Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lenocka84
16. jún 2010

@martina46 netusim ci ano, ale mozne to je

martina46
16. jún 2010

@blumka no ved toto, dokelu... no uvidime.
dakujem za rady

blumka
16. jún 2010

@lenocka84 nam zaucinkovali tiez hned, tak to je bud poriadna nahoda alebo tak rychlo naozaj ucinkuju

lenocka84
16. jún 2010

@blumka ktovie, ale som rada ze tak zaucinkovali,
som prave studovala stranku o biogaia, a zaujimave veci

pridavam link : http://www.biogaia.sk/index.cfm?0F662823BCDD485...

martina46
17. jún 2010

TAK UZ SA NAM ZDA SA KAKANIE UPRAVILO, DNES RANO ESTE SULKY A POTOM UZ KASOVITA STOLICA, UZ ANI NEZAPACHALA. MUSELO TO BYT POSAHANE ESTE ZO SUNARU. TAKZE HIPP FAJN 🙂

blumka
17. jún 2010

@martina46, super, tak si poklopkaj aby si nezakrikla 😉

pipussa
18. jún 2010

kocky,
kolko UM vypije 1mesacne mimino ??
mojemu dnes nestacilo 120ml, a teda, podla mna je to uz moc.....
musela som pridat este 30ml... a az potom bol klud

junovka
18. jún 2010

@pipussa tolko kolko chce.Neriad sa tabulkami, ale apetitom mimina 😉

mirka183
19. jún 2010

Baby myslite, ze staci 7 tyzdnovemu babu 80-90 ml mliecka kazde tri hodiny. Stale hlada cici. Dr mi na jednej poradni povie, ze jej mam zvysit na 100ml, potom povie, ze je prekrmena a potom si zas zmysli, ze jej mam dat viac. Inak pribera dobre, teraz ma 3700, porodna vaha 2300g. Ale je riadne dlha a dr mi ju vobec nemeria.
Viem, ze babo si vypyta kolko potrebuje, ale ona je niekedy ako bezo dna. 🙂

blumka
19. jún 2010

@mirka183 ak ti po papani place od hladu tak daj, ak neplace a ukludni sa tak naco

nanika
19. jún 2010

Mirka183, to by si mala uz rozlisit, ako pise blumka, ak po najedeni neutisitelne place a je uz odgrgnuta, kludne jej este daj. U nas jeden den dokrmim 40 ml celkovo, druhy den nedokrmim vobec, treti den by zjedla mala aj krabicu od BEBAi... Niekedy jednoducho asi spali viac energie, je dlhsie hore a tak a potrebuje viac kalorii. S dr s takymto pristupom by som to neriesila. Mozno potrebuje mala len naozaj par raz zvysit davku, ak bude pytat vzdy, tak je rovno uz zarabaj vyssiu davku. Pokial ti nevracia, pripadne nema problemy s bruskom, by som neriesila, ci je prekrmena 😠

moon1979
19. jún 2010

moj drobcek ma dnes presne tri mesiace - ach ako to leti 🙂 ... ale k teme - od zaciatku ho krmim umelym mlieckom nemala som bohuzial materske. teraz v troch mesiacoch spapa liter UM denne a este mu davam cajik, toho vypije pol litra za den. dr povedal ze je to v poriadku. Kazdy mesiac priberie 600g. Na jednu davku spapa 200 ml. Ale mam insi problem - vraj nekojene deti by mali mat stolicu pravidelne kazdy den. Moj maly kaka niekedy na druhy - treti den. Stolica je zlta kasovita, neplace pri tom, ale nema ju pravidelne. Mate s tym skusenosti?

bibione
19. jún 2010

@moon1979 stym sa bvobec netrap 😉 pokial je vsetko ok,nestresuj...a hlavne sa neriad tym kto co povedal...ale teda ten tvoj je velky papkac 😉 kolko vazi??

moon1979
19. jún 2010

ma 61 cm a vazi 5490g, spalovanie ma dobre po tatikovi ... nastastie nie po mne 🙂))

bibione
19. jún 2010

@moon1979 no hezky 😉 ...

pipussa
20. jún 2010

kolko ma vypit 1mesacne dieta ?
ked ma vahu 4400 g a je na UM
je na to vzorec, ja viem, ze kazde dieta je individualne , ale tak, chcem vediet cca kolko.........

lenocka84
20. jún 2010

@pipussa ahoj moja, vy ste uz na UM? my sme ako mesacny pili 100ml na davku, cca kazde 3hodky

pipussa
20. jún 2010

@lenocka84
ahoj lenocka
my sme od zaciatku na UM, aj ked, este stale odstrekujem asi 100ml mojho mlieka denne, ale uz to asi vzdam...
som velmi vycerpana ( okrem ineho, som po operacii slepaku, 3 tyzdne po sekcii), takze uz mam toho dost...

