Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

kaja73
3. nov 2010

@pavlina.k Presne ako hovoris.My sme dokonca na Neocate ,kde jedna plechovka stoji 78 euro a než nam to predpisali na gastre ,tak sme si to skoro 2 m kupovali sami.Do mesiace maly vypil 5-6 plechoviekNo vyrataj si to .Hroza- des.No čo už ,ked ma alergiu.

sandra1005
3. nov 2010

@kaja73 78eur? tak to uz je riadna palka... a teraz kolko doplacas?

dexonka
3. nov 2010

tuhle diskuzi by meli uzavrit,je to tu uz trosku mimo,jen plno urazek,ktere stejne nikam nevedou....at si kazdej krmi sve dite cim uzna za vhodne.......... 😎 😎

andzi
3. nov 2010

Ahojte kočky, zistila som, že pomaly strácam mlieko, malú som kojila 2 mesiace, chcem ďalej, ale bohužiaľ mám už mlieka málo a potrebujem dokrmovať. Rozhodla som sa dať svojmu dieťaťu hypoalergénne mlieko, ja ani manžel síce nie sme alergici, ale moja sestra áno. Ktoré mlieko by ste mi odpoúčali? Rozhodujem sa medzi Nutrilonom HA a Beba HA.

pavlina.k
3. nov 2010

@lublana1 myslela jsem si, že když je to diskuse, že když Miska uvidí názory ostatních maminek, dojde jí, že tohle opravdu není správná cesta. Přála bych jí, aby její mimi bylo zdravé a v pohodě. Ale pokud nebude, může za to jen a jen ona. je to hrozné. Kdybych jí znala osobně, asi bych jí šla hned nafackovat... Prej hlavně to neříkat v ordinaci. No, jasně, protože každý normální doktor by jí vynadal a zavolal na ní sociálku. A pokud ne, tak není normální. Ono se to ale může na tom dítku projevit až za dost dlouho. Vždyť v dětství má dítě dostat to nejlepší, všechno se mu teprve tvoří a startuje. Je mi z toho smutno, že takové matky jsou. I nejlevnější UM jsou lepší než kravské. V kojeneckých ústavech se třeba šetří fakt hodně, ale že by do nich lili krabičák? No, to by to tam hned zavřeli. No, nic. Už to nebudu pitvat. Třeba když jsem Miska nakoukne, možná jí to dojde. Nechtěla jsem ji urážet, jen poradit...

kaja73
3. nov 2010

@sandra1005 Teraz už len 4 eura.Ale za tie 2 m sme si to predplatili 😝 No mame vydelenych len 5 plechoviek na mesiac, takže davam stašny pozor aby sa nič nevylievalo.

pavlina.k
3. nov 2010

@andzi Já jsem začala s Nutrilonem HA a cca po 14 dnech jsem začala kupovat normální Nutrilon1 - zelený. A v pohodě. Bebu jsem nezkoušela. bylo mi doporučeno mléka nestřídat. Každá značka má trošku jiné složení a pak by to nemuselo dělat dobrotu...
A zkoušela ses poradit s nějakou laktační poradkyní? Třeba by ti pomohla to ještě nahodit zpátky jen na kojení. 🙂

pavlina.k
3. nov 2010

@kaja73 To je teda supercena. Co je to za extra mléko?

andika10
3. nov 2010

@andzi to záleží aj od bábetka, moji pili francuzské ml. Nutrilon ich hnačkoval a beba zapekala

@pavlina.k keď má takýto názor na UM nech si otvorí diskusiu, Kravské mlieko od narodenia, ale bola by som zvedavá kolko ich tam bude prispievať

luthien.k
3. nov 2010

Neocate je pro silné alergiky na BKM...

nikak23
3. nov 2010

Ahojte, my sme prakticky od narodenia na Nutrilone Comfort, maly ma 1 rok a par tyzdnov ( do veku 1 rok prispieva zdravotna poistovna, pokial je mliecko na recept), no a chcem sa spytat, Filipko uz skoro vsetko papa, je nutne pokracovat v Comforte alebo mozeme prejst na normalny nutrillon? nema uz ziadne problemy s refluxom. No a este mi neda nevyjadrit sa na margo Misky a kravskeho mllieka. Ja mam manzela z krajiny kde ludia naozaj nemaju peniaze a uz vobec nie na UM a dokonca aj tam chudobne rodiny davaju detom mlieko od dojky. Tie zeny nemaju pristup na net a nechodia k pediatricke a pod, ale asi na tom kravskom mlieku nieco fakt je. No ale ako kazda mama chce pre svoje dieta len to najlepsie a pokial si Miska mysli, ze Lukaskovi robi dobre, je to jej rozhodnutie ale musi prebrat zodpovednost aj za nasledky rozhodnuti. caute.

