Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

pepsyna
10. nov 2010

@maggie2 ja som presla len z beby na hipp-mala mi z beby grckala tak som chcela skusit nieco ine-skusame 2 dni a zatial je to ok-ani tolko negrcka 🙂

maggie2
10. nov 2010

@pepsyna výborne, len naozaj treba potom pri tom i ostať, striedanie UM zvyšuje /údajne-odborníci tvrdia/ vznik alergií

pepsyna
10. nov 2010

@maggie2 viem o tom ze by sa nemali mlieka striedat,aj toto mliecko som kupila po dlhom zvazovani..najskor som si myslela ze ide mozno o reflux,no stretla som sa s nazormi mamiciek,co im deti grckali prave z beby,tak som skusila zmenu a zatial to vyzera dobre....inak stale kojim,dokrmujem len ked je naozaj hladna

maggie2
10. nov 2010

@pepsyna 🙂

majinka85
11. nov 2010

nemate skusenosti so strhavanim sa zo sna? moj Samko ked nie je v perinke strhava sa zo sna a niekedy priserne preto plače.

lenocka84
11. nov 2010

@majinka85 ahoj, je to preto ze sa mu nieco zasniva, zlakne sa, trhne sebou, ruckami pohybe, to ho zobudi a preto aj placka. my sme to tiez mali, vtedy sme viazali rucky do perinky

maggie2
11. nov 2010

@lenocka84 prosím Ťa viazať rúčky do perinky? Neodporúčaj to nikomu, veď je to hrozné. Takisto aj to balenie novorodencov do uzlíčkov už dávno normálni odborníci zavrhujú. Veď je to strašné. Ak má z dieťaťa vyrásť sebavedomá, slobodná ľudská bytosť, má mať pocit voľnosti a slobodný pohyb už od narodenia, vieš čo to vie narobiť s podvedomím človeka v dospelosti? Rôzne fóbie a strachy plynú zo zážitkov z ranného detstva 😠

lenocka84
11. nov 2010

@maggie2 ja som to neradila, len napisala ze ja som to tak robila, stacilo par noci a maly sa naucil sam dat si rucky vedla seba, resp ze nimi pocas spanku nesermoval a pekne spinkal
to je vsetko

maggie2
11. nov 2010

@lenocka84 to určite nebolo z toho že ste mu na pár nocí ruky zaväzovali. Tak malé dieťa sa to takto nedokáže "naučiť". Bola to len náhoda, a Vy ste si mysleli, že ste ho to naučili 😉 Vieš, keď niečo také napíšeš, druhý si môže myslieť, že je to úžasné a bude to opakovať, prípadne zvolí i drastickejšie metódy /poznám prípady keď deťom priväzovali ruky o tyčky postieľky/. 😒

lenocka84
11. nov 2010

@maggie2 pozri ja som to urobila a je na kazdeho svedomi co urobi on
koniec. neriesim.
a mozno mu to pomohlo mozno nie, ale po tomto to proste preslo

maggie2
11. nov 2010

@lenocka84 veď v poriadku je to Tvoja vec aj to že to neriešiš. Vôbec sa nepohoršujem ani Ťa neodsudzujem, veď si to iste nerobila so zlým úmyslom. Nikto múdry z neba nespadol. Ja som len upozornila, aby to prípadne druhí nenapodobovali. Naozaj sa Teba nijako nechcem dotknúť ani uraziť.

benne
11. nov 2010

@lenocka84 @maggie2 ja som musela tiež dcérku určité obdobie zviazať do perinky, nohy mala úplne voľné, ale ruky pri tele, lebo strašne dlho mala tie reflexné úľaky, pri ktorých sa budila, potom ich mala tiež, ale už sa aspon nebudila, kedže už slabli no a nastúpila v septembri do škôlky, sebavedomie jej nechýbalo 😎 , ale z toho čo napísala lenočka by ma v živote nenapadlo viazať o tyčky 😠

maggie2
11. nov 2010

@benne ale lenočka nenapísala že o tyčky, to by si jej krivdila. Nejde len o sebavedomie, vrývajú sa takéto zážitky do podvedomia, môžu vznikať fóbie...už to nechajme tak, sme mimo témy

