Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

ija1
4. aug 2010

@martina149 - my teda mame nutrilon 1HA, a tam se vzadu pise ze deti 5,5-7kg - 3-4 mesic tak muzou pit az 1000ml, tj 5x200 ml (200ml je 6 odmerek a 180 vody) , takze my pijeme 5x170ml (150 vody), a kdyz po jidle jeste rva tak pridavame tech tricet, coz je tak 2- 3x denne max

strouzek
4. aug 2010

holky já jsem to psala už mnohokrát, neřešte tabulky, mimču nevysvětlíte že když má hlad víc nedostane protože tabulka na krabici říká něco jinýho a hlavně kdybysme kojili tak bysme věděli prd kolik toho dítka vypijou

lenocka84
4. aug 2010

@ija1 len on uz papal pekne, tych 180ml a vydrzal pekne, a teraz vypije 30ml a takmer ho natahuje na vracanie
a ked sme boli u znamej urobil to iste, a ked som mu dala trochu zo sunaru tak vypil bez problemov
tak musim vybehnut za dr.

adelaine
4. aug 2010

@strouzek
presne ako pises, ja mam mesacne babo, narodil sa ako 4,5 kg,
riadim sa vahou, nie mesiacmi ci tyzdnami, inak by bol hladny :(
mne ako mesacny vypije 130 ml ako nic, materskeho dal aj 150 ml....
tak nie je o com, ked mu chuti 🙂 😀

a inak, ten Dophilus je zazracna vec, dnes mal maly 2x stolicu, bez nafukovania, krcov,
bolesti..super.

martina149
4. aug 2010

@ija1 to ja viem a ďakujem aj na klasickom Nutrilone je to dávkovanie rovnaké a my aj toľko počas dňa vypijeme ale asi to doháňa počas dňa,že je častejšie hladná lebo noc prespinká a počas dňa vypije 6-7 x tých dávok po 150 ml vody t.j.166 ml mlieka a vidím,že to už prestáva stačiť tak asi musíme zvýšiť dávku.

collette
4. aug 2010

@strouzek tak to zase pozor - na kojopodprdu mi nesahej - koupila jsem si dvě, jednu s a druhou bez kostic. Zejména ta s kosticemi je naprosto úžasná. Asi nejlepší, jakou jsem kdy měla. Konečně něco, co drží a holky mi z toho nelezou ani horem ani stranou. Jen se mi občas odepne 😀 Ale naštěstí jen při oblékání nebo svlékání. Já totiž holky nemám ani na kojení ani na pokoukání. Možná tak na čumení a abych měla co tahat 😅 A odsávačku jsme naštěstí měli půjčenou, protože kupovat jí, tak to by mě teda fakt nasr**o.

@ija1 já zvažovala užití místo kosmetických tampónků, ale i když velkej, tak zase TAK velkej ten xicht teda nemám 😀

martina149
4. aug 2010

@lenocka84 tie Háčka sú trošku horkejšie mliečka,ale to by u vás nemal byť problém keď ho pije od začiatku,ale Sunar mu možno zachutil lebo je dobrý a na sladko.Aj normálny Nutrilon je sladký,neskúšali ste prejsť na obyčajný?

lenocka84
4. aug 2010

@martina149 ten sme davali na noc, ale aj s tym vymysla

ija1
4. aug 2010

collete, ja si bohuzel koupila odsavajdu za bezmala 4 tisice, a behem 2 mesicu se mnozstvi mlicka snizovalo a ted uz netece nnic moc, za pul hodky 5ml, to uz fakt neodsavam, proste Alcu prilozim, chce nechce, a dam flasku........., jen tech penez je mi lito..........

strouzek
4. aug 2010

lenočko no za dr. jít můžeš ale myslím že ti nic moc neřekne, dle mě je to normální protože tohle asi zažila min. jednou každá mamina. jak říkám u nás to bylo taky, třeba malá se najedla ráno, pak v poledne a od tý doby nic, při pokusu jít pak dát mlíko totální řev a taky se jí natahovalo, ani večer nejedla takže třeba jedla ve v poledne a pak celý zbytek dne nic, večer vypila jen 30 ml a vydržela takto hladná až do rána. mě dr. ještě předtím když jsem hysterčila že je malá velký jedlík a že bude otesánek říkala že pak bude období kdy dítko bude bojkotovat jídlo a trošku zhubne a nebo se to přibírání zastaví a ty menší děcka ho doženou. no tak to asi bylo ono protože malá mi poprvé přibrala od jedné do druhé poradny "jen" půlkila 😀 teď se zase vrátila ke svýmu starýmu apetitu 😀

jinak já se tabulkou už neřídím vůbec,prostě dám malé jak má hlad, vždycky uvařím 120 ml a když pak začne brečet že chce ještě nebo podle toho jak silně tahá uvařím ještě další nášup, přeci jí nenechám hladnou hlavně na sunaru ani není to rozlišení množství UM podle váhy, je tam jen podle věku ale je přece rozdíl mezi 5 kilovým 4 měs. prckem a 8 kilovým jako je moje Nelča, proto jsem začla i dřív s kašema protože jí prostě už jen mlíko nestačilo!

