Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

pipussa
2. sep 2010

takze, aj moja lekarka moze predpisovat HA mlieko hocikolko, teda tolko, kolko maly vypije...
nieje to limitovane, ze 5ks... mesacne
no, mohla mi tak usetrit peniazky, lebo ja som si zvysok kupovala...

pipussa
2. sep 2010

@lenocka84
lenocka
moj syn ma 3 mesiace a 12 dni a ma 7300g.....
nemam slov, aj ked nevyzera na tolko
a dnesna lekarka hovorila ze v pohode, do roka nech neriesime
nemoze byt predsa hladny.. a plakat...

lenocka84
2. sep 2010

@pipussa my 4m 1tt ked bola poradna a zdrbala ma ako male decko ze 7350g
za 8 dni teraz nic nepribral a pritom papa ako predtym

ivanek
2. sep 2010

@fukylove díky. Tak jsem včera dala dvoku, a teda nic moc. Malej se tvářil všelijak ☹ Jediné UM, které pije z nadšením je Babylove. Nevím, jestli na něj mám přejít úplně ... Asi jo, doberu co mám zásoby Hipp 2 a pak něj přejdu.

lenocka84
2. sep 2010

noo tak baby som uplne hotova moj milacik ma dnes horucku z ockovania, ale vobec sa tak netvari, pekne papa svoje davky ako ma bezne, no vydrzime aj na noc? 😅

gabulik77
2. sep 2010

vsechny moc zdravím, potřebovala bych radu. Máme 6 týdenního chlapečka a od 2 týdnu je na UM. Zkoušeli jsme Nutrilon 1 a od 3 týdnu dávám Nutrilon Confort, protože malý nekaká sám, musím používat rourku a stolici má 1 denně po rource a pořád má bolení, v noci se budí bolením s pláčem, pak zase usne a tak stále dokola i přes den. Někdy se začne kroutit hned po jídle. Někedy se bolestí vzbudí a pláče. Cvičíme nožičkama, Sab Simplex nepomáhal i fenyklový čajík nějak nezabírá. Nyní zjišťuji, že mu ani doporučená dávka, která je na Nutrilonu nestačí, dle váhy (váží cca 3300) by měl vypít 600ml denně a někdy to i přesahneme, tak nevím, jestli to i nevadí. Prosím poraďte, říká se že kluci na bolení a prdíky trpí více, ale nedá se tomu nějak zabránit, nemáme dávat raději Nutrilon HA? Už si nevím rady. Nebo musíme přečkat ty první tři měsíce a srovná se to samo. Prosím poraďte. Děkuji moc.

pipussa
2. sep 2010

@lenocka84
no, inak, kedze t voj bol narodeny o mesiac skor, tak je na tom uplne rovnako ako moj...
aj moj bol dnes ockovany...
poobede bud mrnkal, fnukal, alebo spinkal. Teraz bol taky malatnejsi, aj sa usmieval, okupali sme ho. Napapal sa.
Ma zvysenu teplotu, ale zaspinkal.
tiez sa bojim noci,

lenocka84
2. sep 2010

@pipussa horucku nemal? patko uz tiez spinka, uvidim dokedy bo urcite bude chciet papat

pipussa
2. sep 2010

@lenocka84
nemal horucku, len podvecer doooost plakal, a poobede som ho skoro stale nosila v manduce...
mam kupene paralen cipky,
lekarka hovorila, ze teplota moze byt dnes- zajtra, ze v sobotu uz nebude z ockovania, akoze keby bola...
tvoj mal kedy teplotu ?
tebe co povedala lekarka

lenocka84
2. sep 2010

nas pozerala zastupujuca len ci nie je chory aby nas zaockovali
na horucku som mu dala nurofen, lebo na noc pre istotu
tak uvidim ako to bude
kde v BA byvas? dame potom rande?

pipussa
2. sep 2010

@lenocka84
byvam na trnavke, a ty ?

lenocka84
2. sep 2010

@pipussa stahujeme sa do race, tak sa tesim, lebo je tam klud
na trnavke som byvala este ako slobodna

pipussa
2. sep 2010

@lenocka84
kupili ste tam byt ?
a kedy sa stahujete ?
ja sa tam chystam, do KIKu,...

lenocka84
2. sep 2010

@pipussa nie nekupili to je zatial prenajom, ale je to tam super
este par dni a uz tam ideme

pipussa
2. sep 2010

tak ked sa zabyvate, budem rada..dame stretko
aj ked , nesoferujem, nakolko mame len 1 auto, ale nejak sa stretneme,

zuziatko
4. sep 2010

Ahojte

malá bude mať v piatok pol roka. Chceli by sme prejsť na 2-kové mlieko. Teraz mám Nutrilon 1 a mám ho tak do utorka. Myslíte, že by bol problém prejsť o 3-4 dni skôr na 2-ku ??

