Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

fukylove
22. aug 2010

@gijar - ako stary je tvoj drobcek? v pase to nemas... skusali ste masaze na brusko, cvicenie s nozickami? inak - u nas ked ja som bola bezradna, zabrala masaz chodidielok! ja som bola z toho uplne hotova, po krstinach u nas doma vramci kamaratskej party mu tuto masaz - take jemnucke hladkanie a mackanie chodidielok robila jeho krstna mama - lebo to zaberalo u jej drobceka... a on nie len ze sa tvaril ako poloboh a v nebi, ale este sa prvykrat od pouzivania rurky krasne pokakal 😀 a tiez zaberal bud termofor alebo nahriate vrecko s ceresnovymi kostkami prilozene na brusko.. vacsinou som ho vtedy mala na rukach... a bud jedno alebo druhe bolo medzi mnou a nim... ak ma do tych troch, styroch mesiacoch, tak je mozne, ze sa toho fakt nezbavite, ono to prosto ustupi samo... casom.. ak je starsi, tak neviem 😒

gijar
22. aug 2010

mame 6 tyzdnov takmer.....jasne,ze skusame vsetko mozne.....on kaka v pohode sam praveze min. raz denne tak ja neviem co a preco ho boli....teda vyzera to na to brusko lebo sa kruti do klbka vselijako ale neviem preco ked kaka sam, takze zacpu nema.... ☹

fukylove
22. aug 2010

@gijar - ale koliku moze mat aj tak, este sa malo hybe a tak sa mu "prdiky" mozno zaseknu v crievkach.... my sme to zazivali este par tyzdnov po tom, co presli koliky (okolo 2,5mes), rano... lebo v noci sa nehybal a tak sa nevyprdkal v pohode a rano bol naplneny a museli sme cvicit, kym to z neho vsetko vyprdkalo... 😉 trosku sa obavam, ze toto poriesi asi len cas... viem o com hovorim... ja som uz ani neverila, ze to vsetko prejde, ked som citala rozne odborne clanky, mamickovske prispevky a fora... a fakt to preslo zo dna na den... 😉

ivanka85
22. aug 2010

@fukylove len keby to tak bolo ako vravis, my mame pomaly 10tyzdnov, tak dufam ze nam to prejde okolo 3.mesiaca..

fukylove
22. aug 2010

@ivanka85 - ja to chapem, ja som tiez tomu neverila, vsade mi mamicky hovorili, ze sa to casom poriesi, ze to zvladneme, ze uz len kratko... ja som najskor neverila, ze Sebko zacne kakat sam po tom, co sme parkrat za den pouzivali rurku 2 mesiace nonstop... a fakt zo dna na den to preslo... a potom presli aj tie prdiky... ale sama zo skusenosti viem, ze to bolo tym, ze sa maly zacal viac hybat... a niekedy si hovorim, ze je dobre, ze sme tym presli... ked by ho nieco podobne stretlo neskor, tak uz mame "finty"... lebo neterka nemala koliku nikdy a chytila ju az ked mala 11mes a sestra si s nou par dni nevedela dat rady a truba - nezavolala... 😉

chanel5
22. aug 2010

Ahoj, tak u nas uz to vyzera s hnackou lepsie. Zajtra mame kontrolu v 3 mesiacoch a spomeniem mu co sa dialo....
Nam celkom na koliku zaberal Infacol, kolika bola ale nebolo to take hrozne. Mala mala tri mesiace minuly tyzden a uplne som cakala ako niektore baby pisu, ze zrazu preslo a nic sa nekonalo mali sme hnacky a veeela placu:(((((((((
Ozaj na pohotovosti ma lekar zvozil, ze nemam v ziadnom pripade pouzivat rurku(zvykne si atd...) a povedal mi, ze mam radsej dat polku glycerinoveho cipku ale to je asi skor ked sa dieta nema stolicu ako na prdiky....

chanel5
22. aug 2010

A mam este otazku od kedy vam drobci prespali pekne noc? U nas to nieje zle o druhej a potom o piatej ale mam pocit, ze ona je z Nutrilonu Comfort hladna uz som pisala, ze cez den pyta jest cca kazde dve hodky. mate skusenosti s Nutrilonom Extra?

mm1
23. aug 2010

ahojte babule...
@chanel5 som rada, že vám je lepšie, ryžový odvar si nakoniec varila??? potom som tu už nebola, tak som ti nemohla poradiť....

Inak kočky, ak stolica nezapácha a nie je napenená, tak zelená môže byť... ale keď bublinkuje, je ako kaša a zapácha inak ako hovienko, to už sa s črievkami niečo deje.......

