Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

junovka
2. nov 2010

@butt troska prevarenej vody alebo nejakeho detskeho cajiku by som dala 😉

sandra1005
2. nov 2010

@butt no pokial aj kojis, tak nemusis davat ine tekutiny, lebo prave predne mliecko pri kojeni je to na uhasenie smadu a zadne na nasytenie.

kadlinecka
2. nov 2010

@butt jj mela bys to mliko je pro nej jako jidlo ty se take knedlikama nenapijes.tak me to ucila tchyne ale taek jsem na tom byla stejne kdyz jsme porodila

kadlinecka
2. nov 2010

@sandra1005 to ja davaly napit i kdyz jsme kojila.kdyz me pusrily z porodnice rekla mi to doktorka ze musim

junovka
2. nov 2010

@kadlinecka suhlasim...aj mne to bolo povedane pri oboch 😉

weri1
2. nov 2010

@tereza79 ty jsi dávala měsíčnímu miminku pribináček???? ach jo

keminek
2. nov 2010

@kadlinecka všude čtu nejdřív od 1 roku, ale raději až od 2-3 let, a to plnotučné mléko. Polotučné je totiž částečně odstředěné (1,5% tuku). Vitamíny rozpustné v tucích jsou ve smetaně a ta je odstředěna. Opět jen kopíruji z těch článků, je jich na netu milión.
" Tuk je koncentrovaný zdroj energie, takže snížený příjem mléčného tuku pomáhá snížit energetickou hodnotu potravy. Energetická hodnota polotučného mléka představuje přibližně 2/3 hodnoty plnotučného a s nízkým obsahem pouze jednu polovinu. Většina zdravotnických autorit však doporučuje, aby děti mladší než dva roky nedostávaly mléko se sníženým obsahem tuku, neboť pro rychlý růst a především správný vývoj nervového systému potřebují koncentrovaný zdroj energie. Odtučněné mléko by nemělo být podáváno dětem mladším pěti let. "

Před prvním rokem věku se zařazují fermentované mléčné výrobky. Fermentací se také prodlužuje trvanlivost. Většina fermentovaných mlék je fermentována pomocí laktobacilů. Fermentované (kysané) mléčné výrobky jsou lépe stravitelné než KM a mají zdravotní přínosy. Vyčerpávající info zde
http://www.maminkam.cz/zavadeni-mleka-a-mlecnyc...

weri1
2. nov 2010

když kojíš nemusíš dávat jiné tekutiny, přední mlíko je na napití, zadní na jídlo.

kadlinecka
2. nov 2010

@weri1 malej uz mel i svickovou sice neuchucenou s knedlikem ale to uz mu bylo 7 mesicu a v e 3 jsme zacala davat pribinaky a presnidavky

kadlinecka
2. nov 2010

@weri1 jj take mi rikaly v porodnici jen me pustily tak ze vsech stran na me kazdej ze mu stejne musim davat pit

berenika39
2. nov 2010

@kadlinecka to jako píšeš vážně ?

keminek
2. nov 2010

@butt jiné tekutiny bych dala jen kdyby bylo mlíka málo.. což nebude tvůj případ, když kombinuješ MM a Um.. vypije toho dost.. 700 ml až 1000 ml denně (podle váhy mimča).. To až později, až se začne s příkrmy.. Můj názor..

keminek
2. nov 2010

njn.. někteří holt stále někam spěchají.. kam asi..? 😅

kadlinecka
2. nov 2010

malej vcera vecer dostal bramborovou kasi a brokolici a mel boule az za usima po jidle krasne usnul a byl klid a o pulnoci se vzbudil na dalsi jidlo 😖

kadlinecka
2. nov 2010

@berenika39 uz mi prosim nepis tobe se stale neco nelibi tve dite taky ma po tom nejake problemy nebo?

weri1
2. nov 2010

@kadlinecka ve 3 měsících pribináčka??? hm...

berenika39
2. nov 2010

@keminek nějak mi uniká smysl toho závodění, co který dítě dřív vypije a sní a udělá....je mi to líto. mají svůj život, svůj svět, svoje tempo vývoje, a my jim to takhle chce se mi napsat "k....e", ale napíšu kazíme.

kadlinecka
2. nov 2010

kolem sebe vecne slychavam ze uz po seti nedely nam davaly omacky apod tak se desim ja malymu davam omacky az ted ale ne korenene takze nevim jestli se tomu da rikat omacka zjistily jsme ze mu mliko nestaci mame maleho otesanka.

sandra1005
2. nov 2010

@kadlinecka hm, asi co doktor to iny nazor... mne nasa doktorka nedoporucovala davat napit ani ked Samko papa UM, co mi prislo ako tyranie a tak davam cajik... ale ked koji, tak potom radsej len prevarenu vodicku. ked babo zacne pit cajik, uz vodu nebude chciet. aspon tak to je u nas - raz som mu dala cajik a uz vodu vypluval...

kadlinecka
2. nov 2010

@weri1 to si mela videt jak si mlaskal ted mu nestaci ani 3 za sebou a ma hlad tak ho musime dojet mlikem aby byl klid

berenika39
2. nov 2010

@kadlinecka to je právě to, že má. syn je dospělý, přesně odchovaný jako ti radí tchyně a nevím kdo - svíčková, ovoce, tvaroh, piškot od 12ti týdnů, před 21 lety to bylo normální. je silný alergik a z chodítka a obkládání polštáři a sezení nesezení má v pytli záda.
je úplně jedno, co se mi líbí nebo ne, není jedno, že zbytečně další děti jen pro neschopnost maminky přelouskat pár článků a informací bude za x let mít ZBYTEČNĚ stejné problémy. nemusí, já vím, ale proč tomu nepředejít, když vím jak??????

kadlinecka
2. nov 2010

@sandra1005 no tak nas chce vse a zacala jsem mu delat caj ale bohuzel ten nechce jelikoz neni sladky tak mu tam dam na psicce lizicky cukr ale takhle caj mu delam strasne malo jinak kupujem detskou vodu tu prevazim a pise tzo nebo mu to i namicham s nebublinkatou ovocnou vodou.to mi doporucila doktorka ale ta rikala normalne perlivou ale to radeji mu nedavam tak kupuji neperlivou a to mu chutna ze vseho nejvic

berenika39
2. nov 2010

@kadlinecka tvaroh je dtto, bílkovina ve velkém množství, neumějí to zpracovat, dává se od roka . netvrdím, že by to s třemi pribináky denně nepřežil, ale drž si palce, at je zdravý i za 15 let.

weri1
2. nov 2010

nemá cenu tady něco komentovat, ať si každý dává dítěti co uzná za vhodné.páááááá

weri1
2. nov 2010

@berenika39 to fakt nemá cenu 🙂

kadlinecka
2. nov 2010

@berenika39 ne pribinaky kupuju smetanak prijde mi to vse na stejno pribinak nebo smetanak jen asi jiny nazev nevim

berenika39
2. nov 2010

@kadlinecka no to je opravdu jedno

berenika39
2. nov 2010

jinak jsme mimo téma, končím. omluva.

sandra1005
2. nov 2010

@mirka183 dakujem za radu, teraz som miesala lyzickou a ono tam fakt ostalo mliecko a nie pena

junovka
2. nov 2010

@kadlinecka ja som si myslela, ze s tou svieckovou myslis len zo srandy 😅 ...a ty vazne?? 😲 😀 Tak, ked uz si na tom tak s tymi kadejakymi jedlami, tak si myslim, ze ta vobec nemusi trapit otazka, ako je to s UM-ze dokedy??V takom to pripade, by ti to malo byt jedno...si myslim...ci nie?? 😕