Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

mirulienka
6. mar 2010

blumka, no my mame problemy od narodenia, takze probiotika musime, ale inak vela mamiciek dava aj len tak preventivne, aby sa nahodou nieco nevyskytlo...

perla200, citam, ze si spokojna s tymi infants dophilus? mam doma letak s ich produktami a rozmyslam, ze by som si aj ja kupila... kolko stoja? davas jej to do mliecka? pisu, ze je to prasok.

millad, ak ti mozem doporucit, nedavaj granulove caje. vacsina obsahuje okolo 90% cukru!!
cista voda, samozrejme prevarena dojcenska, alebo feniklovy alebo rascovy vyvar je ovela lepsi.
ja som tak davala malemu od malicka, aby nemal tolko sladkeho, ved aj mliecko je sladke... maly mi teraz nema problem vypit cistu vodu, resp. ju pije najcastejsie...

mirulienka
6. mar 2010

lucnykonik, odvar z fenikla alebo rasce babatku len pomoze na brusko, vobec sa nemusis bat. zopa zrniecok trocha povaris v 2dcl vody a je to...
a inak ja malej este nedavam nic okrem mliecka

blumka, a to musela byt mala jaka napraskana, ked tolko zjedla... 😲 😲 😲 fuuuuuha. to moja sa vcera hecla a zjedla az 750ml, som kukala ze kam to dava...

blumka
6. mar 2010

mirulienka, no a to si fakt predstav ze ona naozaj reve od hladu aj kazde dve hodiny...a 60ml jej nestaci, skusala som uz kadeco, dat jej menej, ale stale bola nespokojna a stale plakala od hladu...Ale dnes zatial papala kazde 3 hodky, a vyzera spokojne tak to mala asi vcera nejaky zravy den...
inak ona zje za 24 hodin od 750 do 800ml 😕

ja nemam dobre skusenosti s feniklovym cajom...teraz som ho sice este nedavala malej, len rascovy som skusala ale starsiu dcerku fenikel naduval, mala potom este vacsie problemy

caterine
6. mar 2010

granulovane čaje babio tušim neobsahuju cukor ale nie som si ista treba kuk ich stranku, maju aj feniklovy, potom tušim až od 4. mesiaca jablkovo bananovy su to bio čaje

mirulienka
6. mar 2010

blumka, tak to mas doma peknu zrutku 😀 😀 tvoj muz, zda sa, nebude robit na saty a vlozky ale na jedlo 😀 😀
a davala si kupovany caj alebo ten odvar?

tie babio cajiky vyzeraju dobre...

blumka
6. mar 2010

starsej som ho nedavala ale pila som ja, este kym som kojila a kolko som sa nahladala ze co jej to sposobuje...az potom mi niekto povedal ze to moze byt aj feniklom...tak som vysadila vsetko kde bol fenikel a o vela sa to zlepsilo 😉

no, starsia je tiez dobra zrutka, ked bola mensia tak tolko sice nevypila nikdy ako tato mala ale teraz to dobieha..a pritom to vobec na nej nevidno...ja len dufam, ze nebude tucna, nerada by som jej sposobila nejaku obezitu alebo nieco take

mirulienka
6. mar 2010

blumka, ved ja sa tiez pred obezitou trasiem... mame zopar takych deti v rodine a nepekny pohlad...
moj prvy maly bol do 4 rokov tiez riadny zrut, no ale nedaj decku, ked si pyta 😉 nastastie to vybehal 🙂 teraz mam problem unho s jedenim... je jak chrust chudy..
ozaj, a co sa stalo, ked nemas mliecko, ked si prvu kojila??

blumka
6. mar 2010

ved to..nedaj ked pyta a zvlast taketom male, co mu ani nevysvetlis ze nemoze alebo mu das nieco ine..
prvu som kojila len tri mesiace, aj vtedy aj teraz som musela prestat kvoli mojim zdravotnym problemom a liekom co beriem...

bibione
6. mar 2010

mirulienka: tvoje pije kolko,700-800? dobre citam...no co ti poviem,moj zbodne 900-1000ml...a pribera tak-tak... 😠 ja neviem co sa deje...tolko spapa a priberie len 150g tyzdenne...najviac ma stve,ze este tak o 7mej do neho tu 150 natlacim,ale potom az do 12tej az 13tej nic...chodim k nermu s flaskou jak taka krava,aj vyzera ze by jedol ale vypluva a smeje sa... 😅 ...potom uz je dobre,to uz dodrzuje tie 3-4 hodky,ale doobeda ani N

perla200
6. mar 2010

my používame probiotiká infants dophilus od narodenia a dávam jej ich aj teraz.....ked sme boli na mliečku len tak sa po nich krásne vykakala....ale dávala som jej ich asi dva mesiace kým začali účinkovat....teraz my už papame tuhú stravu, príkrmy takže stolicu ma pravidelnú a vždy inej farby a konzistencie 🙂 🙂 podla toho čo papa....

