Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

kvetinqa
12. feb 2011

@lublana1 Vdaka!!

ija1
12. feb 2011

@kvetinqa - nam se to ve tretim mesici stalo s nutrilonem HA taky..............ted uz ma 9 a pijde bebu HA a jak smakuje, honili nas po vysetrenich, a tak.........a doporucili zmenu mlika...........nedam na bebu dopustit............

nanulik
13. feb 2011

@kvetinqa moj drobec tiež v poslednej dobe takto podobne papá. v noci krásne celú flašu stiahne a cez den je to boj, krik a moje zúfalstvo. my dávame bebu sensitive a doteraz bolo všetko v pohode, ale už som sa naučila ako ho obabrať
asi tak pol hodinu pred tým ako má jesť ho uspím. aspon na desať minút aby si zdriemol, medzi tým zarobím dávku a ked sa začne preberať tak ho nakrmím. malý je ešte rozospatý tak vôbec neprotestuje a pekne všetko spapá.
ja som to začala robiť na základe toho že v noci papaá bez problémov lebo je rozospatý tak to robím aj cez den, a mlaý sa už na to naučil

kvetinqa
13. feb 2011

@nanulik vdaka za super tip!! moj maly sice cez den nespi, ale skusila som ist na neho vysavacom.ten totiz uplne miluje. Vzdy houkludni a v konecnom dosledku aj uspi.Sice som ohucana, ale dnes papal cez den ukazkovo. dakujem!

nanulik
13. feb 2011

@kvetinqa no ale nám to prestalo fungovať 😝 a hlavne teraz večer 😝 sme už s mužom na nervy, malý reve čo je unavený ale spať ani za toho svatého a jedol naposledy o tretej a od vtedy nič a flašu vyplúva 😝
uvažujem o zmene mlieka 😒

kvetinqa
13. feb 2011

@nanulik my sme mali to iste, maly zaspaval na 4krat, ale nastastie napapany. Ale predvcerom mi za cely den vypil 200ml a az v noci zacal papat!! skusala som aj sunar aj bebu, ale to iste, takze mliekom to nie je. aspon u nas nie.

dovenka
15. feb 2011

predam mlieko NESTLE JUNIOR BIFIDUS 1+ za 10 eur jedno 900 g balenie, mam viac krabic, datum spotreby 2012

fukylove
9. mar 2011

@kvetinqa - som tu po dlhsej dobe, trosku mimo temy, neviem o com sa diskutuje teraz - ale mam otazku - nemoze to byt v cumliku? lebo ja si pamatam, ze mne Sebik odmietal pit cez den mliecko prave preto, ze mu uz z flasky tieklo pomaly... v noci pil OK.. ked som zmenila cumlik a mal vacsiu dierku, tak pil OK 😉

kvetinqa
9. mar 2011

@fukylove my sme zistili, ze to bolo polohou. Maly sa v polohe, v ktorej sme ho krmili musel niecoho zlaknut, lebo ked ho teraz ulozim do tej polohy, siroko roztiahne ruky a nohy akoby padal... ked som si ho privinula k sebe, zacal pit... takze teraz papame v objati 🙂 ale vdaka za radu.

fukylove
10. mar 2011

@kvetinqa vidis, to mi ani nenapadlo.. lebo aj Sebko mal obdobie, ked mi vlastne papal iba po leziacky v posteli a drzala som mu flasku... inak nechcel... neboj, prejde to 🙂 a o par mesiacov uz bude papat mliecko aj sam 🙂 to najnovsie bavi najviac nasho 🙂

kvetinqa
11. mar 2011

@fukylove ani nevies ako sa tesim na obdobie, kedy jedenie uz nebude len boj 🙂 ale od zmeny polohy je to uz OVELA lepsie, takze sa raadsej ani nestazujem :D

adal
18. mar 2011

Ahojte 🙂
Nemám čas čítať celú tému, len prosím o radu - chcem sa opýtať, či môže pediater predpísať AR Nutrilon keď nemám vyšetrenie u gastroenterológa ? Môj syn zvracal do 5-tich mesiacov, potom po zavedení príkrmov to trocha ustalo ale zvracia stále 😔
Ďakujem

em_ka
18. mar 2011

@adal Syn zvracia a pediater vas neposlal na vysetrenie? Neviem, ci na to AR mlieko je najvhodnejsie, to je na reflux. Neni tam nahodou problem s BKM alebo s laktozou?