benne
11. nov 2010

@maggie2 tými tyčkami som reagovala na teba, že mi to prišlo pritiahnuté za vlasy trošku, ale vlastne, ľudia sú všelijakí.. . ideme naspäť na UM 😝 😀 😀

aliza
11. nov 2010

@maggie2 to nemyslis vazne, ze zo zavazovania do perinky maju ludia strachy a fobie....mas to nejak podlozene? odkial si prisla k takemu zaveru? nechcem ta napadat, ja sa len pytam, zaujima ma to....A ked je babo natesno v brusku, tak ma z toho tiez fobie? ono je prave zvyknute z bruska, nemat miesto na pohyb a akurat moze mat sok z velkeho priestoru po narodeni. takze ja nevidim na tom nic zle, ak sa matka pokusi vytvorit podobne podmienky, ako v brusku, aby si babatko pomaly zvykalo na taku velku zmenu. Ja maleho stale na spanie balim do takej specialnej zavinovacej deky, aby sa rucickami nebudil a pomaha to. Ked ho nezabalim, tak sa stale budi a zabaleny spi aj 7 hodin.

julinka2787
11. nov 2010

@maggie2 mne napríklad aj v pôrodnici povedali, že ak by nespala pokojne mám jej napevnejšie zviazať ruky k telu, aby si ich nevedela vybrať a bude spať lepšie. aj to tak bolo. ale rýchlo si zvykla na veľký priestor, tak to už nebolo potrebné. len pár dní. no ona si vedela ruky aj tak vybrať. 😀 a k tým tyčkám. no moju sestru museli viazať aj o tyčky, bo mala silný ekzém na tvári a stále sa škrabala. nepomáhali ani rukavičky na ruky, ani kartóny priviazané o ruky, aby nezohla. aj kartón zlomila, keď sa chcela poškriabať. tak našim nakázali viazať tak. a tiež je celkom 😀 normálna, priebojná a nie je na nič háklivá, čo sa týka fóbií.

slavicita
11. nov 2010

@maggie2 musím sa zastať lenočky84...ja som takisto malému zaväzovala rúčky do perinky a bolo to len pre jeho dobro. Spinkal krásne aj niekoľko hodín vkuse s úsmevom na tvári. Aj som skúšala, aby mal rúčky voľné ale to si mala vidieť. Pozorovala som ho a veľakrát sa stalo, že mu zrazu vyhodilo rúčky k hlave, tresol sa do tváre a na to sa zobudil s príšerným plačom. Nevyspatý a mrzutý bol potom celý deň.
V noci som ho vždy zabalila a zobudil sa mi dvakrát za noc na papanie. Vybrala som ho z perinky, nakojila a akonáhle som ho položila znova do perinky, hneď si dal rúčky vedľa tela a len čakal, kým ho zaviažem. Postupne som ho cez deň čoraz častejšie nechávala spať rozbaleného a nakoniec som ho nechala aj v noci. Sám si to vypýtal a to tým, že keď som ho chcela zabaliť, tak začal plakať a vystrkovať ruky z perinky. Vtedy som pochopila, že chce mať rúčky voľné. Síce mu niekoľko nocí trvalo, kým sa naučil spať s voľnými rukami ale zvykol si. A vôbec nevyzerá byť straumatizovaný.
😉

maggie2
11. nov 2010

@aliza jedným z významných psychológov, ktorí na takéto praktiky upozorňujú ako na vyložene škodlivé na psychiku je: http://de.wikipedia.org/wiki/Lloyd_deMause

