Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

katrenka111
9. jún 2012

@danielka1982 no alebo ten Hipp ma vela dobrých ohlasov to je fakt....ved vyskusaj a uvidis...

danielka1982
9. jún 2012

@elana
@katrenka111 prosim vas aky je presny nazov toho hippu?

elana
9. jún 2012

@danielka1982 hele, tady je odkaz, je to na českých stránkách, tak to vypadá, že to ve zdejším portfoliu taky mají, ale nikde jsem to neviděla. MOžná by v lékárně objednali...http://www.hipp.cz/produkty/mlecna-vyziva/speci...

katren
9. jún 2012

@danielka1982 Hipp Bio Combiotic 😉

danielka1982
10. jún 2012

nasla som Hipp HA aj ten Bio combiotic aj Hipp AR Bio...a teraz rozmyslam ktory by bol lepsi...len ma tam strasia tym,že sa to ma podavat na lekarske odporucanie a pod lekarskym dohladom..

katka37
10. jún 2012

holky kdo tady používá mlíčko Hipp bio comboitk 2?

katren
10. jún 2012

@katka37 my sme presli od 1 az po terajsiu 3-ku 😉

elana
10. jún 2012

@danielka1982 jestli potřebuješ mlíčko proti blinkání, tak neuvažuj o jiným než AR. HA je pro děti ohrožené alergií, ale je husté (řídké) jako každé jiné UM a Bio Combiotic je prostě základní řada, nenaštěpená, nezahuštěná, tím by sis nepomohla už vůbec 😉 Lékařské doporučení neřeš vůbec, to se tak píše...(koneckonců dr. Ti AR UM doporučila, je jedno, že jinou značku) a pod lék. dohledem jste.

amouramour
10. jún 2012

nutrilon - zla skusenost, mala ho vracala a je podla mna velmi sladke, potom sme mali bebu a nakoniec babylove pri ktorom sme ostali a velka spokojnost🙂

baklik
10. jún 2012

my sme od zaciatku spokojni s nutrilonom a aj co sa zlozenia tyka je urcite jedno z najlepsich na trhu. este ma dobre zlozenie aj sunar nutradefense. tiez obsahuje mastne kyseliny DHA a ARA a nukleotidy.
co som bola prekvapena - Hipp tieto zlozky neobsahuje 😨

evulik22
11. jún 2012

danielka1982 ahoj , aj moj drobcek Raphaelko bude mat 14.tento tyzden mesiac, kojim ho, pribera, ale niekedy kazdu hodinu pije, pijem mlieko,kamilkovy caj, vetry ma iba poobede, ale niekedy mi netecie...kojis aj ty? asi pojdem do poradne..

katrenka111
2. júl 2012

baby neskusali ste Sunar Nutradefense extra davat na noc??? je sýtejsie???

syrik
18. júl 2012

Babenky, aké máte skúsenosti s francúzskym mliekom?

amulienka
18. júl 2012

@syrik dnes nam to dost ponukali v lekarni, tak aj ja som zvedava na odpovede.

syrik
22. júl 2012

Mamičky, my sme mali od narodenia Sunar Nutradefens HA...dostala koliky a mala som pocit, že jej nesedí mliečko...doktorka nám poradila Bebu sensitive a odvtedy je kľud...raz mi nevyšlo, tak som jej skúsila dať obyčajnú Bebu HA1, ale po troch kŕmeniach zase bruško...teraz má 3 mesiace, pravdepodobne nám doktorka bude kázať prikrmovať od 4.mesiaca, no chcela by som prejsť aj na iné mliečko, lebo tá Beba ide dosť do peňazí...Podľa vás je lepšie ho zmeniť teraz alebo potom naraz s príkrmom? Aj to neviem, že na aké prejsť...Sunar isto nie, ten jej nerobil dobre, obyčajnú Bebu sa tiež bojím....rozmýšľam nad tým francúzskym....

moncicip
22. júl 2012

@syrik A tu BEBU sensitive kupujes za plnu cenu ci si ju nechavas predpisovat?

syrik
22. júl 2012

Na predpis mi ju nechce dať, že iba ak by som ja alebo muž mala alergiu...Muž má, na trávu, ale nelieči sa, u doktora nebol ani nepamätá, takže potvrdenie o tom nemáme...a bez toho nám to nedá...

kaja73
22. júl 2012

@syrik ved beba senzitiv sa nedava detom ohrozenym alergiou-na to su HA /hypoalergenne/vyrobky-teda nechapem suvislost s alergiou u otca.
rada Senzitiv suvisi s travenim a bolestami bruska-nie alergiou.
HA vyrobky-jedno akej znacky sa davaju ak ma v rodine niekto alergiu. 😉 ,teda ak lekar vie predpisovat senzitiv radu,tak by nemal hladat suvis s alergiou v rodine ,ale trviacimi problemami babatka.
Len neviem ci je senzitiv rada vobec na predpis.