julienka
19. apr 2011

AKo dlho môžem mať otvorený nutrilon?

zivika
19. apr 2011

@julienka na krabici od nutrilonu 1 pisu, ze sa ma spotrebovat do 1 mesiaca po otvoreni...asi to bude platit pre vsetky...

julienka
19. apr 2011

@zivika Asi to bude tak,ja ho mam otvoreny tri mesiace a uz akosi zazltol a inac vonia...

zivika
20. apr 2011

@julienka radsej to uz neriskuj... 🙂

svetlusa12
24. apr 2011

kto mi viete poradit, ci mozem kombinovat u 8 tyzdnoveho babatka Nutrilon ha s klasickym nutrilonom?

jerryjanka
24. apr 2011

@svetlusa12 no poviem ti to takto nemalo by sa to ale ja som to robila od mesiaca - cely den nutrilon HA na noc normalny nutrilon. teraz už dominavam ha a prechadzam na sunar 1 a o chvilu už na 2 od 4.mesiacov.
už mam ha posledné balenie, myslím že ak dieťatko nie je alergické tak je Ha mlieko dlhšie ako 3-4 mesiace viac na škodu ako na osoh lebo si to telíčko nestihne riadne zvykať na alergény a má potom ešte väčšie problémy. mám to od našej pediatričky aj od mojej alergologičky take nie je to JPP.
urob ako ti rozum káže aspon uvidiš či mu to blížiť nebude a ak nie tak prejdeš na normálny nutrilon a s Hačkom skončíš

svetlusa12
24. apr 2011

lebo moj muz najprv kupil obycajny nutrilon a ten sme vlastne papli hned ked nas pustili domov, ale doktorka povedla ha, tak sme ho kupili, ale strasne to ide do penazi :/ no nechem nieco pokaslat len pre par €....... chcela som aspon 1 davku denne dat ten obycajny len neviem ci to uz dakto skusal .... kazdopadne dakujem 🙂

jerryjanka
24. apr 2011

@svetlusa12 ako hovorim ja to tak robim asi od 4 tyždna
nielen kvoli cene HA mame na predpis - ale naozaj ma svoje opodstatnenie len do toho 3-4. mesiaca - dlhšie len v pripade komplikácii , ak ste papali normálny nutirlon a nebol problem tak kludne ho kombinuj a o mesiac prejdi už len na normálny a Ha nekupuj, treba myslieť aj na to že lekári su odmenovaní za to že kážu ludom davať drahé lieky, drahé mlieka a tak, odmenovaní su farmaceutickými firmami a to či dovolenkou, ale aj peniazmi a darmi. takže ak v rodine nemáte vyslovene silné alergie a astmy tak by som to neriešila. proste aspon minieš ten normalny nutrilon a dieta si na to zvykne a potom o mesiac dva prejdeš už len nan.

svetlusa12
25. apr 2011

to je jasne, ze odporucaju iste produkty, vieme ako to chodi, len som chcela vediet ci to dakto skusil. Mala nemala problemy ked ho papala, tak nan asi prejdem pomalicky.Mame v rodne sice nejake alergie, ale snazim sa malu neizolovat a nedrzat v nejakom extra strerilnom prostredi, aby si zvykla na to, co tu vsetko je 🙂
dakujem 🙂

em_ka
25. apr 2011

@svetlusa12 ked dieta pije raz za den (alebo raz za obden, to je jedno) normalne mlieko, pit HA mlieko uplne straca zmysel! naviac striedat mlieka (aj ked je to rovnaka znacka) babatkam neroby dobre - maju ine zlozenia, bielkovina je inak spracovana...

