Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

kuriatko33
9. júl 2010

ahojte babulky aj mi sme na UM a poviem vám že prvý mesiac na nutrilone HA a od 4t na aptamile HA je to akoze to iste, ale vobec nie je, aptamil je ovela sladsi, tazsie sa rozpusta, a na flaske ostava nieco co po konforte slovenskom, myslim že je to kvalitnejsie UM vyrába ho milupa a a nase HA nutrica. tak nechápem ako dve firmi spravia nieco ine. dokonca aptamil odporucam koli cene 800g stoji v rakusku 16 eur a nutrilon 400g 13 eur. je to svinstvo co sa robý na Sk :-/// a to sme len pri UM mate niekto skusenost???? s APTAMILOM??

pipussa
9. júl 2010

@michalag
ahoj
ty si na umelom mliecku ??
ja som z majoviek.. a pamatam si ta

michalag
9. júl 2010

@pipussa ahoj jasne ze si ta pamatam 🙂 , najskor sa snazim malu prikladat co najviac ale uz to nie je 100%, najskor dostane z jedneho potom ju prilozim aj k druhemu bud hned alebo ked nie hned tak trosku neskor ale potom je este do 15-30min. hladna tak spapa zhruba dalsich 60ml, no nastastie este citim ako sa mliecko pusta takze tam nieco je ale trapime sa a bojujeme zaroven .... no neberiem to nejako tragicky uz som si poplakala ze nam to opat nevyslo bez problemov aspon do 6+ mesiaca ale zvykame si

strouzek
9. júl 2010

aptamil? ty jo tak to ani neznám 😅 ale ty ceny jsem si všimla že jsou mazec, tady jsem koukala na takovou malou plechovku nutrilonu HA za 4 stovky, to my máme sunar 600 gramů krabici za 160 kaček, takže rozdíli mezi UM a i mezi HA a obyč mllíkem jsou šílenost. já jsem ráda že je naše Neluš skromná a drží se levnýho sunáče 😀

michalag
9. júl 2010

@strouzek lenze pokial ma jeden z rodicov alergiu tak ju aspon tu na SK moze pediater predpisat a to potom stoji namiesto 11,75 eura 6,66 eura co je okolo 200,- takze sa to da aj ked to ma len 400g 😒 preto rozmyslam ze by sme skusili bud "Nutrilol 1 Extra" alebo "Nutrilon 1 Comfort" vraj niekedy treba dlhsie hladat mlieko ktore drobcovi vyhovuje tak snad nam to dlho trvat nebude 😅

strouzek
9. júl 2010

aha tak tady v česku to asi není , UM se předepisuje jen když je dítko třeba nedonošený nebo tak. no to je jedno Nelinka je zdravá, my alergie ani jeden nemáme a sunar je díkybohu na tu hrůzu levný ale je fakt že by to mohli zavést i u nás ty předpisy na UM

michalag
9. júl 2010

@strouzek no viem len o Nutrilone a aj to plati len na tie specialne nie na obycajne a o ostatnych znackach netusim

pipussa
9. júl 2010

@michalag
no ved aj ja som na tom tak
ale mlieka mam este menej
maly je na umelom mlieku, ale nieco malo si odsavam, ale asi lem 200ml denne
a dnes dokonca ovela menej
teraz mam pozicanu vahu, tak skusam prikladat a vazit ( maly dokaze cucat aj prso)
( uz som skusala caje, homeopatika,akupunkturu....a nic, ziadne zmeny)
asi to budem may fakt dedicne, nemat mlieko, ani segra nemala... Ja som po sekcii a nasledne po operacii slepeho creva, takze asi to moje telo nezvlada...

blumka
10. júl 2010

@jijitka jj viem ze sa doporucuje detom so sklonom k alergii, len mne toto povedala moja pediatricka, ze kvoli lahsiemu straveniu sa odporuca aj malym novorodencom na start aby ich bruska netrapili...