lenocka84
4. aug 2010

@strouzek kedy si zacala davat kase?

strouzek
4. aug 2010

collet taky jsem zvažovala že to použijju na odlíčení 😀 dokonce jsem to zkusila ale moc dobře to teda neodličuje, prostě vložky do podprdy jsou totálně na hovínko 😀
jinak taky nosím kojošprndu a jsem s ní spokojená, akorát jí nosím jen doma 😀

strouzek
4. aug 2010

lenočko od 3,5 měsíce, začla jsem těma zahuštěnýma mlíkama v krabičce a pak jsme přešli na kaše, teď to střídáme

holky díváte se na primu na vip zprávy?? ta pizda gizel bunchen či jak se ta koza jmenuje prý chce bojovat za zákon který by přikazoval každé matce kojit své dítě min. půlroku!!!!!!!!! tak to už je fakt úlet 😝

collette
4. aug 2010

@ija1 no, já zjistila, že mi je odsávačka na nic už v porodnici ☹

@strouzek já ty tabulky taky neprožívám, ale opravdu si myslím, že dávat víc UM na dávku vody není dlouhodobě ideální. To tělíčko to vážně nemusí ustát, hlavně ledviny mohou mít problémy s bílkovinou ☹ Ale fakt je, že postavit tabulku na věku je na palici...

strouzek
4. aug 2010

tak mě naštěstí bůh osvítil a odsávajdu jsem nekoupila, nebo spíš jsem se po ní v těhu koukala měla jsem vyhlídnutou ale nezbyli na ní prašule tak jsem říkala že si jí koupím z porodnýho, no ještě že jsem jí nekoupila protože dát 3-4 litry a mít jí na prd to by mě šlahlo. hlavně v porodnici mi kojo a odsávačky tak zhnusili že bych určitě i kdybych mlíko měla jí nepoužila. hlavně víte co za ty 3 tis. je krabic sunaru? 😀 😀
collett podle mě by to mělo být na váhu a ne na věk, moje kamarádka má 4 měs. dítko které váží 4,5 kila, moje malá ve 4 měs. vážila 7,5 kg tudíž větší tělíčko potřebuje víc jíst, takže už fakt tabulky neřeším. hlavně malá jaksi zůstala u té dávky a jí pořád stejně jako jedla ve 2 měsících takže dřív jedla nad tabulku a teď jí pod 😀

collette
4. aug 2010

@strouzek to mě dokáže nasr*t 😠 Kuwa jak mám kojit, když mám prostě kozeny prázdný. Měla jsem z toho trauma, protože jsem fakt kojit chtěla a vžycky mě dostaly ty výrazy zděšení v očích těch, kteří vůbec neměli ánung o tom, proč nekojím. A co jako, tak budu dítě přikládat k prázdný kozeně a nechám ho vyřvat si kýlu? Ať jdou do kelu... Copak kojíš=dobrá máma? Asi jo, co na tom, že přitom chlastáš a hulíš a po všech jiných stránkách dítě zanedbáváš. Ale kojíš, tak máš svatozář a dáme ti metál. Ještě by taky mohli zavést "kojící příplatky" 😠

martina149
4. aug 2010

@strouzek no tak to by som bola zvedavá s čím by som ja kojila do polroka a po polroku by ma zavreli za týranie dieťaťa hladom.Ešte šťastie,že sú UM lebo moje deti by boli furt hladné alebo by pili len čaj.A to nehovorím,že som kojiť nechcela ale keď sa nedá tak sa nedá a nebudem trápiť decko hladom.

strouzek
4. aug 2010

no přesně a hlavně i kdybych mlíkoměla tak co jako, lepší vynervená kojící matka než pohodová nekojící že? hlavně mě sere že to chce hlásat takový vychrtlá modelkovská kráva která beztak má zástup chův a služek a bude mi tu něco hlásat o dobrých matkách 😠

mirka183
4. aug 2010

baby súhlasím s vami, kojenie je super, ale keď to nejde tak sa nebudeme trapiť pol roka. 😲 Ked si pomyslím ako som dva mesiace vo dne v noci odsávala až mi je zle. R adšej ten čas venujem malej. A ešte keď vidím, že je po um spokojnejšia tak nie je čo riešiť. A tiež ma vedia vytočiť otázky či kojím, nechápem prečo to každý rieši.

ija1
4. aug 2010

@collette - s tim naprosto souhlasim, je to desny, kdyz clovek kojit chce a nic tam neni...................takovej pocit bezmoci a pak prijde nejaka pritapla modelka a zacne kazat o zakonech a kojeni............fakt bych temhle lidem nabancila.........

