Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

ija1
31. aug 2010

princess - zkus se zeptat lekarky a zmen, urcite, nutrilon dela hafo detem probglemy.........a moje mala je mezi nima....

bastinko
31. aug 2010

@fukylove dakujem za odpoved,ale ani neviem co to presne znamena?musim pokecat s doktorkou 😀

fukylove
31. aug 2010

@bastinko - rastovy spurt znamena, ze ma babatko obdobie rychleho (zrychleneho) rastu 😉 v tomto obdobi dost kojacich mamiciek zvykne siahat po umelom mliecku, lebo maju pocit, ze babatku nestaci mliecko, co sa im vyrobi v prsnikoch... tj, ja si myslim, ze je normalne, ak aj dietatko na UM ma zvysenu potrebu pitia mliecka 😉

fukylove
31. aug 2010

teda - aspon u nas to bolo tak a asi za tyzden, dva sa to ustalilo a teraz sme uz dlho na hladine 150ml vody + prasok a ani za boha viac 😉

lenocka84
31. aug 2010

@fukylove tak zatial ma stale do litra, dnes mal napr, 840 ak dobre pocitam
5 davok

fukylove
31. aug 2010

@lenocka84 - tak vidis -neries to.. prosto len viac pribera... 😉 uvidis, este ti bude luto za tymi babatkovskymi suncickami 🙂

moncicatko19
31. aug 2010

ja davam synovy BEBA PRO 1 od nestle a je to lacne aj stoho dobre rastie za 1 tyzden priberie stoho priblizne 400g ak papa zhruba kazde2-3 hodinky....skus to je to ok. 😉 🙂 😒 😲 😀 😝 😕 😅 😵

lenocka84
31. aug 2010

@fukylove hlavne nech je zdravy a to mi staci

ija1
31. aug 2010

@lenocka84 - to je nejdulezitejsi, at jsou deticky v poradku, my dneska uz mame 810 ml a ete mame jedno krmeni, krmime petkrat..........tu bebu sestkrat nechtela, nakonec se to upravilo a po 4 hodkach ma hlad............celou noc uz spinka......takze tak 950 denne prumerne dame.................jsem rada ze se snad srovnala..............a to mi doktorka rekla ze by mela vypit prumerne litr, pac vazi 6,3kg.........

lenocka84
31. aug 2010

@ija1 my dnes mame 700ml a + 65ml vyzivky
a maly je spokojny a uz spinka, a verim ze min do 4tej rana bude

ija1
31. aug 2010

my vstavame v sest rano, nebo spis manzel, ja do te osme spim, on je ranni ptace.........my budem krmit az od 11.9. nejdriv,............

lenocka84
31. aug 2010

@ija1 ja som len tak light zacala maly sa ide zblaznit ked ma vidi s kelimkom s niecim ale to aj ked vidi flasku
a papa bez problemov

ija1
31. aug 2010

Alenka nam taky kouka do talire, vcera se malem ohnala po manzelovym makovym sladkym rohliku 🙂, bylo to fakt docela husty............ted uz taky papa v pohode, ale ten Nutrilon ji v posledni dobe dal fakt zabrat,...............

tadotami
1. sep 2010

@nikolkaaa ahoj,nas ma dnes 6 tyzdnov.

tadotami
1. sep 2010

@nikolkaaa a teraz davame obycajny sunar.dnes vydrzal 5 a pol hodky bez papania a v noci v poho zvladne niekedy aj 6 hodin.som spokojna.

l123456
1. sep 2010

ahoojcek mam 11 tyzdnoveho synceka a davam mu papkat NUTRILON COMFORT ked kaka tak ma taku zelenu a aj spolu zltu stolicu je to normalne ?A teraz asi tak tyzden ma take ze predtym mi spapkal aj 150 ml mliecka a teraz 90 ml abo 70 ml je to normalne ? Prosim poradte ....

fukylove
1. sep 2010

@l123456 - stolica je v pohode, z UM deti zvyknu kakat zeleno, lebo obsahuje vela zeleza 😉 a tak ako deti zvyknu papat viac, zvyknu aj menej... ak ho nic ine netrepi, iba teba teraz to, ze papa menej, casom sa spravi, neboj... 😉 akurat mi napadlo - neviem aky cumlik na flasku pouzivas... lebo nas Sebik papal menej vtedy, ked mu trebalo vacsi cumlik 😉

nikolkaaa
1. sep 2010

ahoj ja neviem ci mam zmeniť mlieko mam pocit že mu nerobi zle na zaciatku bolo dobre ale niekedy ho boli brusko lebo on je taky pahltny a rychlo vypije mlieko a potom ma krce ale ked robim prestavky pri papani tak potom sa jeduje..mal dni ked spapal 140ml a terazneviem co sa deje ale spapa tak 40,60ml a zaspinka sice na chvilku ale nejak mu nechuti papať..davam mu hami a aj som skusala nutrilon ale to ho zapekalo,chcela som vyskušať aj sunar ale nevim..mna trapy že dlho neprespi vydrži tak hodinku max 2a zobudi sa..da sa to nejako vyriešiť aby lepšie spinkal?