a s tými babio mate skúsenosti? rozmýslam nad ich biomliekom pre malú....

maryanna
6. mar 2010

ahojte, chcem sa opytat ci je nutne davat babetku na UM nejake tekutiny, myslim tak pravidelne....alebo plati pri UM to co pri MM ze aj zasyti aj od smädu je.....

lucnykonik
6. mar 2010

to by aj mna zaujimalo

perla200
6. mar 2010

maryanna...no záleží od dietata...moja mala nechcela vôbec čaj do druhého mesiaca, svagrinina mala vypila popri nutrilone 200ml denne od narodenia....skús jej dat ak bude chciet tak daj ale ja si osobne myslím že netreba....ale my sme sa narodili v lete a bolo 35stupnov tak som jej dávala a nechcela ho aj tak...

lenka1smejka
6. mar 2010

Moja mala doteraz nepije tekutiny asi 40ml za 24 hodin

maryanna
6. mar 2010

tak ja mu niekedy dam feniklovy cajik ked sa mi zda ze ma velmi suche pery lebo my mame teplo a suchy vzduch v byte, vodu ked mu davam na lyzicke tak nechce..vyteka mu naspet a z flase tiez nevelmi....a cajik ked bol aj na MM tak vypil ale teraz tiez sa tvari pritom ako bymu nechutilo horko tazko vypije aspon trosku....sice dnes vypil 50 tak som bola rada lebo ma trosku problemy s kakanim tak som dala caj...tak preto ma zaujima zeci aj napriek tomu ze vlemi nechce mam davat alebo nie..

perla200
6. mar 2010

no inak harmančekový čaj je najlepší ked sa bábo nevie vykakat...ked sa nevie vyprdkat tak feniklový, ale pozor nie nadlho ten harmančekový čaj....

maryanna
6. mar 2010

vazne? ja som pocula ze harmancekovy vysusuje tak preto davam feniklovy....posledne dva dni sme kakali s rurkou lebo sa velmi pucil...doteraz sme nemali problem lebo bol aj na MM aj na Um, teraz vylucne UM...doobedu dostal cajik a poobede uz mal plnu plienku ....takze asi to pomohlo...aj ked viem ze nadlho feniklovy sposobuje zahustenie...

mirulienka
6. mar 2010

podla mna babatku netreba davat k UM aj ine tekutiny. osobne by som ich dala len v pripade, ze by malo hustu stolicu, inak naco...
ja zacnem az ked prejdeme na prikrmy.

bibi, no moja pije vacsinou 550-650, to len obcas sa hecne a zbodne viacej. a na tvojom mieste by som za nim s flasou nechodila. babo si vypyta, ked je hladne a ked sa na teba krasne usmieva, tak nie je o com. moja sa tiez obcas tvari, ze by aj chcela a ked jej strcim flasu, tak sa mi rehoce, tak mi je jasne, ze ma z toho prdel a ze nie je hladna... a to teda vypije 70 ale potom si vypyta za 2 hodky...
ona mi vobec nepije nejak ukazkovo - 100 - 70 - 130 - 80... a pod. a este s roznymi intervalmi od 1,5 - 5 hodin. vzdy zarobim 100 a ked chce viacej, tak dorobim.

maryanna
6. mar 2010

mirulienka vazne len tolko ti pije?.....moj papa tak 5-6x po 166 ml...teda z 150 ml vody......dufam ze nepije velmi vela....ja davam nutrilon h.a. a tak je na krabici ze tolko moze vypit tak dufam je to ok... ☹

marunka71
6. mar 2010

Dievčatá mám otázku - menili ste mlieka napr. pri bolestiach bruška? My sme mali Nutrilon, ale stále sa pučil a plakal.Potom sme prešli na francúzske mlieko, ale stále to nie je ono.Plače a naťahuje nôžky.Tak rozmýšlam či neskúsiť niečo iné.A koľkokrát Vám kakajú deti za deň?Náš kaká raz a okolie mi hovorí, že to je málo.