blumka
10. júl 2010

@kuriatko33 ja davam malej Bebilon, je to to iste co Nutrilon, len sa vyraba pre polsky trh...cize nieco podobne ako ty s Aptamilom...ja kupim Bebilon v Polsku za 9 eur a nas Nutrilon za 14 🙄 takze je to jasne...ale nemam pocit zeby mal inu chut..pozerala som aj na krabice, zlozenie je uplne rovnake...a ani mala sa nejak inak netvari....ked mi dojde bebilon a nema kto ist do polska dam nutrilon...a je v pohode

blumka
10. júl 2010

@michalag ja som davala terezke Bebu, absolutne s nou nemala problem, len to uz mala 5 mesiacov ked s nou zacala. Juli som dala najprv Nutrilon, zdalo sa mi ze ju zapeka, tak som skusila Bebu sensitive a to bol horor neskutocny, tak som presla hned naspat na Nutrilon, pockala par dni a odvtedy je vsetko ok..
a vraj aj Nutrilon comfort ma horkastu chut

bufina
10. júl 2010

Tady v Česku je to celý divný s tím co se může předepsat a co ne. Sem tady už předtím psala, měla jsem na předpis Nutrilon pro předčasně narozený. A známá co musí mít pro malou úplně speciální mlíko, kde stojí 400g 1300kč, tak na to od pojišťovny nedostane ani korunu. A tu krabicu má na max 5 dnů.

blumka
10. júl 2010

@bufina wau..to co je za mlieko? za take peniaze

bufina
10. júl 2010

@blumka Nevím jak se jmenuje, ale neobsahuje bílkovinu kravskýho mlíka a ještě něco. Její první dítě má atopickej eksém, alergii na lepek a to pil obyč HA co tady kupuje většina, třeba ten Nutrilon HA. Tak jim poradili u druhýho tohle. Pije se to první 4 měsíce.

blumka
10. júl 2010

@bufina uff..ale je to poriadna palka 😕 no ale co clovek nespravi pre svoje dieta...len je fakt blbe ze to nema na predpis...

bufina
10. júl 2010

@blumka No oni jim pořád říkali jak na to přispívá pojištovna atd., tak obědnali asi 20 krabic, pak došli s účtem na pojišťovnu a ti řekli že na to nic nedají. Ale ten malej s ekzémem je chudáček, kolikrát že je zafačovanej jak mumie a budí se 10x za noc, navíc s malou jsou od sebe rok a měsíc, takže matka má záhul, tak nechce aby to tak bylo aji u malé.

blumka
10. júl 2010

@bufina no tak to ma teda veselo doma 😒

michalag
10. júl 2010

@bufina tak to maju matersku len na mlieko, ty vole to je neskutocne take ceny za mlieko 😠

@blumka , Bebu HA som raz skusila kupit lebo vtedy bol nejaky problem ze nebol Nutrilon HA dlhsiu dobu na skladoch a ani nikde v meste ho uz nemali tak predsa som nemohla nechat Samka o hlade ale potom som mu kupila obycajny Nutrilon lebo bol zvyknuty a pekne ho papal 🙂 , ale potom sa to nejako umudrilo a opat bol

@pipussa ale hlavne ze su drobci spokojni a nie su o hlade 🙂 a to este celkom dobre odsajes ja som neskusala odsavat lebo mi bolo povedane ze babatko je lepsia odsavacka tak ju prikladam vzdy ked chce ale tiez sa to nelepsi ☹

bufina
11. júl 2010

No je to síla, tolik peněz. Hlavně aby to k něčemu bylo.

