Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

blumka
4. júl 2010

@ivanek aha, dakujem...a existuju v polsku nejake kase ktore su tie iste ako nase od Nutrilonu?

ivanek
4. júl 2010

@blumka určitě, jsou to "Bebilon kaše", seženeš na mimibazaru. Třeba tady 😉
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=11846

blumka
4. júl 2010

@ivanek dakujem krasne 😉

bufina
4. júl 2010

Tak včera na koupališťu to bylo úplně super. Malýho jsem měla celej den pod slunečníkem, buď ležel na dece, nebo v autosedačce, pěkně se tam aji vyspal, líp než doma, nebo v kočáře, spal přez dvě hodiny. V brouzdališti byla voda krásně teploučká, tak jsem mu tam zkusila namočit nožičky, ale stejně začal ječet ja siréna, tak bylo po koupání. Malá byla taky taková jako mimino a včera jsme ju nemohli z vody vůbec dostat, hlavně ze skluzavky. S čajem u nás nic novýho. 2x sem tam malýho nakojila, jinak měl přesnídávku a byl spokojenej.

medvide1
4. júl 2010

Ahoj holky mam dotaz myslite že neni moc kdyby malej baštil 180 ml UM 5-6x denně???díky za názory je mu 5 měsicu!Zda se mi to hodně nevim no 😒 díky

blumka
4. júl 2010

@medvide1 na nutrilone je tabulka podla nej, by malo 5 mesacne dieta, ktore ma viac ako 7 kg vypit za 24 hodin 1200ml, takze to nie je vela 😉

medvide1
4. júl 2010

@blumka jj ja vim ale mi nemame ani 7 kg a davam mu 150 ml 6x denně ale asi mu to nestačí tak proto se ptam na ty 180 ml diky a ty kojiš nebo davaš UM a kolik??

blumka
4. júl 2010

@medvide1 a kolko vazi? ale to len tak na okraj sa pytam, som zvedava 😅 ale myslim ze ked je hladny tak preco nie...tusim ak babo uz presiahne liter mlieka za 24 hodin je aj cas na prikrmy 😉

moja mala pije 120 ml 6 x denne a raz pred spanim 150 alebo 180ml..zalezi kolko spapala cez den, lebo niekedy cez obed prespi jedno krmenie ...dokopy to robi nejakych 840ml za 24 hodin a vazila pred dvoma tyzdnami 7,5 kg 😅

medvide1
4. júl 2010

@blumka no važime asi 6,5 kila tak nějak no tak asi najedem na ty 180 ja se bojim aby pak nebyl tlustej ☹

blumka
4. júl 2010

@medvide1 a myslis ze mu teda tych 150 nestaci? place po papani? ci ako?

medvide1
4. júl 2010

@blumka no právě že jako chvilu pláče ale pak je klid ale ji 6 x denně těch 150 ml a ke všemu se budi i v noci ☹

blumka
4. júl 2010

@medvide1 no ja neviem teda ale ak sa ukludni a neplace stale tak asi hladny nie je..keby bol tak by neprestal plakat podla mna...a to ze sa budi v noci to je normalne. Mne sa starsia dcera budila v noci do roka a bola tiez na UM, mladsia sa budi tiez a ani neratam s tym ze uz teraz prespi noc...
ja na nej napr. vidim ze aj ked jej dam cez den vacsiu davku, ona to sice vypije ale bud sa pogrcia neskor alebo ju to tlaci na brusku, tak radsej to neriesim a davam jej mensie ale castejsie cca kazde 3 hodky v noci vydrzi 4...

medvide1
4. júl 2010

@blumka nevim no a ma tak 900 ml za 24 hod a je mu 5 měsícu to by měl mit těch 1200 a mam jestě dotaz měl by pit třeba čajiky??ty mě fakt nechce ☹

medvide1
4. júl 2010

@blumka no právě že on mi ji take co tři hodky ale už před tim než bych mu měla dat třeba pul hodky předtim je uknouraný a je vidět že ma asi hlad tak jestli mu davat ty 180 tky??Snad nebude tlustoch ne?

tezu
4. júl 2010

Ahoj vsem, mela bych taky dotaz ohledne UM, resp. stolice po nem. Je nam dva mesice a jsme na Sunaru teprve tyden.Stolice je po nem sice zluta, ale tuzsi, takze tlaceni je mnohem namahavejsi nez na MM. Zajimalo by me, jestli je nejake UM, po kterem je stolice ridka. Jinak kadeni probiha jednou denne s troskou breku, ale neni to nic hroznyho, ale i tak, pokud bych ji toho mohla usetrit s jinym mlikem, tak to rada udelam🙂 Dekuju za vase rady a zkusenosti.

blumka
4. júl 2010

@medvide1 pozri, moja mala bude mat v piatok 5 mesiacov a jej denna davka je 840ml a staci jej...a teda vazi dost...ak tvojmu malemu staci to co mu davas tak kasli na to ze by mal podla tabuliek vypit 1200ml...ak nestaci pridaj...ak ti je hladny uz o 2,5 hodiny tak mu daj jest o 2,5 hodiny, uvidis co to spravi mozno raz vypije po 2,5 hodine a druhyraz po 4 hodinach...alebo skus zvysit teda davku na 180 a uvidis ci vydrzi viac...

