Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

blumka
15. apr 2010

mozes si zobrat zo sebou na sk odsavacku a odsavat ak bude treba, zbytocne budes do maleho davat UM ked mozes kojit....

latvia
15. apr 2010

ja zas nevidim problem v davani UM obcas ak ma niekto zhon...sama viem jake je narocne cestovat s malym dietatom lietadlom kade tade az do daneho miesta a kojit v tom strese tiez niekomu proste nevyhovuje...a myslim ze sa na to pytala aby mala poistku kebyze kojenie nevyjde

gabika_83
15. apr 2010

Ahojte, no ved jasne ze UM by bola ta posledna moznost, len sa pytala "pre pripad". Odsavacku mam, len sa mi zda ze v poslednom case mam nejak menej mlieka - predtym som v pohode za par minut odsala 120 ml a teraz mi trva tak polhodinu kym ledva odsajem 50 a potom uz nic ☹ Jasne, ze chcem kojit kym to pojde, ale rozmyslam uz trochu dopredu, trochu sa bojim ako to bude ked nastupim do roboty (maly bude mat vtedy pol roka) - ked budem na 9 hod. prec z domu, nestratim mlieko? Alebo nehrozi nejaky zapal? Mozno mi poradite zobrat odsavacku do roboty a odsat tam, ale verte, v nasej drblej robote sa to neda, je to nonstop makacka 😖

latvia
15. apr 2010

gabi, neboj, ked pojdes do prace maly uz bude jest prikrmy, ranne a vecerne kojenie ti postaci...zapal mat nebudes, a pokial aspon trochu budes chciet tak mlieko nestratis.a ak stratis tak z toho ziadna tragoska nebude 😉

millada
24. apr 2010

Ahojte, uz som sa to pytala v inej teme, ale zasa dam aj tu otazku 😀

Tie, čo mate staršie babätka, neviete mi poradit, kolko budem potrebovat nutrilonu 2? Lebo mam uz kupenych 6 krabic a tiez mam nejake zlavove kupony z DM na mliečko, čo by som vyuzila, ale platia do konca júna a nechcem toho zasa nakupit vela. Neviem to odhadnut, kedze 2-ka sa papa uz s prikrmami, takze sa jej bude minat pomalšie ako 1-ka 😲
A potom 3-ka mliečko sa papa od jedneho do dvoch rokov? 😨

latvia
24. apr 2010

ak mas tie velke krabice 800g, tak by ti mali cca stacit. moj maly do 9.mesiaca pil jednu 400g krabicu tyzdenne, a uz 2 tyzdne mi odmieta pit mlieko uplne....tak som raza ze zasoby nemam
trojka je od 1 roka, ano

millada
24. apr 2010

latvia, to nejako malo papal, ked 400 g krabica na tyzden 😲 Ale aj keby papala tolko ako tvoj synček, tak potom 6x800 g, to je na 12 tyzdnov (3 mesiace). Takze budem asi viac potrebovat, keby som na 3-ku aj od 10 mesiaca prešla 😅 🙂 Ci zle ratam? 😉

latvia
24. apr 2010

milada,hadam neplanujes krmit dieta len mliekom do roka 😉 ked zacnes prikrmovat, tak tolko toho mlieka nevypije.tvoja ma este len 4 mesiace, od 6. ked zacnes prikrmovat, tak aj davka mlieka klesne...teraz ti pije vela mlieka, ale potom uz bude viac jest nez pit mlieko, tak pocitaj aj s tym 😉 a nahodou ked bude mat take obdobie ako moj , ze mlieko vobec ( viacerym mamickam takto deti nejedli) tak aby si potom zbytocne mlieko nevyhadzovala.ale urob ako uznas za vhodne 😉

blumka
24. apr 2010

moja mala tiez ako zacala jest prikrmy, rapidne obmedzila mlieko, niekedy to fakt bolo len 200ml za cely den..jasne ze nie hned prvy den ako som jej dala zeleninku, ale uz v tom osmom mesiaci to bolo biedne...od roka do dvoch to bolo s mliekom u nas biedne, viac som ho do nej tlacila, ale teraz sa akosi rozpila, niekedy vypije aj 5ooml za den 😅

millada
24. apr 2010

latvia, ale ved to som podla vasej spotreby ratala 😀

latvia
24. apr 2010

😅 jaaaaj, no fakt 😀 tak ja neviem, sama vies kolko tvoje dieta teraz pije, kolko ti vydrzi jedna krabica, tak si skus spocitat...hlavne kukaj na datum spotrebym, casto sa mi stalo ze zaruka uz bola len mesiac na mlieko...