@pipussa Na odsávačku moc spoleh není. Malýho kojím, vypije kolem 150ml a odsávačkou vytáhnu sotva 50 ml. Koupila sem nemléčnou kaši, tak sem potřebovala mlíko....

pipussa
11. júl 2010

@bufina
@bufina
ja mam niekedy maleho na prse a ked ho odvazim, nic nevypil... proste len cmulal
a moja bradavka je v prdeli.......

strouzek
11. júl 2010

ahoj holky tak dneska byl teda den , malá vůbec nejedla, ráno snědla 120 ml mlíka po celý noci a pak až ve 2. odpoledne dalších 120 ml a pak už zase nic a spát šla jen s čajem, při pohledu na mlíko řvala jak tur. to vedro je šílenost, tak jen čekám za jak dlouho se probudí v noci hladem 🙄 zato čaje dneska vypila hektolitry, nestíhala jsem to ani vařit. 😝

michalag
11. júl 2010

@strouzek ani tebe moc nechuti papat ked je takto horuco, ale hlavne ze vela pila a mala dostatok tekutin 😉 🙂 , neboj ona kebyze je hladna tak by plakala o 106 a nezabral by ani caj 😝

strouzek
12. júl 2010

michal no to je pravda i když včera jsem toho snědla za nás obě i přes vedro 😀 mě akorát zarazilo že nejedla ani večer to jedla vždycky a spala celou noc až do půl 6 takže vlastně od 14 hod. odpoledne až do rána o hladu 😕

elvira
12. júl 2010

bufina - tak to je teda pálka... 😒
Díkybohu za zdravé dítě.
Mě to vždycky rozčílí, že pojišťovny proplácí kdeco kdejakému feťákovi, alkoholikovi, ale na podobné věci potom peníze nejsou. 😝
Jo a koupila jsem kaši od 5. měsíce a po ní - hurráááá- spí až do 4 do rána. Jinak se kolikrát vzbudil v 1, o půl 2 - tak snad to nezakřiknu.
Manžel tomu říká "betonovací kaše". 😀

elvira
12. júl 2010

stroužku - mladý mlíko nechtěl včera skoro vůbec - zato po banánu se jen zaprášilo a po zelenince taky... a čaj byl taky v kurzu.

strouzek
12. júl 2010

elvíro jj kaše jsou dobrá věc, my už zkusili takový to zahuštěný mlíčko v krabičce(nejsou to ještě přímo kaše) a malá je po nich odpadne a spí jak dudek až do rána , což spávala i předtím ale spí i déle ráno. 😀
no já jsem zvědavá co bude dneska, zatím teda ráno mlíko pila ale pak to teda chci vidět mám pocit že dneska je ještě větší hic jak včera 😝

bibione
12. júl 2010

@bufina zisti,co je to za mlieko,by som rada vedela,co je to za nobl special mlieko,ked pytaju take prachy 😠
ja uz chvalabohu neminam tolko na mlieku,teraz zas ficia vyzivy,cajiky,kasicky a pod...a konecne cca od 5mes spi celu nic od 20tej do 4tej rana,to mu dam mliecko 220ml a este potiahne tak cca do 6.30...ako kedy
@strouzek to mliecko poznam 😉 je vraj velmi syte,tak som mu to kupila ci to bude cuckat a zbodol to cele,co je asi 200ml na jeden sup 😀 davala som ho,ked sme niekam sli a nechcela som brat termosku a mlieko a cojaviem co,tak som len toto vzala a vliala do flase a bolo po starostiach 😉 som to chutnala,silne mi to pripomina nutridrink.

strouzek
12. júl 2010

bibi viď je to dobrý, nevím jaký si měla já kupuju jen sunarku , doma mám i hami byli v tescu v akci ale zatím se bojím jí dát jinou značku. mě to taky chutnalo a dneska jsem jí to dala i přes den, spěchali jsem na autobus a bylo to jednodušší než namíchat sunar a schladit tak jsem to šupla do mikrovlny a hotovo 😀 akorát ta cena je mazec, tady to stojí 50-60 kč ty dvě krabičky

ivanka85
12. júl 2010

ahojte,nas maly bude mat tento tyzden mesiac, sme na UM (Beba HA),papame kazde tri hodiny..chcela by som sa opytat, kedy ste zacali predlzovat nocny interval krmenia, aby to nebolo kazde tri hodiny..

smardik
12. júl 2010

@ivanka85 malý bude mít 6měsíců a co 3hodiny papá pořád, jen v noci ne to má naposled před spaním a pak ráno mezi 5-6 a jinak co 3hodiny