2910
23. aug 2010

Ahojky,
potřebuji poradit, mám 2 měsíčního synka, od porodnice jsme na Nutrilonu, v 6 týdnech měl nějaký virus ve střevíčku a tak jsme přešli na Nutrilon Allergy, ten mu vyhovuje líp, neublinkává a nemá křeče v bříšku, ale máme jiný problém, nemůže na velkou. Kaká jednou za tři dny a to už od druhého dne se kroutí a tlačí, ale nic. Byli jsme u lékařky, máme jen zástup, naše má dlouhou dovču a ta jen řekla používejte rourku třeba celej den mu jí tam nechte, a dejte mu šťávu z jablka, no to se mi nezdá, jsou mu teprve dva měsíce, A rourka nepomáhá, celý den mu jí tam nechávat nechci, to se bojím. Poradíte jak ho přimět vykakat. Zkoušíme masáže, teploměr a cvičení a nic. 😢 😢

mm1
23. aug 2010

@2910 to je hovadina, nechať tam celý deň rúrku.... skús uvariť kmínový čajík a teplý mu daj vypiť

chanel5
23. aug 2010

@mm1 nedala som jej ho,bo som nemozna a dala som varit ryzu zaliala vodou, no a kym som si uvedomila, ze potrebujem mat vlastne tu vodu(teda tak si predstavujem ryzovy odvar), tak som uvarila ryzu na veceru 😠 takze som sikovnica sikovna....

chanel5
23. aug 2010

@2910 uz som tu spominala, ze mne lekar na to odporucil glycerinove cipky. Predavaju sa len velke tak treba dat napolovicku a zevraj je to prirodzenejsie ako rurka.

mm1
23. aug 2010

@chanel5 tak ste mali aspoň večeru.... no naučíš sa pri malom dieťatku hoci čo, neboj..........🙂

mirka183
23. aug 2010

@chanel5 my sme minuly tyzden skusali nutrilon comfort, lebo malu zapekalo. Ale nic moc, nekaka vobec a v sobotu mala hnacku. A tiez sa mi zda, ze je po nom hladna. Uz prespala celu noc a po comforte sa stale budi. Takze sme zacali davat nutrilon extra, uvidime, co to urobi.dam vediet

chanel5
23. aug 2010

@mm1 🙂

chanel5
23. aug 2010

@mirka183 ja som rozhodnuta, ze pojdem dnes tiez kupit nutrilon extra, este som zvedava co mi povie lekar na to zapekanie, nasledne hnackovanie.Vidim, ze mame skoro rovnako stare dievcatka🙂
Tak budem cakat na dalsie info 🙂

Zatial vsetkym krasny dnik 🙂

2910
23. aug 2010

Moc díky čajík zkusím, čípky na ty se zeptám příští týden naší lékařky. Už jsem bezradná. Zastupující doktorka mi přijde jako za sna, uplně mimo. 😠 . Stále mi opakovala, že je to normální po umělém mléku, že některé děti se prostě dlouho nevykakají. Až prý začnou zeleninové příkrmy a sťávy tak se to zlepší. To mám ale ještě nejmíň 2 měsíce chudáček trpět.

fukylove
23. aug 2010

@chanel5 - oni tie bruskove problemy mozu trvat aj do 4. mesiaca... ale raz to prejde, uvidis... co sa tyka rurky - ja uz doktorov beriem vo vsetkom s rezervou... lebo nam glycerinove cipky nezabrali vobec a hlavne - je na nich napisane, ze sa nesmu podavat detom mladsim ako 10 rokov, ja som raz vyskusala iba kusocek a aj ten Sebko vyprdol cely a nic nezabralo... a nech mi ten doktor potom povie, co robit, ked sa mi dieta zvyja v bolestiach a nemoze sa vykakat... ked som pouzila rurku, tak vacsinou nakakal az dve plienky... a fakt sme ju pouzivali 2 mesiace stale a na nic si nezvykol... tot moj nazor na cipky a rurku...

fukylove
23. aug 2010

@2910 - a pije aj nejake cajiky alebo vodicku? lebo mozno len potrebuje viac tekutin na zriedenie a tiez by som odporucila probiotika 😉 ak by aj nezabrali, rozhodne neuskodia... a este - existuje taky prirodny sirup - vola sa Duphalac alebo tak nejako, ale neviem odkedy sa moze davat detickam... ja som to mala v tehu pri zapche... 😉

este mi napadlo - zienocky - tie co trpite s detickami na koliky, zapchy a pod.. nemali ste podobne problemy aj v tehu? lebo ja niekedy mam pocit, ze to, co trapilo mna trapi aj Sebka... prve 3 mes. koliky a zapchy, nocne vstavanie tak ako som vstavala ja v tehu a pod...

