Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

adra22
12. jan 2012

@mirka00 ahoj nepamätám si to úplne presne ale bolo to niečo vyše týždna tak 7 až 10 dní keď sme videli účinok.

mirka00
12. jan 2012

@adra22 si ma potešila,lebo ja už po prvých 5kvapkách čakám zázraky 😀

adra22
12. jan 2012

@mirka00 jaj no to som aj ja čakala ale Dr. ms hneď schladila že musím počkať aspoň týžden 🙂

mirka00
12. jan 2012

@adra22 a čo si vlastne spozorovala,v čom sa to zlepšilo?teda alebo ako,vieš čo myslím🙂

katren
12. jan 2012

@adulcek82 alebo skus aj Hipp kase, tie su tiez bez pridanych cukrov a aj ich caje 😉 ja som mu kupila do toho mliecka nemliecnu Hipp Bio ovsenu celozrnnu a je chutna...

adra22
13. jan 2012

@mirka00 v podstate zlepšilo sa mu trávenie farba stolice bola " pekná" aj ho menej bolelo bruško a lahšie sa mu prdkalo.

tic_tac22
13. jan 2012

@elana vela pije cajik davam jej hip a dost mi vipije som aj rada ze tolko pije ma dobre vetry stoho aj pekne sa mi vikaka tak stim nemam problem si velmi zlata ze mi tak radis 😀

mirka00
14. jan 2012

ahojte.baby dávam malému do mliečka kvapky biogaia,myslíte že možem dat zároven aj sabsimplex?tie dávam hlavne koli pene.

katren
14. jan 2012

@mirka00 ja by som to nemiesala...bud jedny alebo druhe...

eva76
14. jan 2012

ahoj ja som začala ( musela som, nebolo dosť mliečka) malému dávať NUTRILON HA1 do 6 mesiaca a teraz pokračujeme Nitrilon 2. Som s ním veľmi spokojná, doteraz ho bolelo bruško asi 2x a to už máme takmer 10 mesiacov. A aj Vtedy sme použili kvapky INFACOL - stačí 1 kvapka do pusinky a o pár minut je všetko OK.

mirka00
14. jan 2012

@katren hm☹biogaia penu nerozpustia a včera som mu ich nedala myslím ss a chudatenko tak mu bolo zle,krútilo ho,pučilo...teraz neviem čo☹

veve39
14. jan 2012

@mirka00 my sme davali aj-aj po konzultacii s Dr.
Biogaia je nieco uplne ine, probiotikum, nie je to v podstate liek, pomaha udrzat vyrovnane prostredie v traviacom trakte, sabsimplex pomaha ako pises na tie peny ktore babu sposobuju kolikove problemy, cize je to liecivo na fyzikalnom zaklade...oboje funguje na uplne inom principe a ma aj rozny efekt

mirka00
14. jan 2012

@veve39 tak to som rada,ale aj tak v pondelok zavolám aj ja našej pediatričke.dakujem 😉

adulicek82
14. jan 2012

@katren dakujem, skusim bud hipp alebo tie od nestle 🙂 prosim ta, napises mi ze v akom pomere davas do mlieka tu kasu? maly mi pije 120ml tak kolko mam dat do tohto mnozstva tej kase, aby to nebolo velmi huste? mam zmenit aj cumel za vacsi? dik 🙂

katren
14. jan 2012

@adulicek82 my mame ten druhy dudel, nie ten najmensi....ja davam na 180ml vody, 6 odmeriek mlieka a pol tej mliekovej odmerky kase...asi by som dala tak stvrt odmerky na 120ml 😉

tic_tac22
14. jan 2012

@elana ja len od nesstle lebo aj bebau vyraba nestle tak viskusam aj jaa dufam ze nam to pomoze

rumburakk
15. jan 2012

Cafte
sprostredkovane otazka
mala nekaka resp ak hej tak velmi zriedka a len cez rekt. hadicku
ma zrejme koliku ale nic zo spominanych vselijakych antikolikovych nezabera
6tyzdnova, ziva az velmi,
ma niekto podobne skusenosti?
vdaka

perlaoceanu
16. jan 2012

kolko priberaju vase deticky z Nutrilonu? Ako zistim, ci malu neprekrmujem?