movin
20. jún 2010

ahojte, moj maly ma v posledne dni nejaky divny rezim, vypije mi naraz len 60 ml, potom sa odstrci, ideme odgrgnut, niekedy sa podari na prvykrat, inokedy na druhykrat, ale zaspi pri papani, potom ho zobudi ze mu vyteka mliecko alebo ze este neodgrgol, tak ho dam odgrgnut, medzitym vyjde mliecko a asi tak po hodinke si pyta, tak mu dam zvysnu davnu to je 30 ml, lebo doteraz pekne pil naraz 90ml, a teraz si to rozdelil na dve casti. Ked vypije 30 uz nepyta, a snazila som sa zvysit davku o 10ml, ale nevypije ju necha to. A aby som nezabudla ked papa tak pri tom chrci, neviete cim to moze byt? Dufam ze to je len docasne taky to rezim, lebo potom uz toho vela nenaspinka kedze uz pomaly pride dalsie papanie o 3 hodiny. Aj vase deticky chrcia? Dakujem.

lenocka84
20. jún 2010

@pipussa ja som to vzdala ked som mala 60ml denne, co bolo asi po 4tt od narodenia. trosku ma trapilo ze uz nemam MM, ale uz to neprezivam, maly pribera, je v pohode, obcas nas zapecie, ale inak je to ok.
ako sa Vam dari?

jozefine
20. jún 2010

Ahojte,
viete mi prosim niekto poradit? Mam 5 mesacne babo a papame Nutrilon 1 HA. Teraz som kupila v rakusku Aptamil 1 HA a na nom je uvedene ze do 4 mesiaca. Nas Nutrilon 1 je do siesteho, od ukonceneho 6 mesiaca sa prechadza na Nutrilon 2. Maju to rakusania ine? Lebo ja som si myslela, ze Nutrilo a Aptamil je to iste.. Myslite ze tento rakusky by som mala kupit uz teraz 2??

nika
20. jún 2010

jozefine já kupuji Bebilon v Polsku a řídím se tím co mají napsané oni, liší se u přechodu z 2 na 3.

měla by ses řídit tím jaké mléko dáváš a co je na krabici za pokyny. si myslím teda já. mmt, pokud bude dále 1 tak nic nezkazíš, my byli na 1 do 7 měsíce prostě byly zásoby. zkus pročíst etikety a srovnej složení atd.

lenocka84
20. jún 2010

@nika a kde v pl kupujes?

pipussa
20. jún 2010

@lenocka84
a ty si mala aj dostatok mlieka ??
lebo mne sa ani nespustilo... len tak malo ...

my sa mame ok, len som unavena,,,, musim si davat pozor, po operacii, vraj sa mam setrit, no, ale to sa moc neda...
maly tiez krasne pribera, za mesiac pribral kilecko...

ty si este u rodicov, alebo uz v BA, sama

lenocka84
20. jún 2010

@pipussa nie my sme mali materske len 4tt, a potom uz UM.
a aka operacia? co si bola?
este som u rodicov, bo byt ete nemame

pipussa
21. jún 2010

@lenocka84
ale ved uz som ti o tom pisala...
rodila som sekciou a presne 3tyzdne po sekcii, presne na den, ma chytil slepak... takze ma znova operovali...v noci, ked som prisla na pohotovost...
okamzite ma brali
ja som bola v soku, ze ved to su len vetry, alebo maternica... a on to bol slepak...
plakala som ako male dieta, nechcela som tomu verit.. a nechcela som operaciu...
lenze bolo to nutne
na druhy den ma vsak na reverz pustili domov...
este tyzden som si sama doma pichala injekcie... lebo tyzden som mala byt v nemocnici...
teraz v sobotu mi vyberali stehy...

takze take sa nestava hocikomu, v priebehu 3 tyzdnov 2 operacie...
ale uz sa citim lepsie... aj ked velmi unavena

lenocka84
21. jún 2010

@pipussa mooooja, to ma mrzi, nepamatam si ze som to citala, prepac,
uz bude dobre,uvidis.oddychuj ze ked pridem aby sme sa videli 🙂

pipussa
21. jún 2010

zienky z BA...
ktore kupujete UM bebu HA 1 ??
aku mate najlepsiu cenu z lekarne ???
ja som nasla 10,18 eur / 400g

lenocka84
21. jún 2010

@pipussa a neda sa aj inde ako len v lekarni?
alebo skus ekvivalent z polska, urcite by sa oplatil.
bebu ti dali v nemocke?

blumka
21. jún 2010

@pipussa HA mlieka ti moze predpisat lekarka, tusim ta to vtedy vyjde o polovicu lacnejsie