a co sa tyka cajov...ja nie som zastanca caju pre tak male babo, ked uz tak vodu, nejaku dojcensku alebo ak mate dobru vodu z vodovodu tak prevarenu...a uz tu prebehla debata o tekutinach, ak si precitas par stran dozadu...moj nazor a teda nielen moj ale, je ze prilisne mnozstvo tekutin zatazuje oblicky...a mlieko je tiez tekutina. Ak ti maly nechce pit nic ine ako mlieko tak mu nic ine nedavaj..mne mala cucne vodu ked je velmi horuco ale to su take 2-3 glgy za par hodin

blumka
4. júl 2010

@tezu to je tazko povedat,jedno dieta ma riedku po Nutrilone, ine Nutrilon zapecie..a to iste plati pre vsetky mlieka...moju mladisu zapekala Beba, starsia na Bebe vyrastla 😉

medvide1
4. júl 2010

@blumka ja myslela že se UM muže nejdříve po 3 hodinach teda tak mi to alespon řikala mudra ☹ uvidim nějak to zkusim s nim spáchat aby jsme oba byli v poho a snad nebudem mit doma buřtíka 🙂 ale zatim si myslim že je ok a žadnej balon to neni diky za rady 🙂

medvide1
4. júl 2010

@tezu jak piše blumka je to co dite to jina stolička ale spešl mlíčko aby byla řidka stolice si myslim neni len asi vyzkoušet typy a uvidiš po kterem ti pujde lepe a po kterém ne asi sem moc nepomohla ale i tak chce to zkoušet a nebo jestě jedna rada dej pi každem jidle o 10 procent vice vody ale porci UM na to kolik davaš!

blumka
4. júl 2010

@medvide1 vravi sa ze minimalne 2 hodiny 😉 ale uz som niekde citala ze aj deti na UM maju jest podla potreby kedy chcu a nie ked ubehnu urcite hodiny...
ale ked ti maly bude pytat po 2 hodinach kludne mu daj...mne juli pyta niekedy po 4, inokedy po 2, najcastejsie po 2,5 alebo troch...ved ani dospely neje kazdy den v presnych intervaloch

medvide1
4. júl 2010

@blumka maš pravdu s dospělým ale jak řikam me to dr tvrdila kvuli tomu že to UM fěti trávi tři hodky kdežto MM třeba jen hodinu a když se jim da dřive pak maji to bolení bříska apod ale tak uvidim jak si bude řikat

blumka
4. júl 2010

@medvide1 len to tak mozno plati pre male deti, tvoj maly uz ma 5 mesiacov, myslim ze uz sa tak striktne nemusis drzat tych 3 hodin 😉 o chvilu zacnes prikrmovat a potom bude jest aj zeleninu a za tym si vyziada aj mlieko a brusko ho boliet nebude 😉

medvide1
4. júl 2010

@blumka jj maš pravdu a k tem přikrmum dam třeba na začátek par lžiček mrkve že a pak mlíčko asi stejnou davku pže tšch par lžiček stačit nebude a kdy budu moci vypostit to mlíčko až zbaští tu celou porci prkve těch 150-200 ml mrkve jak se piše?

blumka
4. júl 2010

@medvide1 ano tak nejak 😉 akurat ze sa moze stat ze aj po tej plnej porcii si bude mlieko pytat 😉 ale to je ok, lebo to mlieko je taka istota pre deti, im chvilu potrva kym sa ho zrieknu (niekedy, nehovorim ze kazde)...a toho sa bat nemusis kolko zje, lebo deti ked nechcu nepytaju a ked su hladne pytaju..oni si sami reguluju

medvide1
4. júl 2010

@blumka a kolik mu ho pak toho mlíčka udělat když sni třeba tu plnou porci zeleninky?

blumka
4. júl 2010

@medvide1 urob napr. polovicnu davku mlieka a uvidis ci vypije alebo nevypije 😉

tezu
5. júl 2010

ja jsem prave chtela zjistit, jestli je ta tuzsi stolice normalni u vsech deti krmenych UM, myslim tim jestli je mozny, aby po nejakym UM mela kadeni stejny jako po MM. my nemame zacu ani zadnej jinej problem, jen to je proste tuzsi a musi vic tlacit, tak jsem chtela zjistit jaky mate zkusenosti vy, jestli taky tlacite🙂) 😀

blumka
5. júl 2010

@tezu my mame stolicu riedku, konzistencia je ako po mm len farba ina..a u nas sa tlaci tak ze o tom ani nevieme 😀

tezu
5. júl 2010

@medvide1 jinak s tim travenim, MM mleko se travi 1,5-2 hodiny, nekdo udava az 3 hodiny. je to u kazdyho ditete jiny, zalezi i na tom jestli spi nebo je aktivni, ale i na metabolismu ditete, proto jsou ty hodnoty tak rozdilny. to jsou informace z chytrych knih a od ruznych doktoru🙂 ale chapu to hlavne jako radu, jak dite neprecpacat a snazit se zjistit i jiny duvody knourani a place.
a davka je 150-180 ml na kilo váhy, čili stejná jako u MM. my jsme na Sunaru, a mrnka se drzi u te horni hranice, nekdy vypije i vic, ale nebranim ji , zvlast v techhle vedrech. koj. vodu jsem ji zkusila dat jednou, ale hned byl brek ze to je podfuk🙂a vahu ma zatim v norme tech slavnych percentilovych tabulek.

tezu
5. júl 2010

@blumka aha, tak to diky, takze to jde, a coze to bastite? a jak casto? my ted ve dvou mesicich jednou denne.