Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

ivanka85
26. aug 2010

kocky a kde je strouzek?

ija1
26. aug 2010

@ivanka85 -jasne, ja doufam ze uz to zabere, nechce se mi menit mlicko, ale aspon vim ze nemame na nic alergii........

coko.joko
26. aug 2010

Ahojda a proc je strouzek bloklej ??

peko
26. aug 2010

AHojky, mám dotázek - malá baští Nutrilon HA, jednou denně dostává odstříkané MM a strašně ji trápí bříško, řekla bych, že se nemůže vykakat, naposledy se jí to povedlo předevčírem v noci ☹. Jak dlouho je "normální" že mimčo nekaká, nebo jak jí můžu pomoci? Dostává kapičky BioGaia, nahříváme pecičkami, mažeme Pupíkem .......

ivanka85
26. aug 2010

@peko ak sa stane ze nasmu malemu to ide tazsie, tak mu pomaha dost cvicenie nozkami - bicyklovanie, dvihanie k brusku..Pupik nam nezaberal..a kakame bud kazdy den al. kazdy druhy..vraj u kojenych byva interval nekakania dlhsi ako u nekojenych..

tadotami
27. aug 2010

@peko my sme mali ohromne problemy s bruskom,kolikami a kakanim.davame sunar.najskor sme davali nutrilon-nerobil dobre.dr mi poradil nedavat feniklovy caj hipp ale obycajny kamilkovy.problemy nemame.

vilko7
27. aug 2010

Ahojte. My ked sme zacali dokrmovat Nutrilonom, maly nekakal skoro tyzden a predtym viackrat za den. chyba bola v Nutrilone. skuste zmenit mlieko, my sme dali Bebu a bolo vsetko o.k.

ygreen
27. aug 2010

@peko můžeš i přejít na Nutrilon Comfort, změkčuje stolici a je protikolikový. Syn na něm byl spokojený od 1 do 7 měsíc.

exupery
27. aug 2010

@lublana1 skus obycajnu prevarenu vodu,nasa ani ine nechce...,a kvapky na prdy...

peko
27. aug 2010

@ygreen - a ten Nutrilon Comfort je taky hypoalergenní receptura? Ráda bych zůstala na HA, je pravda, že už jsem přemýšlela o změně na Bebu.
A ten heřmánkový čajík je nějaký speciální pro děti?

ygreen
27. aug 2010

není, ale je tam nějak snížená laktóza.

nikolkaaa
27. aug 2010

ahojte maminy chcem sa vas spytať na nazor a skusenosť..mame 1,5mesačneho synčeka ma 5kg a davame mu umele mliečko davame mu tych 120ml a nejak mu to nestaci zobudi sa po 2,5hodine a je zase hladny..dame mu cajik ale ten nechce ked zisti že to nieje mlieko..prosim vas kolko by malo dieťa vypiť?prosim vas napište mi vaše skusenosti ako docieliť aby nam maly spinkal viac ako 2hodinky ma dosť nepokojny spanok a stale sa budi takže ani vkuse tie 2hodinky nespinka..mame mu zvyšiť davku?dakujem 🙂

vierkaha
27. aug 2010

Ahojte,
pridám sa aj ja k vám. Náš Maťko je na UM od narodenia, ja som v pôrodnici vôbec nemala mlieko doma sa mi občas podarí odsať 40 ml, ale to je asi tak všetko . Baby neviem z akým dôvodov nekojíte vy, ale ako ste sa vyrovnávali s reakciami okolia ? Lebo ja si pri niektorých ľudoch prídem ako úplná neschopáčka ( po pôrode som kvôli nim mala celkom slušnú depku ) ☹

@nikolkaaa každé dieťa je individuálne skúste mu zvýšiť dávku a uvidíš. Inak nepíšeš čo papáte. My sme boli od narodenia na Bebe,ale tá Maťka začala strašne zapekať a tiež nevydržal spať viac ako dve hodiny a nenormálne veľa z nej cikal ( prebaľovala som ho aj 6x za noc) . Tak mi dr. kázala zmeniť UM - skúsili sme Nutrilom- ten však vypľúval. Teraz papá klasický Sunar - kaká v pohode a v noci mi spal od 22: 30 do 3:15 pričom dávku má stále rovnakú a prebaľovala som ho len pri kŕmení. A to ani nebudem hovoriť o tom že 600g Sunaru stojí 7 € 😅

denisocka
27. aug 2010

@lublana1 marhulovu stavu 2.mesacnemu? To snad nie ...

