Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

bbtina
11. dec 2011

@maticap. Hej prestali sme uplne. Teraz im uz davam harmancekovy ale minimum. Ale tiez som zmenila mliecko na Bebu,lebo ten Nutrilon je nanic

elana
11. dec 2011

tak s tím teda nesouhlasím, že to, že UM zapékají, je jen mýtus...někdo natrefí na to správné hned napoprvé (pak Vám dámy gratuluju), jindy je to běh na dlouhou trať, ale jsem přesvědčená, že pro každé bříško existuje vhodné mlíčko a obviňovat tu někoho, že dítěti vědomě škodí (kor v 6N, to bych opravdu chtěla něco takového číst 😝 ), je teda dost necitlivé

druhá věc je, že @maticap. toho čaje i podle mě má fakt hrozně moc...já si upřímně řečeno ani nemyslím, že mu to nějak pomůže na tu zácpu. Jako nejsem žádná fanatička, abych tu vyhlašovala, že škodíš dítěti, když dostává v 1 měsíci fenyklový čaj, (já ho taky dávala-ale byla červencová vedra a max. 2-4 lžičky a to na radu pediatra), ale víceméně mu to dávat jako "předkrm"v množství 70ml před mlíkem (nevím kolik Ti malý pije, ale můj pil v tomto věku 90ml UM, takže už by do sebe nedostal skoro nic, kdybych ho předtím nalila čajem), to bych fakt nedělala, vždyť si tím zaplní žaludek, energeticky mu to nedá vůbec nic a vypije pak míň svýho hlavního jídla.

já být Tebou, tak se vykašlu teď na čaj, vždyť to není žádné přiznané projímadlo a udělám to, co děláme my všechny, když se nám zdá, že mlíčko dítěti nesedí-prostě hledám jiné. Jak jsem už psala-já mám zkušenost s pouhými dvěma mlíky (naštěstí) a to bylo naprosto nebe a dudy: Nutrilon HA: tuhá, páchnoucí, zelená stolice, která šla těžko vytlačit.....Sunar Nutradefense HA: krásná zlatá vaječina 3x denně, jak když byl na MM. Nic mezitím! Takže-jde to 😉 Držím palce, ale to víš. No a nad tím čajíkem se ale fakt zamysli...měsíční dítě se opravdu čajem živit nesmí.

elana
11. dec 2011

oprava: pil 90ml MM, tehdy jsem ještě odsávala svoje a krmila ho tím. Ale tím spíš, mateřina sytí méně a rychleji se stráví, takže být to UM, možná by ho pil i méně.

maticap.
12. dec 2011

@koniarova @aliza - ine tekutiny ako UM sa snazim do neho dostat preto, lebo je zapeceny. Viete mi poradit, co so zapchou u novorodenca? Zapeceny bol uz pri nutrilone... Prazenickova stolica bola par dni (myslim tym cca 3) a odvtedy je problem sa vykakat. Po nakrmeni mal bolesti bruska - nepomahalo nic - ani cvicenie, ani masirovanie, a vykakal sa iba s rektalnou rurkou. To vam pride v poriadku, zvlast ked predtym normalne kakal?
Daj nutrilon do caju mi poradila detska lekarka, kedze sme sa nam objavila zapcha.

@aliza ak je to alergia na kravske mlieko - ako to mam zistit bez toho aby som vymenila mlieko?

@koniarova @aliza skuste mi prosim poradit. dakujem.

maticap.
12. dec 2011

@elana ahoj, tych 70 ml bol jeho zivotny vykon - ked som videla, ze pije, tak som ho nechala. A cuduj sa svete - tiez sa mi to nepacilo, ze mu to davam pred krmenim, lenze v intervaloch medzi krmenim bud spime alebo placeme kvoli brusku, takze do neho nedostanem nic - po vypiti 70 ml caju vypil este 80 ml UM. Ani to som necakala, ze vypije.

Neriesila by som ziadne caje a ani vodu, keby nebol zapeceny a keby sa mu dalo vykakat bez rektalnej rurky.