Inak história zväzovania je tu: http://de.wikipedia.org/wiki/Wickeln_(Kind) , každopádne je to kontroverzné, iste

maggie2
11. nov 2010

@aliza ale v odporúčaných štandardoch v Nemecku (z ktorých ja vychádzam) nie je zväzovanie uvedené, a neteší sa ani veľkej akceptácii. Jednoducho sa to neuznáva. Z výskumov vyplynulo, že zväzovanie sa stále na svete používa najviac v menej vyspelých a neindustrializovaných krajinách. Bohužiaľ, ako si si všimla, odkazy sú v Nemčine, neviem Ti poskytnúť zdroje v slovenčine

lenocka84
11. nov 2010

@maggie2 lenze to su zase len knihy, a prax je ina
sak tie deti neviazeme aby trpeli, ale aby sa vyspali. a pochybujem ze mesacne babo si bude pamatat nejake zviazanie ruciciek aby sa vyspalo.
my sme to nepraktizovali dlho a bolo to vyriesene.
a k tym tyckam, to by ma ani nenapadlo, pride mi to ako tyranie, ale ked je pripad ako tu niekto pisal ze kvoli ekzemu da sa to pochopit

andrejka1983
11. nov 2010

moja mala bola dojčena do 3 mesiacoch a potom sme postupne prešli na Sunar, a vobec žiadny problem....podla mna je najlepší, lebo od neho deti vyzeraju najnormalnejšie a nie ako prerastane špekáčiky. 😀 ...a inak podla mna bolesti bruška byvaju často aj od toho že rodičia chcu dopriat svojim detom a davaju vrchovate odmerky,alebo ešte sladia cukrom. a potom sa deti nemožu vykakat a boli bruško.....a pritom stači iba dodržiavat navod 🙂

aliza
11. nov 2010

@maggie2 tiez z wikipedie: Swaddling fell out of favor in the seventeenth century. It has become popular again as modern medical studies indicate that swaddling assists babies to sleep, and to remain asleep; and that it lowers the risk of sudden infant death syndrome.
ako mne je to jedno, nech si kazda robi, co chce, len sa mi nepacia vyjadrenia, ze to sposobuje dozivotnu traumu. a nejde len o menej vyspele krajiny, pokial viem, vo velkej miere sa to praktizuje aj v USA.

benne
11. nov 2010

@andrejka1983 dovolím si namietať, vid moje deti 😉 dcére nechutilo UM od 5.mesiaca, teda odkedy začala to pokračovacie, tak vyzerala naozaj normálne, ale synátor, tomu je to jedno, zje všetko a takto vyzerá (vyrástol na Sunare 😉 )

maggie2
11. nov 2010

@aliza nikto nepovedal, že to spôsobuje doživotnú traumu. Ja som iba povedala, že to vplýva na psychický vývoj, môže to mať vplyv na vznik fóbií atď... čiže nie nutne MUSÍ a MÁ, ale MôŽE.

aliza
11. nov 2010

@maggie2 OK, nechajme to tak 😉

maggie2
11. nov 2010

@aliza Názor na SIDS sa rôzni - v podstate s tým zavinovanie nemá veĺa spoločné, skôr sa pozorovalo, že viac detí zomrelo na SIDS v polohe na bruchu. Keď zoberieme fakt, že dieťa sa v novorodeneckom veku samé obrátiť nevie, stačí predchádzať SIDS v tomto smere tak, že uplacírujeme dieťa na chrbát, namiesto ležania na bruchu.

maggie2
11. nov 2010

@aliza V pohode, ja sa nehádam, len podávam názor aj z druhej strany, ktorý je myslím si z hľadiška najnovších poznatkov takisto berná minca a je na každom aby si vybral. Nakoniec každý sme zodpovední sami za seba a svoju rodinu.

lenocka84
11. nov 2010

@benne jeeeeeej aky je perfektnyyyyy

maggie2
11. nov 2010

@lenocka84 @aliza Nám sa osvedčili proti škrabaniu tváre a vôbec na pokojný spánok, obyčajné, vyrobené z príjemného materiálu, bezprsté rukavičky. Dcéra si na to od narodenia tak zvykla, že dodnes keď ide spať si musí navliecť ponožky na ruky, lebo tie bábetkovské "rukavinky" sú jej už všetky malé. Do svadby ju to snáď prejde 😀 😀 😀

benne
11. nov 2010

@lenocka84 ďakujem 😉 7mesiacov2týždne, 71cm, 10,5kg