Inak dobre je napr UM Babylove je to Bio produkt,neobsahuje zbytocnu chemiu,ma jednoduche zlozenie a je aj cenovo fajn-dostanes ho v DM ku.

majkikaxxx
22. júl 2012

nutrilon

syrik
22. júl 2012

@kaja73 a to znamená, že nie je hypoalergénna? Tam to je tuším napísane, že je..no to ani nehovor, lebo okamžite prechádzam na HA. 😎
Akurát pozerám Balylove...máš s ním osobnú skúsenosť?

syrik
22. júl 2012

@majkikaxxx nutrilon som vylúčila hneď po návrate z pôrodnice...veľa detí po ňom zapeká a odrádzajú ma aj tie reklamy....v lekárni mi ho doslova vnucovali, keď som kupovala Bebu...a nie v jednej...

kaja73
22. júl 2012

@syrik pokial to tam vyslovenei nie je napisane ze HA, tak hypoalergenne urcite nie je-ja tak viem senzitiv rada, HA nie je 😢
Moj je alergik takze moc sa UM klasickeho nenapil-on pil secialne hydrolyzovane mlieko neocate a potom alergy care.
Neskor, daku dobu pil babylove -cca pol rok-od 18m-do 24m ale musela som ho vysadit,lebo celkovo klasicke UM este netoleroval-zhorsilo sa mu vstrebavanie zeleza za tu dobu 😖
Ale inak mu chutilo,nezapekalo-bola so s nim spokojna.
Dnes nepije ziadne zivocisne mlieko-tie specialne uz pit totiz nechce,takze pije len obilne mlieka-hlavne ryzove.

syrik
22. júl 2012

@kaja73 fúha, to musí byť strašné...keď taký drobček má alergiu už...
Pozriem ešte raz...HA tam nie je, ale napísane je, že je hypoalergénne..

kaja73
22. júl 2012

@syrik teraz som to pozerala na nete a vyzera ze je aj HA-aspon to tak popisuju. 😉
ma znizeny obsah laktozy a aj hydrolyzovanu bielkovinu.
http://www.docsimon.sk/tovar/nestle-beba-sensit...
Ci mate problem s laktozou sa ale da zistit testom krvi a ak problem nema je zbytocne davat taketo mlieko-to potm staci cisto HA vyrobok.Ale nic tym na druhej strane nepokazis,ked ho davat budes.
Ak by si zacala davat klasicke HA mlieko,alebo uplne obycajne UM ,tak zacni davat zvlast probiotika-napr infant dophylus.

monikkak
22. júl 2012

My sme dali par krat babylove a sme spokojny...chutilo nam. V podstate je to to iste ako aj ine mlieka...vsetky um su schvalene inak by sanemohli predavat, vsetky maju to iste zlozenie ked si to porovnas na krabiciach...babylove je aj lacne stoji 5 €...u tych drahsich platis za znacku🙂

syrik
22. júl 2012

Taaaak baby, idem na babylove =) a myslíte, že by som ho mala zmeniť teraz alebo až keď začnej dokrmovať - od 4.mesiaca? Ja si skôr myslím, že asi teraz...

syrik
24. júl 2012

A má tu iektorá skúsenosť s Hami? Zvažujem francúzske, Hami alebo beba...A keď prechádzam na novú značku, môžem tak urobiť zo dňa na deň alebo sa to nejako primiešava do pôvodneho a postupne sa dáva menej toho, ktoré chcem ukončiť? Dve značky by sa nemali asi miešať...

veronicka1901
25. júl 2012

My sme pozivali Babylove 2 dva mesiace, bolo v pohode. Len raz bolo u nas dlhodobo vypredane, tak sme presli na Hami2, ale neviem, ci je to to prave orechove. Malu boli v noci brusko, neviem, ci su to zubky, alebo zmena mlieka. Dr nam neporadila 😒

veronicka1901
25. júl 2012

@syrik Ale to je uz dost stara vec, nie?