale radsej privelke davky, aby negrckal a netlecilo ho brusko. ked sme to s davkou prehnali a on si sam neodhadol mieru, tak tiez plakal a vykopaval nozkami. uvidime ale, ci na to idem spravne. skoda, ze nedojcime, vsak? ach jo...

ejasmeja
21. aug 2010

@ija1 inak skus jej prejst cistym prstom po dasienkach. ak by to boli zubky, mala by si ich citit, ze sa zacinaju prerezavat aj ked ich este nie je vidno...

ija1
21. aug 2010

@ejasmeja - dekuju, zkusim to.......pac me uz nenapada cim by to bylo, kdyby ji ten Nutrilon nechutnal, tak by ho nejedla od zacatku ne? Zkousim i savicku chicco ktera tece rychlejs nez NUK ac je to oboji jednicka.........to celkem teda obcas funguje........ no uvidime.......... no jo kdybysme kojili tak bysme nemuseli pocitat..........ach jo, mrzi me to ale proste kdyz to nejde, stresovat se nebudem ne? 🙂, az bude doma manzel tak mi Alenku podrzi a ja zkusim ty zoubky jinak me do pusinky nepusti........., s tim krmenim taky delam po 3hodinkach 150 ml plus 5 odmerek.......vetsinou to da a obcas si zarve o pridavek............ jinak v noci po 23 do 8 nekrmime pac spinka..........ale pres den to 6x zvladnem....

lenocka84
21. aug 2010

@ija1 ahoj, a ked to nebudu zubky, skus pridat maaaalicko cistej glukozy, to pomaha
nam to poradila dr. postupne som davala menej a potom uz vobec, trvalo to asi 5 dni

ivanka85
21. aug 2010

@maya30, @citroenka, @chanel5 dik baby, uvidime ako to s nami pojde dalej, ale to prdkanie mu robi problemy a tak pri tom niekedy placka.. 😢

ivanka85
22. aug 2010

dnes si prdkame bez placu🙂dala som mu pit cajik ale nie ten harmancekovy hipp co zvykneme pit ale z DMky nejaky bio detsky caj..

fukylove
22. aug 2010

@katkas1 - zaracna zavinovacka je toto http://www.anjelikobchod.sk/product_info.php?pr...
my sme pouzivali preto, ze nas Sebko od narodenia priserne sermoval rukami a hrozne sa tym budil... prestali sme pouzivat asi ked mal 2,5mes, teraz spava na brusku, lebo na chrbatiku sa tiez velmi budi rukami...
takze to uz asi pre tvoju 7mes. dcerku nebude 😉 a hlavne, asi by si jej nedokazala udrzat v tom ruky ani nasilim... nas maly ma za chvilu 6 mesiacov a keby som cokolvek chcela proti jeho voli, tak sa "pobijeme" 🙂

gijar
22. aug 2010

tak baby, ozyvam sa po prechode na Sunar. 2 dni super, prespane noci aj dni, dnes je 4ty den a od vcera po starom-plackame, jedujeme sa, hnevame, spime len v kociku 😖
kakal normalne kazdy den zelene bahno smradlave...- je to normalne pri Sunare? ktosi tu tusim pisal, ze maju taku stolicu ale uz si nepamatam pri akom mliecku....dnes sme sa pokakali 2x, rano este bahno a teraz bola stolica dost riedka a stale zelena...nie je to naznak hnacky??? ☹ ked ale dotlacil, usmieval sa, takze snad v pohode no................
prdiky odchadzaju-davam Espumisan, len neviem ci sa ma davat tych 25 kvapiek do kazdej flasky alebo len 3-5x denne. lebo sa mi zda ze zasa prdka velmi casto a nez si prdne, mrnci a zaplace pri tom aj zo spanku.
inak ja uz fakt neviem co dat aby lepsie spinkal, ved toto sa neda, nic nestiham. v noci sa uspavame aj hodinu co place a potom o dalsiu hodku-hodku a pol zasa papame. ved to je strasne unavne 😖 len mam pocit ze uz top asi nie je druhom UM, on kakal sam aj z Nutrilonu aj z Beby.....len stale to brusko ho bolieva a podla mna preto je placlivy...co mam este skusit? 😒