maryanna
6. mar 2010

marunka my sme na nutrilone tiez....maly mi od narodenia kakal kazdy den raz ale to bol aj na MM, teraz odkedy je len na UM kaka raz za dva dni..niekedy aj kazdy den alee tiez sa puci tak mu tlacim nozky ku brusku a vtedy sa vykaka....ale kaku nema aztaku tvrdu alebo hustu......ale dnes som naopr dala feniklovy cajik a vykakal sa sam poobede ani som nevedela......ale idem kupit probiotika biogaja.....aby kakal dobre a nie huste.....lebo som na nutrilone h.a. a zas nechce saq mi hladat ine mlieko....toto je hypoalerg cize chcem pri nom zostat dokym to pojde...ale zasa prdi si cely den..tak ja nerozumiem preco mu kaka ide tak tazko...

lucnykonik
6. mar 2010

my sme na tom asi ako maryanna, tiez sa pucime, cvicime nozkami... papame nutrilon HA a trochu aj MM, kakame 1-2x denne, ale ked sme boli len na MM, kakali sme do kazdej plienky, takze si myslim, ze 1x za den je malo... Pridavame do mliecka aj kvapky, ale skusime probiotika a hadam sa to upravi. Nutrilon HA zatial menit nechcem.

caterine
7. mar 2010

nikto neskušal to babio bio mlieko by ma to zaujímalo, tiež by som ho chcela davat ale až od 6 mesiaca, teraz sme na nutrilone 2 krat za den a 4 krat za den ma moje odsate a tiež ked papala len odomna kakala viacej, teraz tak raz za 2 dni a niekedy pri tom dost tlači ale neplačka, tak tiež uvažujem nad zmenou, ale najprv asi skusim tie probiotika biogaia dúfam že pomožu... a my čajík tiež nepijeme

lucnykonik
7. mar 2010

caterine a kolko ti vypije na jeden krat? Moje male piju od 90 do 130ml 6-7x denne. Ja si myslim, ze probiotika pomozu, skusim ich davat od pondelka.

perla200
7. mar 2010

caterine aj ja ho chcem dávat....prídu mi vzorky nabudúci týžden....caterine a nemate nejakú alergiu? teda či sme sa nestretli v nejakých iných témach?

melpomene
7. mar 2010

ja som malemu od mala davala 5 kvap. biogaii a 5 kvap espumisanu a poviem vam ani raz sme nemali problem s kakanim ci bolestami bruska. pili sme nutrilon ha a s tymito kvapkami to bola parada. davala som mu ich do troch mesiacov a potom som prestala a dodnes, to uz mame 10 mesiacov sme nemali problem.
a co sa tyka babio cajov tak tiez mozem odporucat. nie su sladke a maly ich pije o dusu. varila som mu harmancekovy a feniklovy ale nakoniec mame alergiu na bylinky takze sme mali zakazane caje. no zas v zime som si nevedela predstavit aby mi chlipal len vodu. alebo ked bol chory tiez som si nevedela predstavit davat mu len vodu, tak som kupila babio caj a parada. 😀

bibione
7. mar 2010

lucnykonik: a preco sa ti zda malo,ked kaka raz denne?? pri UM to uplne staci,kedze je tahsie travitelne ako MM,zas ja osobne by som nechcela aby kakal do kazdej plienky....sak to nieje normalne

caterine
7. mar 2010

perla ale hej stretlil sme sa aj v inych temach vtedy mala nechcela papat plakala pri papaní tak som si myslela či nema nahdou alergiu na mlieko ale pochybujem že by sa prejavila po dvoch skoro troch mesiacoch, teraz papa už lepšie ale asi to bude tichy reflux, zajtra ideme na gastro tak uvidime, mali by nam robit aj testy na alergiu na kravske mlieko...potom daj vediet ake je to mlieko som pozerala ich stranku je aj dost drahe ale už potom by nebolo treba davat tie probiotika, zajtra sa spytam na to dokyny nech mi nejake odporuči neviem či su lepšie biogaia alebo infants dophilus čo myslite

caterine
7. mar 2010

lucnykonik tak to su jaky hladoši, mala vypije približne tak 140 niekedy aj 60 ked strajkuje, po prespinkanej noci vypije aj 210 ako kedy

lucnykonik
7. mar 2010

bibione deti mi kakali do kazdej plienky, ked boli len na MM a to je ok, a teraz, ked maju 4x denne UM a 3x denne MM, kakaju 1x-2x denne