denis19
1. sep 2010

ahoj @l123456 no jestli je to normální s tím jídlem nevím, neboť jsem se svojí trímesíční dcerou práve na nečem podobné, jedla mi normálne už 150ml dávky a ted nekdy sotva 90ml a nevím proč, když byla v porodnici klidne zdafla i 80ml jako novorozené dítko narozené v 34tt!!!!! tak nevím co se to deje,ale zatím nejak nestresuji a uvidím co udelá váha malé na kontrole, zatím pribírala...tak možná také počkej na prevážení nebo si skoč malého dát k dr. prevážit.... a co se týče stolice je to normální po UM a možná je i trochu zaplynení, nemá problém s prdíkama, potom bývá i zelená stolice... musí papat COMFORT?

denis19
1. sep 2010

@fukylove chci se zeptat, tvuj syn má 6 mesícu a papá 150ml vody + UM a píšeš, že nechce více, takže asi mohu být v klidu, když má dcera sice už pila 150ml ,ale nejak se ted vrátila k 120ml a možná jednou za den 150ml???? A papá tak max 5x za den, pokud si na to nedošlápnu,klidne by jedla jen 4x za den!!!!!! Jako malé škvrne jedla jako drak,ale asi chtela dobehnout to co ztratila, narodila se v 34tt tehotenství dosti malinka...

fukylove
1. sep 2010

@denis19 - moja, pokial nie je zla, uplakana, ubolena... myslim si, ze sa nemas preco trapit... my sme do cca 5. mesiaca boli iba na 120ml + prasok, viac nechcel... potom zacal sem tam 150tku a teraz sme stale na nej, a aj to obcas nieco necha... papame kazde 3 hodky, tiez na to davam pozor... ale ked si nepyta, davam mu aj neskor... ale uz mame 2x za den aj prikrm - obed + olovrant...
ja osobne tvrdim, ze aj deti su tak ako my.. tiez nie vzdy jes rovnako.. nie vzdy ti chuti... 😉 takze ak nemate ziadne problemy, myslim si, ze je vsetko OK... ved aj nas maly papal zo zaciatku vela, potom okolo 2 mes stiahol aj niekedy 180tku! a tu odvtedy nedal ani raz 😉 asi potreboval viac... teraz mu staci to, co mu davam 🙂

l123456
1. sep 2010

@fukylove DAKUJEM KRASNE ... A mam pocit ze to zelene kakanie je od mliecka pretoze koli kolike sme ho zmenili a v tom case zacal kakat zelene nemam mu to zmenit naspat na Nutrilon ? Nebude mu potom nieco ked bude takto kakat ? Bolesti bruska ma tak vecer pije a puci sa place ☹ no masirujeme aj natierame kremom ... A cumlik cislo 2 stale ten isty takze to nemoze byt podla mna v tom cumliku ... 🙂

l123456
1. sep 2010

@denis19 Dakujem pekne .. No malemu davam cajik fenyklovy takze aj prdka si a papka COMFORT koli bolsti bruska . Urcite trosku pockam ako to bude s papkanim ...

l123456
1. sep 2010

@fukylove a mozem sa este opitat od akeho mesiaca sa dava babatku vodicka cista ? a kolko ml? Dakujem Vam velmi pekne 🙂

denis19
1. sep 2010

@l123456 a on po NUTRILONU klasickém kakal žlute? Tak potom se vráť k nemu a kolikám predcházej cvičením a masírováním jak to deláš i ted a máš klid. Naše má dozelena stolici jen pri špatných prdících a mala jsi HA či klasika nutrilon?
f@ukylove dikas tak já budu trpelivka 🙂 a dáváš už príkrmy?

l123456
1. sep 2010

@denis19 ano myslim ze ano pretoze od narodenia dostaval nutrilon klasicky a kakal zlte . A v tom case ked som to zmenila tak zacinal kakat najprv zelene trosku tak zlte a teraz uuz skoro vsetko ma zelene ked kaka .. Ja mu nechcem ublizit nechcem aby mu bolo nieco zle chcem aby bolo vsetko v poriadku ...aby bol zdravucky tak sa bojim ci nieco robim zle ..Prikrmy este nedavam ma len 11 tyzdne 🙂

denis19
1. sep 2010

@l123456 no a kdo ti rekl ať dáváš Comfort? A ty príkrmy byly na @fukylove jen jsem se tam neka preklepla, neboť jsem mela na rukou i malou 🙂

l123456
1. sep 2010

@denis19 aaaa jasne 😀 No poradili mi co uz maju babatka kamaratky ale asi to bola chyba tak mu to zmenim naspat dakujem krasne vam 🙂

ivanek
1. sep 2010

Hezký den 🙂 Prosím, syn bude mít v úterý 6 měsíců. Asi se budu ptát blbě, ale nebude vadit když už dnes začnu dávat UM 2? Zásoby jedničky došly a mám jenom už tu dvojku. Díky moc

exupery
1. sep 2010

@ivanek jasne ze nebude,,,,