beruska24.9.
4. sep 2010

@zuziatko - myslím, že 3 dny by nevadilo. Říká se, že jednička stačí jako samostatná výživa, dvojka už musí být doplněna živinami z jiného papání. Také jsem přecházela kolem 6m., nebylo to úplně přesně.

sunea
4. sep 2010

@zuziatko urcite to nebude vadit.

zuziatko
4. sep 2010

@beruska24.9. @sunea ďakujem 😉 😉

kiwinka
4. sep 2010

@lenocka84 ahoj, a kam do rače? pripadne mi posli IP!
ja som z rače, mam 5mesacnu dcerku 🙂

ivanka85
4. sep 2010

baby, vcera som kupila probiotika Infant dophilus, ale zabudla som ich na stole od tretej do deviatej tam boli, maju sa uchovavat v chlade a ja teraz nveim, ci sa s nimi nieco nemohlo stat, ci ich mozem podat malemu alebo nie..

mimi21mimi
4. sep 2010

Baby, na Bebe pisu, ze ju treba ihned spotrebovat, ale v nemocke sme ju mali v chladnicke.... kolko ju cca mozem nechat zarobenu, lebo mala mi sem tam zaspi.... a skoro nic nedopapa...

ivanka85
4. sep 2010

@mimi21mimi do tych 2hodin je to v pohode..

katkas1
4. sep 2010

@mimi21mimi mne sa stalo len raz ze mi mala odmietla papat mlieko a zaspala, bola uz taka unavena a urevana ze sa nedokazla najest tak som ju pol hodinku mala v chladnicke potom ju ohriala a nic sa nestalo. Ved to uvidis, myslim si ze ak by tomu mlieku uz nieco bolo tak by ho nechcela papat.Aspon ja mam taku skusenost

adelaine
4. sep 2010

ahojte, chcem sa s vami poradit,
moj drobec mal nedavno 2 mesiace, je na Nutraci1, doteraz maval stolicu 2-3xdenne,
teraz ho nejako zapieklo, vetry mu odchadzaju, avsak nekaka, len sa puci, boli ho
brusko, ale nejde to von, uz 3 den je bez stolice, pomaham mu rurkou, ale nevyjde jednak vsetko,
a po druhe, nechcem aby si zvykol na rurku a potom nebude kakat sam 😒 co mam robit, aby
mal pravidelnu stolicu?
skusala som probiotika, bez uspechu, pediatricka mi len povedala, ze zapekanie
je normalne...a neporadila mi nic ☹
akurat mi zakazala mu dat cajik, lebo som sa pytala na rumancekovy...
tak co teraz? 😢

dakujem za rady.

mimi21mimi
4. sep 2010

dakujem baby za rady.... len som sa nedostala na net, tak si nas havino pochutil 😀

zmurkaz
4. sep 2010

Ahojte kočky .... neviem, či som v tejto téme správne ... ale .... ak niektorá viete, príp. máte akýkoľvek názor - napíšte ... budem rada 😵

Naša princezná má o chvíľu 14 mesiacov... do pol roka bola čisto kojená, potom príkrmy + kojenie... zavádzanie alergénov máme posunuté po roku ....(ja mám asi všetky alergie a neduhy sveta - tak preto) .... naposledy mi dokyna povedala, že už môžem napr. prívarky, kaše a pudingy robiť s plnotučným pliekom .... ja ju stále kojím (máme to doporučené lekárkou) + čaj + voda
MOJA OTÁZKA .... chcem jej doobeda - na "raňajky" dať mlieko.... mám jej kúpiť umelé? a aké? (doteraz sme mali kaše nutrilon ale detské výživy jej chutia od Hamé - ten asi nemá mlieko - či?) ....alebo jej mám dať normálne kravské plnotučné?

Veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek odpoveď ... a prepáčte, že tak veľa píšem 😅

zmurkaz
4. sep 2010

@adelaine ...mne istého času malá nekaka že 8 dní (čo je u kojeného údajne normál - len my sme si trhali vlasy) - a dokina mi povedala že stačí aj klasický detský čaj .... že tam toho rumančeka nie je tak veľa ... Ale viem, že by mohol pomôcť aj feniklový alebo rascový .... a veľa masírovať a neboj sa rúrkovania .. v takomto veku a na prechodnú dobu by to nemal byť problém .... my sme sa trápili s bolavým bruchom do cca 7 - 8 mesiaca ....a kakáme v pohode 😉 .. U nás to fungovalo tak, že čím častejšie sa neskôr vykakala normálne bez rúrkovania 😉

ivanka85
5. sep 2010

@zmurkaz Hami je aj mliecko..

zmurkaz
5. sep 2010

@ivanka85 ...ďakujem ... myslíš, že by som mohla dať to? Veď už má dosť mesiacov na hocijaké UM ....nie? 😅