jessicajulie
27. apr 2010

chcem sa spytat...moja malicka ma 11 tyzdnov..este pred tyzdnom som ju bez problemov kojila...strasne lubi papat...papkala kazde tri hodiny cez den,v noci si pytala papat raz a potom az rano....vsetko bolo v poriadku,pekne priberala...no asi pred tyzdnom zacala pri papani plakat..zdalo sa mi ze jej nestaci mliecko,pretoze po dojceni som uz takmer nic neodstrekla.Navyse vypila naraz aj 40 ml cajiku,a to aj po papani...lekarka povedala ze ked vypije tolko caju znamena to,ze je hladna :( tak nam dala umele mlieko.Hami.Vraj jej mam dat prsnik,a potom dokrmit...Ja mam mliecka uz fakt malo,citim to,neodstreknem.Kolko umeleho mliecka by som jej mala davat a ako casto...pretoze odkedy jej ho davam,pyta si papat ovela castejsie.

vefi89
27. apr 2010

jesica, ja nie som odborník, takže môj názor bude laický. nemyslíš si, že by to mohlo byť aj tým, že rastie a potrebuje veľa papať? a nejde o to ako často papá, ale skôr o to, koľko vypije za deň.
ja mám tiež podobný problém, malinký mi veľmi veľa papá a rýchlo priberá. ja sa držím toho, že radšej nech sa naje do sýta, ako keby mi mal plakať od hladu. však tie detičky musia vedieť kedy majú dosť 😅

blumka
27. apr 2010

jesica, napis do temy dakujeme annag a opytaj sa tam..annag je laktacna poradkyna, poradi ti ako malicku nakrmit len materskym mlieckom a zbytocne nedavat UM..cim viac UM das tym rychlejsie prides o svoje mlieko a to by bola skoda ak sa to da zachranit..tak radsej sa porad najprv s nou 😉

millada
27. apr 2010

jessicajulie, podla mna jej daj tolko po kojeni, kolko si vypyta. Ja som tiez zo začiatku aj kojila aj dokrmovala a vzdy som spravila tak, aby vypila kolko chcela a potom sama vyplula cumel, ked mala dost 😉

latvia
27. apr 2010

tiez som za najprv upravit kojenie.annag poradi...

zuzkat1
28. apr 2010

jessica...
mala ti pribera?lebo ked ano tak nie je malo mliecka.... ja tiez po kojeni nic neodstreknem a mala je spokojna... okolo 11ty tyzdna byva tzv." laktacna kriza" kedy dieta zacina viac jest...a chvilu sa zda ze mamina ma malo mlieka,kym sa neupravi tvorba mliecka v prsnikoch (teda neprisposobi zvysenej spotrebe babatka) podla mna by si si ju mala castejsie prikladat a odstrekovat aj ked nic nepojde len aby sa do mozgu dostala info o tom ze sa ma vytvorit viac mlieka...a hrozne vela pi... aj ked ti to uz usami poleze...ja som si tym presla ked mala mala 6 tyzdnov, myslela som ze koncim s kojenim, ale chvalabohu kojim stale a mala pekne rastie... caj by som nedavala,a takisto ani UM, lebo tym sposobis ze mala z teba vytiahne menej a tvoje telo nema preco tvorit to mliecko vo vyssich davkach.... tot moj nazor ako laika.....ale baby maju pravdu napis annag ona ti iste poradi
PS: co sa placu tyka mala mi tiez robila hysaky presne v tej dobe kedy su tie skoky v papani mliecka (6ty tyzden a 3ti mesiac.. )jednoducho som jej davala castejsie papat a striedala som prsniky aj viackrat pocas jedneho kojenia... teraz je uz zase dobre