ija1
4. aug 2010

@mirka183 - taky nechapu co ma s timhle kazdy problem a kazdyho to zajima................prece taky nechodime po lidech a neptame se jsi kojenej? nejsi? jsi out,...........a tak.........tohle me fakt vytaci...........co je komu proste do toho, to mam kazdymu vykladat co se delo na konci tehu, co porod a tak?????????? ted jsem cetla na idnesu zase nejakej clanek jak kojit muze kazda a tak, ta pani dr. Mydlilova uz me fakt zacina................. ja se mohla psychicky po.... jak v porodnici a doma abych se rozkojila.............a ona bude mit takovyhle pindy, delala jsem prvni posledni a stejne to neslo................navic po mych komplikacich s tlakem jsem stastna ze mam zdravy dite a na nejaky kojeni se muzu vykaslat..............tady v CR je fakt kojohysterie..............strouzku, ja to fakt zacnu nesnaset 🙂

lenocka84
4. aug 2010

@ija1 viem co zazivas, mala som to tiez
kazdy len a kojis?? a ja ze ked nie tak kazdy bedaka, ze som sa malo snazila a podobne
takze odvtedy na otazku kojis? odpovedam papa dobre

susan007
4. aug 2010

caute kocky, moja mala je na umelom mlieku v podstate od zaciatku..v nemocnici schudla viac nez je normalne len preto ze som ju nedokrmovala lebo vsak kojenie sa rozbehne a staci jej aj kolostrum.. 😒 no zial nestacilo..dostala az teplotu od hladu... ☹ zial mliecko sa nerozbehlo ani doma a robila som podla mna co sa dalo...a ked pocujem otazky typu kojis este...alebo komentare od jednej "kamosky" ktora napise do verejnej diskusie ze kojenie som vzdala a ani som nebojovala...ide ma porazit....chcela som kojit ale neslo to...co som ju mala nechat zomriet od hladu? teraz mam zaklopat jedno krasne zdrave dieta, ktore bolo raz chore za celych desat mesiacov....a to nedostava super ziviny z materskeho mlieka ale zial iba umele... 😔

ija1
4. aug 2010

susan - kdybych mela vykladat co tady nektere slecny na diskuse napsaly............... a blbe pindy jake mely...............ale nebudu se snizovat na jejich uroven,...................................... poucila jsem se ze s nekterymi dogmatiky nema cenu se hadat, nejen na tema kojeni, ale i jednorazove ci latkove pliny 🙂, jednou jsem se snazila rict svuj nazor, a skoncilo to tak ze jsem se dozvedela ze moje dite ma mezi nozickama kalisek ropy, takze ja uz se tady na MK obcas i bojim rict svuj nazor.........a jeste pak si ta dotycna stezovala jakse do ni vsichni pustili, pritom ona ac nema zkusenosti kolem sebe kopala jak silena, takze ja uz radsi mlcim, je to lepsi 🙂, nektere tehu proste jsou tehu............. 🙂

mirka183
4. aug 2010

@ija1 super článok, ale ako vždy niekomu uniká realita. Mam taký dojem, že kojenie propagujú len ženy, ktoré majú mlieka od prvého dňa ako mliekareň. Jasné, že sa im o tom dobre hovorí. Hlavne, že keď mlieka ubúda, alebo bábo nepriberá tak sú v koncoch a teraz babo raď.

tulipanike
4. aug 2010

ahojte, ja si este stale vycitam, ze som mala byt vytrvalejsia v dojceni, ale to by bola Lenka na prsniku asi furt
ani odsavacka mi nic nevytiahla, Lenke to po mesiaci jednoducho uz nestacilo, a tak sme pomaly presli na UM, asi dva tyzdne najprv MM, potom UM, az uplne odmietala prsnik, len na nom plakala, tak som ju netrapila, a davala som jej len UM
a pri kazdom papani sme boli v tesnom objati, takze nemyslim, zeby nepocitovala moju lasku, a vzdy si ju priviniem k sebe aj pri odgrgnuti, a dost casto mi na ramene aj zaspinka, najlepsie sa citi na ruckach

nastastie take ohlasy z okolia na odpoved, ze nekojim, som nezazila ako vy
ini ludia su vzdy ti "najmudrejsi", ked sa nejedna o nich, ale o druhych

andrea_stella
4. aug 2010

ahojte dost dobra diskusia toto, ja cakam prve babatko a uz teraz viem, ze vela mliecka asi mat nebudem pretoze v nasej rodine skoro ziadna zena nekojila ani moja mama lebo nema dobre vyvinutu mliecnu zlazu a vraj je to dedicne 😔 tiez som vyrastla na umelom sunary a som tu musim si zaklopat zdrava a stastna 😉

collette
4. aug 2010

mě jedna taková hajtra vytočila natolik, že když se mě asi po stý zeptala, proč jako nekojím, tak jsem jí s pohledem přímo do očí a v podstatě výsměchem řekla, že si nechci zkazit postavu 😎 čuměla, jak když jí nadloube, protože mám pěkných pár kilo navrch 😀

collette
4. aug 2010

@andrea_stella no, tak se holka obrň, protože nejspíš budeš za vyvrhela 🙄