nikolkaaa
27. aug 2010

ja som kojila mesiac lenže malemu to nestačilo tak som musela aj davať umele a on sa mi prisal a chviločku aj papal ale potom bud zaspinkal na prsniku alebo len ho dudloval ale mlieko neťahal..niekedy sa mi aj stavalo že odmietal prsnik naduvalo ho ked spm mu ho dala do ust..aj siodsavam ale neodsajem tolko kolko by som chcela..davam mu hami optivital a nezapeka..

exupery
27. aug 2010

@ivanka85 harmancek by som nedavala,je to alergen...

exupery
27. aug 2010

@ivanka85 rektalnou rurkou sa odvadzaju aj plyny,takze kludne skus...normalne budes pocut ako ide von vzduch

lublana1
27. aug 2010

@exupery ...no ja mam problem s tym, ze moj maly nechce obycajnu vodu, vsetko vypluva von...

lublana1
27. aug 2010

@denisocka ...no, to poradili v lekarni...

denisocka
27. aug 2010

@lublana1 tak asi nemali všetkých pokope,tak dať decku velkemu,ze ho reženie nie dojčatu,šak to je vadne a chore

flamenga
27. aug 2010

@denisocka už nekojíš? 🙂

lublana1
27. aug 2010

@vierkaha ...ahoj, po akom case vas beba zacala zapekat, hned? lebo my dokrmujeme nutrilonom, ale uz skoro dva mesiace a problem sme nemali az teraz, uz od nedele sme nekakali. ja som skusala davat sunar, ale ten vypluval...

lublana1
27. aug 2010

... a este baby sa chcem opytat, ak prechadzate na ine mlieko, najprv ich miesate v pomeroch, alebo hned zmenite a date davku noveho mlieka?

katkas1
27. aug 2010

@lublana1 my sme museli menit nutrilon po tyzdni lebo kakala take ze sme sa skoro dozvracali, presli sme na francuzke mlieko to ju po 2 dnoch tak zapieklo ze som pri nej plakala ked tlacila, tak manzel vecer letel do billy kupit bebu hned som jej ju aj dala a od vtedy mame pokoj. Nemiesala som ju s inym mliekom

raa2
27. aug 2010

@ygreen a potom si mu co dala? ja davam nutrilon a rozmyslam ze by som to zmenila, nejako mu prestal chutit...

beruska24.9.
27. aug 2010

My teď přecházíme z ha mlíčka a první den vyměním v každé dávce jednu odměrku ha mlíčka za obyč. um, druhý den dvě odměrky atd. až bude v celé dávce jen obyč. um.
Někdo mění i tak, že jednu dávku denně dá to jiné mlíčko a ostatní nechá původní, druhý den dá 2 dávky jiného atd., až se dostane na to jiné mlíčko. Ale to musí být dítko ještě na více dávkách mlíčka.

beruska24.9.
27. aug 2010

@raa2 - jsou děti, které si oblíbí příkrmy a mlíčko už pak nechtějí. Prostě se odstaví.

lublana1
27. aug 2010

@katkas1 ...no prave ja neviem, lebo nutrilon uz davame skoro dva mesiace a problem s kakanim sme nemali az teraz, tak nie som si ista, ci mam zmenit mliecko alebo nie... a hlavne ak zmenit, tak ake...

raa2
27. aug 2010

@vierkaha na tvojom mieste by som si z okolia nic nerobila, ked raz nemas dost mlieka tak nemas a co ta po kom, ved je to tvoje dieta a ty vies co je pre neho najlepsie, ja som sa riadne vytrapila, som tiez chcela maleho kojit silou mocou a mlieka mal malo od narodenia, stale sa budil, pospal pol hodinu a hned bol hladny a stale dookola to iste,vobec mi nepospal dlhsie ako 40 minut od maleho babetka a v noci som mu musela davat od mala aj 5 krat za noc a potom ci bol vacsi tak castejsie, bola som nevyspata, nervozna. po troch mesiacoch maly stale plakal a plakal tak som mu dala nutrilon a dieta bolo spokojne. uz by som to viacej nerobila, rovno by som od mala davala kazdu druhu davku UM.Bradavky do krvi som mala znicene, co mali tahal a tahal a nic mu neslo. ziadne depky, by som na tvojom mieste nemala hned niekomu povedala svoje keby len naznakom spomenul ze som zla lebo maleho nekojim..este ta dotycna alebo dotycny by sa hanbil za to ze len na to pomyslel mi nieco take povedat..