No a teraz by som prosila dodzubat za rektalnu rurku. Ale skor ako ma za to skritizujete, dovolujem si podotknut, ze po jej zavedeni a strasnom, opakujem strasnom tlaceni a hodinovom reve, az sa dieta zadusa, vysiel jeden tvrdy bobek a az potom normalna stolica.

tunzal
12. dec 2011

@maticap. ahoj nič mi dotoho nie je ale podľa mna nebude problém s mliekom ale s čajom, bolo to aj u nás akonáhle som vymenila čaj na Hami - pre celkovú pohodu, problémi prestali . s ostatnimi čjaikmi je preto problém lebo je tam príliš vela feniklu a to v brušku vytvára plyni a potom su problémi. to som si nedočítala že prečo nerobíš mlieko len vo vode? mi sme mali na začiatku tiež nutrilon ale nám nebol dobrý preto lebo ju nezasítilo teraz máme bebu a žiaden problém chvala bohu už ani s bruškom.

maticap.
12. dec 2011

@koniarova @aliza A este jedna poznamka - mlieko som menila po konzultacii s pediatrickou. Nie iba podla vlastnej nalady.

elana
12. dec 2011

@maticap. nojo, ale někdo (myslím tím doktora) Ti poradil, abys mu na vykakání dávala čaj? Víš, o to mi jde...že čaj přece není žádné projímadlo, dospělí lidé se při zácpě přece nenalévají čajem 😒 Na to bolavé bříško si myslím že jsou stejně mnohem účinnější ty kapičky (dáváš Sab Simplex, můžeš zkusit i ten přírodní BabyCalm nebo Espumisan-ten je podobný tomu Sabu).

a já Ti rektální rourku rozhodně drbat nebudu (ostatně jestli sis všimla-tak jsem se Tě tu zastala před holkama, které podle mě dost necitlivě zaútočily 😖 ), můj malý na bříško moc netrpěl, asi 2x jsem si vystačila jen s obyčejným teploměrem do zadečku a pomohlo to stejně jak rourka...ale nevidím na tom nic špatného, myslím že u tak malého miminka nemůže bříško zlenivět. On jak bude starší a bude se víc hýbat, tak to půjde lépe a samo. Dávej ho hodně na bříško, to spousta miminek pěkně prdí i krká.

maticap.
12. dec 2011

@tunzal ahoj, kym nezacali problemy so stolicou (zapcha) robili sme mlieko iba vo vode.
Opakujem, kym nevytiahol tych 70 ml, tak mi caju vypil max. 10-15ml a dost. A ked pocujete ako cucka dudel od smadu (po najedeni - este vo flasi ostalo mlieko a po opakovanom ponuknuti uz nechcel, odgrgnuti, vyprdeni - to mu nastastie ide), tak bude asi smadny, ci?

elana
12. dec 2011

@maticap. aha, už čtu, že dávat Nutrilon do čaje na zácpu Ti poradila doktorka (ono mi to předtím skočilo hned na tu mou notifikaci, tak jsem nečetla příspěvek pro holky, co byl výše). Nevím no...tady se to tak nedělá, ale tak snad má s tím dobré zkušenosti, no 😒

každopádně v tomto případě si myslím, že je nejlepší cesta zkoušet ta mlíčka, uvidíš, že nějaké mu nakonec sedne a bude kakat hezky. Nestřídat to zběsile, co dva dny jiné mlíko, dát každému čas aspoň týden (možná i dva) a uvidíš.

maticap.
12. dec 2011

@elana ahoj, dakujem, ze si sa ma zastala. Ano, ten caj s nutrilonom mi poradila dr. No a kamilky (=harmancek) najdes aj v detskom caji (zmesi), ktory sa predava v lekarni a odporucaju ho pit aj novorodencom. Tak si vyber... 😔 ja uz neviem.