ivanka85
23. aug 2010

@fukylove ja som mala take bezproblemove tehu, ze keby sa mal tak nas Krisko po tychto 3.mesiacoch, tak uz ako by mu bolo super🙂

alienka73
23. aug 2010

@fukylove, ja som v tehu zapchu nepoznala, ani nic take, jedine co mna trapilo bolo priserne palenie zahy ale to bolo tym ze kocky boli v brusku dve a tak to bolo jasne. Tlacilo to vsade a bolo to otrasne. Ale inac nic. A ked tak prve mesiace nechutenstvo , jedla som len suche rozky a pod.
Nam pomohol tieto dni ten harmancekovy cajik od Hipp ale strasne tazko sa zhana, ja som ho kupila nakoniec v Tescu v lekarnach ani Dmku som nezohnala a po nom sa mi mala konecne vykakala.Ale uz dnes sa zasa trosku pucila. My nie sme uplne na Um, ja aj kojim takze nemusia kakat kazdy den. Druha kocka pila doteraz AR nutrilon a po nom sa neskutocne trapila vykakat kaku, a mala ju tvrdu ale dnes som jej uz dala viac moj prsnik a vecer uz som dala obycajny nutrilon lebo ten AR jej asi ani nechuti , nedopila mi ho skoro nikdy a tento obycajny v pohode ani negrcla. Len obidve po Um strasne placu. Tak neviem ci ho treba len zmenit alebo co je za problem.Nemam vela mlieka tak som myslela ze prejdem na Um uplne nech im nemiesam mlieka v brusku ale to snad ani nepojde. Oni sa mi ukludnia len na prsniku. Je tu niekto kto ciastocne koji?

lublana1
26. aug 2010

Ahojte baby, maly sa mi uz od nedele nevykakal, vidno ako sa puci a tlaci a nejde mu to. Kojim a dokrmujem, kedze mu je to malo. Dokrmujem Nutrilonom, taketo problemy sme nemali, zacali az teraz. Skusala som aj Sunar, ale ten vypluval. Myslite, ze je to tym Nutrilonom? Mala by som prejst na ine mliecko a ake? A hlavne ako mu pomoct, aby sa vykakal, vidno, ze ho to dost boli... ☹ ☹ Viete mi niekto poradit???

ivka1603
26. aug 2010

@lublana1
my používame Nutrilon od narodenia a sme s ním spokojní 🙂 Dávam však malému každý deň vypiť cca 2dl čaju, striedam rôzne bylinkové aj ovocné čajíky (záleží od toho, koľko má dieťa mesiacov) a so stolicou nemáme od narodenia vôbec problémy...klop,klop
Takže skús malého naučiť piť čajík, po troškách a častejšie cez deň a keď sa zobudí v noci, tak aj vtedy trošičku...čaj pomôže zriediť stolicu 🙂

mm1
26. aug 2010

@lublana1 skús uvariť kmínový čajík, vysaď na deň dva Nutrilon a potom uvidíš, či je to práve týmto mliekom. ale môže to byť od neho.....
neviem ako veľké máš bábo, ale keď mu je málo tvoje mliečko, skús kašu.....
skús rektálnu trubičku ak už iné nepomôže.....
masáž bruška, teplo na bruško.... to všetko by mohlo pomôcť...

lublana1
26. aug 2010

@mm1 ahoj... mam dvojmesacneho synceka, takze tie kasicky este nemozeme... a vysadit nutrilon nemozem, lebo to sa mi od hladu zreve este horsie, len ten pouzivame uz od troch tyzdnov a kazdy den mal stolicu, az teraz... neviem, ktore mliecka by som mala vyskusat... bola som predchvilkou aj v lekarni, tam mi poradili marhulovu stavu z kompota, tak som mu dala, tak uvidim... aj brusko masirujeme, aj prikladame obklady, aj cvicime nozickami, tak neviem... skusim este ten kminovy cajik, dakujem za radu...

ija1
26. aug 2010

@lublana1 - nam tohle mala taky delala, nechtela se vykakat az treba treti den, zkus probiotika, my mame BioGaiu a kazdy den ma stolici.......kdyz nema ten den tak druhy den rano stopro...........ty probiotika upravej zazivani a streva......

ija1
26. aug 2010

@lublana1 - tu biogaiu jsme davali od 1,5 mesice takze to by tvuj maly mohl............ ale nezapomen davat jeste Sabika na prdiky, pac mala se pak zacpala prdikama a delala hrozny bordel pri jidle, ted se sabikem a probiotikama se to zlepsuje.........

lublana1
26. aug 2010

@ivka1603 ahoj Ivka, cajiky tiez davam, kazdy den ich pijeme. Kedze maly ma este len dva mesiace, tak zatial len fenyklovy. Neviem, mozno to nie je od Nutrilonu, kedze ho pouzivame uz od troch tyzdnov a stolicu sme mali kazdy den, az teraz nastal problem...ale dakujem...

mm1
26. aug 2010

@lublana1 Lubi, vieš kde je problém???? vo fenikli.....
teraz ako si to napísala, tak ma napadlo, toto isté sme začali mať z ničoho nič my... a zistila som, že malá neznesie fenikel... krútila sa, plačkala, bola nepokojná... tak som jej kupila čaj spokojné bruško a bolo to horšie.... tak uvarila najskôr len feniklový, tiež zle, potom kmínový a upokojila sa....
vysaď feniklový čaj....
Nutrilonom to podľa mňa nie je, ale feniklom.

lublana1
26. aug 2010

@ija1 ahoj... bola som v lekarni, tvrdili mi, ze pre take male deti nic nie je... Sab davame uz dost dlho, prdiky mame, len ta stolica nam robi akosi problem... dakujem za radu, skusim kupit tu biogaiu... dakujem...