jessicajulie
28. apr 2010

dakujem vam vsetkym za vase rady 🙂 napisem tej annag..dufam ze to pomoze...mala pribera..ma 5320 g..uz tolko neplace ked dopapa je spokojna...dokonca som uz ,,len,, kojila aj cez den....bez toho aby som musela dokrmit...asi je to fakt tym,ze uz papa viac 🙂

kackaj
29. apr 2010

Ahoj holky, možná vy byste mi mohly poradit....malý má 8měsíců, kojíme dvakrát denně, ale už bych možná i chtěla přestat postupně úplně kojit. Malý umělé mléko vyloženě neodmítá, ale ani ho moc nevypije, asi jen tak 20ml s chutí a pak už nic. Nemáte nějaký tip, jaké umělé mléko dětem nejvíce chutná a jak ho na ně pořádně nalákat, aby tu flašku vypil celou? A hraje v tom roli např. dudlík nebo savička? Čaj pije z avent savičky, ale taky ho moc nedá, max. 100ml. Mléko máme hami hajaja a hami nějaké jiné a mě samotné teda to mlíčko smrdí. Ale zase zkoušet takhle krabici za krabicí se mi tak naslepo taky nechce. Tak prosím poraďte, ju? Děkujiiiii 🙂

blumka
29. apr 2010

kackaj, co sa tyka mlieka kazdemu vyhovuje nieco ine 😉 ale na co hlavne hcem reagovat je flasa, v 8 mesiacoch je uplne zbytocne ucit babo na flasu, potom je tazke oducanie, takze pite z hrnceka 😉 my mame nutrilon malej chuti ale vraj sunar je z tych mliek najsladsi

kackaj
29. apr 2010

Blumka, díky🙂 No, flašku jako dudlík moc nechce, savičkou pije jakž takž, ale z nějakého furttekoucího hrnečku aby pil, na to nemám nervy, zatím by to moc dobře nedopadlo...asi by byl víc pobryndanej, než napitej🙂 No, uvidíme, budu zkoušet všechno, ale myslela jsem, že by to s tím aventem probíhalo podobně jak kojení, že bych ho třeba měla na klíně, nebo nevím jak, ale že by se už jako hodil do klidu před spaním. Já vím, časem dojde k tomu, že bude v židličce, nadlábne se a jde spát, ale teď je ještě takový mimčo docela, tak ho chci ještě muchlat, aby si nemyslel, že jsem ho odstavila i od sebe odehnala🙂

blumka
29. apr 2010

kackaj, ved nemusi to byt furttecuci,,su take co tecu len ked dieta saje a ked ho len prevratis nejde nic 😉 ten avent je taky ne? taky som mala na mysli 😉

kackaj
29. apr 2010

Nooo to já taky, tak super, tak budeme zkoušet. Taky jsem slyšela, že sunar chutná hodně dětem. Ty hami fakt děsně páchnou 😝 Díky🙂

bibione
3. máj 2010

to je pravda,ze je sunar najsladsi...maly dost vydrzal nejest,ked ho pil...ale zas na druhu stranu obsahuje vela laktozy,a tak stolica bola stale zelena...taka hnusna zelena a co bolo najhosrie...nepriberal z neho 😠 tak sme presli naspat k nutrilonu 😅

adka12
8. máj 2010

Baby neviete mi prosím poradiť, či má Hami alebo Sunar aj mliečka HA? Prípadne aké máte skúsenosti s týmito značkami.
Ďakujem

millada
8. máj 2010

adka, myslim, ze maju HA aj tieto značky. Pozri stranku hami.sk a sunar.sk, tam su vsetky 🙂

adka12
8. máj 2010

Milada sunar má, ale na Hami to neviem nájsť...

adka12
8. máj 2010

latvia ďakujem, ale my už potrebujeme 3 mliečko a Hami žeby ho nemali 😲 😲