mimi21mimi
26. apr 2011

Zdravim.. potrebujem poradit. Musime zmenit mliecko Babylove 2 za ine (Hami) z urcitych dovodov... avsak mam jedno nacate balenie Babylove... myslite, ze ak by som ho davala malej do varenej stravy bolo by to zle?

lucinka02
26. apr 2011

@lubka2886 ahoj maminka, no ja som zial tiez dlho nekojila, tak som si co to nastudovala o pokracovacich mlieckach a nakolko sme alergici, tak som vybrala BEBU HA, pre alergickov, ale je to dobre aj ako prevencia proti vzniku alergiam, takze uplna spokojnost. Tak vyskusaj, urcite k spokojnosti vas vsetkych 🙂))

zebra41
26. apr 2011

ahojte, vidim,ze je nas viacero na UM. ja by som sa chcela opytat - ak mi maly spapa max 60 ml,ale o 2 hodky je znovu hladny,tak mu mozem dat? ci musim pockat tie 3 hodiny? a kolko cajiku by mal asi vypit?

miona
26. apr 2011

@zebra41 moje malá takhle taky pila..malinké dávky, častěji. Takže já bych určitě neomezovala a dávala jak si malý řekne..on ví přeci jen sám nejlíp, kdy má hlad 😉 Čajík dávat vůbec nemusíš, mlíko stačí.

danteska
26. apr 2011

@zebra41 my sme od narodenia na UM.snazila som sa dodrziavat 3-3,5 hod odstup-koli kolikam.materske mlieko je lahko stravitelne,preto sa moze kojit aj kazdu hodinu,hocikedy.UM je tazsie stravitelne,nafukuje a to sposobuje koliky..malemu som pauzy dodrzovala-koliky boli sice aj tak-ale urcite by som UM nedavala hocikedy..ked plakal utisila som na rukach,odputala pozornost,okolo 3 mesiaca som davala troska cajiku-ale iba harmancekovy-nie silny,hlavne v lete bol smädny.ziadne feniklove-nafukuju este viac..a ziadne granulovane caje.moj nazor je UM mlieko min.po 3 hod,nie hocikedy....
este mi bolo povedane-pokial je babätko kojene caj netreba,ani v lete.pokial je na UM tak by sa troska cajiku malo davat-hlavne ked je vonku teplo..vies-100ludi 100 nazorov...ja som to dodrzovala takto a som rada..

lenocka84
27. apr 2011

@danteska fuuu dovolim si trochu nesuhlasit, koliky mavaju aj kojene deti, nie je dokazane zeby ich mali viac deti na UM
odstup ano, tie 3hodky by mal byt, a co sa tyka ineho pitia
najlepsie je davat cistu vodu, pri dietatku na UM cca od 3mesiacov, pokial je leto a teplo tak aj skor to je jasne, a pri kojenych detoch treba vodu zacat ponukat pri zavadzani prikrmov 🙂

@zebra41 skus kuki co som pisala vyssie, snad pomoze, u nas to tak fungovalo super, a napr ani koliky sme nemavali nejako extra dlho, max 2tyzdne

danteska
27. apr 2011

@lenocka84 ja viem ze koliky mavaju aj kojene deti 🙂 len mi bolo vysvetlene ze UM je tazsie stravitelne tak by sa aspon tie 3 hod mali dodrzovat,pri piti UM kazdu hod napriklad moze mat babo velke bolesti bruska...tak som napisala ako bolo mne vysvetlene.. 😉 maly cistu vodu nechcel tak som volila cajik harmancekovy co mu bolo fajn aj na stolicu...v podstate som napisala to co ty-pitie od cca 3 mesiacov,pri UM pauza 3 hod 😉