maggie2
3. nov 2010

@andzi určite by som nedávala HA bezdôvodne. Myslím že nemáte dôvod. Je to zbytočné mrhanie peniazmi

pavlina.k
3. nov 2010

@andzi Musíš vyzkoušet, co vám bude vyhovovat. Většina doktorů doporučuje začím Bebou nebo Nutrilonem. Když by vám to nesedělo, tak pak bych zkusila něco jiného. Ale co jsem slyšela, tak Beby a Nutrilon jsou hodně dobré a posilují imunitu, nebo pokud trpíte na bolení bříška a prdíky, tak v některých typech jsou látky, co tomu pomáhají jít ven... 🙂

kaja73
3. nov 2010

@pavlina.k Specialne pre deti alergicke na kravsku bielkovinu.Bielkovina je tam už uplne rozštiepena na amonikyseliny.Chut je totalne prišerna a hrozne to smrdi,ale krpec to pije odušu. 😀

maggie2
3. nov 2010

@pavlina.k máš iba silné reči, samozrejme že na fackanie nie je dôvod, ani na volanie sociálky

pavlina.k
3. nov 2010

@nikak23 Já myslím, že můžeš přejít v klidu na normální. Většinu potřebných látek dostává už v jídle, tak si myslím, že není důvod mít ještě takové extra mlíko jen na dosycení a chuť.

andika10
3. nov 2010

@kaja73 aj moja to pila mesiac, ale potom sa nepotvrdilo že má alergiu, aj mojej to chutilo, len tá cena

andzi
3. nov 2010

@pavlina.k aj ja som kúpila Nutrilon 1 HA, dávam malej len občas, tak 1x denne, ešte kojím, ale evidentne jej nestačí, lebo po kojení plačká, prsia mám úplne mäkké. Chcela by som dávať HA aspoň do pol roka, zatiaľ jej Nutrilon sadol dobre, aj ho papá, aj je sýta, ani ju nezapeká. Je pravda, že stolicu má hustejšiu ako z materského mlieka, ale pekne sa vykaká.

pavlina.k
3. nov 2010

@maggie2 Už se o tom nechci bavit. Silné řeči mám. Samozřejmě, že bych nikoho nefackovala. Ale umlátila bych jí argumentama. 😉

kaja73
3. nov 2010

@andzi Ked mate v rodine alergiu,tak to nie je bezdovodne.Lekar ti to može predpisat a este ta to bude stat menej ako klasicke.Maly zo začitku pil Sunar HA ten ma asi z tych HA mliek najlepšiu chut.

maggie2
3. nov 2010

@pavlina.k zákon na to nie je. Môže tak robiť keď ona chce. Sú iba odporúčania, takže to je rozsah argumentov. Odvolávať sa na momentálne výsledky vedeckých poznatkov. Ale medicína nie je exaktná veda, takže je možné všeličo. I že sa o pár rokov dozvieme, že to čo platí dnes už nebude platiť zajtra

andzi
3. nov 2010

@maggie2 moja sestra je dosť silná alergička, tak sa bojím. Ale je pravda, že HA je raz tak drahý ako obyčajný Nutrilon.

pavlina.k
3. nov 2010

@andzi Ono to může klamat. Prsa se už pak tolik nenalévají jako v prvních týdnech... Koj často a z obou prsou a i v noci, to je pro udržení laktace hodně důležité. Čím častěji kojíš, tím víc se mlíka bude tvořit. Já jsem na to dojela. Emča v noci spinkala minimálně 6-8 hodin v kuse a mě bylo líto jí budit a taky jsem se chtěla vyspat. A mlíka ubývalo, až pak kolem
3. měsíce nebylo nic. ☹

andzi
3. nov 2010

@kaja73 vraj na recept je to len vtedy, ak je niektorý z rodičov alergik, no ja nie som a manžel tiež nie je, aspoň o tom nevieme.

maggie2
3. nov 2010

@andzi bolo by nutné poznať akou alergiou trpí sestra a odkedy. HA je zbytočné dávať zdravým deťom zdravých rodičov. Postačí pozrieť aby tam bol ten "bifidus" ostatné je opakujem, mrhanie peniazmi

pavlina.k
3. nov 2010

@kaja73 No, co chutná nám, to nemusí chutnat miminkům.Nemají ještě nijak moc vyvinuté chuťové pohárky, takže mě třeba přijde Nutrilon takový nahořklý (oproti MM), ale Emče chutná moc. 😵

andzi
3. nov 2010

@pavlina.k snažím sa, snažím ale je to veľmi ťažké. Môžem napr. urobiť tak, že nakojím a potom ak by bolo málo, dokŕmim UM? Neviem, či môžem miešať.

pavlina.k
3. nov 2010

@andzi U nás asi žádný příspěvek když nekojím není...

andzi
3. nov 2010

@maggie2 a čo je to ten "bifidus"?

tereza79
3. nov 2010

@lublana1 nedám mu krabicové,ja som to aj predtým napísala že som nemyslela na krabicové a nie tak skoro,ale podľa mňa a je to môj názor nikomu ho nenútim tiež nieje dobré dávať KM až od 3 rokov,to povie aj doktorka,ja som malému potom už kupovala plnotučné mliečko a nie trvanlivé,lebo v tom je ešte viac chémie ako v tom napr trojdňovom,niekto ho skoro dáva preto lebo nemá peniažky,ja neviem, ale nemyslím si že je v poriadku o takom človeku vravieť že ho treba udať...Fakt že netreba sa starať a súdiť veci do ktorých človek nevidí.