Ten posledny nutrilon som menila po 5 dnoch. A opat som sa pytala dr., ci mozem.

tunzal
12. dec 2011

@maticap. iste može byť smední ale určite by som nerobila mlieko v čajíku ale dať mu zvlášť lebo takto bude mať moc toho feniklu a bude ešte horšie. aj ja dávam čaj ked sa zobudí a ešte neni čas na dalšie papanie. skús dať menej toho čaju a uvidiš že bude lepšie - inač na smäd je najlepšie prevarená voda - ked vypije.

etricko
12. dec 2011

Dobrý den, máte zkušenost s um. mlékem Babylove x Babydream, které případně je lepší děkuji

koniarova
12. dec 2011

@maticap. A probiotiká si neskúšala? Alebo ten Sab Simplex, či Espumisan?Určite lepšie ako čaje. 😉

tunzal
12. dec 2011

@maticap. zas mi dotoho nič nie je ale v žiadnom prípade by si nemala dať malému zarobené mlieko čo mu ostalo vo flaške na ďaľšie papanie. sice je na krabici že spotrebovať do dvoch hodín ale to by sa nemalo robiť , môžu byť v mlieku potom všeliaké baktéria a potom máš ďaľší problém, radšej si zarobiť dvakrát menej

elana
12. dec 2011

@maticap. vím, koupila jsem ten od Alnatury, taky je od 1. týdne věku a taky tam heřmánek je. Ale malý ho pít nechtěl, bral jen ten samotný fenykl od Hipp(já mu ho nedávala na bolení, ale v horkách, aby do sebe dostal ještě nějakou tekutinu, do tří měsíců jsem mu odsávala MM, horko těžko jsem vždy odsála krmnou dávku, tak jsem neměla mezi jídly nic, co bych mu dala na žízeň. Dostával ho po lžičkách...no, taky ho skoro vždy vyblinkal, ale tak my jsme zas jiný "případ" 😅 ,ještě v půl roce je schopný nablinkat si až do oka 😝 )

já vím, že je to hrozný trápení, když mimčo něco bolí a nemáš jak mu pomoct, děláš to nejlepší a pak se najde někdo, kdo Ti napíše, že mu vědomě ubližuješ a já nevím co tu na Tebe naplivaly. Řiď se zdravým rozumem, čaj jsi zkusila, moc to nepomohlo, tak spíš dej šanci samotnému mlíku, pokud nesedne francouzské (mmch. koukala jsem na složení, nevšimla jsem si žádných probiotik ani prebiotik, možná by mu pomohly, i když v Nutrilonu prebiotika jsou a stejně mu neseděl...ale to u Nutrilonu není nic neobvyklého, že nesedí), zkrátka pokud ho to bude pořád trápit, zas ho vyměň, snad najdete to správné, uvidíš že ano, dobrá zpráva je, že každé miminko z toho jednou vyroste, některé dřív, jiné později.

maticap.
12. dec 2011

@tunzal zlatko, keby si dobre citala, vsimla by si si, ze mi okrem jedineho razu, ked vypil 70ml, nechce caj vobec. A v tom mlieku to bol jediny sposob, kt. mi poradila lekarka - takto to vypil. Zarobene mlieko, ktore nevypije mu nedavam. Mala som na mysli, ked maly pri papani zaspi a po par minutach sa preberie a este cmuka pusou - vtedy mu skusim ponuknut zvysok, ktory nedopil (ak nedopil). Inak zvysne mlieko vylievam a na krmenie vzdy zarabam cerstve.

@koniarova probiotika som zatial neskusala a keby si tiez citala vsetko co som napisala (chapem, je toho vela, aj mne sem tam nieco ujde), tak najdes, ze mu davam sabsimplex a ze s prdkanim problemy nie su.

elana
12. dec 2011

@etricko ahoj, Babylove je hodně chválené, o Babydream se moc nepíše-podle mě ho lidi příliš neznají, víc maminek chodí do DM (DM=Disneyland Matek 😅 ), ale obě jsou bio, žádné z nich neobsahuje ani probiotika ani prebiotika-to mně osobně by vadilo, jsou to čistě mléčné náhražky jako obyčejný Sunar, ale tak je to na Tobě, no a cena víc než příjemná 😉 Dívala jsem se na složení, Babylove má relativně dost bílkovin, Babydream méně (čím míň bílkovin, tím menší zátěž pro ledviny). Ale co tak čtu různé recenze, tak jsou dobře snášená.