apoloma
16. jan 2012

ahojte baby vyzera to tak ze budem musiet nasho 2tyzdnoveho synceka zacat prikrmovat stale je hladny na prsniku by visel vkuse stale si cmula rucky kazdu pol hodku chce jest!!baby poradte nejake dobre um.mlieko a ako ho pripravovat pre take male babo?a hlavne na noc??dakujem

janula18
16. jan 2012

@apoloma dobre mlieko je sunar nutradefense ha 1, je to hypoalergenne mlieko. Aspon mlie po nom nemal malý problém sa vykakať, čo sme s bebou mali.
V noci je najlepšie mať v termoske horúcu vodu, v nejakej nádobe studenú, aked sa zobudí tak daš do flaše trochu horucej a s tou studenou ju schladíš, pomer si zistíš po chvíli sama, a dáš do toho len mlieko. Na každom mlieku maš napísané že koľko máš dať.

janula18
16. jan 2012

@rumburakk my sme mali tiež problémi, zmenila skús zmenu mlieka alebo pridaj probiotika

katren
16. jan 2012

@perlaoceanu ako ze neprekrmujes....ved ked je uz napapana, tak prestane tahat, nie? alebo ak nie, tak ak ti potom vyvrati trochu, tak vtedy bola mozno....ale ved dieta prestane tahat, ked ma dost...
@apoloma dobre mlieko....no kazdemu sedi nieco ine....nam pri Dominike sadla najviac Humana, Miskovi Nutrilon a teraz Hipp...a zarabam....stale mam teplu vodu v termoske a navod je na kazdej krabici.....no vzdy to byva ze na 30ml vody, 1 odmerka UM 😉

perlaoceanu
16. jan 2012

@katren no to si myslim aj ja. No minule som bola u zastupujucej lekarky, a ta mi povedala, ze mala moc pribera, ze jej mam davat menej. Mala ma 2 mesiace a pribera 250g tyzdenne.No zda sa mi to neludske, nechat ju hladnu..

katren
16. jan 2012

@perlaoceanu tak dr. povedz, nech aj ona neje ked je hladna.....teda tym by som sa vobec neriadila, je to hlupa rada 😠

perlaoceanu
16. jan 2012

@katren ze aj ja som si tak pomyslela.

adulicek82
18. jan 2012

@katren ahoj, tak sme skusili mlieko zahustovat kasou - davam jednu lyzicku do kazdeho mlieka, na vecer davam 2 aby mi dlhsie pospal, ale nam to nepomohlo ☹ ☹ aj tak grcka 😒 tak ja uz neviem, ze ci je to aj mliekom, ze mu nesedi, alebo ma silnejsi ten reflux. uz som rozmyslala ze mu kupim AR mlieko. na jednej strane si poviem, ze kaslem nato ze nech grca kolko chce, ze ked pribera tak to necham tak a ze aj tak zachvilu zacneme s prikrmami a ze sa to mozno upravi, ale na druhej strane ma to fest stve, lebo po jedeni musim davat pozor ze co s nim robim, aby mi vsetko nevygrcal a aby mu nieco v tom brusku ostalo 😠

elana
18. jan 2012

@apoloma souhlas s @janula18 , taky dávám Sunar Nutradefense HA, švagrová taky, ale neHA (skoro od narození malého, já od 4 měsíců) a velká spokojenost, i co jsem procházela recenze na netu, tak má hodně dobré výsledky, většina maminek a miminek je s ním spokojená. Pokud nemáš Ty, Tvůj manžel nebo sourozenci miminka (jsou-li) alergie, tak není potřeba HA dávat 😉 ,můžeš koupit normální. Vyjde to laciněji a když není ta alergologická anamnéza v rodině pozitivní, tak to, že nebudeš HA dávat, nijak oproti běžné populaci nezvýší riziko, že Tvůj prcek bude alergik.

nina17151
19. jan 2012

@adulicek82 moja dcerka tiez velmi grckala zlepsilo sa to az zacala papkat aj prikrmy nie len mliecko postupne nie hned asi tak okolo 7 mesiaca. Mali sme nutrilon HA 1 a potom Bebu HA 2, AR mliecka jej nechutili nechcela ich jest

nina17151
19. jan 2012

Maminky davam dcerke Bebu 3 HA ma uz rok a mesiac. Do kedy ste to mlieko podavali presli ste po roku na Beba junior 1+ ...do kolko mesiacov je vlastne Beba 3 HA????

elana
20. jan 2012

@nina17151 Ty jí ještě nedáváš jogurty a mléčné výrobky? Jestli ano, tak HA už je zbytečné, bílkovinu kravského mléka už přijímá. Mému synovi je zatím teprve 7 měsíců, ale až dojedeme teď Nutradefense HA 2 (máme nakoupeno ještě asi 7 krabic, takže tak dva, mooožná tři měsíce určitě), tak 3 už koupím obyčejné, bude ho mít do roka a od roka potom taky plánuju nějaké to Junior mlíko (dost možná taky Nestlé). Někdo už od roka dává obyčejné plnotučné kravské...ale na to je myslím do tří let času dost 🙂