maticap.
12. dec 2011

@elana mas pravdu, zatial sme sa s mm dohodli, ze skusime mu dat namiesto caju cistu vodu - kolko vypije tolko vypije, a zvazim podavat tie probiotika (biogaia). Uz vidim ako mi niekto napise, ze z neho robim pokusneho kralika... 🙄

kaja73
12. dec 2011

@maticap. Neboj ,rektalna rurka je urcena presne na to ,na co si ju použila 😉
Kto nezazil dane problemy ,tažko to pochopi.
My sme si to odskakali a tak viem ake je to hrozne,ked dieta kadi len a len na rektalku a stale plece pre bolesti bruska-presla som si tym s oboma synmi-jedem bol cisto kojeney-takže zmenit mlieko som nemohla-len držat dietu a tu som drzala a nic z toho ☹ a druhy bol aj dokrmovany-a boli na tom rovnako.
ZIADNE kvapky NIKDY nezabrali ani jednemu 😲
Len ta kamilka,ale zial ml.syn mal na nu mal alergiu.
A rektalku som pri 1synovi musela puživat skoro 3m v kuse-aj tak kadil len raz za 10 dni-ale kojene deti možu tak zriedkavo-no prve sli vždy bobky a tie vytlacit sam nevladal 😖 az potom slo normlne hovienko.
Druhy syn kadil na rektalku vyse mesiaca,potom som prisla na fintu,podržat ho v klbku nad veckom a od 3m kakal len a len do vecka v klbku.
Odvtedy som nemusela použit ani rektalku,ani cajiky,ani kvapky a bolo to OK.
A vdaka tomu sa aj zacal sam pytat kakt v 10m a od 16m sme uplne bez plienok-krasne sa slovne pyta odvtedy aj pisat. 🙂
Ani jeden syn nemal nasledne problemy pre tu rektalku a ked odzenlo to 3mesacne obdobie-obom problémy s kolikami prestali same od seba-vlastne ml.synovi prstali už po mesiaci-hned odkedy byval v tom klbku viackrat za den-vzdy s pekne vyprdkal a vykakal a problemy viac neboli.
U ml.syna sa potom zdiagnostikovala aj alergia na mlieko,ale to už problemy s travenim nemal-mal hrozny ekzem.

elana
12. dec 2011

@maticap. fajn nápad. Jediné co-počítej s tím, že nezaberou hned, BioGaia potřebujou nějakou dobu na to, aby začaly účinkovat, tak když hned neuvidíš změnu, vydrž. Je tu k nim i samostatná diskuze. Jinak s probiotiky jsou i UM-Beba a Hipp Bio Combiotic.

maticap.
12. dec 2011

@kaja73 ahoj, polohu klbko na nosenie poznam - aj sa ho snazim tak nosit, no ked ho chytia revy, tak je problem ho v nej udrzat, resp. si mlady grcne. Pises o kamilkach a ze od 3 m ste uz ani necajickovali. Prosim Ta dovtedy ste davali okrem UM aj ine tekutiny? Ak ano, ake a kolko?

koniarova
12. dec 2011

@maticap. Tie probiotiká určite vyskúšaj. Tie sú práve na úpravu tej stolice, s prdkaním probiotiká nesúvisia. Hádam pomôžu, aj keď efekt sa dostaví až o 2-3 týždne.

koniarova
12. dec 2011

@maticap. Už sa opakujem, nestíham to čítať a píšem, čo baby predo mnou. Každopádne želám, nech všetko dobre dopadne a nech je malý spokojný. 🙂 🙂 🙂

kaja73
12. dec 2011

@maticap. Pri mladsom sme cajikovali od cca 1m,ale len kratko-fenikel mu robil zle a kamilka sice super zabrala ale vyhadzal sa z nej 😒 ,pri st.synovi so tiež skusla fenikel-tiež mu stav len zhorsil, z kamiliek sa vykadil,ale brusko ho aj tak bolievalo tie 3m,tak sme potom aj kamilky vysadili.
Proste musela prejst ta doba -ved sa to aj vola trojmesacna kolika-a bolo po problemoch s travenim.
U mladsieho to skoncilo skor-odkedy kakal do vecka v klbku- a aj viackrat som ho takto rozbaleneho a naheho podrzala nad veckom,vzdy sa vyprdkal ,casto aj vykakal a bol na urcitu dobu klud.
Potom siel zas do klbka nad vecko a tak dokola.
Inak co sa tyka probiotik,nam pri ml.synovi lepsie zabral infant dophylus PLUS-ten ma zvyseny obsah probiotik,oproti klasickemu infant dophylus. Za ery st.syna probiotika pre deti este neleteli.

tunzal
12. dec 2011

@maticap. po prvé nie som zlatko!!!nevynadal som ti !!! len som ti chcela dať radu čo by ste mohli vyskúšať!!! a po druhé už neviem na ktorej strane ale ti si písala že si malému dával mlieko ktorí nechal vo flaške a to po dvoch hodinách. ale je to tvoje dieťa robíš ako sa ti zachce, lenže ani ja nie som dnešná mám už dosť skúsenosti s väčším synom sme prežili dosť veľa chorôb. a aj ked veríš aj ked nie fenikel nerobí dobre pre bruško u niektorých detičkách.

katren
12. dec 2011

@tunzal prepac, ani mne do toho nic nie je, ale preco sa tu rozculujes?????? @maticap. ti slusne odpisala a ty hned reakcia som 6-timi vykricnikmi.....si tu registrovana od 2010, tak by si mala vediet, ze v pravidlach fora sa pise o nepisani vykricnikov....treba najskor citat a potom reagovat, nie ze si precitas jeden prispevok a hned reagujes.....na druhej strane je mozno vysvetlenie

maticap.
12. dec 2011

@tunzal pr prve: prepac - nemyslela som to zle, myslela som to v dobrom. A po druhe: rada si vypocujem kazdu radu. Tak sa nehnevaj. 😉 Pre tieto dni prestavame s cajikmi a uvidime co to s malym urobi. Ved toto forum je na to, aby sme si vymenili skusenosti.

@kaja73 ako som pisala vyssie, skusime par dni bez cajov, a potom uvidime, ci opacime probiotika. Zatial som pocula o infante - dakujem za tip! 😉

@koniarova dakujeme! 🙂

aliza
12. dec 2011

@maticap. ja nie som lekar, ale viem, ze striedanie mliek nie je velmi vhodne, to ti povie kazdy pediater. Tvoj maly mal kazdy den prazenicovu stolicu lebo bol kojeny. materske mlieko je uplne ine, ako umele a tym padom sa meni aj charakter stolice. ja takto neviem posudit, ci ma naozaj problem s kakanim, ale to, ze ho boli brusko, nemusi mat vobec suvis s kakanim. Moja dcera bola cisto kojena, nakladala do kazdej plienky a aj tak pol roka revala od rana do vecera, zrejme koliky. Treba naozaj zistit, ci ide o problem alebo ti len dieta kaka raz za par dni lebo to je v poriadku, ak nekaka kazdy den. A tiez by som ten caj uplne vyhodila.

aliza
12. dec 2011

@maticap. este k tomu smadu, tu, kde zijem, sa neodporucaju ziadne tekutiny do 6 mesiacov, aj ked je dieta na umelom mlieku. mesacne dieta nemoze byt smadne, maximalne hladne. nestretla som sa s tym, ze po vypiti mlieka chce dieta este caj od smadu 😖. Aby si ti na ten caj nezvykol viac ako na mlieko, kedze caj chuti lepsie a su aj take pripady, kedy dieta zacne mlieko uplne odmietat. Moj syn prveho pol roka pil iba umele mlieko, v intervaloch podla navodu a nikdy nebol medzi tym smadny, aj ked som mu ponukla vodu, nechcel a ja som to neriesila, az s prikrmami zacal krasne pit.